FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Judaizm
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-02-16, 18:22   

Fedorowicz napisał/a:
Proponuję Henrykowi zwrócenie się do ojca, dziadka, policjanta, pracodawcy lub ministra, prezydenta, kierownika, przełożonego w pracy, a nawet nieznanego mężczyzny : Ty ! hono tu ciulu !

Do ojca mówiłem "tato" ewentualnie "tatusiu", do pracodawcy "szefie", ministrów i prezydentów nie znałem. Przełożeni w pracy byli różni i zwracałem się odpowiednio: Majstrze, kierowniku, dyrektorze...
Ps.
Kto to jest ciul?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-02-16, 20:42   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
A czy ty Fedorowicz zacząłeś tę dyskusję?

Bardzo proszę zaprzestać "tykania" i przesadnego poufalenia. Ja do Pani zwracam się z szacunkiem i oczekuję tego samego. Jakaś wzajemność, symetria wzajemnego uszanowania obowiązuje ludzi moralnie normalnych. :-(

Jest zwyczaj taki, że na forach mówimy do siebie na TY i ja nie mam zamiaru tego zmieniać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-02-17, 00:32   

radek napisał/a:
Judaizm warto jest pojmować w parze z Islamem. Zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Konflikt Izraelsko-Palestyński można rozwiązać rozumiejąc na czym się opiera, a opiera się na nieporozumieniach religijnych. Negocjacje powinny opierać się nie tyle na licytowaniu się ekonomicznym, czy terytorialnym, lecz raczej powinny być prowadzone przez Znawców Świętych Pism i historii, ku znalezieniu wspólnego Ducha w którym Tora i Koran współbrzmią. Znaczące jest, że kiedy do ludzi przychodzi wiedza, starają się oni uczynić ją argumentem poróżniającym jednych od innych. Konflikt na Bliskim Wschodzie można uregulować tylko opierając się na uniwersalnych wartościach wynikających z Ducha szerszej perspektywy. O Duchu Świętym czytamy zarówno w Biblii, jak i w Koranie

Według islamu gwarantem zbawienia jest zabijanie niewiernych. Każdy, kto zginie w świętej wojnie (dżihadzie), od razu idzie do nieba, gdzie będą czekać na niego siedemdziesiąt dwie dziewice. Allah kocha tych, którzy ciężko walczą dla niego w bitwach i najazdach. Dżihad jest obowiązkiem każdego muzułmanina. Święta wojna jest dla muzułmanów absolutną koniecznością, ponieważ według islamistów ich Bóg musi być czczony na całym świecie. Sura 3: 28 mówi, że muzułmanin nie może przyjaźnić się z niewiernym: „Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych. A kto tak czyni, ten nie ma nic wspólnego z Allahem […]”17. Ponadto w surze 5: 51 czytamy: „O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan”. Każdy wyznawca islamu, który tak postąpi, będzie uznany przez innych muzułmanów za chrześcijanina lub żyda. Co więcej, wyznawca islamu nie ma prawa mieć obrońcy i współpracownika w osobie niewiernego. Nagrody, jaką otrzymuje muzułmanin, który bierze udział w dżihadzie, są zapisane w Koranie i hadisach. Ci wszyscy, którzy walczą na drodze boga, za taką postawę kupują życie wieczne w raju, a każdy święty wojownik, który zabije lub zginie w dżihadzie, otrzyma ogromną nagrodę od Allaha. Kto polegnie w dżihadzie, obiecane ma następujące nagrody: będą mu odpuszczone wszystkie grzechy. Wielu bogatych szejków arabskich ogranicza się do finansowania ugrupowań terrorystycznych, co według tej religii zapewnia im zbawienie. Wszystkie zbrodnie i okrucieństwa, których dopuści się święty wojownik na drodze Allaha, są odbierane przez boga Koranu jako dobre uczynki. Żaden czyn wyrządzony niewiernemu, a popełniony w czasie dżihadu, nie plami sumienia muzułmanina przed Allahem nawet wtedy, gdy zabije on kobietę lub dziecko. Dżihad jest drogą do raju. Wiele matek wysyła dzieci, aby ginęły w zamachach terrorystycznych, ponieważ każdy męczennik poprzez własną śmierć zabiera ze sobą siedemdziesięciu dwóch członków swojej rodziny.
PIOTR BORTKIEWICZ
"CZY JEST MOŻLIWY DIALOG Z ISLAMEM ?"
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-02-17, 00:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-02-17, 00:37   

nike napisał/a:
Jest zwyczaj taki, że na forach mówimy do siebie na TY i ja nie mam zamiaru tego zmieniać.

A kto wprowadza takie pogańskie zwyczaje, aby dziadkowi mówić "na ty" ? A jak globalizm wprowadzi zwyczaj i obowiązek zaczipowania, to Pani Nike ustawi się czym prędzej w kolejce, bo może czipów zabraknie ? :shock:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-02-17, 00:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-02-17, 05:48   

Henryk napisał/a:
Kto to jest ciul?

Taka sama forma braku szacunku jak mówienie "na ty" do obcych ludzi.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-02-17, 08:34   

Fedorowicz napisał/a:
Taka sama forma braku szacunku jak mówienie "na ty" do obcych ludzi.

Marudzisz Pan jak...
- Nie chcę tu obrażać nestorek.
Zmień Pan swego nicka na "Pan Fedorowicz" i każdy będzie wiedział, jak odzywać się do Pana Fedorowicza.

To jak? Zmieniamy?
Pomogę.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-02-17, 10:00   

Henryk napisał/a:
Zmień Pan swego nicka na "Pan Fedorowicz" i każdy będzie wiedział, jak odzywać się do Pana Fedorowicza.

Dobra, niech Henryk pisze nick-name bez "pan". Ja też będę się zwracał do Was w ten sposób. Dla mnie o tyle to dziwne, że Henryk i Nike jesteście podobno osobami starszymi wiekiem. A osoby starsze najczęściej są tradycjonalistami niechętnymi wobec nowych obyczajów. :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-02-17, 11:23   

Fedorowicz napisał/a:
Dobra, niech Henryk pisze nick-name bez "pan".

Dziękuję- chyba jednak nie skorzystam.
Tytułowanie „Pan” jest przyjęte jedynie w Polsce jako pozostałość po czasach panowania szlachty i traktowania chłopstwa jako robactwo.
W innych krajach jestem „Henryk”, a nie „Pan Henryk” i tak do siebie każdy odzywa się, nie uważając tego za dyshonor.
Wymaga tego jedynie wschodnia zaściankowa mentalność, a może i „cywilizacja łacińska”, gdzie tytułomania jest na porządku dziennym, a służy to wyłącznie do wykazania swoje urojonej wyższości nad drugim.
Mt 23:8 UBG "Ale wy nie nazywajcie się Rabbi. Jeden bowiem jest wasz Mistrz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-02-17, 11:47   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Zmień Pan swego nicka na "Pan Fedorowicz" i każdy będzie wiedział, jak odzywać się do Pana Fedorowicza.

Dobra, niech Henryk pisze nick-name bez "pan". Ja też będę się zwracał do Was w ten sposób. Dla mnie o tyle to dziwne, że Henryk i Nike jesteście podobno osobami starszymi wiekiem. A osoby starsze najczęściej są tradycjonalistami niechętnymi wobec nowych obyczajów. :)

A ty Fedorowicz jesteś małolatem? Bo z twojego pisania raczej na starego wyglądasz, czy sie mylę?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-02-17, 12:58   

nike napisał/a:
A ty Fedorowicz jesteś małolatem? Bo z twojego pisania raczej na starego wyglądasz, czy sie mylę?

Proszę wybaczyć, dla mnie jest istotny nie wiek, ale tożsamość człowieka, w tym tożsamość i świadomość nie tylko religijna, ale i narodowa. Inaczej mówiąc Polak powinien wiedzieć, skąd jego ród i naród się wywodzi, skąd pochodzi. Jakiej jest płci, jaki ma dorobek materialny jego rodzina i on sam, jakie ma stanowisko i pozycję w społeczeństwie polskim. Jaka była historia jego rodu i narodu. Twierdzenie, że wszystkie narody i ludy są sobie równe mija się z prawdą. Mamy różne cywilizacje: łacińską, bizantyjską, żydowską, turańską. Według Prof. Feliksa Konecznego nasza cywilizacja łacińska jest najlepsza. Chrześcijaństwo, a w szczególności katolicyzm, za najwyższą normę uznało kategorię dobra, co umożliwiło budowanie społeczeństwa uniwersalnego opartego o zasadę solidarności, oraz ukształtowanie się personalistycznego podejścia do drugiego człowieka.

Struktura społeczna cywilizacji łacińskiej opiera się na rodzinie monogamicznej, która wykształciła się w cywilizacji rzymskiej, gdzie dokonała się emancypacja rodziny z rodu. Monogamia w cywilizacji łacińskiej jest dożywotnia. Zarówno mąż jak i żona posiadają równy status w małżeństwie; nie ma dominacji mężczyzny nad kobietą, jak to jest np. w cywilizacji arabskiej. W cywilizacji tej rodzina jako podstawowa komórka społeczna posiada pełną autonomię; nie jest skrępowana niczym, co ograniczałoby jej rozwój. Dzięki zdrowej rodzinie społeczeństwo może się rozwijać i wznosić na wyższe szczeble rozwoju cywilizacyjnego. Jednostki, zrzeszając się do życia publicznego, natenczas tylko robią to prawdziwie, jeżeli działalność ta jest dobrowolna. Wtedy bowiem tylko formy tego życia stanowią prawdziwy wyraz woli danego zrzeszenia.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-02-17, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-02-17, 13:16   

Henryk napisał/a:
..urojonej wyższości nad drugim.
Według Henryka widocznie nie istnieją żadne różnice miedzy ludźmi. Podobnie współczesne teorie akademickie na zachodzie pomniejszają, odwracają i niszczą rozumienie prawości i niegodziwości, dobra i zła, piękna i brzydoty, pracowitości i lenistwa, oszczędności i utracjuszostwa które pochodzą z tradycyjnej rodziny, wiary religijnej i etyki, zastępując je przepełnionym złem systemem pozbawionym pozytywnych wartości, walką klas, niszczeniem najzdolniejszych.

Cytat:
Mt 23:8 UBG "Ale wy nie nazywajcie się Rabbi. Jeden bowiem jest wasz Mistrz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi."

Osiągnięcie tego braterstwa przez chrześcijan miało odbywać się dobrowolnie. Ale w ideologii komuno-faszyzmu to już była i jest przemoc, gwałt, przymus w odbieraniu cudzej własności prywatnej i przymusowej ateizacji.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-02-17, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-02-17, 14:28   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
A ty Fedorowicz jesteś małolatem? Bo z twojego pisania raczej na starego wyglądasz, czy sie mylę?

Proszę wybaczyć, dla mnie jest istotny nie wiek, ale tożsamość człowieka, w tym tożsamość i świadomość nie tylko religijna, ale i narodowa. .

Tak?? A wyżej napisałeś, że ja i Henryk ------
‘ „jesteście podobno osobami starszymi wiekiem. A osoby starsze najczęściej są tradycjonalistami niechętnymi wobec nowych obyczajów”

I co pomyliłeś się i to mocno, co do nas,----- warto tak do jednego worka------A więc co dla ciebie jest istotne? Bo się już pogubiłam, zmieniasz zdania jak na zawołanie-------
Fedorowicz napisał/a:

Inaczej mówiąc Polak powinien wiedzieć, skąd jego ród i naród się wywodzi, skąd pochodzi. Jakiej jest płci,
jaki ma dorobek materialny jego rodzina i on sam, jakie ma stanowisko i pozycję w społeczeństwie polskim. Jaka była historia jego rodu i narodu. Twierdzenie, że wszystkie narody i ludy są sobie równe mija się z prawdą. Mamy różne cywilizacje: łacińską, bizantyjską, żydowską, turańską. Według Prof. Feliksa Konecznego nasza cywilizacja łacińska jest najlepsza.

A co z tekstem:------ Fil.3:20 BG-------Aleć nasza rzeczpospolita jest w niebiesiech, skąd też zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2024-02-17, 18:25   

nike napisał/a:

I co pomyliłeś się i to mocno, co do nas,----- warto tak do jednego worka------A więc co dla ciebie jest istotne? Bo się już pogubiłam, zmieniasz zdania jak na zawołanie-------
A co z tekstem:------ Fil.3:20 BG-------Aleć nasza rzeczpospolita jest w niebiesiech, skąd też zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa.

"Nowocześni" starcy. Trudno to zrozumieć. :)
Czy chrześcijanie są zwolnieni z pracy dla dobra swoich rodaków i ziemskiej ojczyzny, bo ich miejsce jest w Niebiesiech ? Zobaczmy, co mówi Pismo Święte:
"My zaś napominamy was, bracia, żebyście tym bardziej obfitowali i gorliwie się starali prowadzić żywot cichy, pełnić swe obowiązki i pracować własnymi rękami, jak wam przykazaliśmy, tak abyście wobec tych, którzy są poza zborem, uczciwie postępowali i na niczyją pomoc nie byli zdani [1Ts 4,10-12]. Nie jest to jednak jedyny motyw chrześcijańskiego pracownika :
Niech raczej żmudną pracą własnych rąk zdobywa dobra, aby miał z czego udzielać potrzebującemu [Ef 4,28].
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-02-17, 18:40   

Byłbym wielce uradowany, kiedy bezpośrednio w postach do mojej osoby zwracano się:
''SZANOWNY PANIE małyfilozofie'' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-02-17, 19:19   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:

I co pomyliłeś się i to mocno, co do nas,----- warto tak do jednego worka------A więc co dla ciebie jest istotne? Bo się już pogubiłam, zmieniasz zdania jak na zawołanie-------
A co z tekstem:------ Fil.3:20 BG-------Aleć nasza rzeczpospolita jest w niebiesiech, skąd też zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa.

"Nowocześni" starcy. Trudno to zrozumieć. :)
Czy chrześcijanie są zwolnieni z pracy dla dobra swoich rodaków i ziemskiej ojczyzny, bo ich miejsce jest w Niebiesiech ? Zobaczmy, co mówi Pismo Święte:
"My zaś napominamy was, bracia, żebyście tym bardziej obfitowali i gorliwie się starali prowadzić żywot cichy, pełnić swe obowiązki i pracować własnymi rękami, jak wam przykazaliśmy, tak abyście wobec tych, którzy są poza zborem, uczciwie postępowali i na niczyją pomoc nie byli zdani [1Ts 4,10-12]. Nie jest to jednak jedyny motyw chrześcijańskiego pracownika :
Niech raczej żmudną pracą własnych rąk zdobywa dobra, aby miał z czego udzielać potrzebującemu [Ef 4,28].


Fedorowicz co przez ten post chcesz mi powiedzieć?
Ja nie bardzo wiem co? Zacytowałeś tekst który strzela tobie w kolano, mamy żyć spokojnie, z pracy własnych rąk, nie pisze,że mamy martwic się o nasz kraj, i wchodzić np. w politykę, jesteśmy tutaj pielgrzymami.

Jest ładna pieśń, nawet lubię ją często grać i śpiewać:------

O pielgrzymie dokąd śpieszysz
z laską w ręku dokąd mów,
do lepszego idę kraju
według mego Króla słów. itd.

Fedorowicz muszę ci zwrócić uwagę,że ja nie idę do nieba, bo się za późno urodziłam, na ziemi też będzie inny świat, bo będzie odnowiony.

Ale rządy będą z nieba i stąd nasza rzeczpospolita jest w niebie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14