FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ani jedna jota...
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-10-31, 21:50   

Udowodnij więc,że ja nie mam racji, nie wiesz jak? Czy nie rozumiesz co do ciebie mówię.
Twoje słowa-------Tłumaczyłąm na czym prawo wieczne/uniwersalne/Boże polega i jak jest wyrażone.
Skąd wiesz,że takie jest prawo Boże?
Wszystko co łączy się z Bogiem jest zapisane w Biblii wiec może mi to prawo przedstaw.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-10-31, 21:58   

nike napisał/a:
Udowodnij więc,że ja nie mam racji, nie wiesz jak? Czy nie rozumiesz co do ciebie mówię.
Twoje słowa-------Tłumaczyłąm na czym prawo wieczne/uniwersalne/Boże polega i jak jest wyrażone.
Skąd wiesz,że takie jest prawo Boże?
Wszystko co łączy się z Bogiem jest zapisane w Biblii wiec może mi to prawo przedstaw.
A w oparciu o co rozmawiamy? Przecież ja piszę o Boblii.
Naprawdę, nike.To już przegięcie. Nie wiem co ty chcesz udowodnić. Szkoda, bo może komuś by się przydało i może ktoś by zrozumiał o co chodzi. A tak tkwijcie dalej w kłamstwach narzuconych wam przez takich samych nauczycieli, jakimi byli faryzeusze.
Wiedz,że jesteś tak daleka od nauk Jezusa, jak niebo od ziemi.
Ale nie chcesz niczego innego poznać oprócz: zacytuj, udowodnij.
Cytowałam, trzeba czytać z e zrozumieniem i z otwartym umysłem i sercem.
Ani słowa więcej ode mnie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-10-31, 22:32   

Co zacytowałaś? Na każdy cytat ci odpowiedziałam, o prawie Boga tam nic nie było. Nie możesz zrozumieć,że Jezus jest synem Boga Jehowy i do Boga Jehowy sie modlił, Bóg Jehowa, Jezusa przysłał na ziemie, żeby oddał swoje życie za ludzkość, i co chcesz udowodnić? Kto jest Bogiem Jezusa jak nie Bóg Jehowa? Napisz,
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-10-31, 22:42   

nike napisał/a:
Co zacytowałaś? Na każdy cytat ci odpowiedziałam, o prawie Boga tam nic nie było. Nie możesz zrozumieć,że Jezus jest synem Boga Jehowy i do Boga Jehowy sie modlił, Bóg Jehowa, Jezusa przysłał na ziemie, żeby oddał swoje życie za ludzkość, i co chcesz udowodnić? Kto jest Bogiem Jezusa jak nie Bóg Jehowa? Napisz,

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Nie, jednak zamilczę.
Jezus, Ewangelie, cytaty z wypowiedzi Jezusa, nauki Jezusa, prawo Boga i prawa ludzkie itp.
Skąd wzięłaś " Nie możesz zrozumieć,że Jezus jest synem Boga Jehowy i do Boga Jehowy sie modlił, Bóg Jehowa, Jezusa przysłał na ziemie, żeby oddał swoje życie za ludzkość, i co chcesz udowodnić? Kto jest Bogiem Jezusa jak nie Bóg Jehowa".
Tak nike. Nie rozumiem, ale ciebie, tego wpisu, jak można z tematu, który założyłam w intencji poznania nauk Jezusa dojść do konkluzji o Jehowie i że ja nie wierzę to już nie jest na mój rozum, ani na moje nerwy.
Dobranoc.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-10-31, 22:54   

nike napisał/a:
Co zacytowałaś? Na każdy cytat ci odpowiedziałam, o prawie Boga tam nic nie było. Nie możesz zrozumieć,że Jezus jest synem Boga Jehowy i do Boga Jehowy sie modlił, Bóg Jehowa, Jezusa przysłał na ziemie, żeby oddał swoje życie za ludzkość, i co chcesz udowodnić? Kto jest Bogiem Jezusa jak nie Bóg Jehowa? Napisz,

Ty piszesz, że Jezus zwracał się do Boga Jehowy.
A dlaczego nazwałaś Boga Jehowy, skoro nawet dla Izraelitów był zakaz wymieniania imienia Boga.
Czy mit o Mojżesza daje ci Prawo, by tak nazywać Boga Najwyższego?
Dlaczego do Boga nie zwracasz się tak jak Jezus - Ojcze mój, któryś jesteś w Niebie?
Imię Jehowa wprowadziła tylko wasza denominacja.
Chrześcijanie tak się do Boga nie zwracają.
Jezus nawet raz nie wypowiedział imię Jehowa, no chyba, że w Pismach utworzonych tylko dla waszej denominacji.
Poza tym przypisujecie Bogu epitety zawarte w starych pismach, które utworzyli ludzie nie znających Boga, takie jak - mściwy, zazdrosny, gniewny.
Świadectwo prawdy o Bogu wydał Jezus i jest prawdą, którą powinien przyjąć chrześcijanin.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-11-01, 07:00   Re: Ani jedna jota...

Wiesława napisał/a:
Jaka jest wasza interpretacja wersety :"17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."
Pan Jezus odciął się od prawa Mojżesza i wykazał, że faryzeusze błędnie nauczali lud. Wyraźnie oddzielił wieczne Prawo Boga od praw mojżeszowych.
Podał nam wskazówki jak żyć życiem Chrystusa. Dał ich 5, a omówione są w Kazaniu na Górze.
Co sądzicie?


To, że nie przyszedł znieść Prawa lecz wypełnić, znaczy, że nie mówił o celibacie w rozumieniu KK, ale przyszedł zademonstrować płodność, ponieważ Syn jest Prawem

‭‭Ewangelia według św. Jana‬ ‭5:39‭-‬42‬ ‭BW1975‬‬
[39] Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; [40] Ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot. [41] Nie przyjmuję chwały od ludzi, [42] Ale poznałem was, że nie macie w sobie miłości Bożej.

https://bible.com/bible/3490/jhn.5.39.BW1975

‭‭Ewangelia według św. Jana‬ ‭3:18‬ ‭BW1975‬‬
[18] Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

https://bible.com/bible/3490/jhn.3.18.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-01, 07:51   

wybrana napisał/a:
A dlaczego nazwałaś Boga Jehowy, skoro nawet dla Izraelitów był zakaz wymieniania imienia Boga.
Czy mit o Mojżesza daje ci Prawo, by tak nazywać Boga Najwyższego?

Mojżesz jest mitem... :-(
Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się, jak wygląda zwiedzenie, to tu mamy doskonały przykład.
Żydzi, Izrael, także są mitem? Nigdy nie istnieli i nie istnieją?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-01, 08:28   

Wiesława napisał/a:
Żydzi natrzaskali sobie praw, weszli z butami w każdą dziedzinę życia ludzi. Mówili jak gotować, jak myś naczynia, jak współżyć z żoną, co robić w sabat itd.

He, he...
Nie zauważasz, że i dziś istnieją tacy "żydzi"?
Tego dnia pozwalają jeść mięso, a innego dnia to ciężki grzech. Pod łóżkami małżonków (w przenośni oczywiście!) siedzą od stuleci i w najdrobniejszych szczegółach instruują co i jak. Jak jacyś znawcy, praktycy. Radzą jak wychować dzieci, choć sami ich nie mają (oficjalnie).
Każą się modlić do przedmiotów, ale tylko tych, które są przez nich wskazane!
Oni już wiedzą, który obraz jest święty, a który nie... :-D
A jak nie jest, to zaczarują przedmiot i już OK!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-11-01, 08:52   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
A dlaczego nazwałaś Boga Jehowy, skoro nawet dla Izraelitów był zakaz wymieniania imienia Boga.
Czy mit o Mojżesza daje ci Prawo, by tak nazywać Boga Najwyższego?

Mojżesz jest mitem... :-(
Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się, jak wygląda zwiedzenie, to tu mamy doskonały przykład.
Żydzi, Izrael, także są mitem? Nigdy nie istnieli i nie istnieją?

Stworzyli swoją religijną tożsamość na przełomie V-IV wieku p.n.e. na podstawie zasłyszeń z innych religi, wyobrażeń i mitów. Dużo zerżnęli z eposu o Gilgameszu oraz z wierzeń Egipskich.
Np. Potop jest opowieścią z eposu o Gilgameszu.
Spisali księgi, bo marzyło im się Królestwo Izraela a nic tak nie scala ludzi i podporządkuje - jak własna religia z podkreśleniem mocy ich bóstwa.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-11-01, 10:38   

[quote="wybrana"]
nike napisał/a:
Co zacytowałaś? Na każdy cytat ci odpowiedziałam, o prawie Boga tam nic nie było. Nie możesz zrozumieć,że Jezus jest synem Boga Jehowy i do Boga Jehowy sie modlił, Bóg Jehowa, Jezusa przysłał na ziemie, żeby oddał swoje życie za ludzkość, i co chcesz udowodnić? Kto jest Bogiem Jezusa jak nie Bóg Jehowa? Napisz,

wybrana napisał/a:

Ty piszesz, że Jezus zwracał się do Boga Jehowy.

Tak, BÓG JEHOWA [JAHWE] jest JEZUSA OJCEM i BOGIEM, do kogo więc miał się modlić? Sam do siebie?
wybrana napisał/a:

A dlaczego nazwałaś Boga Jehowy, skoro nawet dla Izraelitów był zakaz wymieniania imienia Boga.

BOGA IMIĘ TO JEHOWA, A NIE JEHOWY, SZANUJ IMIĘ BOGA NAJWYŻSZEGO.
Ja nie mowię do BOGA po imieniu, napisałam tak dla ciebie, żebyś dobrze utrwaliła imię stworzyciela wszystkiego.
Jezus był ŻYDEM więc dobrze znał imię swojego ojca, dlaczego nie wołał go po imieniu? A ty wołasz ojca po imieniu?
Jeżeli chodzi o Żydów, to oni z szacunku do STWORZYCIELA nie używali JEGO IMIENIA.
wybrana napisał/a:

Czy mit o Mojżesza daje ci Prawo, by tak nazywać Boga Najwyższego? .

Mit powiadasz, Dobry MIT wyprowadził Izraelitów z Egiptu, przeprowadził przez morze, i prowadził 40 lat po pustyni.
Jaką ty mądrą kobietą jesteś, i prawdziwie wybraną, tylko zastanawia mnie przez KOGO?
wybrana napisał/a:

Dlaczego do Boga nie zwracasz się tak jak Jezus - Ojcze mój, któryś jesteś w Niebie? .

A skąd ty wiesz jak ja odnoszę się do BOGA, umiesz czytać w myślach na odległość? , Jeżeli tak, to masz coś z DEMONAMI wspólnego, oj nie dobrze, nie dobrze z tobą .
wybrana napisał/a:

Imię Jehowa wprowadziła tylko wasza denominacja.
Chrześcijanie tak się do Boga nie zwracają. .

A więc zapraszam do starych kościołów, poczytasz, sobie na starych budowlach z 1300 roku np. w Gdańsku w BAZYLICE i na CAŁYM ŚWIECIE.
Cienka jesteś z historii widzę oj bardzo cieniutka.
wybrana napisał/a:

Jezus nawet raz nie wypowiedział imię Jehowa, no chyba, że w Pismach utworzonych tylko dla waszej denominacji. .

A jakie to są pisma dla naszej denominacji? My materiał do badań czerpiemy z BIBLI, a nie z wymyślonej KSIĘGI URANTII, tu masz rację, ty czerpiesz z URANTII, my z BIBLII.
wybrana napisał/a:

Poza tym przypisujecie Bogu epitety zawarte w starych pismach, które utworzyli ludzie nie znających Boga, takie jak - mściwy, zazdrosny, gniewny.
Świadectwo prawdy o Bogu wydał Jezus i jest prawdą, którą powinien przyjąć chrześcijanin.

Stary Testament pisał BÓG Jehowa [Jahwe] przez natchnionych proroków i pisarzy których BÓG wyznaczył do tego dzieła.
Jak masz wątpliwości co do słów, zazdrosny, gniewny, mściwy, to warto do oryginalnego języka sięgnąć, na naukę nigdy nie jest za późno, bo często z tłumaczeniem w czytaniu są kłopoty.
Nowy Testament pod natchnieniem tego samego BOGA pisali APOSTOŁOWIE, tak mało kosztuje skupienie się i myślenie, niż ubliżanie BOGU CO STWORZYŁ WSZYSTKO I NAS PRZEZ ADAMA.
NIE ROZUMIEM JAK MOŻESZ URĄGAĆ SWOJEMU STWORZYCIELOWI.? NIE BOISZ SIĘ KARY?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-11-01, 11:07   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Żydzi natrzaskali sobie praw, weszli z butami w każdą dziedzinę życia ludzi. Mówili jak gotować, jak myś naczynia, jak współżyć z żoną, co robić w sabat itd.

He, he...
Nie zauważasz, że i dziś istnieją tacy "żydzi"?
Tego dnia pozwalają jeść mięso, a innego dnia to ciężki grzech. Pod łóżkami małżonków (w przenośni oczywiście!) siedzą od stuleci i w najdrobniejszych szczegółach instruują co i jak. Jak jacyś znawcy, praktycy. Radzą jak wychować dzieci, choć sami ich nie mają (oficjalnie).
Każą się modlić do przedmiotów, ale tylko tych, które są przez nich wskazane!
Oni już wiedzą, który obraz jest święty, a który nie... :-D
A jak nie jest, to zaczarują przedmiot i już OK!

Wiem, jak jest.
Jednak nie to i nie inne wpisy i kłótnie, które już idą po całości:
Dzisiaj 10:38 - nike
Wczoraj 22:32 j.w.
są/były moim zamiarem, gdy podawałam temat.
Myślałam, że rozważymy jaki byłby świat, gdyby ludzie, a przede wszystkim ci, co siebie nazywają chrześcijanami, wzięli sobie do serc i do wykonania nauki Pana Jezusa. Bez komentatorów i interpretatorów od III/IV wieku. Bo wtedy zaczął się bajzel i odchodzenie od Jego nauk. Potem było (i jest) już tylko gorzej.
Chciałam wykazać, że tylko pierwszi chrześcijanie rozumieli Jezusa prawidłowo i ginęli za Jego nauki. Od tamtych czasów już nie ma chrześcijan, może kilka osób by się załapało przez te 2 tysiące lat.
Chciałam o tym rozmawiać, bo dotyczy to nas wszystkich, a my się tylko okłamujemy i oszukujemy.
Chciałam pokazać, jak można prawidłowo rozumieć słowa Pana Jezusa, a wtedy nabierają one zupełnie innej treści niż nas się uczy.
My, tak nas nauczono, [a naszych nauczycieli nauczyli ta poprzednicy, księżą, duchowieństwo, Ojcowie Kościołów komentatorzy, pisarze i bibliści], tkwimy w fałszywym przekonaniu, że z nami jest ok, co najwyżej jakaś kosmetyka do poprawki itd. Nie. Cały świat jest pogrążony w złej nauce. Nie tak nauczał Jezus, ale ja się z wami kłócić nie będę, ani przerzucać wersetami. Chciałam na konkretnych sytuacjach z Ewangelii (w opozycji lub czasem nie) pokazać, że Jezus mówił poważnie i to, co mówił było dosłowne i do wykonania. Niestety, poprzeinaczano tak dużo, że trzeba od nowa kopać i to koparką, bo szufla nie wystarczy.
Nie można rozmawiać, skoro do każdego słowa, bez zastanowienia się i ewentualnie dopytania, o co chodzi, natychmiast agresja powstaje do piszącego i zbaczanie w zupełnie innym kierunku. Na manowce.
Szkoda. Próżny trud, nadzieje płonne. Naprawdę, jak jakaś naiwniaczka, sądziłam, że jestem wśród ludzi, którzy chcą doskładnie zrozumieć Jego nauki, a nie znowu awanturować się o Jehowę i to zupełnie ni z gruszki ni z pietruszki.
Byłam i jestem osamotniona w tak wielu sprawach...i ciągle się łudzę, ciągle mam nadzieję, że ktoś zrozumie mnie , a tu ...okazuje się, że ludzie sprzed stu, dwustu lat, jakieś jednostki by mnie zrozumiały, ale ich już nie ma.Musieli czuć się tak samo samotnie i podle jak ja teraz.
Idę sobie popłakać. pa.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-11-01, 11:49   

nike napisał/a:

wybrana napisał/a:

Czy mit o Mojżesza daje ci Prawo, by tak nazywać Boga Najwyższego? .

Mit powiadasz, Dobry MIT wyprowadził Izraelitów z Egiptu, przeprowadził przez morze, i prowadził 40 lat po pustyni.
Jaką ty mądrą kobietą jesteś, i prawdziwie wybraną, tylko zastanawia mnie przez KOGO?

dlaczego Żydzi zamordowali swojego wybawcę, ponieważ wcześniej zamordowali dwóch świadków Prawo i Proroków, którzy dawali świadectwo o nim, nie przyjmowali tego świadectwa o nim zapisanego w SŁOWIE Dlaczego teraz większość odrzucają Boga JHWH, ponieważ wcześniej muszą zamordować dwóch świadków Prawo i Proroków, co widać w powyżej zacytowanym zdaniu Wybranej. Dlatego Pan Jezus mówi że żadna kropka ze Słpwa nie ulega przedawnieniu ona nabrała tylko głębszego wymiaru. Ale ten głębszy wymiar jest co dla niektórych przesłonięty, nie wie że korzeń dźwiga jego
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2023-11-01, 11:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-11-01, 12:11   

Ap21.7 Zwycięzca to odziedziczy
i będę Bogiem dla niego,
a on dla mnie będzie synem.
8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
To jest śmierć druga;.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-11-02, 10:36   Re: Ani jedna jota...

Pokoja napisał/a:
wybrana napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Jaka jest wasza interpretacja wersety :"17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."
Pan Jezus odciął się od prawa Mojżesza i wykazał, że faryzeusze błędnie nauczali lud. Wyraźnie oddzielił wieczne Prawo Boga od praw mojżeszowych.
Podał nam wskazówki jak żyć życiem Chrystusa. Dał ich 5, a omówione są w Kazaniu na Górze.
Co sądzicie?

Absolutnie się z tobą zgadzam.
Prawo Boże jest wieczne.
Prawo wymyślone przez ludzi jest tylko wymysłem ludzkim.
Prawa Boże to - dwa przykazania miłości:
"Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich, a bliźniego swego jak siebie samego"


Coś w tym jest, ale podzielę się danym mi zrozumieniem, Kto ma możliwość ten może sobie sprawdzić, dlatego podaje z numeracja:

Mat. 5:17. Nie (3361) mniemajcie (3543), że (3754) przyszedłem (2064) unieważnić (2647) Prawo (3551) albo (2228) proroków (4396); nie (3756) przyszedłem (2064) unieważnić (2647), ale (235) urzeczywistnić (4137 wypełnić).
(18) Zaprawdę (281) bowiem (1063) powiadam (3004) wam (5213), nie ma obawy (3364): z powodu (575) zakonu (3551), wciąż jeszcze (2193) nie (302) przeminie (3928) niebo (3772) i (2532) ziemia (1093), dopóki (2193) jedna (3391) jota (2503) jak (2228) jeden (1520) róg (2762) nie zwróci uwagi (3928); Tak (302), wszystko (3956) się stanie (1096).
19) Jeśli by (1437) więc (3767) który (3739) zniósł (3089) jedną (3391), tą (5130) najmniejszą (1646) przykazaną (1785 p. jotę), i (2532) w ten sposób (3779) nauczał (1321), w (1722) królestwie (932) niebieskim (3772) nazywa się (2564) najmniejszym (1646) człowiekiem (444); ale (1161) który (3739) by (302) tą (3778) wywoływał (4160) i (2532) nauczał (1321), nazywa się (2564) wielkim (3173) w (1722) królestwie (932) niebieskim (3772).
(20) Bowiem (1063) powiadam (3004) wam (5213): Jeśli nie (3362) napełni obficie (4052) was (5216) sprawiedliwość (1343), większa (4119) nauczonym w Piśmie (1122) i (2532) Faryzeuszom (5330), nie (3364) wejdziecie (1525) do (1519) królestwa (932) niebieskiego (3772).

nie przeminie niebo i ziemia, dopóki jedna jota, jak jeden róg nie zwróci uwagi
jedna jota
– dziewiąta litera alfabetu greckiego, oznaczająca dziesięć, to symbol niedoskonałości, jak tlący się knot, czy trzcina nadłamana, Mt. 12:18-21. Natomiast w języku hebrajskim litera Jod jest na miejscu dziesiątym i ma wartość liczbową dziesięć, co jest symbolem doskonałości. To jakby nie ma nic wspólnego z prawem, a jednak wskazuje na fakt, że do doskonałości, którą symbolizuje hebrajska dziesiątka na dziesiątym miejscu, czegoś jeszcze brakuje narodom (Grekom – dziewiąta litera na dziesiątym miejscu).

jak jeden róg – W dostępnych nam przekładach zamiast róg jest kreska (jako znak interpunkcji). Jest to raczej chybione przetłumaczenie. Z rogu wykonywano trąbę, którą ogłaszano rok jubileuszowy. Przecinek jako znak interpunkcji jest w kształcie rogu. Tak jak róg (trąbienie nim) oddzielało jeden okres od drugiego, tak przecinek (róg) oddziela jedną frazę zdania od drugiej.
Jehoszua, sługa Jehowy ma doprowadzić do zapanowania sprawiedliwości, dla narodów na ziemi. Wynikałoby z tego, że najmniejszy szczegół, niedoskonałej znajomości prawa natury musi najpierw zwrócić na siebie uwagę, jak trąba ogłaszająca rok jubileuszowy, aby zakończyła się edukacyjna rola drugiego nieba i ziemi dla nauczenia prawa Bożego w stanie upadku człowieka. Wcześniej człowiek z Izraela i z narodów nie stanie się doskonałym. Gdy rodzaj ludzki stanie się doskonałym to już nie będzie odcinania i wszczepiania gałęzi w drzewo oliwne.
W Rz. 2:14-16 i 20 jest napisane, że narody z natury czynią to co zakon nakazuje, a Izrael w zakonie (cieniu rzeczywistości Chrystusowej), posiada ucieleśnienie wiedzy i prawdy o tym Bożym zakonie natury. Jednego zakonu nie można wypełnić bez drugiego i odwrotnie, dlatego stało się konieczne, złożenie okupu, dla uczynienia z tych dwóch, jednego nowego człowieka i pojednanie go z Bogiem w Chrystusie pod Nowym Przymierzem, Łuk. 22:20; Efz. 2:14-17. To spowodowało poznanie uduchowionego Bożego zakonu natury. Dzięki temu służymy Bogu według nowości Ducha, a nie według przestarzałej litery, Rz. 7:6. To jest też zgodne z Rz. 3:31:

Rz. 3:30. Bo zaiste (1897) to (3739) ten sam (1520) Bóg (2316), usprawiedliwi (1344) obrzezanie (4061) z powodu (1537) wiary (4102), nieobrzezanie (203) dzięki (1223) wierze (4102).
(31) Istotnie (3767) prawa (3551) nie (3361) znosimy (2673), ale (235) dzięki (1223) wierze (4102), prawo (3551) staje mocno przy (2476) powstaniu (1096).

prawo staje mocno przy powstaniu
– Wiara w Zborze Chrystusowym łączy, a stosownie do niej, prawo szerzej oddziałuje, czyli zarówno na Żydów, jak i na innych działających w tym Zborze.


Jestem przekonany, że w tym poście jest zawarte dobre wyjaśnienie w kwestii tematu tego wątku. Nikt do niego się nie odniósł, ale nadal męczycie się w poszukiwaniu jakiejś innej odpowiedzi. Nie znajdziecie innej po omacku.
Kto jest w stanie w dniesieniu do odpowiedzi w moim poście, postąpić, zgodnie z Dz. 17:11 :?: :?: :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-11-02, 11:26   

Pokoja napisał/a:

Jestem przekonany, że w tym poście jest zawarte dobre wyjaśnienie w kwestii tematu tego wątku. Nikt do niego się nie odniósł, ale nadal męczycie się w poszukiwaniu jakiejś innej odpowiedzi. Nie znajdziecie innej po omacku.
Kto jest w stanie w dniesieniu do odpowiedzi w moim poście, postąpić, zgodnie z Dz. 17:1

Jest dokładnie to, czego z nauczaniem Jezusa NIE należy robić. A NIE należy interpretować, komentować, inaczej mówiąc: wymyślać cuda-wianków, ale odczytać tak, jak do nas mówi: nie zabijaj to nie zabijaj nigdy, nikogo i niczego; nie cudzołóż=żyj z jedną żoną do końca życia i żadnego skoku w bok; kochaj nawet wroga=nie bierz udziału w żadnej wojnie, nie daj się zniewolić przez świeckie prawa;nie skłądaj przysięgi=nigdy i nikomu nie przysięgaj na konstytucję, na biblię, na kodeksy prawne, wojskowe; nie daj się zniewolić itd.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14