FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie Jehowy - od kulis
Autor Wiadomość
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-06, 17:25   Świadkowie Jehowy - od kulis

W tym wątku przedstawię wiele nie upublicznionych materiałów, które zinteresują wyznawców tego ugrupowania religijnego, jak czytelnika innego wyznania
W przedstawione tajniki wgląd posiadają TYLKO starsi zboru, nie liczne zalecenia przedstawiane przez ''Ciało Kierownicze'' za pośrednictwem Biura Odział-u w Polsce-Nadarzyn są ogółowi wiernych ujawniane podczas wspólnych tygodniowych zebrań.

Jeżeli pośród czytelników w dyskusjach uczestniczą Świadkowie Jehowy zauważą, że materiały są wiarygodne, tym sposobem zapoznają się w tym wątku wnikliwie co jest nie przedstawiane przez tzw. ''grono starszych'' w danym zborze.

Główna strona - Telewizja JW Broadcasting i serwis jw. org - przedstawiają wiele propagandowych informacji tego ugrupowania religijnego w których nie zamieszcza np. listów dla Gron Starszych (ściśle tajnych) i wytycznych dla nadzorców zborów.

Na wstępie podam link do podręcznika, który jest tylko dla osób, które przewodzą w danym zborze (starsi zboru), dla zwykłego wyznawcy jest niedostępny.
Ten podręcznik o tytule ''Paście trzodę Bożą'' można nazwać pewnym kodeksem wykonawczym, który sukcesywnie jest modyfikowany.

Wiele Świadków Jehowy nie wie o jego istnieniu, dopiero w trakcie tzw. ''Komitetu Sądowniczego'' w tym ugrupowaniu religijnym zapoznają się z treścią w niej zawartą dotycząca tylko ich dokonanego ''przestępstwa duchowego'' przez winowajce.

Aspektów tych wykroczeń jest co niemiara np.[ krew, problemy z używkami niezgodnymi z PŚ, sprawy dotyczące neutralności (wojsko), przede wszystkim inne zdanie względem wytycznych przedstawiane przez tzw. ''Ciało Kierownicze'' ] - mieszczące się w GŁÓWNYM BIURZE w Stanach Zjednoczonych

''Biuro Główne Świadków Jehowy – ośrodek nadzorujący międzynarodową działalność Świadków Jehowy.
Biuro Główne jest również siedzibą Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy.
Od 1 września 2016 roku Biuro Główne funkcjonuje w Warwick w stanie Nowy Jork.
W latach 1909–2016 mieściło się w nowojorskim Brooklynie w Stanach Zjednoczonych.''


Podaję link tej bestsellerowej publikacji:
https://drive.google.com/file/d/1ByT5FCielyKOSdw7G1GJS9NUsC9bwXLe/view

Zapraszam do dyskusji zainteresowanego czytelnika.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7107
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5516/7220
 76%
EXP: 52/373
 13%
Wysłany: 2024-03-07, 16:49   Re: Świadkowie Jehowy - od kulis

małyfilozof napisał/a:
Wiele Świadków Jehowy nie wie o jego istnieniu,

Chyba małyfilozofie trochę przesadziłeś.
To "tajne" pismo wcale nie jest tak tajne... :-D
Wszędzie są "wtyki" bez zasad moralnych.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-07, 17:36   

Witaj Henryk :-D
Ta publikacja nie jest dla przeciętnego Świadka Jehowy tylko dla ''starszych zboru'' w dobie internetu można znaleźć i dowodem jest tu podesłana.
Nadmienię wiele osób z tego ugrupowania religijnego nie ma pojęcia o jej istnieniu - pozdrawiam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4496/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2024-03-07, 22:43   

małyfilozof napisał/a:
Ta publikacja nie jest dla przeciętnego Świadka Jehowy tylko dla ''starszych zboru'' w dobie internetu można znaleźć i dowodem jest tu podesłana.
Nadmienię wiele osób z tego ugrupowania religijnego nie ma pojęcia o jej istnieniu - pozdrawiam


Fakt, że zdegradowany starszy musi ją zwrócić, aby była spalona, potwierdza tą jej tajemność posiadania, ale przecieki wszędzie bywają. Nawet w Edenie był przeciek :-D , że ludzie będą jak Bogowie :idea: , jeżeli odważą się na samodzielne podjęcie zakazanej czynności, Rdz. 2:17
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-08, 00:03   

Pokoja :-D Dziwię się, że łączysz owe sprawy. Co ma wspólnego publikacja do Edenu.
Inaczej mówiąc: ''Co ma piernik do wiatraka''.
Jeżeli w tej sprawie ogólnikowo piszesz tzn. masz pewne powiązania znając ten przedstawiony temat.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-03-08, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7107
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5516/7220
 76%
EXP: 52/373
 13%
Wysłany: 2024-03-08, 08:24   

małyfilozof napisał/a:
Witaj Henryk :-D
Ta publikacja nie jest dla przeciętnego Świadka Jehowy tylko dla ''starszych zboru'' [...]

Wiemy, wiemy...
Mam nawet to "dzieło" w PDF-ie. :lol:
Cytat:
Nadmienię wiele osób z tego ugrupowania religijnego nie ma pojęcia o jej istnieniu - pozdrawiam

Może jacyś świeży neofici...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4496/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2024-03-08, 21:53   

małyfilozof napisał/a:
Pokoja :-D Dziwię się, że łączysz owe sprawy. Co ma wspólnego publikacja do Edenu.
Inaczej mówiąc: ''Co ma piernik do wiatraka''.
Jeżeli w tej sprawie ogólnikowo piszesz tzn. masz pewne powiązania znając ten przedstawiony temat.


Piernik do wiatraka ma to, że w nim wytwarza się mąkę, dla jego wypieku.
Zwróciłem uwagę na przeciek od starszych do Internetu. Podobny przeciek był w Edenie: Spożyjecie zakazany owoc to staniecie się, jak Bogowie znający dobro i zło.
Przecież porządek, który wprowadzono u Św.J. bez głosowania przez podniesienie ręki, sprowadza się do tego, że stają się, jakby klerem/panami nad innymi członkami zboru. Decydują o tym, co jest dobre, a co złe dla zboru. Takie kolegialne upoważnienie ma tylko Zbór przez głosowanie, jako całość (Mat. 18:17,18), a nie trójca z komitetu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-08, 22:22   

Pokoja napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Pokoja :-D Dziwię się, że łączysz owe sprawy. Co ma wspólnego publikacja do Edenu.
Inaczej mówiąc: ''Co ma piernik do wiatraka''.
Jeżeli w tej sprawie ogólnikowo piszesz tzn. masz pewne powiązania znając ten przedstawiony temat.


Piernik do wiatraka ma to, że w nim wytwarza się mąkę, dla jego wypieku.
Zwróciłem uwagę na przeciek od starszych do Internetu. Podobny przeciek był w Edenie: Spożyjecie zakazany owoc to staniecie się, jak Bogowie znający dobro i zło.
Przecież porządek, który wprowadzono u Św.J. bez głosowania przez podniesienie ręki, sprowadza się do tego, że stają się, jakby klerem/panami nad innymi członkami zboru. Decydują o tym, co jest dobre, a co złe dla zboru. Takie kolegialne upoważnienie ma tylko Zbór przez głosowanie, jako całość (Mat. 18:17,18), a nie trójca z komitetu.


Pokoja :lol: sprytny Jesteś, łapiąc za słówka: '' Piernik do wiatraka ma to, że w nim wytwarza się mąkę, dla jego wypieku. ...'' . Szanuję Ciebie oraz logiczne wypowiedzi
Jeżeli chodzi o wydarzenia w Edenie uważam, to nie przeciek tylko wypowiedzenie publiczne PRAWDY - wobec sfery niebiańskiej jak również człowiekowi przebywającego w ''ogrodzie rozkoszy''
Wiele, przecieków jest w necie na temat ugrupowania religijnego z "Watykanem'' za oceanem w WARWICK.

W zborach Świadków Jehowy podczas odczytania danej rezolucji, zgromadzeni wyrażając aprobatę podnosząc rękę do góry, oczywiście nie czynią tak jak u BPS, bo wytyczne otrzymują odgórnie od Ciała Kierowniczego ich wspólnoty.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-04-22, 21:43   

Znalazłem na yt ciekawą dyskusję w temacie - jeżeli jesteś zainteresowany zachęcam do obejrzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=0ENB_Jk6ZKA
Nie znam tego Pana, ale argumentuje konkretne cytaty z PS w przedstawionym zagadnieniu.
Zapytam: Jakie odnosicie wrażenie z opublikowanego podcastu - zapraszam do dyskusji
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7107
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5516/7220
 76%
EXP: 52/373
 13%
Wysłany: 2024-04-23, 08:31   

małyfilozof napisał/a:
Zapytam: Jakie odnosicie wrażenie z opublikowanego podcastu - zapraszam do dyskusji

Straciłem czas na pierwsze dwie minuty...
Co to za "chrześcijanin", co idzie na spotkanie z ukrytą kamerą?
Gdzie elementarna uczciwość?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-04-23, 11:09   

małyfilozof napisał/a:

Znalazłem na yt ciekawą dyskusję w temacie - jeżeli jesteś zainteresowany zachęcam do obejrzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=0ENB_Jk6ZKA
Nie znam tego Pana, ale argumentuje konkretne cytaty z PS w przedstawionym zagadnieniu.
Zapytam: Jakie odnosicie wrażenie z opublikowanego podcastu - zapraszam do dyskusji

Nie lubię dyskusji w ciemno, lubię patrzeć na twarz osoby którą słucham. Zabierałam się do wysłuchania tego podcasta trzy razy, nie podobała mi się ta dyskusja, i te trzaski, ale mniej więcej wiem o czym była mowa o Jezusie czy jest BOGIEM OJCEM, ------
Zacytowany tekst z Izajasza----
Iz. BT-45:23-----Przysięgam na Siebie samego, z moich ust wychodzi sprawiedliwość, słowo nieodwołalne. Tak, przede Mną się zegnie wszelkie kolano, wszelki język na Mnie przysięgać będzie.-----
Przysiągłem sam przez się => w Przymierzu Związanym Przysięgą z 1Mojż.22:16—18, które gwarantuje zniszczenie przez nasienie wszystkich nieprzyjaciół człowieka („Odziedziczy nasienie twoje bramy nieprzyjaciół swoich") — grzech, błąd, przekleństwo, proces śmierci, stan śmierci, smutek, powszechne uczucie nacechowane wrogością itd. — i błogosławienie wszystkich niewybranych sposobnościami restytucji („I błogosławić sobie będą w nasieniu twoim wszystkie narody ziemi") Tutaj jest obietnica dana Abrahamowi, że w nasieniu Jego będzie błogosławiona ludzkość, tym nasieniem jest JEZUS i Okup Jezusa spowoduje te rozległe BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W RESTYTUCJI ----TYSIĄCLECIU kiedy cała ludzkość wstanie z grobów. I dlatego jest tekst, którym się posłużył chrześcijanin , twierdząc ,że to JEZUS jest BOGIEM JHWH Filipian –BW—2:10---Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią. Będziemy kłaniać się JEZUSOWI, za to, że nas odkupił ze śmierci, ale nie za to, że jest BOGIEM NAJWYŻSZYM.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-04-23, 21:34   

Witaj Nike, Henryk :-D
Otóż to - dyskusja w osobistym odczuciu przypomina grę w szachy.
Przypuszczam, że znacie szachy, czy posiadacie wiedzę w jego zasadach (arkanach) tego nie mogę stwierdzić, ale przechodząc do przesłanego podcastu dyskusji dwóch osób znających PS spostrzegłem tylko strategię werset na werset, jak w szachach posługując się ''figurami'', aby zadać, spowodować zaskoczenie dla przeciwnika.

Przysługując się z uwagą tym dwojgu chrześcijanom, mogę powiedzieć:
jeden w wypowiadaniu swoich argumentów przejawia porywcze zachowanie emocjonalne, drugi pokazuje nad wyraz opanowanie w sposobie przekazu treści dostrzegam jego zauważalną dominację, oraz pewną ''higienę ''spokoju w toku prowadzonej rozmowy. Sposób takiego zachowania względem drugiego prelegenta znacząco jest odmienny.

Jeżeli chodzi o sam przebieg, wymiany ''ciosów'' jest nad wyraz infantylny.
W szachach liczy się nadzwyczajna kreatywność, przewidywalność na ruch przeciwnika nawet obliczenie wielu, wielu ruchów bierką szachową, aby zadać odpowiedni decydujący druzgocący ruch, czyli ''MAT'' królowi, głównej bierce w szachach.

Jeden i drugi właśnie tak zadziałali wymiana werset-owa, tu można zauważyć wyraźny problem, kto jest chrześcijaninem z ''powołania'' ( nie jestem arbitrem aby ocenić).
Jednak w moim rozumowaniu osoba, która dyskutuje przedstawiając swój punkt widzenia musi się całkowicie poddać ''DUCHOWI Świętemu'', aby prowadzić duchową dyskusję a nie szermierkę werset-ową.
Nie odniosłem żadnej satysfakcji z przeprowadzonej polemiki, lecz odczułem pewien dyskomfort.
Oboje dyskutujący mieli włączone ''dyktafony'' na co wyrazili obopólną zgodę, jednak jeden z nich posłużył się ''ukrytą kamerą'' – subtelnie oznajmię, takie działanie jest nieuczciwe, choć nagrywający zamazał twarz rozmówcy nie świadczy o jego szczerych zamiarach.
Czytając PS możemy znaleźć zapis słów Jezusa sparafrazuję ten tekst '' kiedy modlisz się idź w ustronne miejcie i tam rozmawiaj z swym Bogiem'', taką właśnie postawę akcentuje Jezus: BOGOBOJNOŚĆ, cześć dla samej Najwyższej Istoty oraz przejawianie osobistej pokory i wiary w Boga.

Czynić coś dla blichtru świata, wzbudzić otoczkę sensacji wokół siebie i swego ego – uważam za przejaw pychy (może zbyt mocne słowo użyłem), ale takie jest pierwsze spostrzeżenie (moja ocena).
Człowiek wierzący, bogobojny spostrzega sprawy duchowe inaczej, kierując się priorytetem duchowości, jak Jezus.
Reasumując:
przedstawianie Prawd Bożych nie jest łatwe czy proste zadanie– wymaga jednak wielkiego taktu, współczucia względem słuchacza – tego właśnie nie dostrzegłem w podcaście.
Na yt istnieje wiele podobnych podcastów w tych tematach, tylko nieliczni potrafią, przekonywająco ''udowodnić'' rację SŁOWA BOŻEGO.
Wszystkie tak znaczące wypowiedzi czy przedstawione argumenty, zleżą – TYLKO od nastawienia i przejawiania WIARY danego słuchacza.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4496/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2024-04-24, 10:21   

Dyskusja na temat dogmatu, czy Pan Jehoszua (Jezus) jest Bogiem Wszechmogącym:
https://www.youtube.com/watch?v=0ENB_Jk6ZKA
Rozmowa ze Świadkiem Jehowy, który chciał mnie "uświadomić" religijnie co do Jezusa - UKRYTA KAMERA

Tak ogólnie odnosząc się do tej podstępnej rozmowy, zauważyłem fakt, że Świadek Jehowy (Św. J) zapytał, czy może nagrywać rozmowę, a przebiegły rozmówca „wyobrażający węża” mając taką samą możliwość nie uczynił tego. Św. J moim zdaniem popełnił błąd, przychodząc sam na taką rozmowę, ale ubezpieczył się nagraniem jej. Ponadto odebrałem tą rozmowę, jako pastwienie się pyszałka nad potencjalną ofiarą, chociaż taką nie była, według życzenia rozmówcy. Św. J zadał pytanie, być może retoryczne, na które odpowiadał sam, dlatego nie dał możliwości, aby wypowiedział się rozmówca, który jednak dopiął swego.

W kwestii tematu, powołano się, lub poruszono następujące wersety:
1. Wyj. 3:13-15
2. Ps. 82:1;
3. Izj. 9:6;
4. Izj. 45:1,5;
5. Izj. 45:23 i Flp. 2:10;
6. Efz. 1:3 i J. 17:1-3 oraz
7. 1J. 5:11-14, 20.

Ad 1. Twierdzenie, że w Wyj. 3:13-15 jest podane znaczenie imienia Jehowa jest bezpodstawne. Tam jest napisane o Mojżeszu, który został odesłany Jehowie Bogów. Brak jest podstawy, aby to imię łączyć z wypowiedzą Pana Jehoszua Ja jestem w NT. Jest to przykład, dla tworzenia omamów umysłowych na zasadzie, że "papier wszystko przyjmie " i naiwny, bigoteryjny, służalczy umysł także.

Wyj. 3:13. Mojżesz (4872) myślał (559) w duchu ustawy (413) Bogów (430): Oto (2009) ja (595), wchodząc w skład (935) synów (1121) Izraelskich (3478), powiem (559) na korzyść (8901) w duchu ustawy (413): Bogowie (430) ojców (1) w duchu ustawy (413), posłali (7971) na korzyść (8901); Które (834) imię (8034) oznajmię (559)? Cóż (4100) odpowiem (559) w duchu ustawy (413)?
14. Bogowie (430) w duchu ustawy (413), rzekli (559) Mojżeszowi (4872): Będziesz (1961) rozkazywać (559) tak jak (834) powstałeś (1961): Tak (3541) powiesz (559) synom (1121) Izraelskim (3478): Powstałem (1961) zostałem odesłanym (7971) w duchu ustawy (413).
15. Bogowie (430) jeszcze (5750) w duchu ustaw (413), mówili w sercu (559) Mojżesza (4872): Tak (3541) w duchu ustawy (413), powiedz (559) synom (1121) Izraelskim (3478): W duchu ustaw (413), Bogów (430) ojca (1) Abrahama (85), Bogów (430) Izaaka (3327), Bogów (430) Jakuba (3290), zostałem odesłanym (7971) Jehowie (3068) Bogów (430), którego (2088) tutaj (2088) imieniu (8034) na wieki (5769), wspomnienie (2143), narodu (1755) narodów (1755, Wyj. 12:38);


Jak należy rozumieć JA (1473) JESTEM (1510) w NT:
określenie nr 1510 oznacza: być, istnieć; żyć, zdarzyć się, dziać się. Często ono występuje w NT w odniesieniu do innych osób niż Pan Jehoszua, a w tym i do Posłańca Gabriela. Czy to oznacz, że osoby które wypowiedziały te dwa słowa "JA JESTEM" istniały od nieskończoności i są Bogiem Wszechmogącym. Jeżeli Ap. Paweł czy inny, powiedział "Ja jestem" to było równoznaczne z powołaniem się na Boga, czy jego imię? Zwrot "Ja jestem" nie może oznaczać, czy zastępować imienia Bożego, gdyż to jest mentalna manipulacja.

Zwolennicy dogmatu o trójcy, twierdzą, że Bóg do Mojżesza powiedział: Będę (1961) który (834) będę (1961) [...] Będę (1961) posłał (7971) [...] do (413) [...]

[...] Usunąłem słowa dodane, aby jak najbliżej prawdy, odczytać przesłanie tekstu. Taka jest zasada/rygor, według P.Pr. 4:2 i Ap. 22:18,19, polegająca na odrzuceniu słów śmieciowych.

Znaczenie słów hebrajskich, użyte w tekście:
413 – do, w kierunku, w stronę, w (czymś), przy, (na)przeciw, dla, względem, w stosunku do, w odniesieniu do, w imieniu, w duchu zarządzenia lub w duchu ustawy, przeciw, pomiędzy, pośród, wewnątrz, ku
834 - który, kto, ten który; kiedy, od kiedy, tak jak
1961 - być, stać się, wydarzyć się, mieć miejsce, zaistnieć, powstać, ukazać się, przyjść, ustanowić, istnieć, przebywać, kontynuować, stać, leżeć, być położonym, towarzyszyć, być z, zrobić, zniszczyć, zniknąć
7971 - posyłać, odsyłać, puścić, p. wolno, wyciągnąć, posłać, sięgnąć, skierować, odesłać, być posłanym, wysłać, przesłać, przysłać, odprawić, wydać, wyrzucić, pozwolić odejść, uwolnić, wypuścić (o gałęziach), spuścić, kiełkować, zostać odesłanym oddalonym/rozwiedzionym/zmuszonym

Po usunięciu słów dodanych, tekst można odczytać następująco:
Zamiast: Będę który będę - Będziesz tak jak powstałeś
Zamiast: Będę posłał do - - Powstałem, zostałem odesłanym w duchu ustawy/zarządzenia

Tak więc tekst z Wyj. 3:14 nie odnosi się do Boga Jehowy, lecz do Mojżesza. Mojżesz będzie (ma być) przed Izraelitami tak jak powstał, czyli jako Izraelita. Chociaż żył na dworze faraona, jako Egipcjanin i książę, to jednak powstał jako Izraelita i takim ma być przed nimi, a nie jako książę egipski.
Gdy Mojżesz powstał jako Izraelita to natychmiast, został odesłany (wygnany) z Egiptu w duchu zarządzenia Faraona. Natomiast od Midianitów, został odesłany w duchu ich ustawy. Tak więc naginanie tego teksu, dla podparcia dogmatu o trójcy jest bezpodstawne i niegodne Chrześcijan, jeżeli chcą wysławiać imię Pana Jehoszua.
Zwrot "Ja jestem" używany w NT przez Pana Jehoszua, czy inne osoby oznacza wydanie świadectwa , że taka osoba jest prawdziwa., autentyczna, nie odbiera chwały od innych, realizuje siebie, spełnia siebie, jest, wiarygodna, nieobłudna, a nie to, że jest wiekuista, że jest Bogiem Wszechmogącym. Wyciąganie z tego takiego wniosku jest bezpodstawne, bezsensowne i uzurpatorskie, dla kształtowania zgubnej mentalności w kwestii dogmatu o trójcy.

Ad 2. Ps. 82:1;
1. Psalm (4210) Asafowy (623).
Bóg (410) spowodował postawienie (5324) zgromadzenia (6712) Bogów (430), wśród (7130) Bogów (430) sądzi (8199):

Bóg - można czytać Mocarz, czyli król, który powstał zgodnie z zapowiedzą Jakuba z Rdz. 49:8-12;
Bogów - można czytać władców, sędziów – książęta, synowie królewscy.

Ad 3. Izj. 9:6;
Izj. 9:6. Z powodu tego (3588) wydano na świat (3205) potomka (3206), według (8901) synów (1121) był dany (5414) na korzyść (8901); książę (8269) pokoju (7965) był powołany (7121), ramię (7926) chwały (8034) Boga (410) mocnego (1368), Ojca (1) wieczności (5703); coś niezwykłego (6382) się stało (1961): Poucza (3289) na terenie (5921);
7. Z powodu (5921) potęgi (3678) królestwa (4467) Dawidowego (1732), wielkość (4766) władzy (4951) pokoju (7965) nie ma (369) granic (7093) na terenie (5921); nada kierunek (3559) standardom (853), umocni (5582) sądy (4941) sprawiedliwości (6666) teraz (6258), nawet (5704) na wieki (5769). Tą (2063) żarliwość (7068), uczyni (6213) Jehowie (3068) zastępów (6635).


w. 6 - Dotyczy to tego kapłana -sędziego, który wraz z innymi kapłanami dla Galileii i Zajordania (2Krl. 17:27,28) został sprowadzony z niewoli asyryjskiej i nauczał w Samarii.

2Krl. 17:27. Król (4428) Asyryjski (804) rozkazał (6680), mówiąc (559): Zaprowadźcie (3212) tam (8033) po jednym (259) kapłanie (3548), którzy (834) stamtąd (8033) byli zabranymi w niewolę (1540); odeszli (3212) mieszkali (3427) tam (8033), nauczali (3384) tam standardów (853) zasad (4941) Boga (430) ziemi (776).
28. Jeden (259) kapłan (3548), którego (834) wzięto do niewoli (1540), przyszedł do (935) Samarii (8111), zasiedlił (3427) Betel (1008), nauczał (3384) tam standardów (853), jak (349) bać się (3372) Jehowy (3068).

Zaprowadźcie tam po jednym kapłanie
- Kapłani byli sprowadzeni z niewoli, a nie z Judy.

Jeden kapłan [...] przyszedł do Samarii - To o nim napisał prorok Izajasz (9:6,7), a że w nim działał Duch Chrystusowy, to opisał to zdarzenie, które nabrało większego znaczenia w odniesieniu do Pana Jehoszua i jego działalności w Galilei narodów i do pobytu w Samarii. To jego potomkinią 😊 była Samarytanka, z którą rozmawiał Pan Jehoszua, dlatego patriarchę Jakuba nazwała ojcem jej i innych potomków tego kapłana, a zarazem i Jakuba.

Izj. 9:7. wielkość władzy pokoju nie ma granic - Z tego powodu król Asyrii najechał na Judę i obległ Jeruzalem, aby złamać jej oddziaływanie na sprowadzone ludy.

[color=blue]nada kierunek standardom, umocni sądy sprawiedliwości
- Tak królestwo Judy, jak i kapłan w Samarii mogli współpracować dzięki prozelityzmowi, zapoczątkowanemu w Asyrii, w której było wielu prozelitów, związanych z nawróceniem Naamana. Oni to już wcześniej działali na korzyść Elizeusza, aby nie był pojmany/zabity przez króla Asyrii.

Ad 4. Izj. 45:1,5;
Tekst ten odnosi się do króla Dawida, Mesjasza, który po śmierci Saula, został dodatkowo namaszczony na króla przez pokolenie Judy i pozostałe pokolenia Izraela. Chociaż Dawid nic nie miał, oprócz procy (tak w uproszczeniu) to jednak Jehowa wyposażył go we wszystko. Nieszczęśliwe doświadczenie, związane z sprowadzaną Arką Przymierza, dowodziło, że Dawid nie znał tego Boga poprzez doświadczenie jego porządku, ale kierując się wiarą, doszedł do tego poznania. W związku z tym napisał tak wiele Psalmów.

Użyte w Izj. 45:1 określenie nr 3566 nie odnosi się do króla Cyrusa, lecz do zdobyciu pieców w podbitych narodach i nałożeniu na nich obowiązku produkcji cegieł, dla odbudowy Jeruzalem:

Izj. 45:1. Tak (3541) Jehowa (3068) mówi w sercu (559): Kiedy (834) wzmocnił (2388) południe (3225), Mesjasz (4899) ujarzmił (7286) oblicza (6440) narodów (1471), biodra (4975) królów (4428) były rozwiązane (6605), bramy (1817) miast (8179) nie (3808) były zamknięte (5462); „posiadł piece” (3566), oblicza (6440) były otwarte (6605).

2Sam. 12:31. Aby (8902) ludowi (5971), który (834) wystąpił (3318), wyznaczył (7760) piły (4050), brony (3757) żelazne (1270), siekiery (4037) żelazne (1270); chorągwie (853) służyły jako poddani (5674); wówczas (3651) wszystkim (3605) miastom (5892) synów (1121) Ammonowych (5983), uczynił (6213) piece do wypalania cegieł (4404); Dawid (1732), wszystek (3605) lud (5971) odnowili (7725) Jeruzalem (3389).

Ad 5. Izj. 45:23 i Flp. 2:10;

Izj. 45:23. Złożył przysięgę (7650), opuściła (3318) usta (6310) w postaci (8902) sprawiedliwego (6666) słowa (1697), nie (3808) odwróciło się (7725), ponieważ (3588) na korzyść (8901) pokłoniło się (3766) wszelkie (3605) kolano (1290), każdy (3605) językiem (3956) złożył przysięgę (7650).

Tekst ten odnosi się do przysięgi Jehowy, złożonej Dawidowi w sprawie przymierza, dotyczącego władzy. Na jego podstawie podbił różne okoliczne narody. Prorok Izajasz, posłużył się doświadczeniem Dawida, aby podnieść na duchu króla Hiskiasza w obliczu oblężenia przez króla Asyrii, aby uwierzył, że tak jak Jehowa wtedy, wyrwał Dawida z opresji, tak i jego i całą Judę może wyrwać z opresji, co też się stało w jedną noc. Posłaniec Jehowy, ówczesnym koronawirusem, dotknął 185 000 wojska asyryjskiego.

Albo lwy, albo zaraza. Żydzi znali różne sposoby, wszak to naród wybrany do wszystkiego, jak mądra kobieta, która uczyni wszystko (przypisując to Jehowie), ale tylko głupia, zmanipulowana przez cwaniaków się do tego przyzna. Uważa według stereotypu dynamicznego cwaniaków, którzy uczą, że należy mówić prawdę z bliźnim swoim bez względu na to, że nawet sama sobie szkodzi. Taka nie rozumie, że miłość zakrywa mnóstwo grzechów.

Dla lepszego zrozumienia Flp. 2:10, podaję szerszy kontekst od w. 5 do w. 12:

Filipian 2:1-12
Na wstępie zwracam uwagę na sposób w jaki tłumacze w Przekładach Biblii w Flp. 2:5-7, dla podparcia dogmatu o trójcy, przebiegle przeszli z wezwania Ap. Pawła do kształtowania umysłu Bożego na wzór Chrystusowy do jego osoby w stanie przedludzkim. Zwolennicy karnacji, wykorzystują ten tekst dla podparcia dogmatu o preegzystencji. Brak jest ku temu jakichkolwiek podstaw w Słowie Bożym. Natomiast te które podano w Przekładach Biblii są wynikiem manipulacji tekstem.

Niejednokrotnie podawałem prosty przykład, odnoszący się do J. 8:56-58. Jest tam napisane o tym, że Pan Jehoszua, wcześniej od Abrahama, podjął samodzielną, publiczną służbę Bogu, a tłumacze dla podparcia dogmatu o trójcy, przerobili ten tekst w taki sposób, aby wskazywał, że istniał on przed Abrahamem. To samo czynią zwolennicy preegzystencji w tym i w wielu innych tekstach ST i NT.
Tekst z Flp. 2:1-12 w żadnym razie nie odnosi się do preegzystencji Pana Jehoszua, lecz do umysłu, który dzięki Duchowi Świętego Boga Ojca (ST), powinniśmy kształtować w sobie na wzór Pana Jehoszua.

Flp. 2:5. Ten (5124) miejcie rozum (5426) między (1722) wami (5213), jako że (1063) on (3739) przez (1722) Jezusa (2424) Chrystusa (5547).
6. On (3739), trafia się (5225) w (1722) kształcie (3444) Bożym (2316); nie (3756) idzie na przedzie (2233) rabunku (725), będzie (1511) podobnym (2470) Bogu (2316),

miejcie rozum między wami, jako że on przez Jehoszua Chrystusa
- Pan Jehoszua, jako przepowiedziany Imanuel, nauczył się odrzucać złe, a wybierać dobre. W ten sposób swój umysł doprowadził do doskonałości i przekazał go nam jako wzór, dla jego rozwinięcia w Zborze (Eklezja).

On, trafia się w kształcie Bożym - Taki doskonały rozum w kształcie Bożym, trafił się ludziom, że dziwiono się i mówiono: cóż to za nauka, głoszona z mocą; dziwili się nad uczonością jego. Taki rozum w wierze, rozwijali w sobie, także bohaterowie wiary ST. Dzięki temu Pan Jehoszua osiągnął pełnię doskonałości, gdyż stał się dokończycielem wiary ich i w NT, Hbr. 12:2. Nie dotyczy to więc preegzystencji Pana Jehoszua, lecz rozumu w kształcie Bożym, który jest uległy Bogu nawet w obliczy śmierci, i to krzyżowej, Łuk, 14:26,27.

7. Wszakże (235) słabnąc (2758) sami sobie (1438), pojmujemy zmysłami (2983), rodzaj (3444) niewolnika (1401) ludzi (444), pojawia się (1096) podobieństwo (3667);
8. Skoro (5613) więc (2532), odkryliśmy (2147) postać (4976) człowieka (444), siebie samych (1438) czynimy skromnymi (5013); stajemy się (1096) posłusznymi (5255) aż do (3360) śmierci (2288), śmierci (2288) krzyżowej (4716).

pojmujemy zmysłami rodzaj sługi ludzi
- Jest to nowy człowiek, człowiek Nowego Przymierza, który rozwija się w Zborze Chrystusowym. Odkrycie postaci tego człowieka, przekonuje do tego, że wielkie znaczenie ma, czynienie siebie skromnym, pokornym. Daje to moc do dźwigania swojego krzyża, jak na to wskazał Pan Jehoszua w Łuk. 14:26,27:

Łuk. 14:26. Jeśli ktoś nienawidzi nawzajem: ojca, matkę, żony, dzieci, braci, sióstr, nadto duszy siebie samego, nie przyjdzie do mnie, nie zdoła być uczniem moim.
27. Ktokolwiek, chodząc za mną nie zniesie krzyża swego nie może być uczniem moim.


W wypowiedzi tej Pan Jehoszua nie nawołuje do nienawidzenia, lecz przeciwnie do sprostania nienawidzeniu. On wskazał, że krzyżem jest znoszenie nienawiści rodziny, a nawet ze strony własnej cielesności, Kol. 2:18-23.

9. Toteż (1352) Bóg (2316), sam (846) wywyższy (5251), on (846) daruje (5483) imię (3686), nad (5228) wszystkie (3956) imię (3686);
10. Aby (2443) w czasie (1722) podziemnej (2709) sławy (3686), wszelkie (3956) kolana (1119) żyjących na ziemi (1919), zgięły się (2578) sprawom niebieskim (2032), Jehoszua (2424).

on daruje imię, nad wszelkie imię
- Ap. 2:17;

w czasie podziemnej sławy - Tak symbolicznie można to zrozumieć, jako okres między wrzuceniem ziarna do ziemi, a wydaniem nowego ziarna w kłosie przez roślinę wyrosłą z tego obumarłego.
W rzeczywistości, chodzi o czas od Poranka 15 Nisana (Mat. 27:62-66) do ukazania się w widzeniu narodom, które miały zacząć biadać z powodu wydania wyroku śmierci na tego, który mówił prawdę, J. 8:40; 2Kor. 5:16-21;

Aby […] wszelkie kolana […] zgięły się sprawom niebieskim, Jehoszua[color] – Może się to stać, dzięki temu, że zjawianie się w widzeniach tym, którzy oczekują zbawienia bez grzechu (Hbr. 9:28), postępuje stopniowo i ma się rozprzestrzenić na cały świat, Mat. 24:30; Ap. 1:7.

[color=blue]11. A (2532) wszelki (3956) język (1100) wyznawał (1843), że (3754) Jehoszua (2424) Chrystus (5547), Panem (2962) ku (1519) chwale (1391) Boga (2316) Ojca (3962).
12. Wobec tego (5620), moi (3450) umiłowani (27)! W miarę tego jak (2531) zawsze (3842) słuchacie (5219), nie (3361) tylko (3440) w czasie (1722) obecności (3952) mojej (3450), ale (235) teraz (3568) znacznie (4183) więcej (3123) w czasie (1722) nieobecności (666) mojej (3450), z (3326) bojaźnią (5401) drżenia (5156), zbawienie (4991) siebie samych (1438) uskuteczniajcie (2716).

znacznie więcej w czasie nieobecności mojej
- Czas nieobecności Ap. Pawła jest to jakby miniaturą, trwania czasu, podziemnej sławy Pana Jehoszua.

Powyższy tekst z Flp. 2:1-12 i Łuk. 14:26,27, został odczytany na podstawie Konkordancji Stronga, według zasad Słowa Bożego, Izj. 29:11; Łuk. 16:10; Ap. 22:18,19. Wynika z niego, że dotyczy on kształtowania doskonałego rozumu, który rozwinął w sobie Pan Jehoszua, dzięki Duchowi Słowa Bożego ST, czyli dzięki Ojcu.

Ad 6. Efz. 1:3 i J. 17:1-3

Efz. 1:3. Błogosławiony (2128) Bóg (2316), Ojciec (3962) Pana (2962) naszego (2257) Jehoszua (2424) Chrystusa (5547), błogosławi (2127) nas (2248) wszelkim (3956) błogosławieństwem (2129) duchowym (4152) wśród (1722) spraw niebieskich (2032) w (1722) Chrystusie (5547);

Tekst ten różni się nieco od tekstu z Flp. 2:10
1Flp. 2:10. Aby (2443) w czasie (1722) podziemnej (2709) sławy (3686), wszelkie (3956) kolana (1119) żyjących na ziemi (1919), zgięły się (2578) sprawom niebieskim (2032), Jehoszua (2424).

Sprawy niebieskie Jehoszua od spraw niebieskich w Chrystusie różnią się tak, jak immanentna aktywność obumierającego ziarna (P. Jehoszua) z J. 12:24 do aktywności rośliny z niego wyrastającej (Zbór Chrystusowy).

J. 17:1. Jehoszua (2424) powiedziawszy (2980) to (5023), podniósł (1869) oczy (3788) swoje (848) ku (1519) niebu (3772), przemówił (2036): Ojcze (3962)! Syn (5207) twój (4675) sławił (1392) ciebie (4571); przychodzi (2064) godzina (5610), aby (2443) sławiono (1392) twojego (4675) Syna (5207) .
2. Tak jak (2531) sam (846) dajesz (1325) moc (1849) wszelkiemu (3956) ciału (4561), abyś (2443) wszystkim (3956), których (3739) mi (846) dałeś (1325), dał (1325) żywot (2222) wieczny (166).
3. Żywotem (2222) wiecznym (166) jest (2076) to (3778), aby (2443) samemu (3441) Jehoszua (2424) Chrystusowi (5547), którego (3739) odsyłają (649), poznawali (1097) ciebie (4571), prawdziwego (228) Boga (2316).


A więc to, dla Pana Jehoszua Chrystusa, poznajemy prawdziwego Boga w CHRYSTUSIE, czyli w Zborze Pana Jehoszua Chrystusa.

Ad 7. 1J. 5:11-14, 20.

Wskazane jest, aby przy rozważeniu tych tekstów, zwrócić uwagę na poprzedzające je wersety 5-7, które w Przekładach Biblii, podobnie jak Mat. 28:19 tak zostały zmanipulowane, aby wywrócić prawdę Pisma Świętego o prawdziwym Bogu Jehowie, będącym Duchem Świętym i jego Synu, Jehoszua Chrystusie, który działa w tym Duchu, a nie jako odrębny Bóg Wszechmogący. Jemu to została dana wszelka moc na niebie i na ziemi (Mat. 28:18), a nie to, że ją posiadał od nieskończoności. Podobnie jemu zostało dane imię Jehoszua, Dz. 4:12.

Jaka prawda jest zawarta w poniższym tekście z 1J. 5:5-7, 11-14, 20?
1J. 5:5. A [1161] kto (5101) jest (2076) zwyciężać (3528) świat (2889)? Tylko kto (1508) wierzy (4100), że (3754) Jehoszua (2424) jest (2076) Synem (5207) Bożym (2316)!
6. Jehoszua (2424) to (3778) jest (2076) Chrystus (5547)! On (3588) przychodzi (2064) dzięki (1223) wodzie (5204) i (2532) krwi (129); nie (3756) przez (1722) wodę (5204) tylko (3440), ale (235) przez (1722) wodę (5204) i (2532) krew (129), więc (2532) Duchem (4151) jest (2076). To (3588) świadczy (3140), że (3754) Duch (4151) jest (2076) prawdą (225).
7. Albowiem (3754) trzej (5140) są (1526), świadcząc (3140).
8. Są (1526): Woda (5204) i (2532) krew (129), także (2532) Duch (4151), więc (2532) to (3588) trzy (5140) względem (1519) jednego (1520).

11. A (2532) to (3778) jest (2076) świadectwo (3141), iż (3754) nam (2254) Bóg (2316) dał (1325) żywot (2222) wieczny (199); a (2532) ten (3778) żywot (2222) jest (2076) przez (1722) Syna (5207) jego (848).
12. Kto (3588) uważa (2192) Syna (5207), ma z coś (2192) żywot (2222); kto (3588) nie (3361) uważa (2192) Syna (5207) Bożego (2316), nie (3361) ma z coś (2192) żywota (2222).
13. To (3588) napisałem (1125) wam (5213), więc (5023) wierzcie (4100) dla (1519) sławy (3686) Syna (5207) Bożego (2316), żebyście (2443) doświadczyli (1492), że (3754) macie za coś (2192) żywot (2222) wieczny (166).
14. A (2532) to (3778) jest (2076) swoboda działania (3954), którą (3739) mamy za coś (2192) zgodnie z (4314) nim (846), że (3754) jeśliby (1437) ktoś (5100) prosił (154) według (2596) woli (2307) jego (848), słyszy (191) nas (2257).

20. A (1161) wiemy (1492), że (3754) Syn (5207) Boży (2316) przyszedł (2240) i (2532) użyczył (1325) nam (2254) zamysłu (1271) Boga (2316), abyśmy (2443) poznali (1097) tego (3588) prawdziwego (228), więc (2532) przez (1722) Syna (5207) jego (848), Jehoszua (2424) Chrystusa (5547) jesteśmy (2070) w (1722) tym (3588) prawdziwym (228) Bogu (2316). ON (3778) jest (2076) więc (2532) prawdziwym (228) żywotem (2222) wiecznym (166).


Ad 5. Zwycięstwo, które zwycięża świat to wiara, J. 14:27; 16:33; 1J. 5:4;
Ad 6. Przejście przez wodę i krew oznacza działalność na ziemi, zakończoną śmiercią, czyli uśmiercenie ciała, a ożywienie Ducha, 1Pio. 3:18; Rz. 8:2; 2Kor. 3:17;

Ad 8. to (trzy czynniki) względem jednego - Względem jednego według ciała i Ducha;

Ad. 11. To Bóg dał żywot wieczny przez Jehoszua Chrystusa;
Ad 13,14. Tylko wierzący dla sławy Syna Bożego może doświadczyć, że ma za coś żywot wieczny, co zapewnia mu, zgodnie z wolą Bożą, swobodę działania i wysłuchania przez niego;
Ad. 20. Jehoszua Chrystus, Syn Boży, dając moc Apostołom i innym uczniom, wprowadził ich w nią dzięki zamysłowi Boga, aby go poznali, jako prawdziwego, i to, że w nim żyjemy i jesteśmy w duchowym bycie, w Zborze CHRYSTUSOWYM przez Jehoszua Chrystusa, 1Kor. 12:12,13, 27; Dz. 17:24-28; J. 17:3
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4496/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2024-04-24, 10:23   

małyfilozof napisał/a:
Witaj Nike, Henryk :-D
Otóż to - dyskusja w osobistym odczuciu przypomina grę w szachy.
Przypuszczam, że znacie szachy, czy posiadacie wiedzę w jego zasadach (arkanach) tego nie mogę stwierdzić, ale przechodząc do przesłanego podcastu dyskusji dwóch osób znających PS spostrzegłem tylko strategię werset na werset, jak w szachach posługując się ''figurami'', aby zadać, spowodować zaskoczenie dla przeciwnika.

Przysługując się z uwagą tym dwojgu chrześcijanom, mogę powiedzieć:
jeden w wypowiadaniu swoich argumentów przejawia porywcze zachowanie emocjonalne, drugi pokazuje nad wyraz opanowanie w sposobie przekazu treści dostrzegam jego zauważalną dominację, oraz pewną ''higienę ''spokoju w toku prowadzonej rozmowy. Sposób takiego zachowania względem drugiego prelegenta znacząco jest odmienny.

Jeżeli chodzi o sam przebieg, wymiany ''ciosów'' jest nad wyraz infantylny.
W szachach liczy się nadzwyczajna kreatywność, przewidywalność na ruch przeciwnika nawet obliczenie wielu, wielu ruchów bierką szachową, aby zadać odpowiedni decydujący druzgocący ruch, czyli ''MAT'' królowi, głównej bierce w szachach.

Jeden i drugi właśnie tak zadziałali wymiana werset-owa, tu można zauważyć wyraźny problem, kto jest chrześcijaninem z ''powołania'' ( nie jestem arbitrem aby ocenić).
Jednak w moim rozumowaniu osoba, która dyskutuje przedstawiając swój punkt widzenia musi się całkowicie poddać ''DUCHOWI Świętemu'', aby prowadzić duchową dyskusję a nie szermierkę werset-ową.
Nie odniosłem żadnej satysfakcji z przeprowadzonej polemiki, lecz odczułem pewien dyskomfort.
Oboje dyskutujący mieli włączone ''dyktafony'' na co wyrazili obopólną zgodę, jednak jeden z nich posłużył się ''ukrytą kamerą'' – subtelnie oznajmię, takie działanie jest nieuczciwe, choć nagrywający zamazał twarz rozmówcy nie świadczy o jego szczerych zamiarach.
Czytając PS możemy znaleźć zapis słów Jezusa sparafrazuję ten tekst '' kiedy modlisz się idź w ustronne miejcie i tam rozmawiaj z swym Bogiem'', taką właśnie postawę akcentuje Jezus: BOGOBOJNOŚĆ, cześć dla samej Najwyższej Istoty oraz przejawianie osobistej pokory i wiary w Boga.

Czynić coś dla blichtru świata, wzbudzić otoczkę sensacji wokół siebie i swego ego – uważam za przejaw pychy (może zbyt mocne słowo użyłem), ale takie jest pierwsze spostrzeżenie (moja ocena).
Człowiek wierzący, bogobojny spostrzega sprawy duchowe inaczej, kierując się priorytetem duchowości, jak Jezus.
Reasumując:
przedstawianie Prawd Bożych nie jest łatwe czy proste zadanie– wymaga jednak wielkiego taktu, współczucia względem słuchacza – tego właśnie nie dostrzegłem w podcaście.
Na yt istnieje wiele podobnych podcastów w tych tematach, tylko nieliczni potrafią, przekonywająco ''udowodnić'' rację SŁOWA BOŻEGO.
Wszystkie tak znaczące wypowiedzi czy przedstawione argumenty, zleżą – TYLKO od nastawienia i przejawiania WIARY danego słuchacza.


Zauważam, że bardzo się zgadzam z Twoją oceną Mały Filozofie, że dyskusja tych dwóch rycerzy wyznaniowych, przypomina grę w szachy. Jeden i drugi zadziałali, jak szachiści, wymianą wersetową, ale nie dążyli do jednolitego poznania, duchowego przesłania Pisma Świętego, aby wyjaśnić dlaczego BT tak przewrotnie ukazuje przekaz Pisma Świętego.

Aby się nie narazić swoim współwyznawcom, jeden śmiałe – solo, otwarcie poprosił o zgodę na nagrywanie, a drugi wyrachowany, aby się przypodobać swoim współwyznawcom, uczynił to podstępnie, nagrywając ukryta kamerą. Rażąca to metoda k. rz. i gr k., którzy działają jak duet tandemu bestii dwurożnej. Jeden róg (rzymski) jawnie poniża/rzuca klątwę, a drugi (grecki) ją wykonuje. W taki sposób zostały wyrwane trzy rogi z głowy bestii czwartej z 7 rozdz. Ks. Daniela

Słusznie zauważyłeś, że "przedstawianie Prawd Bożych nie jest łatwe czy proste zadanie– wymaga jednak wielkiego taktu.", który nie jest jednak łatwo osiągalny, gdyż wymaga dożo cierpliwości i wyrozumiałości, dla przyzwyczajeń mentalnych. Taka prawda jest zgodna z tym, czego doświadczył Jan Objawiciel, że Przyjęcie i mówienie o Słowie Bożym jest słodkie, ale dzielenie się nim w środowisku bezustannych szemraczy, którzy nie są zdolni do samodzielnego, logicznego myślenia w Duchu Świętego Boga Ojca, gdyż dobrze się czyją z nałożonymi im klapkami na oczach.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-04-24, 12:38   

Witaj Pokoja :-D
Dziękuję, za obszerne logiczne przedstawienie tematu i wyrażenie osobistej opinii tejże dyskusji - pozdrawiam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13