FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: nike
2024-01-08, 09:02
Grzegorz Braun - Bohater Narodowy
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-12-14, 17:05   Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

https://www.youtube.com/watch?v=M1-7JohtcbU

Sam jestem wielkim sympatykiem kultury i religii judaizmu i jej popularyzacji, ale nie w Parlamencie RP ani innych urzędach Rzeczypospolitej Polskiej. Parlament to organ władzy ustawodawczej Państwa w Rzeczypospolitej Polskiej. W skład Parlamentu wchodzą Sejm jako Izba niższa oraz Senat jako Izba wyższa. Rozdział państwa od Kościoła i religii to doktryna zakładająca rozdzielenie działalności organizacji religijnych i instytucji państwa. Art. 30 Konstytucji RP: Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-14, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-12-14, 17:46   

no widzisz, ja wiem o tym ty wiesz a Marszałek Sejmu nie wie, także Prezydent nie wie ale tak jest z chorą demokracją . I tak sobie grabią na dzień gniewu
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-12-14, 18:02   

Henryk Suchecki napisał/a:
no widzisz, ja wiem o tym ty wiesz a Marszałek Sejmu nie wie, także Prezydent nie wie ale tak jest z chorą demokracją . I tak sobie grabią na dzień gniewu



Czy "straciłby Pan głowę" dla takiej kobiety? Bo ja wolę Maryję. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-14, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-12-15, 17:22   

https://www.youtube.com/watch?v=mKcbw_Bw6wE

https://www.youtube.com/watch?v=1cKap_TUnX4

 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-12-15, 19:40   Re: Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

Fedorowicz napisał/a:
Sam jestem wielkim sympatykiem kultury i religii judaizmu i jej popularyzacji, ale nie w Parlamencie RP ani innych urzędach Rzeczypospolitej Polskiej.

No, widzisz Pan?
Pytasz się mnie co mi zrobili księża.
Napiszesz nam co tobie zrobili żydzi?

Mnie też nie podoba się nachalne manifestowanie części polityków w parlamencie przynależności do KrK, hojne dotowanie tego molocha ze wspólnych pieniędzy.
Nie podoba mi się nawet krucyfiks w każdym pomieszczeniu urzędu, szkoły, lokalu użyteczności publicznej.
Wydaje mi się, że Polska to kraj demokratyczny, a nie teokratyczny.
Kraj w którym ma prawo żyć każdy, niezależnie od wyznawanej religii, czy nawet ateista.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-12-15, 22:49   Re: Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

Henryk napisał/a:
No, widzisz Pan? Pytasz się mnie co mi zrobili księża. Napiszesz nam co tobie zrobili żydzi ? Mnie też nie podoba się nachalne manifestowanie części polityków w parlamencie przynależności do KrK, hojne dotowanie tego molocha ze wspólnych pieniędzy.
Nie podoba mi się nawet krucyfiks w każdym pomieszczeniu urzędu, szkoły, lokalu użyteczności publicznej. Wydaje mi się, że Polska to kraj demokratyczny, a nie teokratyczny. Kraj w którym ma prawo żyć każdy, niezależnie od wyznawanej religii, czy nawet ateista.

Drogi panie Henryku, Izrael jest krajem teokratycznym, ponieważ aby zostać jego obywatelem musiałby Pan przyjąć judaizm ortodoksyjny. Dlatego nie ma mowy o tym, aby w Knesecie, parlamencie Izraela odprawiano obrzędy innej religii. Podobnie judaizm jest religią Narodu Wybranego. Natomiast katolicyzm nie jest religią jednego plemienia, jednego narodu. Cywilizacja łacińska do której należymy dotyczyła wielu narodów, ale chrześcijańskich. Globalizm jednak walczy, aby ten stan zmienić i zmieszać chrześcijaństwo z innymi religiami lub zateizować. Można korzystać z mądrości innych religii, ale nie oznacza to, aby rezygnować ze swojej własnej tożsamości, tradycji religijnej i narodowej oraz jej dorobku.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-15, 23:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-12-16, 07:52   Re: Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

Fedorowicz napisał/a:
Drogi panie Henryku, Izrael jest krajem teokratycznym, ponieważ aby zostać jego obywatelem musiałby Pan przyjąć judaizm ortodoksyjny.

Nie jest to prawdą. Aby uzyskać obywatelstwo Izraela, należy udowodnić pokrewieństwo z obywatelem Izraela, wystarczy być wnukiem, nawet być wdowcem po obywatelu Izraela.
Można też być jedynie rezydentem tego kraju i prosić o naturalizację już po trzech latach.
Przekonania religijne nie mają najmniejszego znaczenia!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-12-16, 09:08   Re: Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

Henryk napisał/a:
.. Przekonania religijne nie mają najmniejszego znaczenia!

Gdzie Pan kochany to wyczytał ? :lol:
W Izraelu, który jest demokratycznym państwem żydowskim to państwo decyduje o narodowości. W 1970 r. Izraelski Sąd Najwyższy w Izraelu podtrzymał werdykt sądu okręgowego, zgodnie z którym "nie istnieje narodowość izraelska odrębna od narodowości żydowskiej". Żydem w rozumieniu żydowskiego prawa religijnego (czyli halachy) judaizmu ortodoksyjnego jest:

A)osoba, której matka była Żydówką
B)osoba, która przeszła przez proces konwersji na judaizm, zgodny z wymogami religijnego prawa żydowskiego. Cywilne prawo izraelskie gwarantuje obywatelstwo przez Prawo Powrotu. Poprawka do tego prawa, uchwalona w 1970 roku (tzw. Druga Poprawka), rozszerza zasięg jego działania także na inne osoby: dziecko i wnuka Żyda, współmałżonka Żyda, współmałżonka dziecka Żyda i współmałżonka wnuka Żyda, wprowadzając jedno ograniczenie: z wyjątkiem osoby, która była Żydem i dobrowolnie zmieniła religię.

"z wyjątkiem osoby, która była Żydem i dobrowolnie zmieniła religię..".Inaczej mówiąc, przyjmuje się, że matka pochodzenia żydowskiego jest uznawana za Żydówkę, po warunkiem, że nie zmieniła wyznania. Pochodzenie żydowskie musi być udokumentowane. Obrazuje to żydowską jedność narodowości i religii. Stąd rozdzielanie tego faktu w przypadku Żydów jest pozbawione sensu. Żyd zmieniający wyznanie przestaje być Żydem uznawanym przez państwo Izrael i żydowską tradycję religijną. The 614-th Commandment society

https://www.youtube.com/watch?v=eynlV97PS1o

LETNI x MichuM4K- „O Grzegorz Braun” (PARODIA „Peggy Brown” Myslovitz)
:-D
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-16, 09:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-12-16, 09:23   Re: Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

Fedorowicz napisał/a:
. Żyd zmieniający wyznanie przestaje być Żydem uznawanym przez państwo Izrael i żydowską tradycję religijną.

Cytat:
Żyd zmieniający wyznanie nie przestaje być Żydem uznawanym przez państwo Izrael, jeśli spełnia warunki Prawa Powrotu. Według tego prawa, każda osoba, która ma przynajmniej jednego dziadka, który był ortodoksyjnym Żydem, ma prawo do obywatelstwa izraelskiego, niezależnie od swojej religii. Prawo to obowiązuje od 1950 roku i ma na celu zapewnić schronienie dla Żydów prześladowanych w innych krajach

https://www.rp.pl/swiat/a...-musi-byc-zydem

Cytat:
Jednak Żyd zmieniający wyznanie może napotkać na trudności w uzyskaniu oficjalnego uznania za Żyda przez władze religijne w Izraelu, które są pod kontrolą ortodoksyjnych rabinów.

Podsumowując, Żyd zmieniający wyznanie nie traci obywatelstwa izraelskiego, jeśli spełnia warunki Prawa Powrotu, ale może mieć trudności z uzyskaniem uznania za Żyda przez władze religijne, które stosują się do Halachy.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-12-16, 09:40   Re: Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
. Żyd zmieniający wyznanie przestaje być Żydem uznawanym przez państwo Izrael i żydowską tradycję religijną.

Cytat:
Żyd zmieniający wyznanie nie przestaje być Żydem uznawanym przez państwo Izrael, jeśli spełnia warunki Prawa Powrotu. Według tego prawa, każda osoba, która ma przynajmniej jednego dziadka, który był ortodoksyjnym Żydem, ma prawo do obywatelstwa izraelskiego, niezależnie od swojej religii. Prawo to obowiązuje od 1950 roku i ma na celu zapewnić schronienie dla Żydów prześladowanych w innych krajach

https://www.rp.pl/swiat/a...-musi-byc-zydem
Cytat:
Jednak Żyd zmieniający wyznanie może napotkać na trudności w uzyskaniu oficjalnego uznania za Żyda przez władze religijne w Izraelu, które są pod kontrolą ortodoksyjnych rabinów.

Podsumowując, Żyd zmieniający wyznanie nie traci obywatelstwa izraelskiego, jeśli spełnia warunki Prawa Powrotu, ale może mieć trudności z uzyskaniem uznania za Żyda przez władze religijne, które stosują się do Halachy.

Jest to pojedynczy precedens. Chodzi o sprawę znanego pisarza 81-letniego Jorama Kaniuka, syna polskiego Żyda z Tarnopola. Sąd przychylił się do jego wniosku i pozwolił mu na formalne zarejestrowanie się jako „bezwyznaniowiec". Czy wyrok w sprawie Kaniuka daje nadzieję na zmianę ich statusu? " Obawiam się, że od zaakceptowania Żydów ateistów do zaakceptowania Żydów, którzy przeszli na inne wyznanie, droga jest daleka." powiedział „Rz" znany jerozolimski prawnik Uri Huppert.
"Zgodnie z izraelskim prawem narodowość żydowska jest ściśle połączona z judaizmem. Obowiązujące w Polsce rozróżnienie na Żydów (w sensie etnicznym) i żydów (w sensie religijnym) w Izraelu nie istnieje. Żydzi, którzy zmienili religię, przestają być członkami wspólnoty żydowskiej. Żydzi ateiści, choć stanowią spory procent izraelskiego społeczeństwa, automatycznie w dokumentach mają zaś wpisywane wyznanie judaistyczne."
Piotr Zychowicz

:shock:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-16, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-12-16, 09:43   Re: Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

Fedorowicz napisał/a:
Żydzi, którzy zmienili religię, przestają być członkami wspólnoty żydowskiej.

Analogicznie Polak który dokonał aktu apostazji w KrK, przestaje byś katolikiem, ale jednak nadal jest (jeszcze) Polakiem.
Choć słyszalne są dość dobrze słowa, że Polak to tylko katolik.
A Polska to albo katolicka, albo żadna. Nie jestem pewien, czy przypadkiem nie jest to motto Pana Brauna?
„Nieważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna – ważne, żeby była katolicka”.
Premier Henryk Goryszewski- luty 1993
https://twojahistoria.pl/2018/02/25/niewazne-czy-polska-bedzie-bogata-czy-biedna-wazne-zeby-byla-katolicka-czy-w-1993-roku-prawica-probowala-zaprowadzic-panstwo-wyznaniowe/
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-12-16, 09:54   Re: Grzegorz Braun - Bohater Narodowy

Henryk napisał/a:
.. Polak który dokonał aktu apostazji w KrK, przestaje byś katolikiem, ale jednak nadal jest (jeszcze) Polakiem.

Dokładnie. W naszej kulturze i państwowości obywatelstwo polskie i wyznanie katolickie nie jest równoznaczne, jak w żydowskiej. Ale od Żydów powinniśmy się uczyć mądrości i dążenia do jedności. :)

Cytat:
„Nieważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna – ważne, żeby była katolicka”.
Premier Henryk Goryszewski- luty 1993

Mądrość świata o której niedawno Pan pisał zakłada, że najważniejsze jest być bogatym. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-16, 10:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-12-16, 10:49   

Żydów w Polsce jest 7 tysięcy.
Wyznawców zarejestrowanego i legalnej religii o nazwie "Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti" -ponad 50 tysięcy. Buddystów jeszcze więcej, wyznawców innych religii cała masa.
A tylko mała grupka nic nie znaczących ludzi trzyma za przyrodzenie Sejm, Senat, Marszałka, politykę mojej Ojczyzny. O żesz....
Tymczasem w Palestynie...
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-12-16, 13:12   

Wiesława napisał/a:
Żydów w Polsce jest 7 tysięcy.
Wyznawców zarejestrowanego i legalnej religii o nazwie "Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti" -ponad 50 tysięcy. Buddystów jeszcze więcej, wyznawców innych religii cała masa.
A tylko mała grupka nic nie znaczących ludzi trzyma za przyrodzenie Sejm, Senat, Marszałka, politykę mojej Ojczyzny. O żesz....
Tymczasem w Palestynie...

Wszelki duch Pana Boga chwali ! Pani Wiesia wróciła na Święta ! To wielka radość. :)
Odnośnie tych trzymających, na Święto Chanuka rabin wygłasza modlitwę: ""dziękujemy ci Panie Boże, że oddałeś wielu w ręce nielicznych." :shock:

https://www.youtube.com/w...dG4wu0cS0&t=61s
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-16, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-12-16, 13:13   

Wiesława napisał/a:
Żydów w Polsce jest 7 tysięcy.
Wyznawców zarejestrowanego i legalnej religii o nazwie "Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti" -ponad 50 tysięcy. Buddystów jeszcze więcej, wyznawców innych religii cała masa.
A tylko mała grupka nic nie znaczących ludzi trzyma za przyrodzenie Sejm, Senat, Marszałka, politykę mojej Ojczyzny. O żesz....
Tymczasem w Palestynie...


Tymczasem w Palestynie Izrael dokonuje aktu mordu
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14