FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Psalm 40:7 i Hebr 10:5
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3410
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 19/213
 8%
Wysłany: 2024-03-05, 16:49   

Pokoja napisał/a:
..Pierwszą ofiarę, jaką złożył z siebie, dla uświęcenia imienia Jehowy była walka z Goliatem.

Zwycięska walka z Goliatem oznacza, że Dawid złożył siebie w ofierze ? Komu ? :lol:

Cytat:
Ani Dawid, ani Ap. Paweł nie cytowali treści Rdz. 49:8-12, więc odpowiednie zastosowanie tego tekstu nie jest zmianą tekstu TORY, lecz jej wyjaśnieniem w postępującym wypełnieniu się zapowiedzi patriarchy Jakuba, co napisałem wyżej.

Nie Dawid, ale Ap. Paweł zacytował Księgę Psalmów w Liście do Hebrajczyków i dodał do wersetu słowa, które tam w ogóle nie występują. ST nie uznaje składania ofiar z ludzi. A proroctwa mesjańskie nie spełniły się do dzisiaj.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2024-03-05, 17:31   Re: Psalm 40:7 i Hebr 10:5

Fedorowicz napisał/a:
Ofiary z ludzi sa dla Boga obrzydliwością, ale składa sam w ofierze swego Jedynego Syna..Komu ?

Znowu ten Trynitaryzm… :-(
Już dawno pisałem, że przyjęcie do umysłu poglądu o pogańskiej Trójcy uniemożliwia zrozumienie Bożej Sprawiedliwości i uwierzenie w Boży Plan względem ludzkości opracowany jeszcze przed założeniem świata.
1P 1:20 WSP "On był przewidziany w tym celu przed założeniem świata, objawiony zaś w ostatnich czasach ze względu na was."
To nie Bóg składa ofiarę, ale Syn będąc Człowiekiem, składa Ją Przedwiecznemu!
Doskonały Człowiek rezygnuje z prawa do życia na rzecz drugiego Człowieka, czyli Adama.
Tym sposobem zaspokaja nienaruszalną Sprawiedliwość Absolutowi. Temu, który JEST przed zaistnieniem czasu.

Nie wiedziałem, że cytuje Pan czyjąś pracę doktorską podając warunki, jakie musi spełniać Mesjasz:
1. Mesjasz jako Głowa pochodzi z rodu Dawida i ma swoich kapłanów.
1P 2:5 BG "I wy jako żywe kamienie budujcie się w dom duchowny, w kapłaństwo święte, ku ofiarowaniu duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa.
Ap 5:10 BG "I uczyniłeś nas Bogu naszemu królami i kapłanami, i królować będziemy na ziemi.
2. Ostatnio nawet wracali z Rosji do swego na nowo zaistniałego po 2000 lat Kraju.
3. Księga Daniela wraz z apokryficznym dodatkiem zawiera tylko 14 rozdziałów. Skąd więć odnośnik do 20:2?
Jednak na ten głos czekamy wszyscy.
J 5:28 BG "Nie dziwujcież się temu; boć przyjdzie godzina, w którą wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos jego;
4. Będzie lepsza- bo niebiańska.
Ap 21:2 UBG "A ja, Jan, zobaczyłem święte miasto, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak oblubienica przyozdobiona dla swego męża."
5. Izajasz 4:2 pisze o czymś innym, nie mniej pokoju na świecie jeszcze nie mamy, a sam Izrael od momentu ponownego powstania prowadzi wojny o swoje istnienie.
Cytat:
Te proroctwa do dziś nie zostały wypełnione.

Nic takiego nie miało miejsca do tej pory .

Czyżby dyskutował z jakimś Żydowskim ortodoksą? :shock:
Ja jednak znam trochę inne dowody na Mesjasza.
Musiał być zabity, jednak nie za swoje grzechy.
Dn 9:26 UBG "A po tych sześćdziesięciu dwóch tygodniach zostanie zabity Mesjasz, lecz nie za siebie. 
Musiał uzdrowić trędowatego (dokonał tego wiele razy), wskrzesić zmarłego po trzech dniach (Łazarz), przywrócić wzrok niewidomemu od urodzenia.
Żaden człowiek nie mógł takich rzeczy dokonać!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6332
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4441/6115
 72%
EXP: 310/330
 93%
Wysłany: 2024-03-05, 21:43   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pierwszą ofiarę, jaką złożył z siebie, dla uświęcenia imienia Jehowy była walka z Goliatem.

Zwycięska walka z Goliatem oznacza, że Dawid złożył siebie w ofierze ? Komu ?


Wyjaśniłem to już, więc proszę o czytanie ze zrozumieniem, że złożył z siebie, a nie siebie.
Pierwszą ofiarę, jaką złożył z siebie, dla uświęcenia imienia Jehowy była walka z Goliatem.
http://biblos.feen.pl/vie...&start=0#137310
Konsekwencje tej ofiary, kontynuował do końca swojego życia.

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ani Dawid, ani Ap. Paweł nie cytowali treści Rdz. 49:8-12, więc odpowiednie zastosowanie tego tekstu nie jest zmianą tekstu TORY, lecz jej wyjaśnieniem w postępującym wypełnieniu się zapowiedzi patriarchy Jakuba, co napisałem wyżej.

Nie Dawid, ale Ap. Paweł zacytował Księgę Psalmów w Liście do Hebrajczyków i dodał do wersetu słowa, które tam w ogóle nie występują. ST nie uznaje składania ofiar z ludzi. A proroctwa mesjańskie nie spełniły się do dzisiaj.


Podtrzymuję to, co już napisałem, że zarówno Dawid w swoim Psalmie, jak i Ap. Paweł w Liście do Hebrajczyków, odnieśli się do tego samego , podstawowego tekstu z Rdz. 49:8-13, ale odczytali go w nowych okolicznościach, dlatego teksty się różnią. To nie ma nic wspólnego z zmianą treści TORY. Dowodem na to jest różny sposób odniesienia się do zwoju zapisanej Księgi:

Oto idę zgodnie z napisanym zwojem księgi. (Psalm)
W tym czasie przemówiłeś przez napisany zwój księgi. (List do Hebrajczyków)

Dawid w Psalmie określił swoją sytuację w czasie prześladowania go przez Saula. W tym czasie Bóg nie wymagał od niego, aby składał ofiary. Bóg od patriarchów, ani od innych bohaterów wiary (a w tym i od Dawida) nie żądał składania ofiar ze zwierząt. To Jakub zapowiedział, że z pokolenia Judy wyjdzie władca, i to zostało zapisane w Księdze Rodzaju 49:8-13.

Treść Hbr. 10:5 wskazuje, że treść Rdz. 49:8-13 (wcześniej omyłkowo podałem Ps. 40: 40:7-9 – przepraszam) została odpowiednio zastosowana w nowych okolicznościach. To wypowiedź Jakuba o Judzie jest tym zapisanym zwojem Księgi. Z pokolenia Judy, pochodził Dawid i Pan Jehoszua.
Gdy to jest właściwie zrozumiane to znika niby sprzeczność, że jakby cytat, a jednak inny przekaz. Okoliczności zastosowania przez Ap. Pawła, przekazu z Rdz. 49:8-13 do charakteru działalności Pana Jehoszua są już inne niż za czasu Dawida.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6332
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4441/6115
 72%
EXP: 310/330
 93%
Wysłany: 2024-03-05, 21:44   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Tak jak Miejsce Święte miało swój ołtarz przy którym kapłani służyli przez cały rok, składając ofiary, tak Miejsce Najświętsze miało swój ołtarz kadzidlany.

W znanych mi "zmanipulowanych przekładach"- brak jakichkolwiek informacji o dwóch ołtarzach kadzidlanych w Przybytku na puszczy.


A gdzie ja napisałem o dwóch ołtarzach kadzidlanych. Kapłani, którzy wchodzili do Miejsca Świętego, ofiary przyprowadzane przez Żydów, składali na dziedzińcu.
Nie zezuj, to właściwie zrozumiesz mój przekaz.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6332
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4441/6115
 72%
EXP: 310/330
 93%
Wysłany: 2024-03-05, 21:45   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ani Dawid, ani Ap. Paweł nie cytowali treści Rdz. 49:8-12, więc odpowiednie zastosowanie tego tekstu nie jest zmianą tekstu TORY, lecz jej wyjaśnieniem w postępującym wypełnieniu się zapowiedzi patriarchy Jakuba, co napisałem wyżej.

Czasem mam wrażenie, że jest Was dwóch. A jeden nie wie, co czyni drugi.
Oczywiście, że nie cytowali Rdz. 49:8-12. O tym pomyśle pisał niejaki Pokoja. :-D


Oczywiście, że ani Dawid, ani Ap. Paweł nie cytowali wypowiedzi Jakuba z Rdz. 49:8-12, lecz odpowiednio je zastosowali w zmieniającej się sytuacji.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3410
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 19/213
 8%
Wysłany: 2024-03-05, 23:31   Re: Psalm 40:7 i Hebr 10:5

Henryk napisał/a:

Znowu ten Trynitaryzm… :-(
Już dawno pisałem, że przyjęcie do umysłu poglądu o pogańskiej Trójcy uniemożliwia zrozumienie Bożej Sprawiedliwości i uwierzenie w Boży Plan względem ludzkości opracowany jeszcze przed założeniem świata.
1P 1:20 WSP "On był przewidziany w tym celu przed założeniem świata, objawiony zaś w ostatnich czasach ze względu na was."
To nie Bóg składa ofiarę, ale Syn będąc Człowiekiem, składa Ją Przedwiecznemu!
Doskonały Człowiek rezygnuje z prawa do życia na rzecz drugiego Człowieka, czyli Adama.
Tym sposobem zaspokaja nienaruszalną Sprawiedliwość Absolutowi. Temu, który JEST przed zaistnieniem czasu.

Nie wiedziałem, że cytuje Pan czyjąś pracę doktorską podając warunki, jakie musi spełniać Mesjasz:
1. Mesjasz jako Głowa pochodzi z rodu Dawida i ma swoich kapłanów.
1P 2:5 BG "I wy jako żywe kamienie budujcie się w dom duchowny, w kapłaństwo święte, ku ofiarowaniu duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa.
Ap 5:10 BG "I uczyniłeś nas Bogu naszemu królami i kapłanami, i królować będziemy na ziemi.
2. Ostatnio nawet wracali z Rosji do swego na nowo zaistniałego po 2000 lat Kraju.
3. Księga Daniela wraz z apokryficznym dodatkiem zawiera tylko 14 rozdziałów. Skąd więc odnośnik do 20:2?
Jednak na ten głos czekamy wszyscy.
J 5:28 BG "Nie dziwujcież się temu; boć przyjdzie godzina, w którą wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos jego;
4. Będzie lepsza- bo niebiańska.
Ap 21:2 UBG "A ja, Jan, zobaczyłem święte miasto, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak oblubienica przyozdobiona dla swego męża."
5. Izajasz 4:2 pisze o czymś innym, nie mniej pokoju na świecie jeszcze nie mamy, a sam Izrael od momentu ponownego powstania prowadzi wojny o swoje istnienie.
Czyżby dyskutował z jakimś Żydowskim ortodoksą? :shock:
Ja jednak znam trochę inne dowody na Mesjasza.
Musiał być zabity, jednak nie za swoje grzechy.
Dn 9:26 UBG "A po tych sześćdziesięciu dwóch tygodniach zostanie zabity Mesjasz, lecz nie za siebie. 
Musiał uzdrowić trędowatego (dokonał tego wiele razy), wskrzesić zmarłego po trzech dniach (Łazarz), przywrócić wzrok niewidomemu od urodzenia.
Żaden człowiek nie mógł takich rzeczy dokonać!

Dziękuję Drogiemu Henrykowi za odpowiedź. Oczywiście omyłka moja, nie Dan 20:2 tylko 12:2.
"1) W owych czasach wystąpi
Michał, wielki książę,
który jest opiekunem dzieci twojego narodu
Wtedy nastąpi okres ucisku,
jakiego nie było, odkąd narody powstały,
aż do chwili obecnej.
W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia:
ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze.
2) Wielu zaś, co posnęli
w prochu ziemi, zbudzi się:
jedni do wiecznego życia,
drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie".

Nic takiego do dziś się nie stało.
Co do ofiary Pana Jezusa z Nowego Testamentu. Czy to Bóg Ojciec składa ofiarę z Syna, czy Syn z siebie Ojcu tak czy inaczej jest to ofiara z człowieka. A takich ST nie uznaje.
Jeśli o mnie chodzi uważam się za badacza Pisma Świętego i dlatego nie staram się dopasować treści Biblii do swoich dogmatów wiary ale wszystko sprawdzam. Te dogmaty powinny wynikać z treści Pisma Świętego, a nie na odwrót. "Podporządkowanie" treści do poglądów czytającego Pismo Święte przypomina łucznika który najpierw trafia strzałą w drzewo, a następnie domalowuje tarczę dookoła strzały ze strzałą w samym jej środku. Powyżej porównałem treści ST czy jak kto woli Biblii Hebrajskiej z zapisami NT które powstały później, ale często powołują się na ST.
Odnośnie pochodzenia od króla Dawida. Jak wiemy, Pan Jezus rodzi się z dziewicy, zatem rodowód św. Józefa nie ma znaczenia. Co do rodowodu Maryi, to stan rodowy w ST przekazuje ojciec a matka religię.
Co do apokryficznych lub mitologicznych dodatków do ST jest w judaizmie tendencja odwrotna, to znaczy aby tego unikać. Na krytykę, że przecież proroctwa mesjańskie się nie spełniły zwolennicy NT mówią: Chwila ! On przyjdzie wkrótce znowu. Ale takiej idei ze Mesjasz przyjdzie dwa razy także w ST nie ma. Zatem Mesjasz chrześcijański różni się bardzo od Mesjasza ze ST. Pozdrawiam ! :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-03-05, 23:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2024-03-06, 08:55   Re: Psalm 40:7 i Hebr 10:5

Fedorowicz napisał/a:
Co do ofiary Pana Jezusa z Nowego Testamentu. Czy to Bóg Ojciec składa ofiarę z Syna, czy Syn z siebie Ojcu tak czy inaczej jest to ofiara z człowieka. A takich ST nie uznaje.

Sens jest tylko wtedy, gdy to Syn składa Okup Ojcu. :-D
Gdyby Bóg składał sam sobie ofiarę, to sensu by brakło.
Stary Testament widział bezcelowość ofiar z ludzi.
Ps 49:8 BW "Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek Ani też nie da Bogu za niego okupu,"
Niedoskonały, niemający prawa do życia, nie mógłby wykupić u Boga drugiego człowieka.
Inaczej sprawa ma się, gdy Okupem jest Ktoś posiadający prawo do życia. W takim przypadku równa cena jest zachowana.
Ez 20:21 UBG "Lecz ci synowie zbuntowali się przeciwko mnie: nie postępowali według moich ustaw, nie przestrzegali moich praw, aby je wypełnić; praw, które jeśli człowiek wypełnia, będzie przez nie żył, [...]."
Takim był Jezus dzięki wierności Prawu (Zakonowi).
Cytat:
Odnośnie pochodzenia od króla Dawida. Jak wiemy, Pan Jezus rodzi się z dziewicy, zatem rodowód św. Józefa nie ma znaczenia.

Rzeczywiście Mateusz podaje rodowód Józefa, a w jego w żyłach płynie krew Jachoniasza. Nie mógł by więc zasiąść na tronie Dawida ani On, ani Jego syn, - przybrany czy też faktyczny. Żaden potomek Jechoniasza nie miał prawa do tronu. (Jer.22:24-30).
Jezus jednak mówił: Królestwo moje nie jest z tego świata...(Jan.18:36)

Natomiast rodowód u Łukasza jest jest rodowodem… Helego- ojca Marii!
Łk 3:23 NPD "Gdy Jezus rozpoczynał swą publiczną działalność, miał około trzydziestu lat. Uważano Go za potomka  Józefa, który pochodził od Helego."
Jak Badacze Pisma Świętego wiedzą, ojcem Marii był Heli.
(„Katolickich” rodziców Marii- Annę i Joachima- wymyśliła tradycja.)
Józef wszedł w synostwo Helego dzięki żonie. Heli był ojcem Marii.
Gramatyka grecka często posługuje się określonym przedimkiem osobowym, który stoi przed imieniem. W przypadku tekstu Łukasza każde imię w rodowodzie jest poprzedzone takim przedimkiem (ten) - z wyjątkiem imienia Józefa. Czytelnik tekstu oryginalnego rozumiał, że pominięcie przedimka określonego przy imieniu Józefa oznacza, iż nie jest to de facto rodowód Józefa, lecz jego żony Marii. Brak w rodowodzie imienia Marii pozostaje w zgodzie z żydowską tradycją i praktyką.
Cytat:
Co do rodowodu Maryi, to stan rodowy w ST przekazuje ojciec a matka religię.

Dziś jest akurat dokładnie odwrotnie- - aby udowodnić pochodzenie żydowskie, trzeba mieć matkę Żydówkę. Nie mam wiedzy, kiedy to się zmieniło...
Cytat:
Na krytykę, że przecież proroctwa mesjańskie się nie spełniły zwolennicy NT mówią: Chwila ! On przyjdzie wkrótce znowu. Ale takiej idei ze Mesjasz przyjdzie dwa razy także w ST nie ma. Zatem Mesjasz chrześcijański różni się bardzo od Mesjasza ze ST.

O! Jakże bardzo, choć to ten sam Mesjasz.
Chrześcijański Mesjasz nie będzie potężnym władcą Izraela, o jakim myśleli nawet uczniowie.
Łk 24:21 WSP "A myśmy żyli nadzieją, że on wyzwoli Izraela... A tu już trzy dni minęły od chwili, kiedy się to wszystko stało."
Nie będzie walczył mieczem, ani innym orężem, aby wyzwolić Izraela i innych ludzi z niewoli grzechu.
Jeszcze większą „niespodzianką” będzie to, że Mesjasz to jedynie „Głowa” i będzie składał się z „ciała”. Ciało to składa się ze 144 tysięcy namaszczonych Duchem Świętym. :lol:
Gdyby mieli otwarte uszy, oddali Bogu swe serca, odnaleźli by w Słowie Bożym prawdziwego Mesjasza.
Prz 23:26 UBG "Synu mój, daj mi swoje serce, a niech twoje oczy strzegą moich dróg."
Ujrzeli by to, co mieli napisane: że Mesjasz musiał cierpieć, musiał być odrzucony i zabity, że Jego Królestwo jest z innego świata.
Gdyby trochę mniej myśleli o sobie... brakło pokory...
Łk 3:8 UBG "Wydajcie więc owoce godne pokuty i nie zaczynajcie sobie wmawiać: Naszym ojcem jest Abraham. Mówię wam bowiem, że Bóg i z tych kamieni może wzbudzić dzieci Abrahamowi."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6332
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4441/6115
 72%
EXP: 310/330
 93%
Wysłany: 2024-03-06, 09:00   

Fedorowicz napisał/a:
Co do ofiary Pana Jezusa z Nowego Testamentu. Czy to Bóg Ojciec składa ofiarę z Syna, czy Syn z siebie Ojcu tak czy inaczej jest to ofiara z człowieka. A takich ST nie uznaje.

Człowiek ani w ST nie mógł, ani w NT nie może składać Bogu, ofiary z drugiego człowieka. Jednak człowiek sam z siebie może ją złożyć. Już obrzezka Abrahamowa jest zapowiedzią tego, że można dać ofiarę z siebie. Natomiast powstrzymanie go od ofiarowania Izaaka świadczy o tym, że Bóg nie przyjmuje ofiary z człowieka, składanej przez drugiego człowieka.

Fedorowicz napisał/a:
Jeśli o mnie chodzi uważam się za badacza Pisma Świętego i dlatego nie staram się dopasować treści Biblii do swoich dogmatów wiary ale wszystko sprawdzam. Te dogmaty powinny wynikać z treści Pisma Świętego, a nie na odwrót.

To jest prawidłowa postawa, godna dla konsekwentnego, bezstronnego poznawania przesłania Pisma Świętego. Taki kierunek powinien trzymać każdy Miłośnik (Badacz) Pisma Świętego.
Fedorowicz napisał/a:
"Podporządkowanie" treści do poglądów czytającego Pismo Święte przypomina łucznika który najpierw trafia strzałą w drzewo, a następnie domalowuje tarczę dookoła strzały ze strzałą w samym jej środku.

To jest zdecydowanie zgubna zasada postępowania. Należy zastosować się do rygoru zasady, podanej w Ap. 22:18,19, że nie wolno nic dodawać, ani odejmować w Słowie Bożym. Dzięki temu można bardziej zbliżyć się do poznania prawdy w nim nam przekazanej
Fedorowicz napisał/a:

Odnośnie pochodzenia od króla Dawida. Jak wiemy, Pan Jezus rodzi się z dziewicy, zatem rodowód św. Józefa nie ma znaczenia. Co do rodowodu Maryi, to stan rodowy w ST przekazuje ojciec a matka religię.

Jeżeli jednak ojcem Pana Jehoszua jest krewny (brat) Józefa to wtedy jego rodowód ma znaczenie, dla przekazania stanu rodowodowego. Poruszyłem tą kwestię w wątku: Kto był ojcem Pana Jezusa (Jehoszua) http://biblos.feen.pl/vie...cem+pana+jezusa
Fedorowicz napisał/a:
Na krytykę, że przecież proroctwa mesjańskie się nie spełniły zwolennicy NT mówią: Chwila ! On przyjdzie wkrótce znowu. Ale takiej idei ze Mesjasz przyjdzie dwa razy także w ST nie ma. Zatem Mesjasz chrześcijański różni się bardzo od Mesjasza ze ST.

Jest napisane w ST o służbie Sługi Bożego (Mesjasza) w stanie poniżenia i cierpienia i jest o służbie w stanie wywyższenia. Tu już wskazuje na dwa rodzaje misji.
Nie można posługiwać się taką zasadą, że: Jeśli w źdźble rośliny drzewa brak jest latorośli to znaczy, że drzewo jest złe, fałszywe 😊. Drugi raz Chrystus (Mesjasz) miał się ukazywać w widzeniach, najpierw dla członków swojego Zboru, a później dla narodu żydowskiego i innych.
Kto nie dopasowuje treści Biblii do swoich dogmatów wiary ale wszystko sprawdza ten jest na dobrej drodze, aby mieć takie wizje, dotyczące poznania doskonałej osobowości Pana Jehoszua Chrystusa :idea: . Takiej osoby nikt (osoba elektroniczna z sztuczną inteligencja) nie zwiedzie hologramami na niebie :!:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3410
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 19/213
 8%
Wysłany: 2024-03-06, 17:59   

Pokoja napisał/a:
Już obrzezka Abrahamowa jest zapowiedzią tego, że można dać ofiarę z siebie.

Obrzezanie w judaizmie i ST to symbol moralności. To znak Przymierza z Bogiem, zapanowania nad prymitywnym instynktem w imię norm moralnych Przymierza z Bogiem wynikających z Biblii Hebrajskiej. Nie jest to symbol zabicia człowieka na ofiarę Bogu.

Cytat:
Natomiast powstrzymanie go od ofiarowania Izaaka świadczy o tym, że Bóg nie przyjmuje ofiary z człowieka, składanej przez drugiego człowieka.

Nie. To świadczy ze Bóg nie przyjmuje żadnych ofiar składanych z życia ludzi. Ofiary z ludzi to pogańskie praktyki religijne poświadczone w różnych epokach i różnych częściach świata, polegające na zabiciu człowieka w ofierze bóstwu. Były związane z istniejącym w danej kulturze systemem wierzeń lub z lękiem przed grożącym niebezpieczenstwem.

Cytat:
To jest prawidłowa postawa, godna dla konsekwentnego, bezstronnego poznawania przesłania Pisma Świętego. Taki kierunek powinien trzymać każdy Miłośnik (Badacz) Pisma Świętego.

Serdecznie dziękuję za pochwałę ! :)

Cytat:
To jest zdecydowanie zgubna zasada postępowania. Należy zastosować się do rygoru zasady, podanej w Ap. 22:18,19, że nie wolno nic dodawać, ani odejmować w Słowie Bożym. Dzięki temu można bardziej zbliżyć się do poznania prawdy w nim nam przekazanej

To prawda, ale ta zasada występuje już wcześniej w Starym Testamencie . :)

Cytat:
Jeżeli jednak ojcem Pana Jehoszua jest krewny (brat) Józefa to wtedy jego rodowód ma znaczenie, dla przekazania stanu rodowodowego. Poruszyłem tą kwestię w wątku: Kto był ojcem Pana Jezusa (Jehoszua) http://biblos.feen.pl/vie...cem+pana+jezusa

Ojcem Pana Jehoszua jest krewny Józefa z ..dziewicą Maryją ? :shock:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-03-06, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2024-03-06, 19:59   

Fedorowicz napisał/a:
Obrzezanie w judaizmie i ST to symbol moralności.

Może Pan wyjaśnić, co obrzezanie ma wspólnego z moralnością?
Cytat:
To znak Przymierza z Bogiem, zapanowania nad prymitywnym instynktem w imię norm moralnych Przymierza z Bogiem wynikających z Biblii Hebrajskiej.

Jest to znak Przymierza, odróżniający Izraelitów od innych narodów. Jednak jak obrzezka pomaga w panowaniu nad instynktami? Nie rozumiem.
Cytat:
Nie jest to symbol zabicia człowieka na ofiarę Bogu.

Oczywiście, że nie jest.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2024-03-08, 07:59   Re: Psalm 40:7 i Hebr 10:5

Henryk napisał/a:
O! Jakże bardzo, choć to ten sam Mesjasz.
Chrześcijański Mesjasz nie będzie potężnym władcą Izraela, o jakim myśleli nawet uczniowie.

Trochę niefortunnie określiłem Mesjasza z podziałem na starotestamentowego, i nowotestamentowego.
Cały czas jest to ten sam biblijny Mesjasz, jedynie oczekiwania względem Niego były różne.
Jedni widzieli w Nim potężnego króla zapewniającego dostatek i dobrobyt potomkom Abrahama, uwolnienie od wszelkich plag i wrogów.
Inni wyczytali w zwojach, że Mesjasz będzie prześladowany i to od swoich, wyśmiany, niechciany i zabity.
Ps 118:22 UBG "Kamień, który odrzucili budujący, stał się kamieniem węgielnym."
Odrzucony „Kamień” stał się zaczątkiem innej budowli.
Biblijny Mesjasz wzrastał w duchową budowlę.
1P 2:5 UBG "I wy sami, jak żywe kamienie, jesteście budowani w duchowy dom, stanowicie święte kapłaństwo, aby składać duchowe ofiary, przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."
Walka tego Mesjasza będzie dotyczyła grzechu i niedoskonałości, która ludzkość utraciła.
1Kor 15:26 UBG "A ostatni wróg, który zostanie zniszczony, to śmierć."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3410
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 19/213
 8%
Wysłany: 2024-03-08, 16:56   Re: Psalm 40:7 i Hebr 10:5

Henryk napisał/a:
O! Jakże bardzo, choć to ten sam Mesjasz. Chrześcijański Mesjasz nie będzie potężnym władcą Izraela, o jakim myśleli nawet uczniowie. Trochę niefortunnie określiłem Mesjasza z podziałem na starotestamentowego, i nowotestamentowego.
Cały czas jest to ten sam biblijny Mesjasz, jedynie oczekiwania względem Niego były różne. Jedni widzieli w Nim potężnego króla zapewniającego dostatek i dobrobyt potomkom Abrahama, uwolnienie od wszelkich plag i wrogów. Inni wyczytali w zwojach, że Mesjasz będzie prześladowany i to od swoich, wyśmiany, niechciany i zabity.
Ps 118:22 UBG "Kamień, który odrzucili budujący, stał się kamieniem węgielnym."
Odrzucony „Kamień” stał się zaczątkiem innej budowli.
Biblijny Mesjasz wzrastał w duchową budowlę.
1P 2:5 UBG "I wy sami, jak żywe kamienie, jesteście budowani w duchowy dom, stanowicie święte kapłaństwo, aby składać duchowe ofiary, przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."
Walka tego Mesjasza będzie dotyczyła grzechu i niedoskonałości, która ludzkość utraciła.
1Kor 15:26 UBG "A ostatni wróg, który zostanie zniszczony, to śmierć."

Dlatego musimy się zdecydować, czy Biblia Hebrajska jest Słowem Bożym, czy raczej czymś niedopisanym, do czego trzeba bezustannie dopisywać nowe, a nawet przeciwne do niego treści.. :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2024-03-08, 18:48   Re: Psalm 40:7 i Hebr 10:5

Fedorowicz napisał/a:
Dlatego musimy się zdecydować, czy Biblia Hebrajska jest Słowem Bożym, czy raczej czymś niedopisanym, do czego trzeba bezustannie dopisywać nowe, a nawet przeciwne do niego treści.. :)

Wszystko, co było potrzebne do rozpoznania Mesjasza było zawarte w ST. Ze szczegółami.
Wszyscy na Niego czekali, jednak rozpoznali nieliczni.
Widzieli cuda, których człowiek nie potrafi czynić, słyszeli dziwne słowa.
Jednak ich religia pełna legalizmu i rytualnych tradycji, zaślepiała ich na obecność Mesjasza.
Ich przywódcy religijni nie rozwijali w sobie pokory i uległości wobec Boga.
Byli zbyt mocno przekonani o swojej wyższości i wybraństwie.
To uniemożliwiło im rozpoznanie Mesjasza. 
Jego zapowiadane królestwo miało być nadane przez Boga, a nie zdobyte przez ludzki oręż.
Jest wieczne, a nie tymczasowe. Jest uniwersalne, a nie ograniczone do jednego narodu lub terytorium.
Jest pokojowe, a nie wojenne.
Samo to, powinno skruszonemu sercu podpowiadać, jaki będzie Mesjasz.
Wzgardzili Nim...
Ps 95:10 BW "Przez czterdzieści lat czułem odrazę do tego rodu I rzekłem: Lud ten błądzi sercem i nie zna dróg moich."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6332
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4441/6115
 72%
EXP: 310/330
 93%
Wysłany: 2024-03-08, 20:48   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Już obrzezka Abrahamowa jest zapowiedzią tego, że można dać ofiarę z siebie.

Obrzezanie w judaizmie i ST to symbol moralności. To znak Przymierza z Bogiem, zapanowania nad prymitywnym instynktem w imię norm moralnych Przymierza z Bogiem wynikających z Biblii Hebrajskiej. Nie jest to symbol zabicia człowieka na ofiarę Bogu.


Obrzezanie także sprzyja pobudzeniu seksualnemu. Dzięki temu Abraham miał stać się ojcem wielu narodów. Z Sarą miał tylko jednego syna, ale z nałożnicami, a w tym i z Keturą, która stała się jego żoną po śmierci pierwszej miał wielu synów. Obrzezka jest symbolem ofiary Bogu z siebie, a nie symbolem zabicia człowieka na ofiarę Bogu. To istotna różnica.
Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Natomiast powstrzymanie go od ofiarowania Izaaka świadczy o tym, że Bóg nie przyjmuje ofiary z człowieka, składanej przez drugiego człowieka.

Nie. To świadczy ze Bóg nie przyjmuje żadnych ofiar składanych z życia ludzi.


Miałem na uwadze takiego rodzaju ofiarowanie siebie Bogu, jak to uczynił Pan Jehoszua i wierni członkowie jego Zboru.

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To jest zdecydowanie zgubna zasada postępowania. Należy zastosować się do rygoru zasady, podanej w Ap. 22:18,19, że nie wolno nic dodawać, ani odejmować w Słowie Bożym. Dzięki temu można bardziej zbliżyć się do poznania prawdy w nim nam przekazanej

To prawda, ale ta zasada występuje już wcześniej w Starym Testamencie . :)


Tak, to prawda.

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli jednak ojcem Pana Jehoszua jest krewny (brat) Józefa to wtedy jego rodowód ma znaczenie, dla przekazania stanu rodowodowego. Poruszyłem tą kwestię w wątku: Kto był ojcem Pana Jezusa (Jehoszua) http://biblos.feen.pl/vie...cem+pana+jezusa

Ojcem Pana Jehoszua jest krewny Józefa z ..dziewicą Maryją ? :shock:


Nie z dziewicą Marią, lecz w wyniku cielesnego obcowania w trakcie roku z nią jako wcześniej zaślubioną przed Józefem. Zarówno Józef, syn Jakuba (Mat. 1:17), jak i jego krewny, syn Heliego (Łuk. 3:23), pochodzili z pokolenia Judy.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 962
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 45/83
 54%
Wysłany: 2024-03-08, 21:20   

Tak! - wyrażę się, wielkie religie jak: Islam, Judaizm czy Chrześcijaństwo - to wielka ściema
Wiele można dowiedzieć się w zakresie - ''PARLAMENT RELIGII ŚWIATA"
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-03-08, 21:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14