FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimnym okiem obserwatora
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-11, 10:32   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Wiesz, nike. Po tym obnażeniu przez Henryka źródeł z jakich swoje nauki czerpie zainteresowany, a klakierami są Pokoja i Federowicz, to ja już im w ani jedno słowo nie mogę uwierzyć. Widać, że podają to, co im wygodne. Taka postawa wyklucza dyskusję. Jeden mówi, aby kilkaset stron swojego własnego tekstu czytać (fałsz, co udowodnił Bing), a drugi jest po uszy zakochany w Strongu. Trzeci przytakuje wszystkim i każdemu w każdym kłamstwie i każdej prawdzie. no masakrycznie.

Szczerze mówiąc , to ja się dziwię co to się porobiło? Pisałam już ,że Fedorowicz wpadł na forum i od razu bronił rzymski kościół, a teraz wali na kościół, pokoja taki wierzący a taki dziwak, to ja też tego nie rozumiem. I tak szczerze to jestem głupsza jak ustawa nakazuje.

Trzeba machnąć na nich i pisać w innych tematach, to może im się odechce :-D


Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę
2P 2.1


Hej "KOCIOŁKU" :-D

[.


Co tam pusty rondlu? :-D
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-11, 10:52   

Pokoja napisał/a:
Dziwię się bardzo, że na tym forum są tacy, którzy mają jakąś orientację w zrozumieniu, kim jest bestia z morza,

Najpierw zapoznaj się z symboliką i wykładnia, a potem szafuj takimi oskarżeniami.
Za małe pikusie są osoby z tego i z każdego innego forum, aby im przypisywać "bestię z morza". Chyba już nie wiesz, jak dokuczyć, aby było na twoje heretyckie gadanie. I skończ przerzucać winy i błędy KrK sprzed setek lat na osoby obecne na forum. Ciebie też można denominacyjnie oskarżyć o wiele, więc miarkuj słowa i nie ciskaj gromami na prawo i lewo. To, że ktoś ci udowodnił kierowanie się głupawymi naukami zainteresowanego, to na klatę we\ź, a nie .... :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-09-11, 22:31   

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Wiesz, nike. Po tym obnażeniu przez Henryka źródeł z jakich swoje nauki czerpie zainteresowany, a klakierami są Pokoja i Federowicz, to ja już im w ani jedno słowo nie mogę uwierzyć. Widać, że podają to, co im wygodne. Taka postawa wyklucza dyskusję. Jeden mówi, aby kilkaset stron swojego własnego tekstu czytać (fałsz, co udowodnił Bing), a drugi jest po uszy zakochany w Strongu. Trzeci przytakuje wszystkim i każdemu w każdym kłamstwie i każdej prawdzie. no masakrycznie.

Szczerze mówiąc , to ja się dziwię co to się porobiło? Pisałam już ,że Fedorowicz wpadł na forum i od razu bronił rzymski kościół, a teraz wali na kościół, pokoja taki wierzący a taki dziwak, to ja też tego nie rozumiem. I tak szczerze to jestem głupsza jak ustawa nakazuje.

Trzeba machnąć na nich i pisać w innych tematach, to może im się odechce :-D


Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę
2P 2.1


Hej "KOCIOŁKU" :-D

[.


Co tam pusty rondlu? :-D


:-D :lol:

Powinno być garnku
:-D :lol:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-12, 05:56   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Wiesz, nike. Po tym obnażeniu przez Henryka źródeł z jakich swoje nauki czerpie zainteresowany, a klakierami są Pokoja i Federowicz, to ja już im w ani jedno słowo nie mogę uwierzyć. Widać, że podają to, co im wygodne. Taka postawa wyklucza dyskusję. Jeden mówi, aby kilkaset stron swojego własnego tekstu czytać (fałsz, co udowodnił Bing), a drugi jest po uszy zakochany w Strongu. Trzeci przytakuje wszystkim i każdemu w każdym kłamstwie i każdej prawdzie. no masakrycznie.

Szczerze mówiąc , to ja się dziwię co to się porobiło? Pisałam już ,że Fedorowicz wpadł na forum i od razu bronił rzymski kościół, a teraz wali na kościół, pokoja taki wierzący a taki dziwak, to ja też tego nie rozumiem. I tak szczerze to jestem głupsza jak ustawa nakazuje.

Trzeba machnąć na nich i pisać w innych tematach, to może im się odechce :-D


Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę
2P 2.1


Hej "KOCIOŁKU" :-D

[.


Co tam pusty rondlu? :-D


:-D :lol:

Powinno być garnku
:-D :lol:


Już sobie tak nie schlebiaj :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-09-12, 20:03   

Zastanawiam się:
Co wywołuje u forumowiczów, tak sączący się jad względem drugiej strony.
To niesmaczne, uwłaczające a nawet powiem prymitywne zachowanie w toczonych dyskusjach.
Jakże owo zachowanie odbiega od Słowa Bożego zawarte w Piśmie Świętym i naukami przedstawione przez JEZUSA !
Zapytam, gdzie podziała się miłość, szacunek wobec bliźniego w omawianych tematach.
Kiedy przeglądam wątki na myśl przychodzi tylko jedno słowo zwykła ''TARGOWICA''.
Zastanówcie się dyskutanci nie nad innym członkiem forum, lecz nad samym osobą, bo taką publiczną postawą pełną jadu ujawniasz jedno - Jak cenisz Pismo Święte i zawarte w nim chrześcijańskie zasady?
Rozczarowany jestem takim prostactwem, myślę, że zrobię kilku dniowy urlop, aby ochłonąć z zaistniałego wrażenia
Popraw się stały czytelniku tego forum, przecież JESTEŚ inteligentną osobą, wrażliwą na czyjąś krzywdę.
Podam pewien przykład:
W jednej szkole średniej zaistniała przykra sytuacja, uczennica gruba, ruda i piegowata z okularami na nosie, była szykanowana przez rówieśników w różny uwłaczający sposób - nikt jej nie lubił.
Kiedy ukończyła studia zaistniała w świecie biznesu jako prezes firmy.
Wyobraź sobie czytelniku do firmy zgłosił się przystojny z wielką smykałką do interesów trzydziestoparoletni brunet, oczekiwał na rozmowę wstępną, kiedy wszedł do gabinetu natychmiast rozpoznał w kobiecie dawną uczennicę szkolną, której najbardziej dokuczał, zmieszał się mocno, chciał wyjść szybko jak wszedł.
Kobieta powitała go serdecznym uśmiechem i zaprosiła aby usiadł...
Miły Czytelniku, gdybyś napotkał z forum swojego zagorzałego przeciwnika i stanąłbyś w oko w oko jak poczułbyś się - pozdrawiam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-12, 20:11   

Zamiast się oburzać popatrz od kiedy to się zaczęło. Od wejścia na forum zainteresowanego, który taki zamęt zrobił, e hej. Bezmyślny Fedorowicz zachowuje się tak, że ręce opadają. Pokoja odjechał i pokazał swoje oblicze.
Henry Suchecki święte oburzenie wyraził i...ja tez mam dość.
Robię sobie przerwę. Nie wiem na jak długo.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-09-12, 20:14   

Wiesławo :lol: Już nic nie mam do powiedzenia
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-09-12, 20:34   

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę
2P 2.1


Hej "KOCIOŁKU" :-D

Cytat:
Dan. 8:9. A z jednego z nich wyrósł inny mały róg, który bardzo wyrósł ku południowi i ku wschodowi, i ku prześlicznej ziemi. (10) Wielkością swoją sięgał aż do wojska niebieskiego i strącił na ziemię niektórych z wojska i z gwiazd, i podeptał ich. (11) Wmówił w siebie potęgę, jaką ma książę wojsk, tak że odjęta mu została stała codzienna ofiara i zostało zbezczeszczone miejsce jego świątyni. (12) Na codziennej ofierze dopuszczono się przestępstwa; prawda została powalona na ziemię, a cokolwiek czynił, to mu się udawało. (13) I usłyszałem jednego świętego mówiącego, a inny święty rzekł do tego właśnie świętego, który mówił: Jak długo zachowuje ważność widzenie dotyczące stałej codziennej ofiary, przestępstwa pustoszenia i bezczeszczenia świątyni i deptania prześlicznej ziemi? (14) A ten odpowiedział mu: Aż do dwóch tysięcy trzystu wieczorów i poranków, potem świątynia znowu wróci do swojego prawa. [BW]


z jednego z nich wyrósł inny mały róg – Jest to róg Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego z kościołem greckim, który przemycił do Chrześcijaństwa Aleksandryjską Septuagintę. To przez nią przyczynił się do powalenia prawdy na ziemię, dla wprowadzenia dogmatów fałszu, których trzymają się nadal klauni na forum. Ap. Paweł i inni ostrzegali, że to miało nastąpić wkrótce po odejściu ich. Jan w swoim liście napisał, że oni mają ducha anty – Chrystusa, a zarazem zapowiadał, że to oznacza nadejście ujednoliconego systemu anty – Chrystusa, który jest fałszywym prorokiem z Ap. 13:11-18. Tym fałszywym prorokiem jest kościół Grecko – Rzymski, dwa rogi bestii z ziemi, a mówi jak smok (władza cywilna papieża). Ten fałszywy prorok, ukrywa swoją prawdziwą tożsamość, a uzurpuje sobie prawo do przedstawiania dwóch rogów, jako rogów Arnion, czyli prawdziwej Eklezja (Zboru) Chrystusa, ale zdradza swoja fałszywość przez mowę smoka. Bestia ta ma zginąć z bestią wychodzącą z morza, czyli z całym Chrześcijaństwem nominalnym i Państwem Rzymskim, Ap. 13:1-9.

Dziwię się bardzo, że na tym forum są tacy, którzy mają jakąś orientację w zrozumieniu, kim jest bestia z morza, a obecnie , jakby rwą sobie włosy z głowy, aby popierać jej pogląd w kwestii imienia Bożego JHWH i jego Syna JeHoSzuaH.


Co tam pusty rondlu?


Powinno być garnku, ale mniejsze z tym. Zobaczymy czy garnek jest pusty, a jeżeli nie to, czy ma prawo, aby schlebiające wieszczki odprawić w imieniu Jehoszua, Dz. 16:16-18.

Tłumaczenie symboliki zuchwałego rogu kozła:

ODMIENNY KOZŁA RÓG - KSIĄŻE.

powstanie […] potem trzecie królestwo z miedzi, które opanuje całą ziemię, Dn. 2:39

Potem […] pojawiło się inne, podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła, i cztery głowy miało to zwierzę, i dano mu władzę. Dn. 7:6

(Zamiast pierwotnego, wielkiego rogu kozła) wyrosły cztery inne rogi na cztery strony nieba.

cztery inne (rogi) wyrosły zamiast niego (pierwotnego, wielkiego rogu kozła), znaczy: Z jego narodu powstaną cztery królestwa, ale nie z taką mocą, jaką on miał. Dn. 8:8,22

3) I powstanie bohaterski król, i będzie miał wielką władzę, i będzie czynił, co zechce. (4) A gdy powstanie, rozpadnie się jego królestwo i będzie rozdzielone między cztery strony świata; lecz nie między jego potomków, i nie będzie miało takiej mocy, z jaką on władał, gdyż jego królestwo będzie rozbite i przypadnie innym z pominięciem tamtych. Dn. 11:3,4


PRZECHWYCENIE URZĘDU NA PÓLNOCY I ODRODZENIE NA POŁUDNIU
Dn. 11:5;20,21;7 i 38.

Z pośród tych trzech podobnych rogów kozła, później występuje tylko jeden, który jest nazwany królem południa. Pierwszym urzędem był jego urząd. (Później u króla północy i króla południa miały być wprowadzone jeszcze inne urzędy z Dn. 11:20,21 i 7, a na końcu już w zjednoczonym królestwie urząd centralny z Dn. 11:36-38. W państwie czwartego rogu kozła ze względu na jego odmienność była inna forma panowania. Najpierw mamy tylko informację, że ten jeden z czterech rogów był inny, ale już w Dn. 11:5 jest on nazwany księciem króla południa. Stał się on tak potężny, że zajął pozycję króla północy, Dn. 11:6.

Władanie jednego z rogów kozła, jako króla północy jest bardziej złożone, ponieważ poza księciem, wyróżniony został także jego dowódca. Dowódca ten stał się na tyle mocny, że doprowadził króla południa do jego zniknięcia Dn. 11:18. Nie ostał się także Książe (który zajął pozycję króla północy), ani jego małżonka i potomek z południa. Dowódca z Dn. 11:18 jest kimś szczególnym, gdyż wraz z jego pojawieniem się zostaje ustanowiony nowy urząd, opisany w Dn. 11:20. Jednak już z Dn. 11:21, wynika, że ktoś podstępnie zajmuje ten urząd. Można więcej niż domniemywać, że tym podstępnym, zajmującym jego urząd jest tajemnie działający róg kozła (Dn. 8:23-25a), który później, jako Książe miał się wynieść ponad wszystkich, Dn. 11:38 i być zgubionym bez udziału ludzkiej ręki, Dn. 8:25b.

Podstępne działanie rogu kozła sprawia, że bardzo trudno jest odróżnić, kto na tym urzędzie zasiada. Czy jest to przedstawiciel nowego urzędu, a zarazem czwartego imperium uniwersalnego, czy jest to przedstawiciel, tajemnie działającego rogu kozła (tajemnica nieprawości). Ci dwaj przedstawiciele są do siebie bliźniaczo podobni, gdyż działają na podstawie bliźniaczego systemu mitologicznego, filozoficznego, religijnego i nie tylko. Nawzajem się zwalczają, ale i nawzajem się potrzebują. Gdy jeden upada to drugi już wchodzi na urząd. To dwojakie panowanie z Dn. 11:27 zapewniało potajemne szkodzenie 10 – ciu rogom, z których trzy zostały wyłamane i powstała śmiertelna rana, Dn. 7:20,24-26, Ap. 13:3.

Poza królami, do tego rodzaju urzędów, co w Dn. 11:7,20,38 można zaliczyć, np. urząd cesarza, kalifa, papieża, imama, patriarchy, a w Dn. 11:38 taki, który jest jeszcze ponad nimi wszystkimi. System kozła jest to, więc system podobny do czwartej bestii z 7 rozdz. Ks, Daniela, który ma dziesięć rogów i jeden mały, wyrastający między nimi. Dwie części bestii czwartej, tj. miedziane pazury i żelazne zęby, łączą w niej elementy trzeciego (miedzianego) i czwartego (żelaznego, a później z domieszką gliny) królestwa z posągu Nabuchodonozora. Powstawanie kolejnych urzędów, najpierw u króla północy, a później i u króla południa, wynika z użycia określenia KeN, Nr kodu Stronga 3653. Oznacza ono urząd[b], miejsce. Nie może to dotyczyć następowania jednego władcy na miejsce drugiego, ponieważ określenie to jest użyte w Ks. Daniela tylko cztery razy, a królów, następujących po sobie, zarówno na północy, jak i na południu było wielu.

Tajemne królowanie Rogu Kozła
Dn. 11:21.

Z Dn. 11:5 wynika, że król północy jako odmienny róg umowy, na początku był najpierw księciem dla króla południa. Natomiast z Dn. 11:7 wynika, że w późniejszym czasie król północy przez swego dowódcę, doprowadził do ścięcia drzewa króla południa, Dn. 11:18. W ten sposób król południa w pierwotnym stanie swego istnienia, zniknie na zawsze, Dn. 11:19. Ta zapowiedź została dokonana już w Dn. 11:7. Umieszczenie jej już na samym początku działalności króla południa ma na celu pokazanie, że korzeń drzewa króla południa zachowa swoją żywotność, aż wyrośnie z niego kłącze/latorośl (5342). Oznacza to, że na południu (w późniejszym czasie po 622r. n. e.) miał powstać nowy urząd, który nie wyrośnie gdzieś na wysokości złamanego drzewa, lecz od korzenia jego, kształtując swój odrębny system korzeniowy (wartości).

Dn. 11:20 (wtedy) zostanie ustanowiony (5975) następny (5921) urząd (KeN - 3653), /gdy/ roześle-wyprawi (5674) poborców podatków (5065 – Łk. 2:1-3) /w/ chwale (1925) królestwa (4438); Okaleczony (7665) /w swym/ pierwszym (259) okresie (3117), /będzie/ nieprawy (3808) w rozgniewaniu (639) /i/ nieprawy (3808) w walce (4421).

W tym miejscu na uwagę zasługuje, również możliwość przetłumaczenia, drugiej części Obj 12:12 „mając wielki gniew, widząc, iż krótki czas ma” w następujący sposób; mając wielki gniew, widząc, że (3754) mało (3641) sposobności (2540) ma przeciwko temu (2192). Jest to niewątpliwie związane z strąceniem smoka z nieba, co jest równoznaczne z zadaniem bestii z morza śmiertelnej rany i jej czczeniem, o czym mowa w Obj 13:3,12,14. Cywilna władza stała się narzędziem w rękach religijnej i niewiele, co mogła uczynić przeciwko temu. Radość natomiast jaka nastała w niebie jest wstępem do wyjścia bestii z ziemi.

Dn. 11: 21 Ukaże się (5975) nikczemnik (959) /król niewstydliwej twarzy i chytry, z Dan 8:23/ na (5921) /jego/ urzędzie (3653), /który/ nieprawość (3808) rozkrzewi (5921) w (5921) majestacie (1935) władzy królewskiej (4438). Przychodząc (935) w pokoju (7962), chwyci (2388) królestwo (4438) obłudnie, pochlebstwem (2519).

2519 – podstępem, czyli potajemnie. Zabił władcę, a stał się największym inspiratorem czczenia go po śmierci, aby zająć jego [b]urząd
i prowadzić swą tajemną działalność.

W związku z tym, napisał Ap. Paweł o działaniu tajemnicy nieprawości tych, którzy już wtedy na podstawie przeszczepienia na grunt chrześcijański, obcego mu systemu filozoficzno - religijnego, już wtedy stali się jakby królami nad Chrześcijanami. Weszli potajemnie do zborów, aby wyszpiegować wolność Kościoła, aby słabych w wierze podbić w niewolę i z pobożności czerpać zyski. Tak ich jak i Judasza opanował ten sam duch złego, duch anty - Chrystusa. Już zaczęli królować, ale bez Apostołów. Ap. Jan napisał podobnie o tych, którzy już mieli ducha anty - Chrystusa, czyli tego, który miał dopiero nadejść w przyszłości.

W Dn. 11:20 i 21, zawarty jest opis szczególnej sytuacji, w której wraz z ustanowieniem urzędu nowego imperium, doszło do zuchwałego, potajemnego uchwycenia go. Ten kto go uchwycił jest ukazany, jakby był przez kogoś adoptowany. Dlatego był pogardzany z powodu przechwycenia urzędu króla północy w sposób obłudny, pochlebstwem. Godność królewska nie została mu przekazana w majestacie prawa, lecz w wyniku jego potajemnej działalności. Dopiero w przyszłości, jak wskazano w Apokalipsie miała być ona mu przekazana w majestacie władzy królewskiej (Ap17:10), ale w tym celu, aby dwa bliźniacze rogi barana zniszczyły dzieło swoje i siebie, Izj. 1:31; Ap. 19:19,20.

Dwojakie, potajemne królowanie z rogiem kozła
Dn. 11:27 w zw. z 20, 21, 38 i 7.

Z Dan. 11:21 harmonizuje również, tłumaczenie Dan 11:27 – Dwojakim (8147) królowaniem (4428) potajemnie (3824) szkodzić będzie (4827) Dan 7:8,20,24; 8:9-12,23-25 a przy (5921) jednym (259) stole (7979 – z pozostałymi z 10, siedmioma królami z Dan 7:20, dla nich)
fałszywe (3577) obietnice uczyni (1696), Obj 13:11-14 /ale/ niepewnym (3808) zostanie (6743), z tego powodu (3588), /jego/ trwanie, panowanie (5750) dokończy się (7093) /w/ czasie zamierzonym (4150) tzn. w czasie ostatecznym. O tym starciu jest napisane w Dn. 11:7,8 29,40-45

Dan. 11:27. Dwojakim (8147) królowaniem (4428) potajemnie (3824) szkodzić będzie (4827); przy (5921) jednym (259) stole (7979 fałszywe (3577) obietnice uczyni (1696); niepewnym (3808) zostanie (6743), z tego powodu (3588) panowanie (5750) dokończy się (7093) czasu zamierzonego (4150).

W tym czasie odrodzi się także król południa (jakaś odrośl z obumierającego systemu pierwotnego króla południa) i razem z sobą walczyć będą. Król północy dojdzie do kresu swoich sił i zostanie opuszczony, Dn. 11:45

Dan 11:.7 Potem ukaże się/zajmie stanowisko (5975), kłącze/latorośl (5342), z korzenia (8328), jako urząd (KeN – 3653)

Stary system wartości króla południa miał zaniknąć całkowicie, Dn. 11:19. Jednak wyrastająca latorośl, czerpiąc soki z starego systemu wartości jest tego samego gatunku, chociaż na innym urzędzie. Wyrosła ona od korzenia, kształtując swój odrębny system korzeniowy (wartości). Jak wynika z Dn. 11:7,8 i 29,40-45, urząd ten miał powstać, aby zemścić się na królu północy. Nawet jeżeli król północy (państwa europejskie), w drugim okresie podboju południa przez kolonializm i w czasie ostatecznym (od 1799r.), początkowo odnosi zwycięstwa w królestwie króla południa, to jednak latorośl króla południa (Islam i Muzułmanie) przez swą tajemną terrorystyczną działalność, w czasie równoległego przenikania się Internacjonalizmu i nacjonalizmu globalnego, w czasie ujawnienia roli miedzianych pazurów bestii czwartej z Dn. 7:20 i wyniosłości króla z Dn. 11:38, ostatecznie ma doprowadzić tego „króla” całej ziemi do osamotnienia i upadku, Dn. 11:7,8, 36-38; Sędz. 16:25-30.

To jest długi temat. W 2014 r., założyłem wątek, dotyczący tej tematyki, ale szatan wtargnął na forum i wywołał wielką burzę, tak iż przez kilka tygodni nie mogliśmy dyskutować na forum. W tym czasie usunął także ten wątek, obnażający jego potajemne działanie nieprawości.

Być może CDN.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2023-09-12, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-09-12, 21:36   

małyfilozof napisał/a:
Zastanawiam się:
Co wywołuje u forumowiczów, tak sączący się jad względem drugiej strony.
To niesmaczne, uwłaczające a nawet powiem prymitywne zachowanie w toczonych dyskusjach.
Jakże owo zachowanie odbiega od Słowa Bożego zawarte w Piśmie Świętym i naukami przedstawione przez JEZUSA !
Zapytam, gdzie podziała się miłość, szacunek wobec bliźniego w omawianych tematach.
Kiedy przeglądam wątki na myśl przychodzi tylko jedno słowo zwykła ''TARGOWICA''.
Zastanówcie się dyskutanci nie nad innym członkiem forum, lecz nad samym osobą, bo taką publiczną postawą pełną jadu ujawniasz jedno - Jak cenisz Pismo Święte i zawarte w nim chrześcijańskie zasady?
Rozczarowany jestem takim prostactwem, myślę, że zrobię kilku dniowy urlop, aby ochłonąć z zaistniałego wrażenia
Popraw się stały czytelniku tego forum, przecież JESTEŚ inteligentną osobą, wrażliwą na czyjąś krzywdę.
Podam pewien przykład:
W jednej szkole średniej zaistniała przykra sytuacja, uczennica gruba, ruda i piegowata z okularami na nosie, była szykanowana przez rówieśników w różny uwłaczający sposób - nikt jej nie lubił.
Kiedy ukończyła studia zaistniała w świecie biznesu jako prezes firmy.
Wyobraź sobie czytelniku do firmy zgłosił się przystojny z wielką smykałką do interesów trzydziestoparoletni brunet, oczekiwał na rozmowę wstępną, kiedy wszedł do gabinetu natychmiast rozpoznał w kobiecie dawną uczennicę szkolną, której najbardziej dokuczał, zmieszał się mocno, chciał wyjść szybko jak wszedł.
Kobieta powitała go serdecznym uśmiechem i zaprosiła aby usiadł...
Miły Czytelniku, gdybyś napotkał z forum swojego zagorzałego przeciwnika i stanąłbyś w oko w oko jak poczułbyś się - pozdrawiam


Bardzo mądrze napisałeś, a i odpowiedź jest chyba prosta, dlaczego jest taki jad w dyskusjach. Odpowiedzi na Twoje pytanie, udziela opis wyrażający stosunek bogacza do Łazarza, Łuk. 16:26. Odczuwalna jest przepaść między dyskutantami i sąd poglądów, przyjętych z przyzwyczajenia, a nie z przekonania serca i umysłu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-13, 09:47   

Cytat:
sąd poglądów, przyjętych z przyzwyczajenia, a nie z przekonania serca i umysłu.
_________________

W jaki sposób odkryłeś przekonania serc i umysłu każdego, pojedynczego człowieka?
Z jakiej racji wszyscy mają mieć twoje i tylko twoje przekonania?
Przyzwyczajenia?- wręcz przeciwnie. Gdyby tutejsi użytkownicy forum kierowali się przyzwyczajeniami, to pewnie sam tu byłbyś, może z klakierem i zainteresowanych i z dzióbków byście sobie zajadali. Tobie jest potrzebne forum dla fundamentalistów bezdyskusyjnych. Ty mówisz/piszesz, a reszta przed ekranami z rozdziawioną buzią łyka i łyka. Ewentualnie po wysypie kolejnych strongowych numerków piszą: o, jak cudownie, chwała ci pokoja że nas prowadzusz...na manowce.
Tu ludzie rozmawiać chcą, czyli różne stanowiska przedstawiają. Niekoniecznie i nie zawsze swoje własne. Niestety, poziom twój i twoich potakiwaczy jest mierny, bo czytanie ze zrozumieniem kłania się wam w pas, a także strojenie fochów i wykręcanie (celowe lub nie) czyichś słów i przypisywanie im własne wykładnie.
Najpierw belkę sobie wyciągnij skąd tam chcesz, a potem weź się za drzazgi u oponentów.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-09-13, 11:37   

małyfilozof napisał/a:
Zastanawiam się:
Co wywołuje u forumowiczów, tak sączący się jad względem drugiej strony.


Poniżanie drugiej osoby, która nie chce, lub nie rozumie tej pierwszej, a wtedy ta pierwsza dostaje
szajbę i atakuje.

Tu jest forum a na forum każdy ma prawo się wypowiadać, a nie poniżać drugiego.
Zamknęłam temat o imieniu Boga, bo za dużo z naszej strony jest poniżeń, zresztą i tak długo się łudziłam ,że coś sie zmieni. Proszę pisać w tematach i kulturalnie, DZIĘKUJĘ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-09-13, 14:04   

nike napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Zastanawiam się:
Co wywołuje u forumowiczów, tak sączący się jad względem drugiej strony.


Poniżanie drugiej osoby, która nie chce, lub nie rozumie tej pierwszej, a wtedy ta pierwsza dostaje
szajbę i atakuje.

Tu jest forum a na forum każdy ma prawo się wypowiadać, a nie poniżać drugiego.
Zamknęłam temat o imieniu Boga, bo za dużo z naszej strony jest poniżeń, zresztą i tak długo się łudziłam ,że coś sie zmieni. Proszę pisać w tematach i kulturalnie, DZIĘKUJĘ.

pogrubienie osobiste
Droga Nike :lol: tekst wytłuszczony, odebrałem do siebie - czy się pomyliłem subtelnie zapytam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-13, 14:10   

małyfilozof napisał/a:
czy się pomyliłem subtelnie zapytam


🤣🤣🤣Ja ci odpowiem, bo akurat jestm i przeczytałam. Myślę, że odpowiedź nike będzie taka sama.
NIE, absolutnie nie do ciebie.🍀💐

To już prędzej ja poczuwam się do odpowiedzialności za nieutrzymywanie nerwów (i języka) na wodzy.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2023-09-13, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-09-14, 09:46   

małyfilozof napisał/a:
nike napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Zastanawiam się:
Co wywołuje u forumowiczów, tak sączący się jad względem drugiej strony.


Poniżanie drugiej osoby, która nie chce, lub nie rozumie tej pierwszej, a wtedy ta pierwsza dostaje
szajbę i atakuje.

Tu jest forum a na forum każdy ma prawo się wypowiadać, a nie poniżać drugiego.
Zamknęłam temat o imieniu Boga, bo za dużo z naszej strony jest poniżeń, zresztą i tak długo się łudziłam ,że coś sie zmieni. Proszę pisać w tematach i kulturalnie, DZIĘKUJĘ.

pogrubienie osobiste
Droga Nike :lol: tekst wytłuszczony, odebrałem do siebie - czy się pomyliłem subtelnie zapytam


Do siebie??? Co ty gadasz, Jeszcze ani razu brzydko się nie odezwałeś mały filozowie do nikogo, a ja mam do ciebie ten post kierować?
Zamknęłam temat , bo za dużo tam się działo niemiłych sytuacji, prowodyrem był zainteresowany, ale nigdy nie ty .
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-09-14, 10:48   

Witaj Nike :lol: DZIĘKUJĘ za odpowiedź - pozdrawiam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13