FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Celibat i złe traktowanie kobiet .....
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-29, 10:10   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
[quo. a do diabła też nie pójdzie, bo diabeł nie zadziera z badaczami , .


Masz racjie.. diabeł nie zaprząta sobie głowy nie istotnymi bzdetami,
I ludźmi którzy pokornie za nim idą..


Markerów bardzo dobrze mówisz:----Orgie w Watykanie, Św.Inkwizycja, w klasztorach już nie czynnych w szambach niemowlęta jeszcze z pępowinami to jest prawdziwe szataństwo a tamci księża to DIABŁY. TERAZ ZA DALEKO TEŻ NIE ODESZLI, łajdactwa i burdele są dalej.
Diabły krążą od jednego księżulka do drugiego, z poradami na rozluźnienie.


Masz rację... zgroza
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-09-29, 10:16   

Henryk napisał/a:
nie dają się zwieść profesorom pokroju Majewski, a także nie zgadzają się z Twymi poglądami.

A to, to już jest obciach dla ciebie totalny.
Kim ty jesteś, żeby mądrego, wykształconego i cenionego naukowca (i to na arenie międzynarodowej), a ogromnym dorobkiem (mimo młodego wieku) naukowym, z publikacjami książkowymi i artykułami w ważnych branżowo mediach, oceniać jako kogoś "pokroju Majewskiego". Pokazałeś jakim zazdrośnikiem i totalnym ignorantem, wręcz głupcem jesteś.

Z moimi poglądami nikt nie musi i wręcz NIE POWINIEN się zgadzać. Wiele razy to podkreślałam. Cenię jedynie ludzi mających swoje własne zdanie, a jeśli niektóre poglądy innych osób są zbieżne w jakiejś mierze z moimi to po prostu może być mi miło, że w swoich dziwnych opiniach nie jestem osamotniona. Jednak nie ma to żadnego znaczenia dla mnie i dla tychże poglądów moich. Zdaję sobie sprawę, że są one mało popularne i kontrowersyjne i byłoby głupotą oczekiwać, że wszyscy będą je podzielać. A "walczyć" na opinie i to z Toaszem...cóż, chyba nie potrafię wam tego wytłumaczyć, a nie chcę urazić. :-/
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2023-09-29, 12:20   

Fala odejść z Kościoła w Niemczech. Dane są bezlitosne ....

( Kościół potrzebuje szybkiej reformy albo upadnie ) ....

Kościół katolicki w Niemczech przeżywa poważny kryzys. W ubiegłym roku wypisało się z niego ponad pół miliona wiernych - wynika z danych Konferencji Episkopatu Niemiec. W samej Archidiecezji Kolońskiej - stanowiącej symbol tuszowania nadużyć seksualnych - aktu apostazji dokonało ponad 50 tys. osób - relacjonuje "Bild".


https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-fala-odejsc-z-kosciola-w-niemczech-dane-sa-bezlitosne,nId,6869490

ps :

Dlaczego ksiądz nie może mieć żony? Tego nie wiedzieliście o celibacie ...

Nakaz życia w celibacie jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych praw dotyczących katolickich kapłanów. Razem że zmieniającym się podejściem do seksualności wydaje się coraz bardziej anachroniczny. Tym bardziej że w kościołach innych odłamów chrześcijaństwa (a tym bardziej w innych religiach) nie ma go wcale lub jest ograniczony do stanu mniszego. Prawo to ma głębokie korzenie w mentalności i stosunkach społecznych średniowiecza. Przez Pawła z Tarsu celibat był uważany za najlepsze wyjście. Z drugiej strony zalecał on małżeństwo wszystkim, którzy nie czują się na siłach, by żyć w celibacie. Dotyczyło to tak samo prezbiterów i biskupów, jak i świeckich. Biskup powinien być "mężem jednej żony" – to znaczy wiernym i uczciwym małżonkiem. Nikt nie oczekiwał od niego, że będzie bezżenny....

https://kronikidziejow.pl/porady/dlaczego-ksiadz-nie-moze-miec-zony-sredniowieczne-korzenie-celibatu-ksiezy/
_________________
tom68
Ostatnio zmieniony przez Tomasz G 2023-09-29, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-29, 14:35   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
nie dają się zwieść profesorom pokroju Majewski, a także nie zgadzają się z Twymi poglądami.

Wiesława napisał/a:
A to, to już jest obciach dla ciebie totalny.
Kim ty jesteś, żeby mądrego, wykształconego i cenionego naukowca (i to na arenie międzynarodowej), a ogromnym dorobkiem (mimo młodego wieku) naukowym, z publikacjami książkowymi i artykułami w ważnych branżowo mediach, oceniać jako kogoś "pokroju Majewskiego". Pokazałeś jakim zazdrośnikiem i totalnym ignorantem, wręcz głupcem jesteś.

Pięknie przedstawiłaś swoją mądrość, [o miłości nie wspomnę, chociaż do nieba chcesz być porwaną], ale kto ciebie porwie skoro Michała nie lubisz, może belzebub, bo niby też koło nieba się obraca, ale to w przyszłości.
Tak bardzo uwielbiasz Jezusa i to bardzo się chwali, tylko, że nie znasz Jego nauk, a to to już się nie chwali. Twoje słowa:------ Ja mam obrońcę Chrystusa Jezusa, który jest Bogiem mocnym i wszechmogącym i On nie odtrąca jeśli ktoś o ochronę prosi. Nie po to cierpiał i umarł za mnie, aby teraz byle diabłowi mnie oddawać.
A tutaj dwa teksty które Jezus wypowiedział:-----
Łuk.10:21 BW---
W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom; zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.
Mat.11:25 BW----
W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
I co ty Wiesiu teraz zrobisz z Panem Majewskim mądrym nawet za granicą? Ale głupim w BOGU WSZECHMOGĄCYM.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-09-29, 14:58   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
nie dają się zwieść profesorom pokroju Majewski, a także nie zgadzają się z Twymi poglądami.

Wiesława napisał/a:
A to, to już jest obciach dla ciebie totalny.
Kim ty jesteś, żeby mądrego, wykształconego i cenionego naukowca (i to na arenie międzynarodowej), a ogromnym dorobkiem (mimo młodego wieku) naukowym, z publikacjami książkowymi i artykułami w ważnych branżowo mediach, oceniać jako kogoś "pokroju Majewskiego". Pokazałeś jakim zazdrośnikiem i totalnym ignorantem, wręcz głupcem jesteś.

Pięknie przedstawiłaś swoją mądrość, [o miłości nie wspomnę, chociaż do nieba chcesz być porwaną], ale kto ciebie porwie skoro Michała nie lubisz, może belzebub, bo niby też koło nieba się obraca, ale to w przyszłości.
Tak bardzo uwielbiasz Jezusa i to bardzo się chwali, tylko, że nie znasz Jego nauk, a to to już się nie chwali. Twoje słowa:------ Ja mam obrońcę Chrystusa Jezusa, który jest Bogiem mocnym i wszechmogącym i On nie odtrąca jeśli ktoś o ochronę prosi. Nie po to cierpiał i umarł za mnie, aby teraz byle diabłowi mnie oddawać.
A tutaj dwa teksty które Jezus wypowiedział:-----
Łuk.10:21 BW---
W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom; zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.
Mat.11:25 BW----
W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
I co ty Wiesiu teraz zrobisz z Panem Majewskim mądrym nawet za granicą? Ale głupim w BOGU WSZECHMOGĄCYM.

Niekonsekwentna jesteś.
Tylko na to wskażę: skąd TY wiesz, że Jezus uzna Majewskiego za niegodnego? Skąd masz pewność, że to Ty masz naukę właściwą?
Zdradzę ci wielką tajemnicę: nie znasz nauk Jezusa, bo je przekręcasz, wyłuskując to, co twojej denominacji pasuje. Zawsze to, co odrzuca innych, potępia innych, skazuje na ostracyzm i oddalenie od Boga uważasz za skierowane do INNYCH (doi takiego Majewskiego, do mnie, do katolików, do "pozabadackich"). To przychylne - to do ciebie.
Pytam więc raz jeszcze: SKĄD WIESZ, że to nie ty będziesz wywalona, nieuznana, potępiona?

Możesz nie odpisywać. Ja kolejny raz mam dość waszej nienawistnej, wybiórczej,oskarżającej, ubliżającej postawy wobec niebadaczy, nieświadków, nieadeesów. Te trzy denominacje ja i wielu uważa za sekty zwodnicze i zwodzące ludzi. A jednak z wami rozmawiamy i znosimy tą zadufaną retorykę i odlotowe nauki o krążącym Jezusie wokół ziemi od stu lat. A ty ze mnie się wyśmiewasz? Z katolików się wyśmiewasz? Przecież...co trzeba mieć w głowie, aby głosić,.że Jezus wróci w 1876?, 1917, 1938 i wreszcie w 1974. Daty około, bo nie pamiętam detali, a nie będę tracić czasu na szukanie. Dobrze wiesz o czym piszę. I wreszcie nauczać, że On krąży w powietrzu wokół ziemi i co? I patrzy i wybiera? Nie ma słów.
Nie chce mi się dłużej z wami gadać.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-29, 15:26   

Tomasz G, skasuje ci ten twój post, chyba zawiniły tutaj cudzysłowia wszystkie kreseczki polikwiduj o dopiero wtedy napisz tekst.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2023-09-29, 16:12   

Człowiek choćby naukowiec to nie Bóg żeby z nim się zawsze zgadzać dziś nawet katolicy nie zgadzają z tak zwanym Papieżem jeśli im jego opinia na dany temat nie pasuje :lol:
_________________
tom68
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-29, 16:23   

A tutaj dwa teksty które Jezus wypowiedział:-----
Łuk.10:21 BW---
W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom; zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.
Mat.11:25 BW----
W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
Wiesława napisał/a:

Tylko na to wskażę: skąd TY wiesz, że Jezus uzna Majewskiego za niegodnego? .

A gdzie ja tak napisałam? Zacytowałam dwa teksty, w których Jezus dziękuje swojemu Ojcu JHWH za to, że prawdę Biblijną objawił prostaczkom, a nie mądrym tego świata. Teksty zacytowałam dla tego, że ty napisałaś, że Jezus ---Twoje słowa:------ Ja mam obrońcę Chrystusa Jezusa, który jest Bogiem mocnym i wszechmogącym i On nie odtrąca jeśli ktoś o ochronę prosi. Nie po to cierpiał i umarł za mnie, aby teraz byle diabłowi mnie oddawać.-------

Dlatego zacytowałam te dwa teksty, żeby ci udowodnić, że Jezus ze wszystkim podlega BOGU JHWH i robi wszystko tak jak BÓG sobie życzy.
Wiesława napisał/a:

Skąd masz pewność, że to Ty masz naukę właściwą?

Nigdzie w taki sposób się nie wyrażałam, nie wiem skąd to masz? Ciągle mówię , piszę, że ZBAWIENIA nie ma pod szyldem wyznaniowym, mogę tylko dodać, że jednak należy wierzyć w BOGA JHWH I W JEGO SYNA JEZUSA CHRYSTUSA, a nie w Majewskiego bożki, lub innego uczonego.
Wiesława napisał/a:

Pytam więc raz jeszcze: SKĄD WIESZ, że to nie ty
będziesz wywalona, nieuznana, potępiona?

Ja o nikim w taki sposób nie pisałam, to jest kłamstwo.
Wiesława napisał/a:

krążącym Jezusie wokół ziemi od stu lat. wróci w 1876?, 1917, 1938 i wreszcie w 1974. Daty około, bo nie pamiętam detali, a nie będę tracić czasu na szukanie. Dobrze wiesz o czym piszę.

Pierwszy raz czytam o krążącym Jezusie i pierwszy raz widzę te daty, wygląda na to Pani Wiesławo, że z braku wiedzy dostajesz szału.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-09-29, 17:30   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:

krążącym Jezusie wokół ziemi od stu lat. wróci w 1876?, 1917, 1938 i wreszcie w 1974. Daty około, bo nie pamiętam detali, a nie będę tracić czasu na szukanie. Dobrze wiesz o czym piszę.

Pierwszy raz czytam o krążącym Jezusie i pierwszy raz widzę te daty, wygląda na to Pani Wiesławo, że z braku wiedzy dostajesz szału.

A ty masz początki demencji. Całkiem niedawno, na tym forum dokładnie o tym samym pisałam i to z tobą.
Ja żadnego szału nie dostaję.
Powszechnie dostępne informacje :Tagi:1874, 1875, 1878, 1914, obecność, paruzja, powrót, Russell, Rutherford "Kiedy Świadkowie Jehowy naprawdę zmienili rok powrotu Chrystusa? (cz. 4)
Cytuję fragmenty:"J. F. Rutherford i rok 1874, 1875 oraz 1878

O ile C. T. Russell jakby równoważnie stosował lata 1874 i 1875, to J. F. Rutherford zestawiał je obok siebie, pisząc czasem rok 1874 „lub” 1875. Tak zaczął uczyć on od roku 1925. Z czasem często stosował już sam rok 1875, a od roku 1927 (szczególnie od 1930 r.) też rok 1878.

Być może była w tym chęć odróżnienia się od reszty badaczy Pisma Świętego, którzy oderwali się od Towarzystwa Strażnica. Oni raczej stosowali zawsze rok 1874 (rok 1878 nie występuje u nich jako rok „obecności Chrystusa”).

Można przypuszczać, że te wszystkie daty zaczęły się J. F. Rutherfordowi mieszać, gdyż bywało, iż w jednym roku, w różnych publikacjach, stosował on rok 1874, 1875 i 1878. Jak to przyjmowali ówcześni jego głosiciele? Tego dziś nie wiemy. Poniżej przedstawiamy wykaz różnych dat „obecności” Chrystusa.

Rok 1874 i (lub) 1875

„Według proroctwa i chronologii biblijnej, czas wtórej obecności naszego Pana powinien rozpocząć się z końcem 1874 lub z początkiem roku 1875” (ang. Złoty Wiek 08.04 1925 s. 443).

„Według chronologji i proroctw Pisma Św. powrót naszego Pana nastąpił w końcu roku 1874 lub na początku 1875. Obecność Jego oczywiście jest niewidzialna dla ludzi. Nie mogę teraz przytoczyć dowodów obecności Pańskiej, stwierdzam tylko, że on jest obecny od roku 1874” (Złoty Wiek 15.01 1927 s. 227, art. Wykład, wygłoszony 7 czerwca 1926 r. z radjostacji Iberika w Madrycie).

„Pan Jezus mówił o sposobie swego powrotu i przypodobał go do słońca, wschodzącego na wschodzie i świecącego aż na zachód. Było to około roku 1874, lub na początku roku 1875, że słońce poczęło się ukazywać; to jest wtóra obecność Pańska w tym czasie była spostrzeżona. (...) Około początku roku 1874 Bóg rozpoczął wypowiadać poselstwo prawdy do tych, którzy byli na straży i w ten sposób rozpoczął powołanie i zgromadzanie ich razem. To było uczynione przez światłość wtórego przyjścia Pańskiego, które przyświecało na Jego słowo i oświecało umysły Jego świętych” (Pojednanie 1928 s. 254).

„Pan Jezus mówił o sposobie swego powrotu, i przyrównał go do słońca, wschodzącego na wschodzie i świecącego aż na zachód. Było to około 1874 lub na początku 1875, że słońce rozpoczęło pokazywać się. Można tak powiedzieć, że wtóra obecność Pańska została wtedy zauważona” (ang. Strażnica 15.04 1928 s. 119).

„To było w czasie wczesnego brzasku obecności Pana około 1875, która odświeżając prawdy rozpoczęła przyprowadzać lud Boży” (ang. Strażnica 01.09 1928 s. 260).

Ten sam tekst: I.B.S.A. Year Book 1929, tekst do rozważań na 22 kwietnia 1929 r.; I.B.S.A. Year Book 1930, tekst do rozważań na 22 kwietnia 1930 r.

Patrz też ang. Złoty Wiek 09.01 1929 s. 252.

„Z nastaniem wtórego przyjścia Pana, około 1875, nastąpiła zmiana działalności. Tam się rozpoczęło przywracanie prawdy” (Strażnica 01.11 1930 s. 326 [ang. 01.09 1930 s. 261-262]).

„Wtóra obecność Jezusa Chrystusa zapoczątkowała się około 1875, gdy on rozpoczął »przygotowywać drogę przed Panem«. Naonczas byli tacy, którzy miłowali Boga i którzy wyglądali przyjścia Chrystusowego” (Strażnica 15.12 1930 s. 372 [ang. 15.10 1930 s. 308]).

„Praca, która rozpoczęła się w dniu Pięćdziesiątnicy, została ponownie podjęta i kontynuowana po rozpoczęciu drugiej obecności Pana, około roku 1875 n.e., w celu doprowadzenia Kościoła do jedności wiary i poznania Chrystusa Jezusa” (I.B.S.A. Year Book 1931, tekst do rozważań na 7 kwietnia 1931 r.).

Trzeba tu dodać, że jeszcze w roku 1925 Rutherford uważał, iż wraz z powrotem Chrystusa w roku 1875 rozpoczęło się już Tysiąclecie:

„Mierząc zgodnie z tym, co zostało już definitywnie i wyraźnie ujawnione, pewne jest, że okres Tysiąclecia miał się rozpocząć w roku 1875. Nie możemy jednak oczekiwać, że wszystko nastąpi na początku. Plan Boży jest progresywny oraz majestatycznie i w sposób uporządkowany zmierza do końca” (ang. Złoty Wiek 14.01 1925 s. 250, artykuł pt. The Millennium, tekst przemowy radiowej J. F. Rutherforda, jw. s. 249-254).

Rok 1878

„Badacze Pisma Świętego widzą w Samuelowej pracy coś w podobieństwie do tego, co było uczynione we wcześniejszych dniach Pańskiej parousia – od 1878 roku i nadal, możebnem do roku 1918” (Strażnica 15.07 1927 s. 221 [ang. 15.05 1927 s. 157]).

„Dowodem biblijnym jest to, że druga obecność Pana Jezusa Chrystusa rozpoczęła się około roku 1878. Dowód ten jest szczegółowo opisany w broszurze zatytułowanej Powrót naszego Pana” (ang. Złoty Wiek 24.12 1930 s. 218)."
https://www.piotrandryszc...a-cz-2,1326.htm


O tych samych rzeczach pisze
1.https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/kiedy-swiadkowie-jehowy-naprawde-zmienili-rok-powrotu-chrystusa-cz-3,1329.htm
2.https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/kiedy-swiadkowie-jehowy-naprawde-zmienili-rok-powrotu-chrystusa-cz-1,1324.htm
3. https://www.apologetyka.i...a-cz-2,1326.htm

Nie udawaj, nike. Doprawdy mistrzostwo, aby winą obarczać za wasze odjechane nauki innych ludzi i zapierać się. Wstydzisz się? Prawdę mówiąc ja bym też się nie chwaliła, że wierzę w jakieś krążenie Jezusa i NIEWIDZIALNĄ OBECNOŚĆ (oksymoron), krążenie wopkół ziemi itd.
O tym samym bitwy słowne już były także na f.biblijnym.
Nie mów, że to dotyczy ŚJ, bo oni od waszego Ruteforta wzięli początek, są po was i wasze nauki "porozszerzali" o jeszcze większe bzdury.
nike napisał/a:
należy wierzyć w BOGA JHWH I W JEGO SYNA JEZUSA


Jehowa nie jest ojcem Pana Jezusa.
Tyle.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-29, 18:01   

Wiesława napisał/a:
[quo).

„Według chronologji i proroctw Pisma Św. powrót naszego Pana nastąpił w końcu roku 1874 lub na początku 1875. Obecność Jego oczywiście jest niewidzialna dla ludzi. Nie mogę teraz przytoczyć dowodów obecności Pańskiej, stwierdzam tylko, że on jest obecny od roku 1874” (Złoty Wiek 15.01 1927 s. 227, art. Wykład, wygłoszony 7 czerwca 1926 r. z radjostacji Iberika w Madrycie).

„Pan Jezus mówił o sposobie swego powrotu i przypodobał go do słońca, wschodzącego na wschodzie i świecącego aż na zachód. Było to około roku 1874, lub na początku roku 1875, że słońce poczęło się ukazywać; to jest wtóra obecność Pańska w tym czasie była spostrzeżona. (...) Około początku roku 1874 Bóg rozpoczął wypowiadać poselstwo prawdy do tych, którzy byli na straży i w ten sposób rozpoczął powołanie i zgromadzanie ich razem. To było uczynione przez światłość wtórego przyjścia Pańskiego, które przyświecało na Jego słowo i oświecało umysły Jego świętych” (Pojednanie 1928 s. 254).

„Pan Jezus mówił o sposobie swego powrotu, i przyrównał go do słońca, wschodzącego na wschodzie i świecącego aż na zachód. Było to około 1874 lub na początku 1875, że słońce rozpoczęło pokazywać się. Można tak powiedzieć, że wtóra obecność Pańska została wtedy zauważona” (ang. Strażnica 15.04 1928 s. 119).

„To było w czasie wczesnego brzasku obecności Pana około 1875, która odświeżając prawdy rozpoczęła przyprowadzać lud Boży” (ang. Strażnica 01.09 1928 s. 260).

Ten sam tekst: I.B.S.A. Year Book 1929, tekst do rozważań na 22 kwietnia 1929 r.; I.B.S.A. Year Book 1930, tekst do rozważań na 22 kwietnia 1930 r.

Patrz też ang. Złoty Wiek 09.01 1929 s. 252.

„Z nastaniem wtórego przyjścia Pana, około 1875, nastąpiła zmiana działalności. Tam się rozpoczęło przywracanie prawdy” (Strażnica 01.11 1930 s. 326 [ang. 01.09 1930 s. 261-262]).

„Wtóra obecność Jezusa Chrystusa zapoczątkowała się około 1875, gdy on rozpoczął »przygotowywać drogę przed Panem«. Naonczas byli tacy, którzy miłowali Boga i którzy wyglądali przyjścia Chrystusowego” (Strażnica 15.12 1930 s. 372 [ang. 15.10 1930 s. 308]).

„Praca, która rozpoczęła się w dniu Pięćdziesiątnicy, została ponownie podjęta i kontynuowana po rozpoczęciu drugiej obecności Pana, około roku 1875 n.e., w celu doprowadzenia Kościoła do jedności wiary i poznania Chrystusa Jezusa” (I.B.S.A. Year Book 1931, tekst do rozważań na 7 kwietnia 1931 r.).

Trzeba tu dodać, że jeszcze w roku 1925 Rutherford uważał, iż wraz z powrotem Chrystusa w roku 1875 rozpoczęło się już Tysiąclecie:

„Mierząc zgodnie z tym, co zostało już definitywnie i wyraźnie ujawnione, pewne jest, że okres Tysiąclecia miał się rozpocząć w roku 1875. Nie możemy jednak oczekiwać, że wszystko nastąpi na początku. Plan Boży jest progresywny oraz majestatycznie i w sposób uporządkowany zmierza do końca” (ang. Złoty Wiek 14.01 1925 s. 250, artykuł pt. The Millennium, tekst przemowy radiowej J. F. Rutherforda, jw. s. 249-254).

Rok 1878

„Badacze Pisma Świętego widzą w Samuelowej pracy coś w podobieństwie do tego, co było uczynione we wcześniejszych dniach Pańskiej parousia – od 1878 roku i nadal, możebnem do roku 1918” (Strażnica 15.07 1927 s. 221 [ang. 15.05 1927 s. 157]).

„Dowodem biblijnym jest to, że druga obecność Pana Jezusa Chrystusa rozpoczęła się około roku 1878. Dowód ten jest szczegółowo opisany w broszurze zatytułowanej Powrót naszego Pana” (ang. Złoty Wiek 24.12 1930 s. 218)."
https://www.piotrandryszc...a-cz-2,1326.htm


O tych samych rzeczach pisze
1.https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/kiedy-swiadkowie-jehowy-naprawde-zmienili-rok-powrotu-chrystusa-cz-3,1329.htm
2.https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/kiedy-swiadkowie-jehowy-naprawde-zmienili-rok-powrotu-chrystusa-cz-1,1324.htm
3. https://www.apologetyka.i...a-cz-2,1326.htm

Nie udawaj, nike. Doprawdy mistrzostwo, aby winą obarczać za wasze odjechane nauki innych ludzi i zapierać się. Wstydzisz się? Prawdę mówiąc ja bym też się nie chwaliła, że wierzę w jakieś krążenie Jezusa i NIEWIDZIALNĄ OBECNOŚĆ (oksymoron), krążenie wopkół ziemi itd.
O tym samym bitwy słowne już były także na f.biblijnym.
Nie mów, że to dotyczy ŚJ, bo oni od waszego Ruteforta wzięli początek, są po was i wasze nauki "porozszerzali" o jeszcze większe bzdury.
nike napisał/a:
należy wierzyć w BOGA JHWH I W JEGO SYNA JEZUSA


Jehowa nie jest ojcem Pana Jezusa.
Tyle.


Polecam temat chronologia biblijna na którym Badacze polegli..
Najbardziej aktywny temat na forum ;-)
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4809
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-30, 09:06   

Do Wiesławy i kto tu ma demencje? Porównaj swoje dwa posta i daty napisane przez ciebie w tych postach.

Z tymi drugimi ja zgadzam się,a te pierwsze to wymyśliłaś dla zabawy?

Wiesława napisała/
Cytat:
Jehowa nie jest ojcem Pana Jezusa.
Tyle.


A kto skoro twój BÓG ELION UMARŁ??
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-30, 09:15   

Markerów napisał/a:
Polecam temat chronologia biblijna na którym Badacze polegli..
Najbardziej aktywny temat na forum ;-)


W którym miejscu?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-30, 09:41   

Markerów napisał/a:
Polecam temat chronologia biblijna na którym Badacze polegli..

Ciekawy związek z celibatem księży i ich erotycznych "rozrywek".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-09-30, 10:17   

Markerów napisał/a:
Polecam temat chronologia biblijna na którym Badacze polegli..
Najbardziej aktywny temat na forum
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4809

Poległam. Przez kilkanaście stron żadnego konkretu tylko odbijanie piłeczki i rada, aby II tom Ruteforda przeczytać. Sami się wykłócają przy każdej dupereli, aby popierać wszystko wersetami biblijnymi, a tu proszę: magisterium badaczy to Rutefort i jego tomy. Ślepi są i mają podwójne standardy.
Następne strony przeglądam i niczego się nie dowiedziałam. Cały czas pyskówka, bezsensowne wpisy o Marii,- ni z gruchy ni z pietruchy, czyli standard.
Fałsz, obłuda, oskarżanie innych, zgubne i nielogiczne nauki, wyciąganie wniosków i nauk z fragmentów lub pojedynczych słów zaczerpniętych z wersetów. Na to zwrócił jakiś użytkownik Olus uwagę, ale został zakrakany.
Dalej nie czytam, bo bez sensu jak widzę. 68 stron i żadnej konkretnej odpowiedzi; ja poległam około 30-ej, a potem tylko na kilka popatrzyłam. Nie chce mi się tracić czas na głupoty.
Tak z czystej ciekawości. Gdzie i za ile są do nabycia te tomy pana Ruteforda? Jakiś link, poproszę.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-30, 10:42   

O jakich tomach Wiesiu się dowiedziałaś Rudtherforda? muszę się roześmiać, może po francusku jak ten hrabia z dawnej epoki. Proponuję ci szukaj, albo zapytaj boba bo to był boba wódz.

Tonący zawsze chwyta się brzytwy, a to czasami boląca sprawa jest.
Życzę ci owocnego szukania.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14