FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzech Adama
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-06-11, 20:41   Grzech Adama

Kilka razy w różnych tematach przewija się stwierdzenie, że Pan Jezus umarł za "grzech Adama".
Mam wątpliwości lub nie rozumiem podstawy takiego ujęcia sprawy.
Mnie uczono i w internecie też są kazania/nauczania na ten temat, że Pan Jezus umarł za grzechy ludzkości, za grzechy ludzi wierzących i kilka innych wrsji.
Może porozmawiamy o tym? Co wy na to?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-06-11, 21:30   

Jeśli zasłona sanktuarium, o której czytamy w Ewangelii, a która rozdarła się na dwoje, ma związek ze śmiercią odkupującą grzech, to może to oznaczać, na przykład, że jest alternatywna śmierć, być może związana z alternatywną linią czasu, w której inna śmierć odkupiła grzech. Z resztą Biblia mówi o drugiej śmierci

I rozerwała się zasłona kościelna na dwoje, od wierzchu aż do dołu.
Ewangelia Marka 15:38 PBG
https://bible.com/pl/bible/132/mrk.15.38.PBG

A śmierć i piekło wrzucone są w jezioro ogniste. Tać jest wtóra śmierć.
Objawienie św. Jana 20:14 PBG
https://bible.com/pl/bible/132/rev.20.14.PBG
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-06-11, 22:26   Re: Grzech Adama

Wiesława napisał/a:
Kilka razy w różnych tematach przewija się stwierdzenie, że Pan Jezus umarł za "grzech Adama".
Mam wątpliwości lub nie rozumiem podstawy takiego ujęcia sprawy.
Mnie uczono i w internecie też są kazania/nauczania na ten temat, że Pan Jezus umarł za grzechy ludzkości, za grzechy ludzi wierzących i kilka innych wrsji.
Może porozmawiamy o tym? Co wy na to?

Adam został stworzony przez Boga jako doskonały człowiek, bo Bóg też był doskonały, więc niedoskonałego nie stworzył, bo nie byłoby wzoru i podobieństwa.
Adam zgrzeszył, ponieważ nie miał styczności ze złem, ponieważ miał własną wolę więc udał się myślami za swoją żoną Ewą. Adam zgrzeszył jako doskonały człowiek, potomstwo Adama do którego zaliczamy się wszyscy, rodziło się z roku na rok coraz bardziej zdegradowane, a więc Jezus nie mógł bezpośrednio umrzeć za nas, bo Jezus przyszedł na ziemię doskonały, a Sprawiedliwość Boża wymagała doskonały za doskonałego, a Adam w trakcie zgrzeszenia był jeszcze doskonały.
Za nas Jezus umarł pośrednio, byliśmy w biodrach Adama. Gdyby Jezus umierał za ludzkość, to by musiało być tyle Jezusów co ludzi i za każdego by musiał umrzeć.
A taki plan Boży nie był, w grece ANTY- LUTRON—cena w miejsce.
Grzeszy doskonały Adam, doskonały Jezus go odkupuje, cena w miejsce ---Anty-----lutron.
Adama potomstwo, na tej podstawie zostanie wzbudzone z grobu i będzie miało prawo do życia na ziemi i starania się o ŻYCIE WIECZNE. Będzie to cudowne wydarzenie i radosna chwila. :-D :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-06-12, 10:18   

radek napisał/a:
Biblia mówi o drugiej śmierci

Zgadza się, ale w tym temacie nie o to mi chodzi. :)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-06-12, 10:28   Re: Grzech Adama

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Kilka razy w różnych tematach przewija się stwierdzenie, że Pan Jezus umarł za "grzech Adama".
Mam wątpliwości lub nie rozumiem podstawy takiego ujęcia sprawy.
Mnie uczono i w internecie też są kazania/nauczania na ten temat, że Pan Jezus umarł za grzechy ludzkości, za grzechy ludzi wierzących i kilka innych wrsji.
Może porozmawiamy o tym? Co wy na to?

Adam został stworzony przez Boga jako doskonały człowiek, bo Bóg też był doskonały, więc niedoskonałego nie stworzył, bo nie byłoby wzoru i podobieństwa.
Adam zgrzeszył, ponieważ nie miał styczności ze złem, ponieważ miał własną wolę więc udał się myślami za swoją żoną Ewą. Adam zgrzeszył jako doskonały człowiek, potomstwo Adama do którego zaliczamy się wszyscy, rodziło się z roku na rok coraz bardziej zdegradowane, a więc Jezus nie mógł bezpośrednio umrzeć za nas, bo Jezus przyszedł na ziemię doskonały, a Sprawiedliwość Boża wymagała doskonały za doskonałego, a Adam w trakcie zgrzeszenia był jeszcze doskonały.
Za nas Jezus umarł pośrednio, byliśmy w biodrach Adama. Gdyby Jezus umierał za ludzkość, to by musiało być tyle Jezusów co ludzi i za każdego by musiał umrzeć.
A taki plan Boży nie był, w grece ANTY- LUTRON—cena w miejsce.
Grzeszy doskonały Adam, doskonały Jezus go odkupuje, cena w miejsce ---Anty-----lutron.
Adama potomstwo, na tej podstawie zostanie wzbudzone z grobu i będzie miało prawo do życia na ziemi i starania się o ŻYCIE WIECZNE. Będzie to cudowne wydarzenie i radosna chwila. :-D :-D :-D

Tak, ja to wiem, ale także nie o to mi chodzi.
Spróbuję dokładniej opisać.
Studiując PS w tym temacie nie znajduję "twardego" potwierdzenia tej nauki, którą głosisz. Wydaje mi się, że może ona wynikać z interpretacji, których ktoś się doszukuje, ale nie z jasnej treści Biblii.
To, o czym mówisz, może być jednym z powodów śmierci. Z tym się zgodzę, ale...
Szukałam i szukałam. Na stronach internetowych istna papka i to głównie odsyłanie do katolickiego bełkotu.
Znalazłam na stronie wydawnictwa Szaron-taki tytuł książki "50 powodów dla których umarł Jezus" autor John Piper
Myślę, że omówienie treści (niestety, nie czytałam książki i jej nie posiadam) dość dobrze wykłada to, w co ja wierzę i czego mnie u Baptystów (i Ewngelicznych) uczono.
Pozwól, że wkleję, co oni tam piszą:
"Ostateczna odpowiedż na pytanie: .kto zabił Jezusa?” brzmi: Bóg. To szokująca myśl. Jezus był Jego Synem! Ale całe nauczanie Biblii prowadzi nas do tego wniosku.

Bóg miał dobry powód

Żydowski prorok Izajasz na wieki przed przyjściem Chrystusa powiedział: ,Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem” (Izajasza 53:10). Chrzęścijański Nowy Testament oznajmia: „[Bóg] własnego Syna nie oszczędził. ale go za nas wszystkich wydał” (Rzymian 8:32). „Bóg ustanowił [Chrystusa] jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę” (Rzymian 3:25).
Ale jak ta boska decyzja wiąże się z okrutnym zadaniem śmierci Jezusowi przez ludzi? Odpowiedź biblijną odnajdujemy w jednej z pierwszych modlitw Kościoła: ,Zgromadzili się bowiem istotnie w tym mieście przeciwko świętemu Synowi twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poqanami i plemionami izraelskimi. aby uczynić wszystko, co twoja ręka i twój wyrok przedtem ustaliły, żeby się stało” (Oz 4:27•28). Zakres Bożej wolnej władzy zapiera dech w piersiach. Ale jest również kluczem do naszego zbawienia. To Bóg je zaplanował i poprzez niegodziwych łudzi. zrealizował. Parafrazując słowa Tory: „oni mieli złe powody, ale Bóg miał dobry” (Rodzaju 50:20).
I skoro Bóg zrobił to dla dobrego powodu, musimy sięgnąć poza tylko ludzkie przyczyny do przyczyn boskich. Sednem zrozumienia śmierci Jezusa nie jest jej przyczyna, ale jej cel – znaczenie. ludzie mogli mieć swoje powody, dla których pragnęli śmierci Jezusa. Ale tylko Bóg potrafi z tego wyciągnąć dobro dl całego świata! A trzeba pokornie przyjąć, że wszystkie Boże cele śmierci jezus dla świata są nieogarnione. Postaram się opisać jedynie pięćdziesiąt z nich, ali wskazać można by znacznie więcej. Chodzi mi o to, by Biblia mówiła sama li siebie. Bo w niej przemawia do nas sam Bóg. Mam nadzieję, że te naprowadza jące wskazówki sprawią, że sami zdecydujecie się poszukiwać i zgłębiać cora bardziej Boży wielki plan śmierci jego Syna.

Śmierć Jezusa była absolutnie wyjątkowa

Dlaczego śmierć Jezusa była tak znacząca? Został osądzony i skazany jakc uzurpator władzy rzymskiej. A jednak, w ciągu następnych trzech wieków jegc śmierć okazała się żródłem sity dla cierpiących i kochających ludzi, którzy zmie nili całe Imperium i do dziś kształtuje świat. Odpowiedzią jest, iż śmierć Jezusa była absolutnie wyjątkowa, a jego wzbudzenie z martwych trzy dni później było dziełem Boga, przez które dowiódł mocy jego śmierci.
Jego śmierć była wyjątkowa w tym sensie, że był więcej nii człowiekiem.
I właśnie w tym. Był, jak podaje starożytne nicejskie wyznanie: ,Bogiem prawdziwym z Boga prawdziwego’. Oto świadectwo tego, który z nim przebywał i został natchniony, aby wyjaśnić, kim jest: Apostoł Jan nazywał Chrystusa ,Słowem’, gdy pisał: ,Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. [ … J A Słowo ciałem się stało i zamieszkało pośród nas’ (Jana 1:1-2, 14).
Ponadto, cierpiał całkowicie niewinnie. I chodzi nie tylko o to, że został niezasłużenie osądzony, ale że w ogóle, był wolny od grzechu. Jeden z jego najbliższych uczniów wyznał: .On grzechu nie popełni! ani nie znaleziono zdrady w ustach jego’ (1 Piotra 2:22). Przyjął ponadto śmierć posiadając pełnię władzy. Jedno z jego najbardziej zaskakujących stwierdzeń dotyczyło własnej śmierci i zmartwychwstania: .Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć. Nikt mi go nie odbiera. Ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać” (Jana 10:17-18). Dyskusja o tym, którzy ludzie zabili Jezusa, jest mało istotna. To On wybrał śmierć. Jego odwieczny Ojciec tak nakazał, a On to przyjął."
https://szaron.pl/produkt/50-powodow-dla-ktorych-umarl-Jezus/


Moja przeglądarka (niech ją gęś kopnie) blokuje wiele stron, np. nie mogę dostać się na ... baptyści.pl i wiele innych. W komórce bez trudu otwierają się wszystkie i dużo materiałów można do dyskusji dać, ale ja z kolei nie potrafię z komórki cytować/kopiować itd. No cóż, tak już mam.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-06-12, 11:40   Re: Grzech Adama

Wiesława napisał/a:
Mnie uczono i w internecie też są kazania/nauczania na ten temat, że Pan Jezus umarł za grzechy ludzkości, za grzechy ludzi wierzących i kilka innych wersji.

Generalnie Jezus umarł za nasze grzechy. Wszystkie.
Pierwszym grzechem było wykazanie nieposłuszeństwa w wykonaniu naszego Praojca Adama.
Konsekwencją tego było pozbawienie Go dostępu do „drzewa życia”, a co za tym idzie życia bez końca.
Rdz 2:17 UBG "Ale z drzewa poznania dobra i zła jeść nie będziesz, bo tego dnia, kiedy zjesz z niego, na pewno umrzesz."
Dlaczego tak srogo? Chyba dlatego, że nic niedoskonałego, nikt kto przekracza Prawo i wolę Stwórcy, nie ma prawa istnienia. Taka Jego wola...i już!
Niemniej, na samym już początku, ludzie otrzymali nadzieję- co prawda jeszcze niejasną i niezrozumiałą wtedy:
Rdz 3:15 BG "Nieprzyjaźń też położę między tobą i niewiastą, i między nasieniem twoim, i między nasieniem jej; to potrze tobie głowę, a ty mu potrzesz piętę."

Wszyscy potomkowie Adama dziedziczą konsekwencję tamtego czynu.
Pierw była nią nieprzekraczalna granica długości życia tysiąca lat (2P 3:8), potem ograniczona została do 120 lat (Rdz 6:3). Aż wreszcie 70-80 lat (Ps 90:10).
Po tym czasie umieramy, zabierając ze sobą do grobu doświadczenie i znając konsekwencje grzechu.

Ani Ty, ani ja nie popełniliśmy tamtego grzechu. Zadośćuczynienie złożył Jezus, zgodnie z doskonałym Prawem Bożym: „życie za życie”. Sam, dobrowolnie z miłości do swego stworzenia.
Rz 5:8 BW "Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł."
(Bóg jest także Doskonałością, i wszystko musi u niego "zgadzać się". Niczego nie może braknąć, niczego nie ma za dużo.)
Ma to zapewnione każdy potomek Adama. Darmo, bez dodatkowych warunków.
J 5:28-29 WSP "Nie dziwcie się! Nadchodzi chwila, kiedy wszyscy, co spoczywają w grobach, usłyszą jego głos. (29) Ci, którzy dobrze postępowali, wyjdą z grobów i powstaną do życia. Ci zaś, którzy źle postępowali, powstaną na sąd."
Pomijam tu znaczenie słowa „sąd”- krisis. Z pewnością nie jest to jedynie usłyszenie wyroku!

Poza ciążącym na nas „grzechem pierworodnym”, ciążą na nas jeszcze nasze osobiste grzechy.
Te wymagają już czegoś innego.
Hbr 9:22 WSP "Według tego Prawa nieomal wszystko ma być oczyszczone krwią, toteż bez przelania krwi nie ma oczyszczenia od grzechów."
Grzechy tych, których wybrał (powołał, przyjął, etc.) Chrystusowi Bóg są obmywanie Jego krwią. Doskonale mamy to pokazane w Starym Testamencie, podczas składania ofiar w „Dniu Pojednania”. Tam Jezusa przedstawiał „cielec”- roczny byczek.

Dlaczego ta krew musiała oczyszczać innych?
Nie może być innego powodu jak ten, że Bóg ma do czynienia wyłącznie z doskonałością.
Ta przelana krew zakrywa nasze niedoskonałości, przywary, słabości, i dopiero wtedy możemy mieć społeczność z Ojcem.
Jezus udowodnił Ojcu wierność w niesprzyjających warunkach, nie unikał nawet cierpień, za co został wielce wywyższony.
Podobnie Jego naśladowcy muszą udowodnić wierność tu na ziemi, co jest gwarancją, że nigdy nie przekroczą doskonałego prawa ustanowionego przez Stwórcę.
1P 3:18 BW "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu."
1P 4:1 BW "Ponieważ więc Chrystus cierpiał w ciele, uzbrójcie się też i wy tą myślą, gdyż kto cieleśnie cierpiał, zaniechał grzechu,"

Tylko tacy zasłużą na nieśmiertelność.
Pozostała ludzkość ma obiecane życie bez końca, ale na innych warunkach.

Ps. Wiem, że chaotycznie to napisałem, ale może coś będzie zrozumiałe.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-06-12, 12:54   

Dobrze poukładałeś mi teraz. Rozumiem.
W tym tekście, który jest z książki cytowanej przeze mnie także podkreśla się doskonałość Boga.
Oczyszczenie krwią - też mocno Baptyści na to kładą nacisk w naukach.

Dziękuję. :)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-06-12, 15:43   Re: Grzech Adama

Henryk napisał/a:

Grzechy tych, których wybrał (powołał, przyjął, etc.) Chrystusowi Bóg są obmywanie Jego krwią. Doskonale mamy to pokazane w Starym Testamencie, podczas składania ofiar w „Dniu Pojednania”. Tam Jezusa przedstawiał „cielec”- roczny byczek.

Bzdura!
W Starym Testamencie krwawe ofiary były składane nie Bogu Ojcu ale demonom.
Jezus nie był żydowską paschą.
Był z ciała człowiekiem w pełni, który został wybrany przez Boga na naszego Zbawiciela.
Został uświęcony Duchem Bożym poprzez wcielenie. Z Ducha był Bogiem.
"Słowo stało się ciałem"
Na ziemi był duchowym obrazem Boga Ojca.
Wiedział, że zostanie zabity przez ludzi będących w mocy szatana ale jako człowiek wypełnił wolę Bożą I wytrwał do końca. Był pierwszym zmartwychwstałym człowiekiem I otworzył nam drogę do Nieba, byśmy my również dostąpili zbawienia. Zostaliśmy pojednani z Bogiem I Niebo zostało dla nas otwarte.
Złożył ofiarę dla nas, by nas wykupić z mocy złego.
W czasie Wieczerzy pożegnalnej z Apostołami Jezus zaznaczył, że Jego ciało jest chlebem a jego krew winem, by podkreślić, że jest podstawowym pokarmem człowieka na życie wieczne. Było to symboliczne porównanie.
Odkupienie oznacza - przywrócenie do pierwotnego właściciela.
Utraciliśmy przez grzech relację z Bogiem I poprzez wiarę jaką nauczał Jezus - następuje przywrócenie tej relacji. Ofiara złożona na krzyżu poświadcza wielką miłość Boga.
Przyszedł na świat w człowieku - swoim Synie i oddał swoje ziemskie życie na okup ludzi, by ludzie mogli żyć wiecznie w miłości Bożej.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-06-12, 18:18   Re: Grzech Adama

wybrana napisał/a:
W Starym Testamencie krwawe ofiary były składane nie Bogu Ojcu ale demonom.

Jezus też złożył krwawą ofiarę, a do tego całopalną. :-D
Dokładnie taką, jaką składał arcykapłan żydowski raz do roku.
Wierzę, że przyjdzie czas, że i "wybrana" zrozumie symbolikę ofiar Starego Testamentu, które zapowiadały lepsze ofiary.
Nie tylko Jezusa, ale i Jego "ciała", oraz ofiary ludzkości w przyszłości!
Ofiary krwawe, całopalne, z pokarmów, śniedne, dziękczynne, pokutne, codzienne...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-06-12, 19:27   

Henryk napisał/a:
oraz ofiary ludzkości w przyszłości!

Tego nie rozumiem. Możesz rozwinąć?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-06-13, 11:18   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
oraz ofiary ludzkości w przyszłości!

Tego nie rozumiem. Możesz rozwinąć?

O przyszłej świątyni pisze wiele ksiąg, tak starego, jak i nowego testamentu.
Ezechiel nawet podaje bardzo precyzyjnie jej wymiary.
Nie mniej uważam, że ta świątynia będzie niematerialna- duchowa.
1Kor 3:16 BGN "Nie wiecie, że jesteście Świątynią Boga oraz że Duch Boga w was mieszka?"
Z opisów wynika, że ta przyszła świątynia też będzie posiadała ołtarze, a co za tym idzie będą też składane ofiary. Temu przecież służą ołtarze…
Tak jak dziś Lud Boży składa duchowe ofiary na ołtarzu:
1P 2:5 KOW "Wówczas staniecie się także takimi żywymi kamieniami. Będziecie się budować w dom duchowy, w święte kapłaństwo, aby składać duchowe ofiary, przyjemne Bogu, przez Jezusa Chrystusa."
- Tak ofiary te składać będzie wzbudzona ze snu śmierci pozostała ludzkość:
Ofiarami tymi będą: wszelkie śluby, skrucha, wyrzeczenia, oddawanie Bogu chwały i czci.
Pokuta, wyznawanie grzechów i ofiary dobrowolne.
Pewnym wyobrażeniem tego, są opisane w księgach Mojżeszowych ofiary składane po „Dniu Pojednania”, czyli w Królestwie Chrystusa.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-06-13, 11:47   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
oraz ofiary ludzkości w przyszłości!

Tego nie rozumiem. Możesz rozwinąć?

O przyszłej świątyni pisze wiele ksiąg, tak starego, jak i nowego testamentu.
Ezechiel nawet podaje bardzo precyzyjnie jej wymiary.
Nie mniej uważam, że ta świątynia będzie niematerialna- duchowa.
1Kor 3:16 BGN "Nie wiecie, że jesteście Świątynią Boga oraz że Duch Boga w was mieszka?"
Z opisów wynika, że ta przyszła świątynia też będzie posiadała ołtarze, a co za tym idzie będą też składane ofiary. Temu przecież służą ołtarze…
Tak jak dziś Lud Boży składa duchowe ofiary na ołtarzu:
1P 2:5 KOW "Wówczas staniecie się także takimi żywymi kamieniami. Będziecie się budować w dom duchowy, w święte kapłaństwo, aby składać duchowe ofiary, przyjemne Bogu, przez Jezusa Chrystusa."
- Tak ofiary te składać będzie wzbudzona ze snu śmierci pozostała ludzkość:
Ofiarami tymi będą: wszelkie śluby, skrucha, wyrzeczenia, oddawanie Bogu chwały i czci.
Pokuta, wyznawanie grzechów i ofiary dobrowolne.
Pewnym wyobrażeniem tego, są opisane w księgach Mojżeszowych ofiary składane po „Dniu Pojednania”, czyli w Królestwie Chrystusa.

Najpierw - dziękuję. A teraz po kolei,ok?
Nie skojarzyła, że o ten problem ci chodzi, ale dobrze, że wyszedł. Ja zawsze miałam problem z tymi ofiarami. Piszesz, że będą to bardziej duchowe. No nie wiem, jak by to miało wyglądac, ale ok.
Jednak wiele wskazuje na to, że mają to być ofiary, jak najbardziej krwawe, ze zwierząt. Pisano niedawno, że czerwona jałówka już została wybrana i przywieziona do Izraela z jakiejś specjalnej hodowli z USA. Nie wiem, czy o to chodzi, ale żydzi są chyba gotowi.
Druga sprawa, to świątynia według wymiarów z Ezechiela. Czy wiesz, że taka świątynia już istnieje? W Ameryce Południowej natrafiono (Peru lub Boliwia, już nie pamiętam) na świątynię, a właściwie już ruiny, która jest dokładnym odzwierciedleniem tej z opisu Ez.?
Piszesz, że duchowe ofiary to chyba i w duchowej świątyni? Nie wyobrażam sobie tego i myślę, że jednak nie o to chodzi. Fajnie by było żebyśmy mogli tą sprawę rozszyfrować.
Dość dawno temu w tej sprawie - ofiar krwawych w przyszłości słuchałam nauczań z Poznania, chyba 5N zbór lub Ulica Prosta. Jakoś nie przekonali mnie.
Nie zgadza mi się to (te krwawe, przyszłe ofiary) z wypowiedzią św. Pawła, że Pan Jezus złożył raz na zawsze ofiarę. Jakże więc...powrót do ofiar, bo ta jednak nie wystarczyła? Nie pojmuję.
Kolejna sprawa. Cytujesz 1P2,5 jednak on brzmi inaczej. Popatrz dobrze, bo to ważne. Czas jest inny w twoim cytacie i w BW
"I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."
Twój cytat dotyczy jakiegoś bliżej nie określonej przyszłości i miejsca. Ten z BW dotyczy już teraz każdego wierzącego. Ma się doskonalić, budować podczas swojej egzystencji.
Tak to rozumiem.
Nie umiem połączyć tego z "Dniem Pojednania", ale może kiedyś mnie oświeci. Ciągle coś się wydarza w sprawie głębszego pojmowania PS.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-06-13, 15:18   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
oraz ofiary ludzkości w przyszłości!

Tego nie rozumiem. Możesz rozwinąć?

O przyszłej świątyni pisze wiele ksiąg, tak starego, jak i nowego testamentu.
Ezechiel nawet podaje bardzo precyzyjnie jej wymiary.
Nie mniej uważam, że ta świątynia będzie niematerialna- duchowa.
1Kor 3:16 BGN "Nie wiecie, że jesteście Świątynią Boga oraz że Duch Boga w was mieszka?"
Z opisów wynika, że ta przyszła świątynia też będzie posiadała ołtarze, a co za tym idzie będą też składane ofiary. Temu przecież służą ołtarze…
Tak jak dziś Lud Boży składa duchowe ofiary na ołtarzu:
1P 2:5 KOW "Wówczas staniecie się także takimi żywymi kamieniami. Będziecie się budować w dom duchowy, w święte kapłaństwo, aby składać duchowe ofiary, przyjemne Bogu, przez Jezusa Chrystusa."
- Tak ofiary te składać będzie wzbudzona ze snu śmierci pozostała ludzkość:
Ofiarami tymi będą: wszelkie śluby, skrucha, wyrzeczenia, oddawanie Bogu chwały i czci.
Pokuta, wyznawanie grzechów i ofiary dobrowolne.
Pewnym wyobrażeniem tego, są opisane w księgach Mojżeszowych ofiary składane po „Dniu Pojednania”, czyli w Królestwie Chrystusa.

Człowiek jest Świątynią Bożą a jego serce jej Ołtarzem.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-06-13, 17:19   

wybrana napisał/a:
Człowiek jest Świątynią Bożą a jego serce jej Ołtarzem.

Już przerabialiśmy Twoje "pomysły".
Komu te ofiary składasz na swym sercu? Czyżby swemu ciału? :-D
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-06-13, 18:24   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Człowiek jest Świątynią Bożą a jego serce jej Ołtarzem.

Już przerabialiśmy Twoje "pomysły".
Komu te ofiary składasz na swym sercu? Czyżby swemu ciału? :-D

1 List do Koryntian 3:16
3:16
Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?

Ofiary nie muszę składać, bo Jezus Chrystus złożył doskonałą ofiarę.

Coś Ci szkoda tych krwawych ofiar.
Chyba ci się podobały.

" Błogosławieni czystego serca, bo oni Boga oglądać będą"

Czyste serce kształtuje wiara jaką nauczał Jezus.
Uświęcamy swoje życie tą wiarą.

"Wiara jest czymś żywym, nieustającym procesem decyzji każdego dnia."
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-06-13, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14