FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzech Adama
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-07-15, 13:35   

nike napisał/a:
Jeżeli chodzi o księdza Popiełuszkę, to ja bardzo ubolewam nad tym okrucieństwem, tak nie powinno się załatwiać żadnych spraw, ale ci co zabili księdza to wychowankowie właśnie rzymskiego kościoła byli.

Jeden z morderców to kapitan SB Grzegorz Piotrowski, który pracował w IV Departamencie MSW, od grudnia 1982 do lutego 1983 naczelnik grupy. Departament IV zajmował się walką z wrogą „antypaństwową” działalnością kościołów i związków wyznaniowych, ewidencjonowaniem i dokumentowaniem m.in. działalności kleru katolickiego i innych wyznań. Powstała wówczas tzw. grupa „D”, wydzielona grupa operacyjna do zadań specjalnych, której zadaniem była dezinformacja i dezintegracja środowisk kościelnych. Z tej grupy wywodzili się oficerowie: Grzegorz Piotrowski, Leszek Pękala i Waldemar Chmielewski, którzy w 1984 r porwali i zamordowali ks. Jerzego Popiełuszkę. Służba Bezpieczeństwa PRL miała swoje komando przeznaczone do działań zbrodniczych, przestępczych. Do dziś tylko kilku członków „szwadronów śmierci” odpowiedziało za swoje czyny przed sądem.

"Piotrowski – mężczyzna bardzo silny fizycznie – wielokrotnie bije drobnego księdza w głowę pięścią i półmetrową pałką. Potem mordercy duszą go głęboko wepchniętym kneblem i okrutną, samozaciskającą się przy każdym ruchu ofiary pętlą."Tomasz Wiścicki

Cytat:
Ja jednak dalej twierdzę, że ksiądz Popiełuszko został zamordowany, bo mieszał się do polityki, a jeżeli było inaczej to proszę mi wytłumaczyć , dlaczego innych księży nie mordowano?

Wysiudanie Kościoła z przestrzeni publicznej, obecny modernizm w Watykanie to powrót do pogaństwa. Dla władz komunistycznych najważniejsze było nie dobro obywateli, lecz wprowadzanie idei ateistycznych, tzw. świeckiego państwa i walka z Kościołem katolickim oraz innymi związkami wyznaniowymi. Do 1956 roku represje i prześladowania komunistyczne miały charakter bardziej otwarty i bezpardonowy. Nowa władza w powojennej Polsce na wszelki sposób starała się usunąć obecność Kościoła z życia publicznego albo przynajmniej ją marginalizować. Rządzący komuniści traktowali partię i państwo z jednej oraz Kościół z drugiej strony jako dwa odrębne byty. W czasie rządów Władysława Gomułki m.in. nauka religii zaczęła być usuwana ze szkół, zaprzestano udzielania zezwoleń na budowę nowych kościołów, ograniczono liczbę dni wolnych od pracy, które miały za podstawę święta kościelne.

Cytat:
Adam został stworzony przez Boga jako doskonały człowiek, bo Bóg też był doskonały, więc niedoskonałego nie stworzył, bo nie byłoby wzoru i podobieństwa..

W Piśmie Świętym nie jest napisane, że Adam był doskonały. Wszystko co Bóg uczynił, a więc stworzenie Nieba i Ziemi wraz człowiekiem, Adamem było bardzo dobre, a nie doskonałe:

Rdz 1, 31 "A Bóg widział, że wszystko co uczynił było bardzo dobre".
Biblia Tysiąclecia

Adam nie był doskonały z prostej przyczyny. Otóż nie usłuchał Boga i zgrzeszył. Nieśmiertelność Adamowi w Ogrodzie Eden gwarantowało spożywanie owoców drzewa życia, a nie to, że był doskonały.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-15, 13:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-07-15, 14:13   

Fedorowicz napisał/a:
Wysiudanie Kościoła z przestrzeni publicznej, obecny modernizm w Watykanie to powrót do pogaństwa.

W pogaństwie twój kościół jest od IV wieku.
Temat dotyczy grzechu Adama, a nie politycznej kariery Piotrowskiego.

PS
Proszę uprzejmie moderację o posprzątanie wątku (jeśli się da).
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-07-15, 15:12   

Cytat:
Fedorowicz napisał/
Jeden z morderców to kapitan SB Grzegorz Piotrowski, który pracował w IV Departamencie MSW, od grudnia 1982 do lutego 1983 naczelnik grupy. Itd.


Nie zmienia to faktu, że pewnie byli z rodzicami, katolikami i do kościoła jako dzieci przy najmniej chodzili, a na pewno byli w tym kościele ochrzczeni.
Cytat:
Federowicz napisał/
Wysiudanie Kościoła z przestrzeni publicznej, obecny modernizm w Watykanie to powrót do pogaństwa. Dla władz komunistycznych najważniejsze było nie dobro obywateli, lecz wprowadzanie idei ateistycznych, tzw. świeckiego państwa i walka z Kościołem katolickim oraz innymi związkami wyznaniowymi.


Ja właśnie należałam do jednego ze związków wyznaniowych.
Zgromadzaliśmy się na nasze zebrania, tak samo jak rzymski kościół, nasi chłopcy którzy nie chcieli iść do wojska szli na pięć lat do więzienia, katolikom to nie groziło , bo do wojska szli, sprawdzali czasami czy nie spiskujemy, do solidarności raczej nikt z nas nie należał i tak się żyło.
Najwięcej problemu to nam sprawiali księża----- urządzaliśmy tzw. KONWENCJE też na wioskach, namawiali parafian, żeby braci naszych bili, i przeszkadzali, były wypadki, że jednego naszego mówcę pobili prawie śmiertelnie i komuniści musieli nas nawet reagować.
Z tego wynika ,że nie zawsze diabeł straszny, często aniołki też podskakują.
Cytat:
Fedorowicz napisał/
Do 1956 roku represje i prześladowania komunistyczne miały charakter bardziej otwarty i bezpardonowy. Nowa władza w powojennej Polsce na wszelki sposób starała się usunąć obecność Kościoła z życia publicznego albo przynajmniej ją marginalizować. Rządzący komuniści traktowali partię i państwo z jednej oraz Kościół z drugiej strony jako dwa odrębne byty. W czasie rządów Władysława Gomułki m.in. nauka religii zaczęła być usuwana ze szkół,


I tu radość dla nie katolików, ja swoje życie w szkole podstawowej opisałam i zapraszam do mojego pokoju.
Pokoje prywatne-----pokój nike.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-07-15, 15:45   

Wiesława napisał/a:
Proszę uprzejmie moderację o posprzątanie wątku (jeśli się da).

O, sama Pani widzi, że ma pretensję za moje krytyczne wpisy których Pani nawet nie czyta dokładnie, bo napisałem tam również i o grzechu Adama. Ale donosicielstwo do władz jak tu na forum kwitnie w każdym totalitaryzmie. Wystarczy przypomnieć, co działo się niedawno podczas fałszywej pandemii, jak zastraszeni i przerażeni bredniami ludzie donosili jeden na drugiego np. za brak maski. Diaboliczna perfidia władz w systemie totalitarnym polega na tym, że wciągają do swych prześladowań same ofiary. W imię przeżycia za wszelką cenę "prominenci" wysługujący się SS-manom (Ukraińcy i kapo) krzywdzili współwięźniów, zadawali im ból i śmierć. W ten sposób byli zarówno ofiarami jak i katami. :-(
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-15, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-07-15, 15:51   

nike napisał/a:
Ja właśnie należałam do jednego ze związków wyznaniowych. Zgromadzaliśmy się na nasze zebrania, tak samo jak rzymski kościół, nasi chłopcy którzy nie chcieli iść do wojska szli na pięć lat do więzienia, katolikom to nie groziło, bo do wojska szli, sprawdzali czasami czy nie spiskujemy, do solidarności raczej nikt z nas nie należał i tak się żyło.
Najwięcej problemu to nam sprawiali księża----- urządzaliśmy tzw. KONWENCJE też na wioskach, namawiali parafian, żeby braci naszych bili, i przeszkadzali, były wypadki, że jednego naszego mówcę pobili prawie śmiertelnie i komuniści musieli nas nawet reagować. Z tego wynika, że nie zawsze diabeł straszny, często aniołki też podskakują.

O ! To tacy komuniści byli dobrzy, ze Was wsadzali do więzienia na pięć lat ? :shock:

Cytat:
I tu radość dla nie katolików, ja swoje życie w szkole podstawowej opisałam i zapraszam do mojego pokoju. Pokoje prywatne-----pokój nike.

Dziękuję za zaproszenie ! Już tam idę.. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-15, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-07-15, 16:28   

Fedorowicz napisał/a:
O ! To tacy komuniści byli dobrzy, ze Was wsadzali do więzienia na pięć lat ? :shock:

A gdzie ja napisałam,że byli dobrzy?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14