FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
''Ostatnia Wieczerza''_Leonardo da Vinci
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-08-19, 22:22   

małyfilozof napisał/a:
nike napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Nike :lol: zgodzę sie z tak szczegółową wykładnią (BPS), to ma pewien sens logiki.
Pozwolę jednak zapytać:
DLACZEGO, tak postąpił Pan Jezus? - może wydawać się bzdurne zapytanie.
Jednak wiele wypowiedzi padło co było priorytetem takiego działania z strony Syna Bożego, mimo wszystko powtórzę pytanie: DLACZEGO, tak postąpił Pan Jezus?

Nie bardzo rozumiem twoje pytanie dlaczego tak postąpił Pan Jezus?
Czy chodzi tobie dlaczego zgodził się umrzeć?

Droga Nice: nie chodzi o pytanie jakie zadałaś cyt:''...dlaczego zgodził się umrzeć?'', to wyjaśnia Pismo Święte
tylko: DLACZEGO??


Uważam, że z nieograniczonej miłości do rodzaju ludzkiego, taka miłość to miłość bezwarunkowa AGAPE.
Ale też tą miłością darzył swojego OJCA BOGA , stwarzał jako LOGOS cały świat. Miłość wynika ze sprawiedliwości, Bóg JHWH posiada w swoim charakterze cztery podstawowe przymioty swego charakteru MIŁOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ MĄDROŚĆ I MOC i te piękne przymioty wpoił LOGOSOWI i dlatego kiedy stał się ziemskim Jezusem był taki wyjątkowy PRZECUDOWNY.
Nasz umysł nie jest w stanie zrozumieć tego cudu jaki zgotował nam BÓG JHWH, i również , nie jesteśmy w stanie zrozumieć CUDU JAKI JEST PRZED NAMI TYSIĄCLETNIE KRÓLESTWO, GDZIE KRÓLEM BĘDZIE JEZUS PAN. :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-08-19, 23:15   

Nicke, świetne podsumowanie stwierdzić mogę analizujesz samą istotę mojego rozważania, przytaczając Twój cyt: '' … MIŁOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ MĄDROŚĆ I MOC i te piękne przymioty wpoił LOGOSOWI…''.
Idąc dalej w rozpatrywaniu tego słowa ''Dlaczego?'' jakie zadałem - można wysnuć pewien wniosek. W PS napisano o nim; '' pierworodny wszelkiego stworzenia, wszystko dla Niego i poprzez Niego'' (sparafrazowałem owe wersy).
Śmierć Jego dała niezaprzeczalny dowód bezgranicznego oddania się samemu BOGU-JAHWE, której nie zaznał, żaden anioł jak również Szatan.
Bóg-JAHWE poprzez takie działanie i lojalną postawę samego LOGOS-a – przypuszczam?, że wobec istot niebiańskich awansował ponad wszystkie stworzenia duchowe - obdarował GO jako WSZECHMOGĄCY, czyli równy samemu JAHWE.
Zakładam, że owa tajemnica zostanie wyjawiona w tysiącletnim panowaniu wobec człowieka doskonałego i wtedy co teraz obrońcy Trójjedności tak twierdzą opierając się na szczątkowej tajemnicy jako LOGOS w niebiosach jest równy BOGU-JAHWE.
Sam ten akt wyróżnienia LOGOS-a udowodnił WSZECHMOGĄCY Szatanowi, a zapis został podany w Proroctwie Izajasza ''Ty, który chciałeś zrównać się z Bogiem zostałeś stracony na wieczne potępienie'' (sparafrazowałem również te wersy).
Powracając do mojego pytania ''Dlaczego'' LOGOS nie myślał, nie przyjmował nawet takiej myśli aby stać się równym z BOGIEM WSZECHMOGĄCYM, ale mimo wszystko otrzymał ten najwyższy zaszczyt od swego OJCA na Niebiańskim dworze.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-08-19, 23:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-08-19, 23:45   

małyfilozof napisał/a:
''Dlaczego'' LOGOS nie myślał, nie przyjmował nawet takiej myśli aby stać się równym z BOGIEM WSZECHMOGĄCYM, ale mimo wszystko otrzymał ten najwyższy zaszczyt od swego OJCA na Niebiańskim dworze.

Otrzymał Syn Boga LOGOS/JEZUS, w nagrodę, za Jego oddanie się OJCU najwyższą naturę w niebie BOSKĄ TO JEST ŻYCIE SAMO W SOBIE.
Przez haniebną śmierć Jezus, odkupił Adama a w nim cały rodzaj ludzki od śmierci, miliardy istnień ludzkich wstanie i odda CHWAŁĘ BOGU, SYNOWI JEZUSOWI I wtedy zapanuje wieczne szczęście.
Czy to nie wspaniała nowina dla nas ludzi? kim my jesteśmy ? MARNYM PYŁEM.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-08-20, 00:43   

Nike, oczywiście zgadzam się z tym stwierdzeniem, lecz ja poruszyłem samą istotę NIEBIAŃSKĄ, nie pisałem o człowieku i jego tragicznej egzystencji czyli grzesznej naturze i nadziei jaką otrzyma od BOGA.
Bardzo dziękuję, że mogłem podyskutować z Tobą.
Posiadasz wielką wiedzę, kulturę w przedstawianiu osobistego spoglądania na PS i dalsze dzieje ludzi, jeszcze raz dziękuję -DOBRANOC :lol:
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-08-20, 05:31   

Henryk napisał/a:
Jak wiesz- nie uważam tamtego momentu jako „ustanowienie sakramentu” w sensie katolickich sakramentów.
Jezus wyraźnie prosił, aby powtarzać to, jako wyraz pamięci o Nim.
1Kor 11:25 LUB "Także i kielich, po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich jest nowym testamentem we krwi mojej. To czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją."
Żadne cuda zamiany chleba w ciało, wina w krew itp...
Tak- było to już po zjedzeniu upieczonego baranka paschalnego.
Łk 22:19-20 WSP "Następnie wziął chleb, podziękował Bogu, dzielił, rozdawał uczniom i mówił: - To jest moje ciało ofiarowane za was; czyńcie tak samo, by o mnie pamiętać. (20) Potem, pod koniec wieczerzy wziął także kielich i powiedział: - Ten kielich to nowe przymierze z Bogiem, przypieczętowane moją krwią przelaną za was."
Dla nas, taka pozycja jest dziwną. Oni z takim sposobem ucztowania spotykali się „na co dzień”.
Według nas uroczyste ucztowanie byłoby zapewne na stojąco.
Ale wtedy młodziutki Jan nie mógłby położyć głowy na piersi Jezusa. :-D

Bardzo trafna, jasna i zrozumiała wypowiedź, Drogi Panie Henryku. Jest ona wystarczającą odpowiedzią na wszystkie niejasności i pytania, które padły w tym temacie. :)

mały filozof napisał/a:
..aby stać się równym z BOGIEM WSZECHMOGĄCYM, ale mimo wszystko otrzymał ten najwyższy zaszczyt od swego OJCA na Niebiańskim dworze.

Nie przeczytamy nigdzie w Piśmie Świętym, że Pan Jezus stał się równy we wszystkim Bogu Ojcu. Wręcz przeciwnie, sam Pan Jezus mówi że Ojciec jest większy:
"„Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie” (J 14:28 BT)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-08-20, 05:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2023-08-20, 07:37   

Fedorowicz napisał/a:
Nie przeczytamy nigdzie w Piśmie Świętym, że Pan Jezus stał się równy we wszystkim Bogu Ojcu. Wręcz przeciwnie, sam Pan Jezus mówi że Ojciec jest większy:
"„Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie” (J 14:28 BT)

Kwintesencją na potwierdzenie tych słów jest chyba fragment listu apostoła:
1Kor 15:22-28 WSP "Wszyscy ludzie muszą umrzeć jako potomkowie Adama, ale za sprawą Chrystusa wszyscy będą przywróceni do życia, (23) każdy według właściwej kolejności: Chrystus jako pierwszy, a później, gdy przyjdzie jeszcze raz, ci, którzy do niego należą. (24) Gdy już położy kres wszelkim władzom, mocarstwom i potęgom, a królewskie panowanie odda w ręce Boga i Ojca, wtedy nastąpi koniec. (25) Chrystus bowiem musi rządzić dopóki nie odniesie zwycięstwa nad wszystkimi swoimi wrogami. (26) Ostatnim wrogiem, który będzie unicestwiony, jest śmierć. (27) Bóg wszystko rzucił mu pod nogi, jak mówi Pismo; „wszystko” nie obejmuje oczywiście Boga, który dał mu władzę nad wszystkim. (28) Gdy Syn zapanuje nad wszystkim, odda swą władzę temu, od którego ją otrzymał, a wtedy Bóg wypełni sobą wszystko."
Jezus, choć otrzymał władzę nad wszystkim, to jednak nigdy nie będzie równy Ojcu!
Szkoda klawiatury na tłumaczenie, jeśli dla kogoś ważniejszy jest dogmat od słów apostołów i Jezusa.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-08-20, 10:45   

Witam Fedorowicz i Henryk :lol: : czytajcie dyskusję z zrozumieniem
Ja z Nike puściłem trochę fantazji i zbudowany jestem Jej postawą w tej dyskusji.
A wy jak kołowrotek nakręcacie ponownie temat udowadniając, że Jezus nie jest równy BOGU- WIEM O TYM DOSKONALE Panowie
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2023-08-20, 11:01   

małyfilozof napisał/a:
Witam Fedorowicz i Henryk :lol: : czytajcie dyskusję z zrozumieniem
Ja z Nike puściłem trochę fantazji i zbudowany jestem Jej postawą w tej dyskusji.
A wy jak kołowrotek nakręcacie ponownie temat udowadniając, że Jezus nie jest równy BOGU- WIEM O TYM DOSKONALE Panowie

Jednak to małyfilozof nie czyta ze zrozumieniem. :-(

Ja i Pan Fedorowicz dyskutujemy z Markerowem.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-08-20, 11:04   

Henryk :lol: w takim razie przepraszam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14