FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kain_ oraz zły postępek innych osób opisanych w Biblii
Autor Wiadomość
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-16, 23:54   Kain_ oraz zły postępek innych osób opisanych w Biblii

WRAŻLIWY czytelnik nie powinien zagłębiać się w omawiany temat. +18!

Czy Kain był bi-seksualny?

Czytając ten wątek zrodziła się pewna myśl w moich różnych szalonych przemyśleniach, dotyczy ona pierwszego stosunku bi-seksualnego pomiędzy mężczyznami, idąc jeszcze dalej tym tokiem rozumowania mogę powiedzieć śmiało pierwszego stosunku znanego jako zboczenie – Nekrofilia.
Dlaczego tak przypuszczam, to tylko wodza śmiałej wyobraźni.
Zobaczmy do zapisu bardzo nikłego w dodatkowe szczegóły:

Czytamy w Rodz.4: 4-17 '' ...4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. 6 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować».
8 Rzekł Kain do Abla, brata swego: «Chodźmy na pole». A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. .... 13 Kain rzekł do Pana: «Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. 14 Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!» 15 Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!» Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.
16 Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.

Potomkowie Kaina
''...17 Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha ... '' -przytoczone wersy (BT)

Przeanalizowałem ten tekst i wysnułem taki oto wniosek, może jest zbyt śmiały, szalony czy kontrowersyjny.
Podczas tego rytuału składania ofiary przez Abla i Kaina zaistniało wydarzenie dokonania pierwszego aktu biseksualnego a nawet Nekrofilii.

Jak czytamy w sprawozdaniu Biblijnym: ''...4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. ..''

Być może, Kain w pewnym momencie krzątający się przy swoich plonach rolniczych zmęczony usiadł i przyglądał się jak przygotowuje swoją ofiarę jego brat.
Wiadomo, że Abel był młodszym bratem Kaina, również stwierdzić można, że oboje mieli skąpe ubranie np. skóry, które zakrywało ich ciało.
Abel krzątając się przy tłuszczu jaki miał złożyć na ofiarę Bogu, musiał nie jednokrotnie pochylać się nad zabitym zwierzęciem a skóra okrywająca odsłaniała dolne części ciała, które ukazały się oczom Kaina.

W otoczeniu Kaina i Abla nie było, żadnej innej kobiety oprócz Ewy, bo Biblia wyjaśnia, że dopiero po zrodzeniu ich, Adam i Ewa mieli dalsze potomstwo.

Nasuwa się pewien logiczny wniosek, ze burzliwy okres hormonalny młodych chłopców musiał być zaspokajany przez masturbację.
Akt miłosny był tylko w obrębie Adama i Ewy rodziców owych braci, jak nam wiadomo dzieciaki są bardzo ciekawe zobaczenia takiego aktu współżycia, przypuszczam więc Kain ukradkiem niejednokrotnie zabiegał w podglądanie.

Ale powróćmy do sprawozdania Biblijnego '' ... 6 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować». …''

Kiedy Kain wpatrywał się wielokrotnie w intymną część ciała odsłoniętą przez skąpy ubiór młodszego Abla, przeszedł go dreszcz zmysłowości. Na myśl przyszło pragnienie współżycia z bratem.
Uświadamiając sobie, że napastliwe zachowanie względem Abla wywoła u niego krzyk, szamotaninę przed lubieżnym takim zachowaniem więc sprytnie Kain zaproponował, czytamy w sprawozdaniu Biblijnym”
'' ….8 Rzekł Kain do Abla, brata swego: «Chodźmy na pole»...''

Niczego nie podejrzewając Abel chętnie poszedł z bratem. Kain stwierdzając, że odeszli z dala od rodzinnego domu - wiedząc, że krzyk brata nie usłyszą rodzice rzucił się na niego, powstała między nimi szamotanina i krzyk przerażonego Abla, w tym momencie leżącego uderzył mocno w głowę przedmiotem, który był w zasięgu jego ręki obezwładnił brata i dokonał złego czynu zaspokajając swoją niepohamowaną seksualną rządzę, być może dokonał na ciepłych zwłokach...?
Wysuwając taki dalekowzroczny wniosek, przypuszczam, że Kain był biseksualny a zbrodni dokonał w afekcie.

''… 17 Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha ... '' wszystkie zamieszczone wersety (BT)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Ponadto sprawozdanie Biblijne również przedstawia podobną pożądliwość rodzinną np. między córkami, które upoiły ojca dokonując lubieżnego czynu zachodząc z nim w ciążę, lub haniebny czyn Chama względem swego ojca.
Zastanawiający jest również szokujący postępek proroka wobec kobiety, która została zgwałcona przez noc za sprawą zwyrodniałych napastników, ponadto jak dowiadujemy się z opisu wydarzenia, nad ranem ten prorok poćwiartował ciało kobiety na dwanaście części, które posłał do plemion Izraela.

Drogi czytelniku,- przepraszam za wywołany szok taką omówioną sprawą, jednak nasuwa się jednoznaczne pytanie:
Czy takie kontrowersje rodzinne, jak również poćwiartowanie ciała nie podlegałyby w dzisiejszych czasach na sprawiedliwy wyrok wymiaru sprawiedliwości, które są dokonywane obecnie przez sprawców?
Czy takie wydarzenia nie wpływają na demoralizację społeczną?
Jeżeli uważasz za słuszne, to przedstaw osobistą wypowiedz w tej sprawie
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-07-17, 08:40   

Powiem szczerze.
Większych głupot i wymysłów nie czytałam 🤦‍♀️
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-07-17, 10:42   Re: Kain_ oraz zły postępek innych osób opisanych w Biblii

małyfilozof napisał/a:
Kiedy Kain wpatrywał się wielokrotnie w intymną część ciała odsłoniętą przez skąpy ubiór młodszego Abla, przeszedł go dreszcz zmysłowości. Na myśl przyszło pragnienie współżycia z bratem.

Filozofie...
Jeśli uważasz, że mężczyznę może podniecić seksualnie widok drugiego skąpo ubranego mężczyzny, to zastanawiam się, skąd u Ciebie takie podejrzenie? :roll:
Kain, Abel, ich siostry- to były pierwsze kopie doskonałego organizmu rodziców.
Nie tak obciążone konsekwencjami grzechu jak nasze.
Potrafili panować nad swym ciałem- podobnie jak Jezus.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-07-17, 10:42   

małyfilozof napisał/a:
Ponadto sprawozdanie Biblijne również przedstawia podobną pożądliwość rodzinną np. między córkami, które upoiły ojca dokonując lubieżnego czynu zachodząc z nim w ciążę, lub haniebny czyn Chama względem swego ojca.
Zastanawiający jest również szokujący postępek proroka wobec kobiety, która została zgwałcona przez noc za sprawą zwyrodniałych napastników, ponadto jak dowiadujemy się z opisu wydarzenia, nad ranem ten prorok poćwiartował ciało kobiety na dwanaście części, które posłał do plemion Izraela.

We mnie te/takie historie zawsze budziły przeróżne pytania.
Co do Kaina i Abla, nie mam pojęcia, oczywiście, ale twoje rozumowanie jest logiczne.
Jak widać z kart ST wiele zachowań tam przedstawionych są dla nas nie do przyjęcia, ale przecież mają one swój początek w zachowaniach przodków, kto wie czy nie właśnie od Abla, Kaina...
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-17, 11:16   

Drodzy rozkręca się dyskusja, przecież analizujemy wydarzenia Biblijne - dziękuję, zachęcam do kolejnych wypowiedzi.
Czy głupie historie...?, może tak, ale uważam powinno się z przymrużeniem oka okazać uwagę.

Jak wielka różnorodność istnieje na księgarskich półkach od historii,romansów, fantastyki, kryminałów czy thrillerów nie wspomnę o temacie akcji czy wojenne ... nie sposób wszystko wymienić.
Zdradzę tajemnicę interesuje mnie szczególnie: fantastyka, archeologia, historia a ''wisienka na torcie to Teorie spiskowe, nie pogardzę dobrym thrillerem, ulubiony autor to - Stephen King.

Biblia to wspaniała Księga a zamieszczone wydarzenia, można różnie interpretować, wiele autorów książek nawet bestseller-y opisują pozytywne i sprzeczne fakty.
Przygotowuję temat o Kainie, który zaistniał w innych wydarzeniach a pisarz Mojżesz przeinaczył jego pochodzenie. :lol:
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-07-17, 12:42   Re: Kain_ oraz zły postępek innych osób opisanych w Biblii

małyfilozof napisał/a:
WRAŻLIWY czytelnik nie powinien zagłębiać się w omawiany temat. +18!

Czy Kain był bi-seksualny?

Czytając ten wątek zrodziła się pewna myśl w moich różnych szalonych przemyśleniach, dotyczy ona pierwszego stosunku bi-seksualnego pomiędzy mężczyznami, idąc jeszcze dalej tym tokiem rozumowania mogę powiedzieć śmiało pierwszego stosunku znanego jako zboczenie – Nekrofilia.
Dlaczego tak przypuszczam, to tylko wodza śmiałej wyobraźni.
Zobaczmy do zapisu bardzo nikłego w dodatkowe szczegóły:

Czytamy w Rodz.4: 4-17 '' ...4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. 6 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować».
8 Rzekł Kain do Abla, brata swego: «Chodźmy na pole». A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. .... 13 Kain rzekł do Pana: «Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. 14 Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!» 15 Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!» Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.
16 Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.

Potomkowie Kaina
''...17 Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha ... '' -przytoczone wersy (BT)

Przeanalizowałem ten tekst i wysnułem taki oto wniosek, może jest zbyt śmiały, szalony czy kontrowersyjny.
Podczas tego rytuału składania ofiary przez Abla i Kaina zaistniało wydarzenie dokonania pierwszego aktu biseksualnego a nawet Nekrofilii.

Jak czytamy w sprawozdaniu Biblijnym: ''...4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. ..''

Być może, Kain w pewnym momencie krzątający się przy swoich plonach rolniczych zmęczony usiadł i przyglądał się jak przygotowuje swoją ofiarę jego brat.
Wiadomo, że Abel był młodszym bratem Kaina, również stwierdzić można, że oboje mieli skąpe ubranie np. skóry, które zakrywało ich ciało.
Abel krzątając się przy tłuszczu jaki miał złożyć na ofiarę Bogu, musiał nie jednokrotnie pochylać się nad zabitym zwierzęciem a skóra okrywająca odsłaniała dolne części ciała, które ukazały się oczom Kaina.
W otoczeniu Kaina i Abla nie było, żadnej innej kobiety oprócz Ewy, bo Biblia wyjaśnia, że dopiero po zrodzeniu ich, Adam i Ewa mieli dalsze potomstwo.


Nie można jednoznacznie stwierdzić na podstawie zapisów Pisma Świętego, że nie było nikogo poza rodzicami Abla. Już sama fraza z cytatu: każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić! , wskazuje, że był jeszcze ktoś inny poza ta trójką. Poza tym jest napisane, że Bóg zapowiedział zwiedzionej, iż pomnoży bóle jej brzemienności. To wskazuje, że już wcześniej niewiasta rodziła. Dalej jest napisane, że Adam nazwał żonę swoją Ewą, gdyż ona była matką wszystkich żyjących. W kontekście pomnożenia bólów brzemienności, wskazuje to także na posiadanie już potomstwa niewiast/y. Z tych trzech przesłanek wynika, że ludzi było więcej. Opis Biblijny nie stwierdza tego jednak wprost. Zawiera on jednak, wyraźny opis pary ludzkiej, od której rozpoczęło się zło grzechu i upadek. Od tego wydarzenia rozpoczyna się także chronologia dziejów człowieka w stanie upadku.
Odnosząc się do przyczyny zabójstwa Abla przez Kaina na polu, czyli w odosobnieniu można zauważyć, że tak zabójcy czynią w sposób zaplanowany, a nie w afekcie. Pana Jezusa także osądzono i skazano na śmierć w nocy. W 1J. 3:12 jest napisane, że Kain wywodził się od złego, co potwierdza tekst odczytany na podstawie Konkordancji Stronga:

Cytat:
Rdz. 4:1. Potem Adam (120) poznał (3045) Ewę (º2332), żonę (802) swoję, która poczęła (2029) i porodziła (3205) Kaina (º7014), i rzekła (559): Otrzymałam (7069) męża (376) od (854) Pana (3068).
2. I porodził (3205) zasię (3254) brata (251) jego Abla (1893); i był (1961) Abel (1893) pasterzem (7462) owiec (6629), a Kain (7014) był (1961) rolnikiem (5647_127). [BG]


Rdz. 4:1. Adam poznał pamiątkę Ewy, żony, była w ciąży, porodziła Kaina - pamiątkę; mówiła w sercu: Otrzymałam męża obok Jehowy.
2. Porodziła oznakę brata, przymnożyła wyróżniająco oznakowanego Abla; Abel był pasterzem owiec, Kain powstał zmuszać do służby ziemię. [KS]

KAIN - znaczy „własność”
Ewa mogła rozumieć, że na niej i na Kainie (potomku jej) spełnia się treść promienia nadziei z Rdz. 3:15. Była rodzicielką Kaina, zanim obcowała z Adamem. Uważała go za obiecanego potomka obok Jehowy, ale po zabiciu przez niego Abla, zrozumiała, że jest on przeciwnikiem Jehowy, a Seta urodziła w miejsce Abla. Jeżeli byłoby tylko jedno obcowanie z którego narodzili się Kain i Abel, to można by wyciągnąć wniosek, że urodzeni dwaj bracia byli bliźniakami, ale takiej informacji nie podano. Nie jest tu także napisane jak w Rdz. 4: 25, że: obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ta poczęła i porodziła Abla. Można to wyjaśnić w ten sposób, że Ewa dla zdobycia mądrości, zerwała […] owoc z zakazanego drzewa genealogicznego i jadła, najpierw bez Adama.
Co stanowiło to drzewo (drzewostan) genealogiczne. Bez wchodzenia w szczegóły, podaję tylko ogólnie, że w Rdz. 1:26 Bóg/Bogowie/ wyraził zamysł, aby uczynić człowieka na obraz i podobieństwo Bogów (podwykonawców Bożego/Jehowy dzieła stworzenia). Jednak w dniu szóstym został stworzony człowiek tylko na obraz tych bogów, ale i na obraz Jehowy tych Bogów, Rdz. 3:22. Otrzymał on prawo do panowania nad ziemią, więc stał się królem ziemi. Gdy upadł, wtedy Bóg (czytaj: Bogowie), kontynuuje realizacje drugiej części swojego zamysłu z Rdz. 1:26, aby uczynić człowiek także na podobieństwo swoje, czyli kapłana ziemi, który by realizował powiązania z Bogiem Stworzycielem przez osobowość, a nie jak pierwszy z stworzeniem przez cielesność i bałwochwalstwo.
Chociaż jest jeden człowiek, to jednak można rozpoznać tu, jakby drugie drzewo genealogiczne, czy odgałęzienie (linię) genealogiczne. W pierwszym drzewie genealogicznym (Rz. 4:1-24), następuje cielesne rozmnażanie się, Rdz. 1:27,28. Natomiast w drugim drzewie genealogicznym ktoś, staje się dzieckiem Bożym przez duchowość wiary. Ze względu na ukształtowaną nam mentalność, używam zamiennie określenia drzewo/drzewostan (linia genealogiczna, czy jej odgałęzienie w tym drzewie/drzewostanie). Postrzegam to na podobieństwo szerokiej i wąskiej drogi (bramy), Mat. 7:13,14. Wąska brama, znajdowała się w dużej. Podobnie jest z drzewostanem poznania dobrego i złego, który w przypadku stosowania się do instrukcji Słowa Bożego może być drzewostanem życia.
Dla znawców techniki samochodowej, dobrym porównaniem w sprawie drzewa poznania dobrego i złego w szerokim zakresie, a zarazem drzewa życia w wąskim zakresie, może być budowa zaworu silnika. Tylko w optymalnym wymiarze przylgni zaworowej, otrzymujemy optymalne uszczelnienie i odprowadzenie ciepła. Takie zapewnienie sprawnego działania silnika można porównać do wąskiej ścieżki życia. Wychodząc poza ten wąski zakres w jedną, albo drugą stronę, otrzymujemy zawsze, albo dobre/złe uszczelnienie, albo dobre/złe odprowadzenie ciepła (odpowiednik szerokiej drogi).

Ewa, sprzeciwiając się Boskiemu zakazowi z Rdz. 2:16,17; 3:2-6, stała się nieczystą. Oznaczać to może, że Kain nie jest synem Adama, lecz synem Bożym, czyli anielskim z Ewy, tzn. pierwszym olbrzymem z Rdz. 6:4. Kain był od złego, 1Jn. 3:12. Stąd wniosek że cała linia rodowa , którą rozpoczął to potomstwo upadłych synów Bożych (władców ziemi). Zakazany owoc Ewa - Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł. ( według Konkordancji Stronga można to przetłumaczyć w następujący sposób: Została narzucona mężowi swemu, pomimo jedzenia. Ewa potrzebowała teraz oczyszczenia – odkupienia ze skutków zwiedzenia, podobnie jak ci, którzy wchodzą w skład Zboru (Eklezja), Ef. 5:25-27; Ap, 19:7,8; 21:9-11. Adam obcując z nią w takim stanie też stał się nieczystym, dlatego Abel (człowiek czyniony w szóstym dniu na podobieństwo Boże) , chociaż już z prawego związku, to jednak zginął. Lb. 19:22; Ag. 2:13,14. Zginął jednak jako bohater wiary.

[ABEL - znaczy "tchnienie". Był on pierwiastkiem bohaterów wiary, jakby pierwiastkiem skarbu w naczyniu glinianym (2Kor. 4:7), ponieważ dzieło uczynienia człowieka na obraz i podobieństwo swoje, Bóg rozpoczął w dniu szóstym. Dokonał jednak wtedy tylko stworzenia go (w ciele) na obraz swój, dając mu prawo do panowania nad dziełami rąk swoich na ziemi, tylko w oparci o informację o tym co jest dobre a co złe – litera prawa natury]
Złożenie ofiary oznaczało przelanie krwi na odpuszczenie grzechów, Hb. 9:22. Ofiara Abla z zwierząt za Kaina, spowodowała także jego ofiarę z siebie samego. Nie miała ona takiego szerokiego zastosowania, jak ofiara Pana Jezusa, Hbr. 12:24. Ta ofiara była powodem wzywania imienia Bożego, ale i profanacją jego.

Wzywanie imienia z Rdz. 4:26 w pozytywnym znaczeniu zapewne objawiało się m.in. przez okazanie miłości do nieprzyjaciół do których, jako pierwszy należał Kain, Rdz. 3:15. Był to dla niego znak, że nie zostanie zabity przez tych którzy wzywają tego imienia. Rezultatem tego znaku było również to że później otrzymał za żonę jedną z córek drugiej linii drzewa genealogicznego.

Podsumowując, co najważniejsze:

1. Istnienie człowieka nie rozpoczęło się od pary ludzkiej przez którą grzech wszedł na świat. Potwierdza to fakt pomnożenia bólów brzemienności niewiasty, a także to, że przed nadaniem imienia Ewa, niewiasta ogólnie pojęta, była już matką wszystkich żyjących Kaina, ale i także tacy, którzy dla czczenia imienia Bożego (Rdz. 4:26), powstrzymali się od wymierzenia mu sprawiedliwości (zemsty, która należała do Jehowy i została wymierzona w potopie). Ponadto byli już ludzie, którzy mogli zabić;
2. Grzech nie jest dziedziczony (nie jest przekazywany genetycznie, J. 9:2,3), lecz przez nasiąkanie stanem środowiska, w którym człowiek żyje. Wszyscy którzy nim nasiąkają, ściągają w ten sposób na siebie śmierć, Rz. 5:12;
3. Kain był potomkiem Ewy i ”złego”, a nie jej i Adama;
4. Abel złożył ofiarę za Kaina, dlatego ten mając wyższe mniemanie o sobie nie mógł się pogodzić z naruszeniem poczucia jego godności, więc postanowił zabić brata w polu, aby nie otrzymał pomocy od innych

Kod:
Rdz. 4:1. Adam (120) poznał (3045) pamiątkę (853) Ewy (2332); żona (802); była w ciąży (2029), porodziła (3205) Kaina (7014) – pamiątkę (853); mówiła w sercu (559): Otrzymałam (7069) męża (376) obok (854) Jehowy (3068).
2. Porodziła (3205) oznakę brata (º251), przymnożyła (3254) wyróżniająco oznakowanego Abla (º1893); Abel (1893) był (1961) pasterzem (7462) owiec (6629), Kain (7014) powstał (1961) zmuszać do służby (5647) ziemię (127). [KS]
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2023-07-17, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-17, 13:36   

Witam Pokoja :lol: , interpretacja, którą przedstawiłeś logicznie układa się w całość tylko jedna uwaga - oparta na Biblii, zarazem jest wymowna i również nad wyraz skąpa.
Konkordancja Stronga, subtelnie mogę powiedzieć, to również pewna ''filozofia'' algorytmu, który jest fundamentem objaśniający zapis PS.
Biorąc pod uwagę kulturę ludu Mezopotamii zamieszkujący ten obszar , zauważyć można odmienną interpretacje dziejów Kaina.
Oczywiście, tak ''szczegółowy'' opis Mojżesza powinien wywrzeć na czytelniku PS pozytywny jego odbiór.
Dlatego został podany powyższy wywód tej kwestii
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-07-17, 13:56   

małyfilozof napisał/a:
interesuje mnie szczególnie: fantastyka, archeologia, historia a ''wisienka na torcie to Teorie spiskowe, nie pogardzę dobrym thrillerem, ulubiony autor to - Stephen King.

Ręką i nogą się podpisać mogę. Może oprócz Kinga. Sporo jego czytałam i naprawdę dobre jest "Lśnienie". A może za wcześnie ją przeczytałam i potem już żadna nie dorównała tej pozycji.
Co do teorii spiskowych, to zauważ, że prawie wszystkie się sprawdziły lub się dzieją na naszych oczach. Ten termin został bodajże w latach 50/60 tych "wyartykułowany" , ale coraz mu bliżej do faktów.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-17, 14:21   

W temacie: ''Teoria Spiskowa''
https://demagog.org.pl/fake_news/cia-nie-spopularyzowala-ani-nie-stworzyla-terminu-teoria-spiskowa/
https://www.odkrywamyzakryte.com/teorie-spiskowe/
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-07-17, 14:56, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-07-17, 18:42   

Neandertalczyk i jemu podobni pierwotni, byli wynikiem kształtowania się ewolucji i oni byli na szczycie ewolucji ssaków.
Człowiek jakiemu dał życie Bóg pochodzi z kształtowania Bożego.
Jak to uczyniono, tego nie wiemy. Czy była ingerencja genetyczna lub inna forma kształtowania - tego nie wiemy.
Człowiek Boży oprócz istoty pro ewolucyjnej jest obdarzony Duchem Bożym.
Myślę, że jest to wyższa jażń połączona z jaźnią Bożą - tzw.duchowe połączenie.
To połączenie zostało zerwane, gdy człowiek skaził swą istotę jaźni. Więź została zerwana - odłączona i człowiek stał się tak jak inne istoty - tylko istotą ziemską.
Pojednanie i odnowienie więzi człowieka z Bogiem nastąpiło przez ofiarę Jezusa Chrystusa. Człowiek ponownie stał się istotą nieśmiertelną. Już nie umieramy, lecz zasypiamy po to, by obudzić się w nowym przemienionym nieśmiertelnym ciele w Królestwie Boga Ojca w Niebie.
Śmierć została zniszczona i już nie jesteśmy tylko istotami ziemskimi, lecz należymy do Królestwa Chrystusowego.
Już siekiera do pnia została przyłożona, już nadszedł czas żniw, już rozpoczął się sąd nad tym światem. Sąd nad tymi, którzy nie chcą przyjąć Zbawiciela lecz dalej chcą się karmić fałszem tego świata.
Bóg pragnie nas wybawić z tego świata i dać nam nowe nieśmiertelne ciała byśmy zapełniali nową ziemię - czystą od grzechu i mocy zła.

Kain był owocem związku Ewy z osobnikiem ewolucyjnej formacji.
Poszedł do kraju Nod i z tamtąd wziął żonę.
Było to plemie Nodytów uformowane poza Edenem.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-17, 19:04   

wybrana napisał/a:


Kain był owocem związku Ewy z osobnikiem ewolucyjnej formacji.
Poszedł do kraju Nod i z tamtąd wziął żonę.
Było to plemie Nodytów uformowane poza Edenem.

Cześć Wybrana :lol: ach! wyjęłaś mi z ust to stwierdzenie.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-07-18, 09:17   

wybrana napisał/a:
Kain [...] Poszedł do kraju Nod i z tamtąd wziął żonę.
Było to plemie Nodytów uformowane poza Edenem.


Człowiek (a właściwie: Istotnie znacznik człowieka) z Rdz. 2:7 także został ukształtowany poza Ogrodem Eden, czyli w głębinach wodnych ziemi, a następnie przekształcony w Ogrodzie Eden:

Cytat:
Rdz. 2:8. Nasadził (5193) też był Pan (3068) Bóg (430) sad (1588) w Eden (5731), na wschód (6924) słońca, i postawił (7760) tam (8033) człowieka (ͦ120), którego (834) był stworzył (3335). [BG]


Rdz. 2:8. Jehowa Bogów, zasadził sad wschodu Edenu, tam przekształcił „istotnie znacznika człowieka”, którego uformował.

Najpierw powstał w głębinach ziemi, Ps. 139:14,15

Kod:
Rdz. 2:8. Jehowa (3068) Bogów (430), zasadził (5193) sad (1588) wschodu (6924) Edenu (5731), tam (8033) przekształcił (7760) „istotnie znacznika człowieka” (ͦ120), którego (834) uformował (3335). [KS]
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13