FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzech Adama
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3344
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 157/204
 76%
Wysłany: 2023-07-14, 16:42   

nike napisał/a:
..bo żeby dobrze zrozumieć zło, trzeba to zło przeżyć.

"Życie trzeba godnie przeżyć, zachować godność, by móc powiększać dobro i zwyciężać zło, to pozostać wewnętrznie wolnym nawet w warunkach zewnętrznego zniewolenia, pozostać sobą w każdej sytuacji życiowej. Na tym polega w zasadzie nasza niewola, że poddajemy się panowaniu kłamstwa, że go nie demaskujemy i nie protestujemy przeciw niemu na co dzień…Msza święta jest najdoskonalszą formą modlitwy, którą zanosi lud wierny do Boga Ojca ludów i narodów. Przez naszą modlitwę chcemy służyć Bogu i ludziom. Chcemy Boga włączyć w trudne i bolesne sprawy naszej Ojczyzny… Gdy jednoczymy się z Bogiem przez wiarę i modlitwę, wówczas odnosimy nad złem zwycięstwo. Najwięcej sił do takiej walki daje Eucharystia. Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy… stalibyśmy się narodem wolnym duchowo już teraz. A wolność zewnętrzna czy polityczna musiałaby przyjść prędzej czy później jako konsekwencja tej wolności ducha i wierności prawdzie. Musimy nauczyć się odróżniać kłamstwo od prawdy. Nie jest to łatwe w czasach, w których żyjemy, nie jest to łatwe w czasach, o których powiedział współczesny poeta, że nigdy jeszcze tak okrutnie nie chłostano grzbietów naszych batem kłamstwa i obłudy”… Nie jest łatwo dzisiaj, gdy katolikowi nie tylko zabrania się zwalczać poglądy przeciwnika lub w inny sposób polemizować, lecz po prostu nie wolno mu bronić przekonań jego własnych czy przekonań ogólnoludzkich… Tylko za plewy się nie płaci. Za pszeniczne ziarno prawdy trzeba czasami zapłacić."

Ks. Jerzy Popiełuszko, zamordowany bestialsko jak przez banderę, przez Służby Bezpieczeństwa PRL, błogosławiony i męczennik Kościoła katolickiego, zamęczony, obity przez satanistów, który zapłacił cenę życia za prawdę o Chrystusie Jezusie i Jego naśladowaniu..




:-(

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-14, 17:40, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-14, 18:54   

[quote="Fedorowicz"]
nike napisał/a:
..bo żeby dobrze zrozumieć zło, trzeba to zło przeżyć.

Fedorowicz napisał/a:

"Życie trzeba godnie przeżyć, zachować godność, by móc powiększać dobro i zwyciężać zło, .

Tak masz rację, tylko, że temat jest o Adamie, a kiedy Adam poznał zło? A kiedy ty poznałeś zło i ja?
Fedorowicz napisał/a:

to pozostać wewnętrznie wolnym nawet w warunkach zewnętrznego zniewolenia, pozostać sobą w każdej sytuacji życiowej. Na tym polega w zasadzie nasza niewola, że poddajemy się panowaniu kłamstwa, że go nie demaskujemy i nie protestujemy przeciw niemu na co dzień….

Jaki ty mądry jesteś, szkoda, że Adam taki mądry nie był co?
Fedorowicz napisał/a:

Msza święta jest najdoskonalszą formą modlitwy, którą zanosi lud wierny do Boga Ojca ludów i narodów. Przez naszą modlitwę chcemy służyć Bogu i ludziom. Chcemy Boga włączyć w trudne i bolesne sprawy naszej Ojczyzny… Gdy jednoczymy się z Bogiem przez wiarę i modlitwę, wówczas odnosimy nad złem zwycięstwo. Najwięcej sił do takiej walki daje Eucharystia. …

A jaką modlitwę odmawia się w Mszę?
Rzeczywiście wielka szkoda, że w raju nie było księży rzymsko katolickich i nie odprawiali Mszy, bo wtedy to na pewno Adam i Ewa by nie zgrzeszyli.
Ty jesteś bardzo mądry człowiek otworzyłeś moje oczy.
Fedorowicz napisał/a:

Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy… stalibyśmy się narodem wolnym duchowo już teraz. A wolność zewnętrzna czy polityczna musiałaby przyjść prędzej czy później jako konsekwencja tej wolności ducha i wierności prawdzie. Musimy nauczyć się odróżniać kłamstwo od prawdy. Nie jest to łatwe w czasach, w których żyjemy, nie jest to łatwe w czasach, o których powiedział współczesny poeta, że nigdy jeszcze tak okrutnie nie chłostano grzbietów naszych batem kłamstwa i obłudy”… Nie jest łatwo dzisiaj, gdy katolikowi nie tylko zabrania się zwalczać poglądy przeciwnika lub w inny sposób polemizować, lecz po prostu nie wolno mu bronić przekonań jego własnych czy przekonań ogólnoludzkich…

Ojej ja nie wiedziałam, że katolicy to są tak gnębieni, o cały czas myślałam, że są na piedestale, a tu taka bomba, trochę to dziwne jest, bo mają rząd za plecami który ich popiera, a tu tylko rząd udaje a nie popiera? A gdzie jest Rydzyk? Schował się?
Fedorowicz napisał/a:

Ks. Jerzy Popiełuszko, zamordowany bestialsko jak przez banderę, przez Służby Bezpieczeństwa PRL, błogosławiony i męczennik Kościoła katolickiego, który zapłacił cenę życia za prawdę o Chrystusie Jezusie..:-(

A Popiołuszko to czasem za politykę nie został zabity?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-07-14, 19:30   

Fedorowicz napisał/a:
Msza święta jest najdoskonalszą formą modlitwy, którą zanosi lud wierny do Boga Ojca ludów i narodów.

Tak?
Zapłacę kapłanowi, a on odmówi "najdoskonalszą formę modlitwy".
Bez mojego dalszego udziału.
Genialne w swej prostocie! :mrgreen:
Ty, Panie Fedorowicz naprawdę, w to wierzysz co piszesz? :shock:

Modlitwa za pieniądze ma jakąś moc u Boga... :-/
Ciekawe, ciekawe... Takie przepłacanie Boga. :lol:

Ech, kiedy ludzie zmądrzeją? :-(
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-14, 23:22   

nike napisał/a:

Fedorowicz napisał/a:

Msza święta jest najdoskonalszą formą modlitwy, którą zanosi lud wierny do Boga Ojca ludów i narodów. Przez naszą modlitwę chcemy służyć Bogu i ludziom. Chcemy Boga włączyć w trudne i bolesne sprawy naszej Ojczyzny… Gdy jednoczymy się z Bogiem przez wiarę i modlitwę, wówczas odnosimy nad złem zwycięstwo. Najwięcej sił do takiej walki daje Eucharystia. …

A jaką modlitwę odmawia się w Mszę?
Rzeczywiście wielka szkoda, że w raju nie było księży rzymsko katolickich i nie odprawiali Mszy, bo wtedy to na pewno Adam i Ewa by nie zgrzeszyli.
Ty jesteś bardzo mądry człowiek otworzyłeś moje oczy.

Nike, ja odbieram te wpisy o mszy jako wkręcanie nas, jako żart, bo chyba nikt rozsądny tak nie myśli ( w kontekscie tematu) ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2023-07-14, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-14, 23:25   

Henryk napisał/a:
Ty, Panie Fedorowicz naprawdę, w to wierzysz co piszesz?

On nas wkręca. Jaja sobie robi. Tak myślę.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-14, 23:36   

Wiesława napisał/a:

Nike, ja odbieram te wpisy o mszy jako wkręcanie nas, jako żart, bo chyba nikt rozsądny tak nie myśli ( w kontekscie tematu) ;-)

Też chyba tak zacznę myśleć, bo to jest nie możliwe,żeby w 21 wieku może ktoś być aż tak z dewociały.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-14, 23:41   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:

Nike, ja odbieram te wpisy o mszy jako wkręcanie nas, jako żart, bo chyba nikt rozsądny tak nie myśli ( w kontekscie tematu) ;-)

Też chyba tak zacznę myśleć, bo to jest nie możliwe,żeby w 21 wieku może ktoś być aż tak z dewociały.

:mrgreen: :-D :-D :-D
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3344
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 157/204
 76%
Wysłany: 2023-07-15, 06:37   

nike napisał/a:
Tak masz rację, tylko, że temat jest o Adamie, a kiedy Adam poznał zło? A kiedy ty poznałeś zło i ja?

Droga Pani Nike ! Jest to pogląd Martina Lutra. „Żeby Bóg stać się Bogiem musiał stać się diabłem. My nie możemy pójść w kierunku Nieba, zanim nie udamy się do piekła. Nie możemy stać się dziećmi Boga, zanim nie staniemy się dziećmi diabła” (Weimarer Ausgabe (WA) 31 I, 249n). Tak brzmi fragment komentarza Marcina Lutra do Psalmu 117. Bóg dla Reformatora z Wittenbergi jest niepojęty, niezmierzony i nieodgadniony. Gdybyśmy mogli Go pojąć rozumem, to według Lutra przestałby być Bogiem.

Cytat:
A Popiołuszko to czasem za politykę nie został zabity?

Ja właśnie powyżej zacytowałem słowa męczennika za wiarę. Może Szanowna Pani sprawdzić, czy
chodzi tu o wiarę chrześcijańską, czy tylko o politykę. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-15, 06:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3344
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 157/204
 76%
Wysłany: 2023-07-15, 06:39   

Wiesława napisał/a:
On nas wkręca. Jaja sobie robi. Tak myślę.

Pani Wiesiu, mam różne wady. Ale taka perfidia jak Pani pisze jest mi obca i cechuje właśnie lewicę. Niestosowne jest nawet tak pisać wobec męczeństwa tego księdza.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-15, 06:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3344
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 157/204
 76%
Wysłany: 2023-07-15, 06:41   

Henryk napisał/a:
Modlitwa za pieniądze ma jakąś moc u Boga... :-/
Ciekawe, ciekawe... Takie przepłacanie Boga. :lol:
Ech, kiedy ludzie zmądrzeją? :-(

Cóż, jak Pan nie da na ofiarę nikt Pana z Kościoła ani Mszy św. nie wyrzuci. A jak Pan będzie bezdomny, to nawet dostanie Pan obiadek w parafialnej jadłodajni dla ubogich czy tez nowe ubranie i propozycję pracy.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3344
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 157/204
 76%
Wysłany: 2023-07-15, 06:44   

nike napisał/a:
Też chyba tak zacznę myśleć, bo to jest nie możliwe,żeby w 21 wieku może ktoś być aż tak z dewociały.

Nie jestem zdewociały, ale wobec realnych zagrożeń ze strony globalizmu dla Narodu, własności, wolności i rodziny upatruję ratunek w powrocie do tradycji. :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-15, 08:41   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
Też chyba tak zacznę myśleć, bo to jest nie możliwe,żeby w 21 wieku może ktoś być aż tak z dewociały.

Nie jestem zdewociały, ale wobec realnych zagrożeń ze strony globalizmu dla Narodu, własności, wolności i rodziny upatruję ratunek w powrocie do tradycji. :)

Widzę Fedorowicz,że ty chcesz na siłę świat zbawić, to tak jak w dawnych wiekach kościół rzymski, też świat naprawiał, ogniem i mieczem, założył nawet tysiącletnie królestwo i co z tego wyszło? Napoleon uwięził papieża i skończyło się królestwo.
Świat dalej jest w rozsypce i coraz większym bałaganie, a więc jaki z tego wniosek jest?
Nie do nas należy naprawa świata tylko do BOGA NAJWYŻSZEGO, a BÓG pomocy raczej nie potrzebuje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-15, 10:44   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
On nas wkręca. Jaja sobie robi. Tak myślę.

Pani Wiesiu, mam różne wady. Ale taka perfidia jak Pani pisze jest mi obca i cechuje właśnie lewicę. Niestosowne jest nawet tak pisać wobec męczeństwa tego księdza.

Słuchaj no, Fedorowicz. Napisałam to "wobec ciebie", a teraz mi pokaż w którym miejscu napisałam choćby słowo "wobec Popiełuszki".
Ty się naucz czytać ze zrozumieniem. I nie wyciągaj wniosków na podstawie własnych urojeń.
Owszem, podtrzymuję; wkręcasz nas albo jakiś głupi jesteś i bezczelny wmawiając każdemu dzikie lewactwo tylko dlatego, że nie podziela twoich poglądów rodem z głębokiego średniowiecza.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-15, 11:19   

Fedorowicz napisał/a:

Droga Pani Nike ! Jest to pogląd Martina Lutra. „Żeby Bóg stać się Bogiem musiał stać się diabłem. My nie możemy pójść w kierunku Nieba, zanim nie udamy się do piekła. Nie możemy stać się dziećmi Boga, zanim nie staniemy się dziećmi diabła” (Weimarer Ausgabe (WA) 31 I, 249n). Tak brzmi fragment komentarza Marcina Lutra do Psalmu 117. Bóg dla Reformatora z Wittenbergi jest niepojęty, niezmierzony i nieodgadniony. Gdybyśmy mogli Go pojąć rozumem, to według Lutra przestałby być Bogiem.

Fedorowicz, czy my rozmawiamy o Lutrze w tej chwili?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-15, 11:28   

Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
A Popiołuszko to czasem za politykę nie został zabity?

Ja właśnie powyżej zacytowałem słowa męczennika za wiarę. Może Szanowna Pani sprawdzić, czy
chodzi tu o wiarę chrześcijańską, czy tylko o politykę. :)

Jeżeli chodzi o księdza Popiołuszkę, to ja bardzo ubolewam nad tym okrucieństwem, tak nie powinno się załatwiać żadnych spraw, ale ci co zabili księdza to wychowankowie właśnie rzymskiego kościoła byli.

Ja jednak dalej twierdzę,że ksiądz Popiołuszko został zamordowany, bo mieszał się do polityki, a jeżeli było inaczej to proszę mi wytłumaczyć , dlaczego innych księży nie mordowano?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13