FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblijny POTOP
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-12-21, 17:16   

Fedorowicz napisał/a:
Autor podaje motywy wyłączenia Noego spod zagłady. Na tle współczesnych sobie ludzi jedynie on jest sprawiedliwy (Jak Grzegorz Braun), dlatego Bóg postanawia go ocalić.

Wytłuszczenie moje.
Panie Fedorowicz. To nie ja pisałem, że jest Pan głupcem.
Ale też jakoś umknęło mi, aby ktoś Pana tak TU nazwał.
Często- zupełnie nieświadomie- sami wydajemy o sobie świadectwo.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-12-21, 17:36   

Fedorowicz napisał/a:
W świecie przepełnionym gwałtem niszczone są normalne międzyludzkie więzi, co ilustruje pieśń Lameka z Rdz 4,23n. Los ludzi został przesądzony na skutek gwałtu. Taki był powód Bożej decyzji o potopie.

Mam do ciebie pytanie Fedorowicz, do twojej wypowiedzi, czy gdyby, nie było gwałtów, przemocy, niszczenia międzyludzkich więzi, to potopu by nie było?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-12-21, 20:06   

Cześć Fedorowicz :lol: , ale dążyłeś do pieca, nie jestem zdziwiony - jest przecież zima
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-12-21, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-12-22, 21:00   

Księga Rodzaju 9:13-17, gdzie Bóg mówi do Noego po potopie: „Moim łukiem, którym umieściłem w chmurach, jest tęcza”. Jest to przymierze między Bogiem a wszystkimi istotami na ziemi, że nigdy więcej nie zniszczy świata potopem.
Przeciwnik , szatan w zakamuflowany sposób szydzić z Pana Boga, zapominając że te ich malowane kolorki wraz z nimi ogień chętnie strawi i śladu nie będzie
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-12-23, 06:15   

nike napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
W świecie przepełnionym gwałtem niszczone są normalne międzyludzkie więzi, co ilustruje pieśń Lameka z Rdz 4,23n. Los ludzi został przesądzony na skutek gwałtu. Taki był powód Bożej decyzji o potopie.

Mam do ciebie pytanie Fedorowicz, do twojej wypowiedzi, czy gdyby, nie było gwałtów, przemocy, niszczenia międzyludzkich więzi, to potopu by nie było?

Ja cytowałem ze źródeł. Tak uważa między innymi Waldemar Chrostowski (ur. 1 lutego 1951 w Chrostowie) to polski duchowny rzymskokatolicki, profesor doktor habilitowany teologii, biblista, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowany w dialog katolicko-żydowski. Do roku 1998 współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 2000 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Mimo zaangażowania w dialog, w wywiadzie-rzece "Kościół, Żydzi, Polska" ks.prof W. Chrostowski przedstawił własną, krytyczną ocenę kształtu dialogu katolicko-żydowskiego w latach 80. i 90 czym udowodnił, że nie ma zamiaru ustąpić z zasad i tradycji chrześcijaństwa.

https://www.youtube.com/w...SNkQi3V&index=2

ks. prof. dr. hab. Waldemar Chrostowski - Starsi bracia - dylematy żydowsko - chrześcijańskie

"Cały Stary Testament to jest wielkie wołanie o to, aby Bóg objawił siebie". Waldemar Chrostowski
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-23, 06:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-12-23, 14:14   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
W świecie przepełnionym gwałtem niszczone są normalne międzyludzkie więzi, co ilustruje pieśń Lameka z Rdz 4,23n. Los ludzi został przesądzony na skutek gwałtu. Taki był powód Bożej decyzji o potopie.

Mam do ciebie pytanie Fedorowicz, do twojej wypowiedzi, czy gdyby, nie było gwałtów, przemocy, niszczenia międzyludzkich więzi, to potopu by nie było?

Ja cytowałem ze źródeł. Tak uważa między innymi Waldemar Chrostowski (ur. 1 lutego 1951 w Chrostowie) to polski duchowny rzymskokatolicki, profesor doktor habilitowany teologii, biblista, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowany w dialog katolicko-żydowski. Do roku 1998 współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 2000 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Mimo zaangażowania w dialog, w wywiadzie-rzece "Kościół, Żydzi, Polska" ks.prof W. Chrostowski przedstawił własną, krytyczną ocenę kształtu dialogu katolicko-żydowskiego w latach 80. i 90 czym udowodnił, że nie ma zamiaru ustąpić z zasad i tradycji chrześcijaństwa.
ks. prof. dr. hab. Waldemar Chrostowski - Starsi bracia - dylematy żydowsko - chrześcijańskie
"Cały Stary Testament to jest wielkie wołanie o to, aby Bóg objawił siebie". Waldemar Chrostowski

Biblista,prof. Dr. Hab. I na dodatek KSIĄDZ taki mądry człowiek i duchowny, a tu czeka aż Bóg ze St…Testamentu objawi siebie jemu? Ciekawe jak on jako pasterz objawia Boga [na którego czeka, żeby mu się objawił] swoim owieczką, czy wie co powiedzieć owieczką.
Jeżeli o Bogu ma taką wiedzę, jak o potopie, to za wiele nie powie, bo nic nie wie, jak na księdza przystało.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-12-23, 15:16   

nike napisał/a:
..objawia Boga [na którego czeka, żeby mu się objawił..

Tu już widać wyraźnie, że nie słuchała Pani prezentacji. Nie ksiądz profesor czeka, tylko pisarze Starego Testamentu czekali. I Bóg objawił się, przyjąwszy ciało człowieka. Ale oni tego nie uznali.
Zachęcam do wysłuchania prezentacji i zanim to nie nastąpi nie wyzywania profesorów biblistów od głupich. :lol:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-12-23, 16:08   

Fedorowicz napisał/a:
Zachęcam do wysłuchania prezentacji i zanim to nie nastąpi nie wyzywania profesorów biblistów od głupich. :lol:

W którym miejscu ubliżyłam bibliście i powiedziałam GŁUPI?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-12-23, 17:07   

Ten wątek nie stworzyłem na docinki personalne- proszę o zachowanie umiaru pomiędzy sobą - DZIĘKUJĘ
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-12-23, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-12-23, 18:52   

Fedorowicz napisał/a:
I Bóg objawił się, przyjąwszy ciało człowieka. Ale oni tego nie uznali.

Dziwi to Pana?!
Żyd miałby przyjąć, że Jedyny Przedwieczny pojawił się na ziemi jako człowiek?!
Bez żartów.
Ja też tego nie uznaję. ;-)
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-12-23, 21:58   

nike napisał/a:
W którym miejscu ubliżyłam bibliście i powiedziałam GŁUPI?

Napisała Pani, bez wysłuchania prezentacji cytuję :
nike napisał/a:
..bo nic nie wie, jak na księdza przystało.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-12-23, 22:05   

Henryk napisał/a:
..Ja też tego nie uznaję. ;-)

A jednak ta wiara odmieniła ludzkie postępowanie. Chrześcijańska wiara miała ogromny wpływ na życie pojedynczych ludzi i całych narodów. Był to nie tylko wpływ religijny, ale też cywilizacyjny, kulturowy, moralny, wychowawczy, który obejmował swoim zasięgiem wszystkie obszary codziennego funkcjonowania społeczeństw. Współczesny człowiek nie jest świadom tego, że pewne fundamentalne zasady, rozumienia i osiągnięcia, które wydają mu się oczywiste, zawdzięcza właśnie oddziaływaniu chrześcijaństwa. Co dało chrześcijaństwo Europie?
Chrześcijańska etyka stała się fundamentem, w oparciu o który w Europie narodziły się idee państwa, wolności, własności, dobra wspólnego, indywidualizmu i personalizmu, rodziny, jednakowej odpowiedzialności przed prawem . Cywilizacja europejska rozwinęła się w oparciu o zasady etyki chrześcijańskiej w której centrum zainteresowania znalazł się Chrystus i człowiek jako istota wolna, której przypisana jest niezbywalna godność.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-23, 22:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-20, 18:05   

Minęło sporo czasu od wpisu na temat Biblijnego Potopu, przemogłem siły, znajdując sekundową chwilę, aby skreślić kilka słów w tak interesującym temacie, gdzie cieszy się on znacznym zainteresowaniem.

Pozwolę sobie na kontynuację zrodzonego wątku z mojej strony, mianowicie:
Nieco później, gdy Abraham odłączył się od swego bratanka Lota, ten zamieszkał w Sodomie.
Zwróćmy uwagę na słowa stwierdzające, że dolina Siddim, dziś jest ''Morzem słonym'' i skonfrontujmy je z kontekstem relacjonującym pewne szczegóły o charakterze wyraźnie katastroficznym.


Księga Rodzaju donosi:
'' 24 A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana <z nieba>. 25 I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność. 26 Żona Lota, która szła za nim, obejrzała się i stała się słupem soli5.
27 Abraham, wstawszy rano, udał się na to miejsce, na którym przedtem stał przed Panem. 28 I gdy spojrzał w stronę Sodomy i Gomory i na cały obszar dokoła, zobaczył unoszący się nad ziemią gęsty dym, jak gdyby z pieca, w którym topią metal.''
Rdz.19,24-28 (BT).

Z pewnością słabsze lub silniejsze wstrząsy można było odczuwać przez jakiś czas po katastrofie, gdyż Lot bał się mieszkać w Soar i przeniusł się dalej w góry [(Rz.19,30 (BT)].
Ze sprawozdania wynika, że zagłada Sodomy nastąpiła wkrótce po wyjeździe Abrahama z Charan i przybyciu do Kanaanu.
Zniszczenie Sodomy i Gomory oraz zatopieniu doliny Siddim było zapewne jednym z ostatnich drastycznych przejawów potopowego katastrofizmu, który dał znać o sobie około 450 lat po Potopie, niosąc zagładę ludziom, miastom i całemu życiu krzewiącmu się w tym ''rajskim'' zakątku
[Rdz.18,10 (BT)].

Cóż jednak ma zagłada Sodomy z Wielkim Rowem wschodnioafrykańskim?
Otóż Morze Czerwone i dolina Jordanu leżą w północnym krańcu Wielkiego Rowu, zaś o Morzu Martwym (Słonym) wiadomo, że pochłonęło dolinę Siddium w w drugiej połowie XX wieku p.n.e
[ Powszechnie przyjęta chronologia biblijna Pavlovski'ego i Vogt'a ( Jak wskażemy później, chronologia ta nie jest jednak w pełni uzasadniona)].

Poza tym istnieje wiele poważnych danych zarówno geologicznych jak i paleoantropologicznych wskazujących na to, że Wielki Rów powstał nie dawniej niż 5000 lat temu. Problem ten rozważa szeroko Patten i dochodzi do podobnych wniosków. Pisze on:
'' Wielki Rów nosi ślady niedawnej działalności wulkanicznej: na jego brzegach występują drobne wylewy lawy, które pozostają w wyraźnym kontraście z innymi wulkanicznymi formacjami tego regionu, pokrytymi warstwami aluwialnymi.
Inna cechą tego obszaru jest geosynklina basenu Jeziora Wiktorii, jego płytkość – to największe słodkowodne jezioro oraz łagodna linia brzegowa.
Dalej przepastny Wodospad Murchisona w miejscu, gdzie Nil Biały wypływający z tego basenu, wpada do Wielkiego Rowu jako rzeka większa niż Niagara River, spadając z ogromną prędkością w gardziel liczącą zaledwie 15 stóp szerokości. Wulkany Elgon, Kenia, Kilimandżaro i Rowenzori dopełniają całości obrazu''

Wielki Rów jest przerwą- szczeliną w skorupie ziemskiej. Rozciąga się na przestrzeni ponad 8000 km, a szerokość jego wynosi 0d 10 do 100 km.
Zarys jego jest bardzo złożony i dendrytyczny, zwłaszcza w równikowej sferze Afryki centralnej, co dodatkowo wskazuje na to, że skorupa ziemska została dosłownie porozrywana przez szukające ujścia wewnętrzne sprężenia.

Ogólny przebieg katastroficznego procesu jet właśnie Potop, który jest również odnotowany w Piśmie Świętym.
Wszystko to zdarzyło się bardzo szybko, nagle, katastroficznie w ciągu 370 dni POTOPU. Okres ten oczywiście nie może zostać zaakceptowany przez aktualistów, którzy pragnęliby go rozciągnąć na co najmniej kilkanaście milionów lat.
Faktem jednakże jest, że ani kilkanaście, ani nawet kilkadziesiąt milionów lat aktualistycznych procesów nie doprowadziłoby do tak drastycznych zmian, które w dodatku musiano by tłumaczyć przyczynami działającymi w układzie geofizycznie zamkniętym, jakim jest Ziemia.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13