FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Surowość Boga
Autor Wiadomość
crabotar


Potwierdzenie wizualne: 11
Dołączył: 05 Lis 2023
Posty: 12
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 2/8
 25%
  Wysłany: 2023-11-07, 15:13   Surowość Boga

W jaki sposób tłumaczycie sobie i innym surowość/okrucieństwo Boga na kartach Pisma? Nie chciałbym tutaj skupiać się na poszczególnych cytatach, opisach Biblii ze względu na to, że mamy zarówno opisy zrozumiałych(wg naszej dzisiejszej moralności) kar i jak i tych dziwnych/tajemniczych wyroków.

Dla mnie osobiście jedyny sposób w jaki sposób potrafię tłumaczyć Boga to:
- suwerenność i panowanie Boga nad wszystkim (czyli klasyczny argument z "planu Bożego")
- zepsucie i grzeszność człowieka, które w wymiarze duchowym jest niemierzalne (czy wręcz nieskończone), a co za tym idzie każdy grzech jest winny śmierci
- niemierzalność (ale w drugą stronę - mikroskopijność) doświadczenia ludzkiego w ciele; tzn. doświadczenia cielesne, nawet najgorsze tortury są niczym w porównaniu do doświadczenia duchowego

Przyznam szczerze, że jednak to co łatwo ułożyć sobie w głowie nie tak łatwo przekazać innym. Ktoś zapytał mnie kiedyś czy bym był w stanie zabić człowieka gdybym żył w czasach ST np. wydać swojego syna na ukamienowanie (Deu 21:18-21). Nie potrafiłem na to pytanie odpowiedzieć.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-11-07, 15:23   Re: Surowość Boga

crabotar napisał/a:
W jaki sposób tłumaczycie sobie i innym surowość/okrucieństwo Boga na kartach Pisma? Nie chciałbym tutaj skupiać się na poszczególnych cytatach, opisach Biblii ze względu na to, że mamy zarówno opisy zrozumiałych(wg naszej dzisiejszej moralności) kar i jak i tych dziwnych/tajemniczych wyroków.

Dla mnie osobiście jedyny sposób w jaki sposób potrafię tłumaczyć Boga to:
- suwerenność i panowanie Boga nad wszystkim (czyli klasyczny argument z "planu Bożego")
- zepsucie i grzeszność człowieka, które w wymiarze duchowym jest niemierzalne (czy wręcz nieskończone), a co za tym idzie każdy grzech jest winny śmierci
- niemierzalność (ale w drugą stronę - mikroskopijność) doświadczenia ludzkiego w ciele; tzn. doświadczenia cielesne, nawet najgorsze tortury są niczym w porównaniu do doświadczenia duchowego

Przyznam szczerze, że jednak to co łatwo ułożyć sobie w głowie nie tak łatwo przekazać innym. Ktoś zapytał mnie kiedyś czy bym był w stanie zabić człowieka gdybym żył w czasach ST np. wydać swojego syna na ukamienowanie (Deu 21:18-21). Nie potrafiłem na to pytanie odpowiedzieć.

To nie Bóg był I jest surowy ale fałszywe interpretacje i wyobrażenia ludzi.
Powoływali się na wolę Bożą czyniąc zło, bo nie znali Boga.
Stary Testent to zbiór mitów I literackiej wyobraźni ludzi.
Boga możemy poznać przez Jezusa Chrystusa.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-07, 16:27   Re: Surowość Boga

wybrana napisał/a:
Stary Testent to zbiór mitów I literackiej wyobraźni ludzi.
Boga możemy poznać przez Jezusa Chrystusa.

I przez wybraną...
Ja widzisz crabotar to forum też nie jest wolne od "wolnomyślicieli". ;-)
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-07, 20:55   Re: Surowość Boga

crabotar napisał/a:
W jaki sposób tłumaczycie sobie i innym surowość/okrucieństwo Boga na kartach Pisma?

Dziwne, bo ja nie widzę nigdzie okrucieństwa, a jedyne sprawiedliwe traktowanie.
Cały (prawie) Stary Testament to Sprawiedliwość bez miłosierdzia.
Wybicie niektórych narodów było logiczne i tylko odpowiedzią na ich postępowanie.
Choć i tam było bardzo wiele przejawów przebaczania, wybaczania…
Jezus natomiast pokazał nam w doskonały sposób czym jest Miłość i Miłosierdzie.
Niczym niezasłużona przez nas- Miłość do nas!

To okrucieństwo, czy surowość Boga jest tylko w naszym mniemaniu złym.
To My nie potrafimy nawet żyć sprawiedliwie!
Za wybitego zęba, chętnie złamalibyśmy całą szczękę.
Za podstawioną nogę chcielibyśmy pobić do nieprzytomności…
Za nieustąpienie miejsca w autobusie, chciałoby się wyrzucić takiego na ulicę.
Nauczmy się żyć sprawiedliwie, a dopiero potem żądajmy od Boga miłosierdzia.
To my jesteśmy okrutni!
Nikt z nas nie zasługuje na życie, wszyscy grzeszymy, a jednak Stwórca pozawala nam żyć.

Syna mógłbyś skazać na śmierć według Prawa, ale nie miałeś przecież takiego obowiązku.
Przepisy miały raczej moc odstraszającą, niż rzeczywisty kodeks postępowania.
Nie wiemy, czy kiedykolwiek zapadł taki wyrok!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-11-07, 21:35   Re: Surowość Boga

crabotar napisał/a:
W jaki sposób tłumaczycie sobie i innym surowość/okrucieństwo Boga na kartach Pisma? Nie chciałbym tutaj skupiać się na poszczególnych cytatach, opisach Biblii ze względu na to, że mamy zarówno opisy zrozumiałych (wg naszej dzisiejszej moralności) kar i jak i tych dziwnych/tajemniczych wyroków.


Bardzo ważny problem poruszyłeś, jak na początek Twojej aktywności na tym forum.
Tak ogólnie to zauważyłem, że Bóg przez manipulacje Pismem Świętym jest przedstawiany w Przekładach Biblii w sposób karykaturalny, ale w rzeczywistości takim nie jest. Podam przykład i tak wstępnie zwrócę uwagę na ślub Jeftego. Z zmanipulowanego tekstu, przemyconego do Przekładów Biblii wynika, że z powodu swego ślubu, złożył swoją córkę w ofierze całopalnej. Z Pisma Świętego, jednak można odczytać, że w wyniku jego ślubu, córka jego dobrowolnie oddała się na służbę usługiwania dla Przybytku w Sylo. Opis ten należy traktować, jako przełom, dający prawo do takiej służby także niewiastom.

Dlaczego tekst przetłumaczono w taki sposób, aby czytelnik rozumiał, że córka Jeftego została spalona. W Średniowieczu, potrzebowano różnych tekstów, dla podparcia różnych okrutnych inkwizycyjnych praktyk, a w szczególności, dla palenia na stosie.

Bóg oczywiście jest surowy, dla grzechu i często niezrozumiały dla nas, gdy wierzymy mu, a on dopuszcza na nas ciężkie doświadczenia, ale też dodaje sił, abyśmy się ćwiczyli w sprostaniu w tych próbach, dla rozwoju naszego charakteru. W NT jest opisane doświadczenie pewnej wdowy, która zgłaszała swoje cierpienie niesprawiedliwemu sędziemu. Nie chciał jej wziąć w obronę, dopóki nie odczuł jej cierpienia na sobie, gdyż obawiał się kompromitacji przez jej uderzenie go w twarz. Dalej jest napisane, dlaczego Bóg postępuje podobnie w tym zwlekaniu z udzieleniem pomocy tym, którzy w niego wierzą. Przyczyną jest oczekiwanie na rozwój naszej wiary, która pozwala nam na tyle zrozumieć wolę Bożą, że gdy coś powiemy, dla jej wykonani to się stanie jego mocą. Rozwinąć taką wiarę nie jest łatwe, ale u Boga wszystko jest możliwe.
Hiob bardzo narzekał na doświadczenia, jakie Bóg zesłał na niego, pozwalając na to Elifazowi (szatanowi) i jego dwom towarzyszom, jednak Bóg przyznał, że to Hiob mówił prawdę w duchu ustaw prawa, a nie oni, którzy działali w duchu swoich bezprawnych zarządzeń. Chociaż pozwolił odebrać mu jego dzieci i inne szkody uczynić, a nawet jego dotknąć, to jednak na końcu te dzieci i podwojony dobytek, zwrócił mu. Zmanipulowane Przekłady Biblii, wypaczyły jednak obraz tego doświadczenia.
Dlaczego tak czyniono te manipulacje. Otóż z powodu swojej bezradności, aby postępować według Bożego i Chrystusowego systemu wartości i dlatego, aby podpierać się takimi przekładami i za ich pośrednictwem walczyć z władzą zwierzchnią i innymi przeciwnikami.

crabotar napisał/a:
Dla mnie osobiście jedyny sposób w jaki sposób potrafię tłumaczyć Boga to:
- suwerenność i panowanie Boga nad wszystkim (czyli klasyczny argument z "planu Bożego")
- zepsucie i grzeszność człowieka, które w wymiarze duchowym jest niemierzalne (czy wręcz nieskończone), a co za tym idzie każdy grzech jest winny śmierci
- niemierzalność (ale w drugą stronę - mikroskopijność) doświadczenia ludzkiego w ciele; tzn. doświadczenia cielesne, nawet najgorsze tortury są niczym w porównaniu do doświadczenia duchowego.


Nie godzisz się w ten sposób z tym karykaturalnym przedstawianiem Boga przez niby jego sług, podobnie jak to czynili rodacy Hioba, których on odprawił, rozkazując im, aby zwrócili mu sygnet, jako symbol władzy władcy.

crabotar napisał/a:
Przyznam szczerze, że jednak to co łatwo ułożyć sobie w głowie nie tak łatwo przekazać innym. Ktoś zapytał mnie kiedyś czy bym był w stanie zabić człowieka gdybym żył w czasach ST np. wydać swojego syna na ukamienowanie (Deu 21:18-21). Nie potrafiłem na to pytanie odpowiedzieć.


Bo to trudna decyzja jest i taką była dla Abrahama, który wykonywał wszystko tak rozważnie, aby poznać jaki może być Boży sposób ratunku z takiej opresji.
Wypaczony jest obraz Abrahama, niby z woli Bożej ofiarującego Izaaka. Faktycznie na ta próbę został wystawiony przez króla i jego hetmana, z którymi zawarł przymierze, a Bóg Jehowa wskazał mu sposób uwolnienia się z tej podstępnej prowokacji.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-08, 09:39   Re: Surowość Boga

Pokoja napisał/a:
Wypaczony jest obraz Abrahama, niby z woli Bożej ofiarującego Izaaka. Faktycznie na ta próbę został wystawiony przez króla i jego hetmana, z którymi zawarł przymierze, a Bóg Jehowa wskazał mu sposób uwolnienia się z tej podstępnej prowokacji.

Znowu piszesz swoją Biblię… :-(
A to Szatan ojcem Kaina, a to bliźniaki z dwóch ojców...
Czyjej prowokacji uległ Stwórca, godząc się na śmierć swego Jednorodzonego?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-11-08, 10:56   Re: Surowość Boga

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wypaczony jest obraz Abrahama, niby z woli Bożej ofiarującego Izaaka. Faktycznie na ta próbę został wystawiony przez króla i jego hetmana, z którymi zawarł przymierze, a Bóg Jehowa wskazał mu sposób uwolnienia się z tej podstępnej prowokacji.

Znowu piszesz swoją Biblię… :-(
A to Szatan ojcem Kaina, a to bliźniaki z dwóch ojców...
Czyjej prowokacji uległ Stwórca, godząc się na śmierć swego Jednorodzonego?


Gdzie napisałem, że szatan w Twoim zrozumieniu był ojcem Kaina, nawet jeżeli jest napisane, że byl od złego, 1J. 3:12.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-08, 11:25   Re: Surowość Boga

Pokoja napisał/a:
Gdzie napisałem, że szatan w Twoim zrozumieniu był ojcem Kaina, nawet jeżeli jest napisane, że byl od złego, 1J. 3:12.

Co za różnica czy Szatan, Diabeł, "zły"...?
Istotne, że nie Adam był ojcem Kaina według Ciebie i innych.

Biblia jednak podaje że ojcem Kaina był Adam.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-11-08, 11:55   Re: Surowość Boga

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Gdzie napisałem, że szatan w Twoim zrozumieniu był ojcem Kaina, nawet jeżeli jest napisane, że byl od złego, 1J. 3:12.

Co za różnica czy Szatan, Diabeł, "zły"...?


Ten który bez uzasadnienia, usuwa watki bez merytorycznego podważenia ich też jest złym.
Łuk. 6:45; 19:22; 1Kor. 5:13; 2Tes. 3:2; Ap. 2:2
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-08, 12:26   Re: Surowość Boga

Pokoja napisał/a:
Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Gdzie napisałem, że szatan w Twoim zrozumieniu był ojcem Kaina, nawet jeżeli jest napisane, że byl od złego, 1J. 3:12.

Co za różnica czy Szatan, Diabeł, "zły"...?


Ten który bez uzasadnienia, usuwa watki bez merytorycznego podważenia ich też jest złym.
Łuk. 6:45; 19:22; 1Kor. 5:13; 2Tes. 3:2; Ap. 2:2

Zły jest Ten, który cały czas żyje grzechami innych.
Przypomina, pokazuje, omawia, jątrzy...
Nie może zapomnieć-, bez tego "paliwa" nie wyobraża sobie życia.
Jest tym przepełniony, aż "ulewa się" na zewnątrz!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-11-08, 14:45   

crabotar napisał/a:
Ktoś zapytał mnie kiedyś czy bym był w stanie zabić człowieka gdybym żył w czasach ST np. wydać swojego syna na ukamienowanie (Deu 21:18-21). Nie potrafiłem na to pytanie odpowiedzieć.


Dla mnie też jest to trudne do podjęcia decyzji.
5Mojż 21:18-21---------- (18) Jeżeli ktoś ma syna upartego i krnąbrnego, który nie słucha ani głosu swojego ojca, ani głosu swojej matki, a choć oni go karcą, on ich nie słucha, (19) to pochwycą go jego ojciec i matka i przyprowadzą do starszych jego miasta, do bramy tej miejscowości, (20) i powiedzą do starszych miasta: Ten nasz syn jest uparty i krnąbrny, nie słucha naszego głosu, żarłok to i pijak. (21) Wtedy wszyscy mężowie tego miasta ukamienują go i poniesie śmierć. Wytępisz zło spośród siebie, a cały Izrael to usłyszy i będzie się bał.

Nie znam takiego wydarzenia żeby się stało, jak ktoś zna proszę zacytować tekst.
Było takie ostre prawo, może na postrach, bo ze strachu żaden rodzic dziecka nie zdradził, a i dziecko znając prawo miało respekt do prawa, bo te prawa chyba nie były uchylane.
Nie osądzam Boga za takie prawo, bo nie wiem co Bóg chce nam pokazać na podstawie tak rygorystycznego prawa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-11-08, 15:05   Re: Surowość Boga

wybrana napisał/a:
crabotar napisał/a:
W jaki sposób tłumaczycie sobie i innym surowość/okrucieństwo Boga na kartach Pisma? Nie chciałbym tutaj skupiać się na poszczególnych cytatach, opisach Biblii ze względu na to, że mamy zarówno opisy zrozumiałych(wg naszej dzisiejszej moralności) kar i jak i tych dziwnych/tajemniczych wyroków.

Dla mnie osobiście jedyny sposób w jaki sposób potrafię tłumaczyć Boga to:
- suwerenność i panowanie Boga nad wszystkim (czyli klasyczny argument z "planu Bożego")
- zepsucie i grzeszność człowieka, które w wymiarze duchowym jest niemierzalne (czy wręcz nieskończone), a co za tym idzie każdy grzech jest winny śmierci
- niemierzalność (ale w drugą stronę - mikroskopijność) doświadczenia ludzkiego w ciele; tzn. doświadczenia cielesne, nawet najgorsze tortury są niczym w porównaniu do doświadczenia duchowego

Przyznam szczerze, że jednak to co łatwo ułożyć sobie w głowie nie tak łatwo przekazać innym. Ktoś zapytał mnie kiedyś czy bym był w stanie zabić człowieka gdybym żył w czasach ST np. wydać swojego syna na ukamienowanie (Deu 21:18-21). Nie potrafiłem na to pytanie odpowiedzieć.

To nie Bóg był I jest surowy ale fałszywe interpretacje i wyobrażenia ludzi.
Powoływali się na wolę Bożą czyniąc zło, bo nie znali Boga.
Stary Testent to zbiór mitów I literackiej wyobraźni ludzi.
Boga możemy poznać przez Jezusa Chrystusa.

Oczywiście, że tak jest, ale nie licz na zrozumienie. Tylko Chrześcijanie to widzą (jak widzisz sama choćby na tym forum).
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-11-08, 19:46   Re: Surowość Boga

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Gdzie napisałem, że szatan w Twoim zrozumieniu był ojcem Kaina, nawet jeżeli jest napisane, że byl od złego, 1J. 3:12.

Co za różnica czy Szatan, Diabeł, "zły"...?


Ten który bez uzasadnienia, usuwa watki bez merytorycznego podważenia ich też jest złym.
Łuk. 6:45; 19:22; 1Kor. 5:13; 2Tes. 3:2; Ap. 2:2

Zły jest Ten, który cały czas żyje grzechami innych.
Przypomina, pokazuje, omawia, jątrzy...
Nie może zapomnieć-, bez tego "paliwa" nie wyobraża sobie życia.
Jest tym przepełniony, aż "ulewa się" na zewnątrz!


Nie zrozumiałeś do kogo to odniosłem. Nie mogę dowodzić, że coś uczyniłeś świadomie. Przyznałeś jednak, ze ucząc się coś niechcacy usunąłeś. Nie ranię Ciebie za to. Miałem na uwadze tą "burzę" która wybuchła na forum na początku 2021, czy 2021 r., ze nikt nie mógł pisać na ty forum. Nie skłaniam się do tego, aby uważać, że to Ty uczyniłeś.

Pozdrawiam.[/b]
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-11-08, 22:43   

Debata, czy Bóg według Biblii jest dobry czy zły.
https://youtu.be/KNXp8YUMdys?si=6o-y2kQO9IgLrj_x

Pierwszy rozmówca przedstawił obraz Boga definiowany przez Stary Testament.
Według mnie, Stary Testament jest relacją ludzi o Bogu, którzy Boga prawdziwego ujęli w sposób wygodny ludziom.
Stary Testament jest wytworem tylko ludzkim i nie jest pismem natchnionym.
Jest formą nauki o Bogu w sposób ujęty przez formę pojmowania przez piszących.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-11-09, 07:45   

wybrana napisał/a:
Debata, czy Bóg według Biblii jest dobry czy zły.
https://youtu.be/KNXp8YUMdys?si=6o-y2kQO9IgLrj_x

Pierwszy rozmówca przedstawił obraz Boga definiowany przez Stary Testament.
Według mnie, Stary Testament jest relacją ludzi o Bogu, którzy Boga prawdziwego ujęli w sposób wygodny ludziom.
Stary Testament jest wytworem tylko ludzkim i nie jest pismem natchnionym.
Jest formą nauki o Bogu w sposób ujęty przez formę pojmowania przez piszących.


To, że my się raz lepiej raz gorzej domyślamy zamysłu Bożego, nie zwalnia nas z autorefleksji. Zastanawiając się nad swoimi osądami, możemy zauważyć, czy jesteśmy wartościowi w swoich oczach czy nie. Poprawne myślenie sugeruje, że jeśli widzimy wszędzie Zło, to będąc wśród tego wszystkiego, powinniśmy starać się to naprawiać, a nie na wszystko się gniewać. Aby coś naprawić trzeba mieć wizję jak powinno to wyglądać poprawnie. Przekonanie o poprawnej wizji jest wiarą. Bóg jest wierny i działa dla realizacji swoich postanowień, by to na co ma wpływ okazało się Dobre. My jesteśmy stworzeni na Jego podobieństwo i powinniśmy tak samo jak on działać ochoczo i wiernie

‭‭Ewangelia według św. Łukasza‬ ‭11:13‬ ‭BW1975‬‬
[13] Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.

https://bible.com/bible/3490/luk.11.13.BW1975

Przy czym prosić Boga należy z szacunkiem do Niego, a więc znając to, co do tej pory oznajmił. Jeśli ktoś nie interesuje się tym co mówi Bóg, nie powinien spodziewać się, że Bóg na jego prośbę odpowie
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
Ostatnio zmieniony przez radek 2023-11-09, 07:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14