FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Charles Taze Russell
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-01-29, 13:52   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Piramidy są zorientowane na konkretny gwiazdozbiór, który w chwili ich budowy był dla nich widzialny.
12 500 lat pne.
Więcej w książkach, których nie wypada wymieniać, prawda?

Ja nie mówię o PIRAMIDACH------ tylko O WIELKIEJ PIRAMIDZIE, której CHEOPS ANI JEGO SYNOWIE NIE BUDOWALI.
Gdyby budowali dla umarłego, to umarły by tam leżał, a tam na ścianach żadnych malowideł egipskich, żadnego majątku faraona nic z tych rzeczy, nie była też okradziona, bo tam nic nie było do spieniężenia jedynie okradali ją z kamienia, który wykorzystywali do budowy domów.
Twierdzisz ,ze była budowana 12500 lat p.n.e. czy ja źle ciebie zrozumiałam?
Nawet historycy podają,że piramidy były budowane około 2500 roku przed n.e.

A Wielka piramida prawdopodobnie około roku 2170/2140 p.n.e.

Druga sprawa Wiesławo napisz o tych obrzydliwościach Russella bo obiecałaś?

Często zapowiadasz,że stawiasz kawę i jej nie widzę, więc jesteś NIEWIARYGODNA.

Szkoda bo lubię ciebie.

Obawiam się, że poplątałaś dosłownie wszystko.
Odniosłam się do wpisu małegofilozofa.
Nie rozumiem twojego wpisu, że zapraszam często na kawę. Kogo i kiedy ja dokądś zapraszałam i nie postawiłam kawy? Dla ciebie takie coś świadczy o wiarygodności człowieka? :shock:
W sprawie Russella niczego nie obiecywałam. To twoja nadinterpretacja i czysty wymysł. Obrzydliwością dla mnie jest choćby to, że opieracie swoją wiarę o jego nauki, o jego wymysły, wyliczenia na piramidach, o naukach o tajemnych powrotach Jezusa i wszystkie te sprawy.
W którym miejscu Biblia nakazuje liczyć cokolwiek na podstawie piramid. I przestań głupoty gadać, że chodzi o jedną piramidę i że nie jest ona grobowcem. O tym, że piramidy nie są grobowcami wiem od jakichś 60 lat, no może 57. Pisać do mnie takie oczywistości to jak opluć mnie na środku rynku.
Piramida zwana Wielką Piramidą, Piramidą Cheopsa nie powstała jako oddzielny twór. Kompleks piramid powstał (jest ich dużo więcej, niektóre w szczątkowym stanie, inne zasypane piachem).
Piszesz, że Russel robił obliczenia na podstawie Wielkiej i że powstała ona raptem chwilę przed naszą erą. To śmieszne, że właśnie ty powołujesz się na naukowców...a w innych tematach wystarczy wspomnieć słowo "naukowiec" to białej gorączki dostajesz. Tylko biblia. Wracając do obliczeń lidera waszego na piramidzie. Czyżby Bóg dopiero obudził się w 2500roku i zaplanował wieki i losy ludzkie wtedy? Nawet nie chce mi się te niespójności w myśleniu opisywać, bo dla mnie jest to tak głupie i śmieszne, że szkoda czasu i klawiatury.
Tak, Sfinks, piramidy powstały najwcześniej 12500 pne. Może są jeszcze starsze, ale ta data jest logiczna. Po informacje sięgnij do książek J.Douglasa Kenyona i Grahama Hancocka (na przykład). Mogę podsunąć innych autorów i wiele tytułów. Jak zapoznasz się z tematem to możemy pogadać. W tej chwili nie ma o czym.
No i jak mają się cytaty biblijne do piramidalnych bredni o Wielkiej Piramidzie?
Ja mam 1 i 2 tom waszego Russella. Czytałam. Dziękuję. Jesteście w czarnej dziurze.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2024-01-29, 14:09   

Wiesława napisał/a:
Pisać do mnie takie oczywistości to jak opluć mnie na środku rynku.
:-? :roll:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-01-29, 16:53   

Wiesława napisał/a:
Obawiam się, że poplątałaś dosłownie wszystko.
Odniosłam się do wpisu małegofilozofa.
Nie rozumiem twojego wpisu, że zapraszam często na kawę. Kogo i kiedy ja dokądś zapraszałam i nie postawiłam kawy? Dla ciebie takie coś świadczy o wiarygodności człowieka? :shock:

Nic nie poplątałam Wiesławo napisałaś:-------------------
Wiesława napisał/a:
Kim był Rusel samo za siebie mów jego nagrobek, który sobie zaklepał za życia. Piramida z okultystycznymi symbolami.
Tyle obrzydliwości, ile narobił ten facet to tylko gratulować jego obrońcom.
Szkoda, że nie potrafią obiektywnie podejść do sprawy (dla własnego dobra, dla ratowania swoich dusz), ale za to bardzo dobrze im wychodzi lżenie każdego spoza ich bajki.

Pierwszą rzeczą którą zrobiłaś źle, zniekształciłaś z pogardą Jego nazwisko, nie napisała bym tego, ale ostatnio zwróciłaś mi uwagę, że piszę twoje imię z małej litery, dla mnie jest to bzdura, ale skoro dla ciebie to takie ważne, to dlaczego Russella nazwisko zniekształciłaś?
Stąd ci przypomniałam żebyś o tej Russella obrzydliwości napisała, o tym okultyzmie, w piramidzie, o tym, że zaklepał sobie nagrobek i piramidę i to wszystko w duchu POEZJI mi się skojarzyło ZAPROSZENIEM NA KAWĘ.
Ale ty nie potrafiłaś się domyśleć, za trudne było? Ani przepraszam za obrzydliwości też nie było.
Wiesława napisał/a:

W sprawie Russella niczego nie obiecywałam. To twoja nadinterpretacja i czysty wymysł. Obrzydliwością dla mnie jest choćby to, że opieracie swoją wiarę o jego nauki, o jego wymysły, wyliczenia na piramidach, o naukach o tajemnych powrotach Jezusa i wszystkie te sprawy. .

Nie NA piramidach, tylko w piramidzie i nie Russella to jest wymysł tylko profesorów z tamtych lat, Russell tylko zaczerpnął tej wiedzy i to go zainteresowało, bo był facetem MYŚLĄCYM.
I przestań głupoty gadać, że chodzi o jedną piramidę i że nie jest ona grobowcem. O tym, że piramidy nie są grobowcami wiem od jakichś 60 lat, no może 57. Pisać do mnie takie oczywistości to jak opluć mnie na środku rynku. [/quote]
O rety przestraszyłam się----------------
Wiesława napisał/a:

Piszesz, że Russel robił obliczenia na podstawie Wielkiej i że powstała ona raptem chwilę przed naszą erą.

No widzisz i znowu zapraszasz mnie na kawę!!!
Nigdzie nie pisałam , proszę przedstaw mi, że Russell robił obliczenia na podstawie piramidy.
Wiesława napisał/a:

To śmieszne, że właśnie ty powołujesz się na naukowców...a w innych tematach wystarczy wspomnieć słowo "naukowiec" to białej gorączki dostajesz. Tylko biblia. Wracając do obliczeń lidera waszego na piramidzie. Czyżby Bóg dopiero obudził się w 2500roku i zaplanował wieki i losy ludzkie wtedy? Nawet nie chce mi się te niespójności w myśleniu opisywać, bo dla mnie jest to tak głupie i śmieszne, że szkoda czasu i klawiatury.

Tak, Żaden naukowiec Biblii nie pobije. Ale czy biała gorączka mi zagraża? Nie wiem, jak na razie to jest oki.
Jeszcze raz powtarzam nie zapraszaj mnie na kawę, bo się ciebie boję.
Kiedy Bóg się obudzi i czy w ogóle spał, to zapytasz jak ciebie obudzi z grobu, ja nie wiem. Ale będą ci latać kolana ze strachu.
Gugle------Piramidy w Gizie wzniesiono za czasów czwartej dynastii, 2575–2465 r. p.n.e. Najstarszy jest grobowiec faraona Cheopsa (Chufu), zbudowany ok. 2575 r p.n.e. Piramida stojąca pośrodku powstała ok. 2540 r p.n.e. Jest nieco mniejsza i należy do syna Cheopsa, Chefrena.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-01-29, 19:11   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Obawiam się, że poplątałaś dosłownie wszystko.
Odniosłam się do wpisu małegofilozofa.
Nie rozumiem twojego wpisu, że zapraszam często na kawę. Kogo i kiedy ja dokądś zapraszałam i nie postawiłam kawy? Dla ciebie takie coś świadczy o wiarygodności człowieka? :shock:

Nic nie poplątałam Wiesławo napisałaś:-------------------
Wiesława napisał/a:
Kim był Rusel samo za siebie mów jego nagrobek, który sobie zaklepał za życia. Piramida z okultystycznymi symbolami.
Tyle obrzydliwości, ile narobił ten facet to tylko gratulować jego obrońcom.
Szkoda, że nie potrafią obiektywnie podejść do sprawy (dla własnego dobra, dla ratowania swoich dusz), ale za to bardzo dobrze im wychodzi lżenie każdego spoza ich bajki.

Pierwszą rzeczą którą zrobiłaś źle, zniekształciłaś z pogardą Jego nazwisko, nie napisała bym tego, ale ostatnio zwróciłaś mi uwagę, że piszę twoje imię z małej litery, dla mnie jest to bzdura, ale skoro dla ciebie to takie ważne, to dlaczego Russella nazwisko zniekształciłaś?
Stąd ci przypomniałam żebyś o tej Russella obrzydliwości napisała, o tym okultyzmie, w piramidzie, o tym, że zaklepał sobie nagrobek i piramidę i to wszystko w duchu POEZJI mi się skojarzyło ZAPROSZENIEM NA KAWĘ.
Ale ty nie potrafiłaś się domyśleć, za trudne było? Ani przepraszam za obrzydliwości też nie było.
Wiesława napisał/a:

W sprawie Russella niczego nie obiecywałam. To twoja nadinterpretacja i czysty wymysł. Obrzydliwością dla mnie jest choćby to, że opieracie swoją wiarę o jego nauki, o jego wymysły, wyliczenia na piramidach, o naukach o tajemnych powrotach Jezusa i wszystkie te sprawy. .

Nie NA piramidach, tylko w piramidzie i nie Russella to jest wymysł tylko profesorów z tamtych lat, Russell tylko zaczerpnął tej wiedzy i to go zainteresowało, bo był facetem MYŚLĄCYM.
I przestań głupoty gadać, że chodzi o jedną piramidę i że nie jest ona grobowcem. O tym, że piramidy nie są grobowcami wiem od jakichś 60 lat, no może 57. Pisać do mnie takie oczywistości to jak opluć mnie na środku rynku.

O rety przestraszyłam się----------------
Wiesława napisał/a:

Piszesz, że Russel robił obliczenia na podstawie Wielkiej i że powstała ona raptem chwilę przed naszą erą.

No widzisz i znowu zapraszasz mnie na kawę!!!
Nigdzie nie pisałam , proszę przedstaw mi, że Russell robił obliczenia na podstawie piramidy.
Wiesława napisał/a:

To śmieszne, że właśnie ty powołujesz się na naukowców...a w innych tematach wystarczy wspomnieć słowo "naukowiec" to białej gorączki dostajesz. Tylko biblia. Wracając do obliczeń lidera waszego na piramidzie. Czyżby Bóg dopiero obudził się w 2500roku i zaplanował wieki i losy ludzkie wtedy? Nawet nie chce mi się te niespójności w myśleniu opisywać, bo dla mnie jest to tak głupie i śmieszne, że szkoda czasu i klawiatury.

Cytat:
Tak, Żaden naukowiec Biblii nie pobije. Ale czy biała gorączka mi zagraża? Nie wiem, jak na razie to jest oki.
Jeszcze raz powtarzam nie zapraszaj mnie na kawę, bo się ciebie boję.
Kiedy Bóg się obudzi i czy w ogóle spał, to zapytasz jak ciebie obudzi z grobu, ja nie wiem. Ale będą ci latać kolana ze strachu.
Gugle------Piramidy w Gizie wzniesiono za czasów czwartej dynastii, 2575–2465 r. p.n.e. Najstarszy jest grobowiec faraona Cheopsa (Chufu), zbudowany ok. 2575 r p.n.e. Piramida stojąca pośrodku powstała ok. 2540 r p.n.e. Jest nieco mniejsza i należy do syna Cheopsa, Chefrena.
[/quote]
Przeszłaś samą siebie. Albo nie umiesz czytać, albo mnie za idiotkę uważasz.
Nawet nie próbuję się zmierzyć z tą stertą manipulacji, uników i wywracania kota ogonem.
Tylko na jedno chciałabym dostać odpowiedź: gdzie Biblia mówi o uczeniu się z piramid. Cytat!
Zawsze każdego gnębisz o wersety, a sama (sami, jako BPS) oparliście swoje nauki o pierdoły. Pierdoły wielkie jak sama WIELKA PIRMIDA, a Biblią zasłaniacie się tak samo jak KrK. Tylko w inny sposób.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez nike 2024-01-29, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-01-30, 12:53   

Cyt:" Tylko na jedno chciałabym dostać odpowiedź: gdzie Biblia mówi o uczeniu się z piramid. Cytat!"


I co?
I nie ma.
Tak myślałam.
Czy teraz przestaniesz ludzi dręczyć, aby każdy swój wpis na jakikolwiek temat potwierdzali nieomylnymi cytatami s świętej książki?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-30, 13:20   

Wiesława napisał/a:
Cyt:" Tylko na jedno chciałabym dostać odpowiedź: gdzie Biblia mówi o uczeniu się z piramid. Cytat!"


I co?
I nie ma.
Tak myślałam.
Czy teraz przestaniesz ludzi dręczyć, aby każdy swój wpis na jakikolwiek temat potwierdzali nieomylnymi cytatami s świętej książki?


Russell już w pierwszym swym tomie pt. „Boski Plan Wieków”, na załączonym wykresie (Plan Wieków), opisał piramidę jako potwierdzającą zamiary Boga dotyczące zbawienia człowieka, jak i przeszłego, teraźniejszego i przyszłego świata ten wykres zamieszczono też w książkach pt. „Świadkowie Jehowy - głosiciele...” s. 162 i „Wieczyste zamierzenie Boże...” s. 10;

W innym miejscu, wspominając Wielką Piramidę, dodał, że „niektórzy orzekli, że jest to dzieło boskiego pochodzenia” oraz, iż jest to „boskie dzieło” („Boski Plan Wieków” 1917 s. 206).

W 1889 r. Russell wydał drugi tom swych wykładów pt. „Nadszedł Czas”, w którym na końcu zapowiedział wydanie kolejnego tomu mówiącego wiele o piramidzie:

„Następny tom wykazuje (...) że Wielka Piramida Egipska jest na świadectwo Boskie (Izaj. 19:19, 20), a świadectwo to dokładnie i z kompletną zgodnością odnosi się do Boskiego Planu Wieków, łącznie z jego czasami i okresami” („Nadszedł Czas” s. 416).

W 1891 r. Russell wydał trzeci tom swoich wykładów pt. „Przyjdź Królestwo Twoje”, który zawiera obszerny rozdział poświęcony piramidzie (s. 351-429). Ma on tytuł:
„Świadectwo Kamienia Bożego jako Świadka i Proroka, którym jest Wielka Piramida w Egipcie” („Przyjdź Królestwo Twoje” s. 351).
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-30, 13:22   

Wiesława napisał/a:
Cyt:" Tylko na jedno chciałabym dostać odpowiedź: gdzie Biblia mówi o uczeniu się z piramid. Cytat!"


I co?
I nie ma.
Tak myślałam.
Czy teraz przestaniesz ludzi dręczyć, aby każdy swój wpis na jakikolwiek temat potwierdzali nieomylnymi cytatami s świętej książki?


Czego uczył Russell o piramidzie Cheopsa?
Uważał ją za tak samo ważną jak Biblię, gdyż po pierwsze, jak podaje tytuł rozdziału o niej, uważano ją za „Świadka i Proroka” Bożego. Mało tego, nazywano ją „‘Świadkiem’ Wielkiego Jehowy”
Nawet dziś Towarzystwo Strażnica podaje, że była ona nazywana „kamiennym świadkiem Bożym” („Świadkowie Jehowy - głosiciele...” s. 201) i „Biblią w Kamieniu” (Strażnica Nr 1, 2000 s. 9).

Po drugie, wydaje się, że piramida rozszerzała badaczom „kanon” Biblii ponieważ piramidę Cheopsa uważali oni za „Biblię w Kamieniu”. Przykładowo czego nie było w Biblii, to uzupełniała to piramida. Tak uczono na przykład o roku 1910:

„Czy nie jest to bardzo znamienna harmonia między tym ‘świadkiem’ a biblią. Daty Październik 1874 i Październik 1881 są akuratnymi, zaś 1910 chociaż nie znajduje się w Piśmie Świętym, to jednak możemy spodziewać się jakiegoś wydarzenia lub doświadczenia w Kościele przy końcu jego karyery” („Przyjdź Królestwo Twoje” s. 413).

Po trzecie, Russell zrównywał pod względem ważności kwestionowanie Biblii i piramidy nazywając jej naukę „natchnioną”. Uczył on:
„W ten sposób przedstawiamy tego ‘Świadka’, lecz spodziewamy się, że jego świadectwo natchnione tak samo będzie kwestionowane, jak i świadectwo Pisma Świętego, przez księcia ciemności, boga świata tego i przez tych, których umysły są zaciemnione na prawdę” („Przyjdź Królestwo Twoje” s. 362).

Mało tego, Russell poprzez piramidę i Dn 12:4 udowadniał, że w 1799 r. rozpoczęły się czasy ostateczne:

„Tajemnice Wielkiej Piramidy nie prędzej zaczęły być odkrywane, aż przyszedł przepowiedziany przez proroka Daniela ‘Czas ostateczny’ (Dn 12:4, 9, 10) gdy miała rozmnożyć się umiejętność...” („Przyjdź Królestwo Twoje” s. 362; por. s. 17).

Chociaż podkreślano, jak widać, boskie pochodzenie piramidy, to jednak badacze ośmielili się zmieniać pewne elementy swych wyliczeń. Stało się to gdy mijał oczekiwany przez nich rok 1914. ..

Inaczej mówiąc : - Russell wielki mason i kabalista :!:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-01-30, 13:30   

Markerów jeszcze zapomniałeś o IV Tomie Armageddon, o V Tomie Pojednanie miedzy Bogiem a człowiekiem i VI Tom Nowe Stworzenie, mnóstwo broszur, miliony wykładów, na całym świecie w gazetach były drukowane itd.

Czym ty możesz się poszczycić Markerów, albo inny user CZYM???
Jedynie ZACIEKŁĄ ZAZDROŚCIĄ. Co tez czynisz chętnie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-01-30, 13:30   

Markerów napisał/a:
wspominając Wielką Piramidę, dodał, że „niektórzy orzekli, że jest to dzieło boskiego pochodzenia” oraz, iż jest to „boskie dzieło” („Boski Plan Wieków” 1917 s. 206).

:mrgreen: Tego nie mogę pojąć. Świat ma miliardy lat, ludzkość ma ponad 400 ooo lat, a biblijny Bóg według BPS i SJ "obudził się około 2 tys. lat przed naszą erą i wybudował piramidę w której zawarł swój plan dla świata, dla ludzkości? Rozumiesz coś z tego? ;-)
Sekrety Piramid. Tajemnica Archeologii
https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=39
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-01-30, 13:33   

Markerów napisał/a:
Czego uczył Russell o piramidzie Cheopsa?
Uważał ją za tak samo ważną jak Biblię, gdyż po pierwsze, jak podaje tytuł rozdziału o niej, uważano ją za „Świadka i Proroka” Bożego. Mało tego, nazywano ją „‘Świadkiem’ Wielkiego Jehowy”
Nawet dziś Towarzystwo Strażnica podaje, że była ona nazywana „kamiennym świadkiem Bożym” („Świadkowie Jehowy - głosiciele...” s. 201) i „Biblią w Kamieniu” (Strażnica Nr 1, 2000 s. 9).

Po drugie, wydaje się, że piramida rozszerzała badaczom „kanon” Biblii ponieważ piramidę Cheopsa uważali oni za „Biblię w Kamieniu”. Przykładowo czego nie było w Biblii, to uzupełniała to piramida. Tak uczono na przykład o roku 1910:

I oni ośmielają się mówić o innych Kościołach, że są bluźniercze i uprawiają bałwochwalstwo!
Cóż więcej trzeba, aby powiedzieć: wyjmijcie swoją belkę zanim zaczniecie wiórki z innych oczu wyjmować.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-01-30, 13:35   

nike napisał/a:
ZACIEKŁĄ ZAZDROŚCIĄ

Teraz to pojechałaś🤣🤣🤣
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-01-30, 13:49   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
ZACIEKŁĄ ZAZDROŚCIĄ

Teraz to pojechałaś🤣🤣🤣

Dobrze piękna że się odezwałaś, bo już mi smutno było :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

zadam ci zagadkę do rozwiązania, bardzo łatwą i na czasie.


Jest mały, czyha w nim zguba,
kilka przykładów znajdziesz w liście Jakuba :-D
:-D :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-01-30, 14:00   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
ZACIEKŁĄ ZAZDROŚCIĄ

Teraz to pojechałaś🤣🤣🤣

Dobrze piękna że się odezwałaś, bo już mi smutno było :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

zadam ci zagadkę do rozwiązania, bardzo łatwą i na czasie.


Jest mały, czyha w nim zguba,
kilka przykładów znajdziesz w liście Jakuba :-D

A wersetu z PS o piramidach ...ani widu, ani słychu.🙁😒
:-D :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-01-30, 14:02   

Na tym polega zagadka.
:-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-30, 14:09   

Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Czego uczył Russell o piramidzie Cheopsa?
Uważał ją za tak samo ważną jak Biblię, gdyż po pierwsze, jak podaje tytuł rozdziału o niej, uważano ją za „Świadka i Proroka” Bożego. Mało tego, nazywano ją „‘Świadkiem’ Wielkiego Jehowy”
Nawet dziś Towarzystwo Strażnica podaje, że była ona nazywana „kamiennym świadkiem Bożym” („Świadkowie Jehowy - głosiciele...” s. 201) i „Biblią w Kamieniu” (Strażnica Nr 1, 2000 s. 9).

Po drugie, wydaje się, że piramida rozszerzała badaczom „kanon” Biblii ponieważ piramidę Cheopsa uważali oni za „Biblię w Kamieniu”. Przykładowo czego nie było w Biblii, to uzupełniała to piramida. Tak uczono na przykład o roku 1910:

I oni ośmielają się mówić o innych Kościołach, że są bluźniercze i uprawiają bałwochwalstwo!
Cóż więcej trzeba, aby powiedzieć: wyjmijcie swoją belkę zanim zaczniecie wiórki z innych oczu wyjmować.


W książce Russella Boski plan wieków, znalazł się wykres ukazujący związek historii ludzkości z Wielką Piramidą w Egipcie.
Uważano, że ten grobowiec faraona Chufu jest słupem, o którym mowa w Księdze Izajasza 19:19, 20: ‘W owym dniu będzie pośrodku ziemi egipskiej ołtarz dla Jehowy, a słup dla Jehowy przy jej granicy. I będzie w ziemi egipskiej znakiem i świadectwem dla Jehowy Zastępów’.

Co miałoby łączyć tę piramidę z Biblią? Twierdzono na przykład, że długość niektórych korytarzy w Wielkiej Piramidzie wskazuje na czas rozpoczęcia ‘wielkiego ucisku’, wspomnianego w Ewangelii według Mateusza 24:21.
Niektórzy Badacze Pisma Świętego byli bardzo pochłonięci pomiarami różnych elementów tej piramidy i próbowali na ich podstawie ustalić takie rzeczy jak dzień, w którym pójdą do nieba! :lol:
Ta ‘Biblia w Kamieniu’ jak ją zwano, cieszyła się wielkim szacunkiem przez kilka dziesięcioleci, aż do czasu, gdy w Strażnicy angielskiej z 15 listopada i 1 grudnia 1928 roku (wydanie polskie z 1 i 15 stycznia 1929 roku) wykazano, że do poparcia świadectwa zawartego w Biblii Jehowa nie potrzebował żadnych kamiennych pomników wybudowanych przez pogańskich faraonów i pokrytych demonicznymi znakami astrologicznymi”.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14