FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trójjedyny Bóg
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-04, 18:41   

W Piśmie Świętym nie występuje słowo Trójca. Wyrażenie to składa się z dwóch łacińskich słów - tres, znaczącego trzy i unitas, znaczącego jedność i zawiera myśl: trzy w jedności lub trzy w jednym.
Aktualnie słowo Trójca wyraża myśl, że trzej bogowie są jednym Bogiem (co wbrew logice znaczyłoby, że 3 x 1 = 1 a nie 3), chociaż nauczyciele Trójcy w taki sposób jej nie określają.
Raczej przedstawiają ją jako trzy osoby będące jednym Bogiem, jako trzy osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty
w jednym Bogu, wszystkie z tej samej substancji -równe sobie, współistniejące i współwieczne.
Trójca jako pojęcie Boga występuje w naukach wszystkich starożytnych i praktycznie wszystkich współczesnych religii.
Lud Boży starotestamentowy, w odróżnieniu od pogan, nie wierzył w Trójcę. Stary Testament, wbrew twierdzeniom trynitarzy, nie naucza doktryny o Trójcy. Nie jest ona nauczana w Nowym Testamencie.
Wielu nawróconych, szczególnie po śmierci Apostołów pochodziło z pogan. Ludzie wykształceni spośród nich przeważnie nie porzucili swych trynitarskich wierzeń, lecz odnosili je do Jehowy, Jezusa i Ducha Świętego.
większość chrześcijan w trzecim stuleciu wierzyła, że święty Duch jest tylko mocą Bożą.
Na soborze w Efezie w 431 roku n. e. i w Chalcedonie w 450 roku n. e. przyjęto, że Jezus istnieje w połączeniu dwóch natur, ludzkiej i Boskiej.
Jednak wszyscy wierzący chrześcijanie początkowo zaprzeczali, aby ojciec i Syn byli równi sobie. Wodzowie i pisarze wczesnego Kościoła jak, na przykład, Ireneusz, Klement z Aleksandrii,Tertulian, Orygenes, Nowacjan, Arnobiusz, Euzebiusz itd., nader dobitnie potwierdzali, że Ojciec Niebiański jest Najwyższym
Bogiem i że Jezus jest całkowicie podporządkowany
autorytetowi i woli Boga.
Ariuszowi przeciwstawił się Anastazy utrzymując, że Ojciec i Syn są dwiema osobami w jednej istocie, równi sobie i współcześni.
Konstantyn, cesarz rzymski, miał widzenie i w konsekwencji za religię swego cesarstwa w 313 roku naszej ery uznał chrześcijaństwo. Jego wpływ w sprawach kościelnych stał się dominujący.
Odczuwając obawę, że kontrowersja między Ariuszem i Atanazym oraz podział jaki wywołała zagrażają
jedności cesarstwa, zwołał na swój koszt na sobór w Nicei w przybliżeniu tysiąc biskupów. Przybyło jedynie trzystu osiemdziesięciu czterech. Większość powstrzymała się z obawy dostania się pod kontrolę biskupa Rzymu, który podtrzymywał trynitarskie poglądy. Ten jednak nie zdołał pomimo upływu miesięcy spędzonych na argumentowaniu doprowadzić
większości z trzystu osiemdziesięciu czterech biskupów
do uznania Trójcy.
Ostatecznie Konstantyn rozstrzygnął sprawę w 325 roku n. e. i Nicejskie Wyznanie Wiary (trynitarskie) ogłoszono jako obowiązujące zasady wiary chrześcijańskiej a wszystko, co byłoby jej przeciwne, jako herezję.
Ariusz i inni antytrynitarscy biskupi zostali ekskomunikowani a pozostali antytrynitarze skazani na banicję z terytorium cesarstwa.

dcn.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-06-04, 18:54   

nike napisał/a:
W Piśmie Świętym nie występuje słowo Trójca.

Właściwie na tym mogę zakończyć czytanie.
Jeszcze zapytam tylko: gdzie w Biblii jest werset o tym, że Biblia sama się tłumaczy przez Biblię?
To wszak podstawowa nauka wszystkich biblijnie wierzących, solascriptrowców.
Szkoda, że ciągle w kółko wypisujecie to samo i za nic nie potraficie się wczytać w argumenty strony drugiej.
Ile razy można tłumaczyć, że nie chodzi o trzech bogów i że każdy wie, że nie o braku wersetu: heloo, tu mówi trójca...
W innym temacie już dziś poruszany był triumwirat :mrgreen:

Dodam, że nawet niewierzący i naukowcy, fizycy i matematycy potwierdzają, że w świecie, przyrodzie itd. jest TRÓJCA.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2023-06-04, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2023-06-04, 20:58   

Wiesława napisał/a:
Dodam, że nawet niewierzący i naukowcy, fizycy i matematycy potwierdzają, że w świecie, przyrodzie itd. jest TRÓJCA.


Dokładnie te same osoby potwierdzają, że trójca nie istnieje. :-D
I co im zrobisz?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-05, 10:27   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
W Piśmie Świętym nie występuje słowo Trójca.

Właściwie na tym mogę zakończyć czytanie.
Jeszcze zapytam tylko: gdzie w Biblii jest werset o tym, że Biblia sama się tłumaczy przez Biblię?
To wszak podstawowa nauka wszystkich biblijnie wierzących, solascriptrowców.

Ja Napisałam, że nie występuje słowo trójca, ponieważ Jezus i Apostołowie nie głosili o trójcy. A uważam, że jeżeli taka nauka byłaby właściwą, to na pewno byłaby jakaś wzmianka o trzech bogach w jednym. Również prorocy nic w tym temacie nie opowiadali, tym bardziej, że Stary Testament ma wielkie pokrycie w Nowym, choćby wjazd do Jerozolimy Jezusa jest jak napisałam wyżej wzmianka o tym u Zachariasza. Biblia jest tak skonstruowana, że proroctwa mają swoje odzwierciedlenie w Nowym Testamencie, dlaczego tak jest?----Bo to BOSKA RĘKA PISAŁA.
Druga rzecz Jeżeli jest trójca, to do niej należy Bóg, Jezus i Duch św.--- Do kogo Jezus się modlił, w OGRÓJCU? Sam do siebie? Skoro oni w trójkę są jedną osobą? WARTO O TYM POMYŚLEĆ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-06-05, 10:48   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
W Piśmie Świętym nie występuje słowo Trójca.

Właściwie na tym mogę zakończyć czytanie.
Jeszcze zapytam tylko: gdzie w Biblii jest werset o tym, że Biblia sama się tłumaczy przez Biblię?
To wszak podstawowa nauka wszystkich biblijnie wierzących, solascriptrowców.

Ja Napisałam, że nie występuje słowo trójca, ponieważ Jezus i Apostołowie nie głosili o trójcy. A uważam, że jeżeli taka nauka byłaby właściwą, to na pewno byłaby jakaś wzmianka o trzech bogach w jednym. Również prorocy nic w tym temacie nie opowiadali, tym bardziej, że Stary Testament ma wielkie pokrycie w Nowym, choćby wjazd do Jerozolimy Jezusa jest jak napisałam wyżej wzmianka o tym u Zachariasza. Biblia jest tak skonstruowana, że proroctwa mają swoje odzwierciedlenie w Nowym Testamencie, dlaczego tak jest?----Bo to BOSKA RĘKA PISAŁA.
Druga rzecz Jeżeli jest trójca, to do niej należy Bóg, Jezus i Duch św.--- Do kogo Jezus się modlił, w OGRÓJCU? Sam do siebie? Skoro oni w trójkę są jedną osobą? WARTO O TYM POMYŚLEĆ.


Jezus modlił się do Boga Ojca, nie do siebie. Widzę, że powielasz stereotypy. Ile razy można pisać, że nie chodzi o trzech bogów. Bój jest jeden i jest Duchem. Aby dotrzeć do ludzi, do innego wymiaru, że tak powiem, musiał (bo chciał, z litości, a łaski) przyjąć (wcielić się) postać taką, jak my mamy. Bóg stał się na kilkadziesiąt lat człowiekiem-Synem. Ten sam -Jeden Jedyny Bóg-Duch, nie drugi Bóg, tylko ten jedn. Bóg może istnieć i istnieje w nieskończenie wielu postaciach. Istnieje w przestrzeni i poza nią, w czasie i poza czasem. Jest obecny w człowieku i w każdej żywej istocie oraz niematerialnych tworach. Bez boskiego pierwiastka nie mogłoby nic istnieć.
Duch Boga, Duch Święty jest tym, co jest wszędzie i zawsze. Napisano, że Duch św. nawet bada głębokości Boże. Co to znaczy? To znaczy, że Duch ma wszystko pod kontrolą, mądrość boża ma kontrolę nawet nad Synem ;Jezus mówił, że nic innego nam nie przekazuje, niż to, co Ojciec Mu powierzył i nad tym czuwał właśnie Duch św.
Tak to rozumiem, i nie potrzeba mi wersetu.
Wersetów pośrednich, wskazujących na istnienie Trójosobowego Boga jest aż nadto. Można poczytać stare uzasadnienia z dyskusji, a także uzasadnienia w różnych artykułach.
Genialnie wykazana nauka o tym jest w książkach Martina LLoyd-Jonesa
1. Bóg Ojciec
2. Bóg Syn
3. Bóg Duch Święty
https://en.wikipedia.org/wiki/Martyn_Lloyd-Jones
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-05, 12:16   

Cytat:
Wiesia napisała/
Jezus modlił się do Boga Ojca, nie do siebie. Widzę, że powielasz stereotypy. Ile razy można pisać, że nie chodzi o trzech bogów. Bój jest jeden i jest Duchem. Aby dotrzeć do ludzi, do innego wymiaru, że tak powiem, musiał (bo chciał, z litości, a łaski) przyjąć (wcielić się) postać taką, jak my mamy. Bóg stał się na kilkadziesiąt lat człowiekiem-Synem.

—Wiesiu ty rozumiesz co mówisz?
Jeżeli ten prawdziwy Bóg zszedł na ziemię i stał się synem, to znaczy, że Boga najwyższego nie było w tym czasie w niebie, tylko był w synu, po co wiec syn się modlił do Boga skoro wiedział, że jest on Bogiem?
Cytat:
Wiesia napisała/
Ten sam -Jeden Jedyny Bóg-Duch, nie drugi Bóg, tylko ten jedn. Bóg może istnieć i istnieje w nieskończenie wielu postaciach. Istnieje w przestrzeni i poza nią, w czasie i poza czasem. Jest obecny w człowieku i w każdej żywej istocie oraz niematerialnych tworach. Bez boskiego pierwiastka nie mogłoby nic istnieć.


też wierzę, że kiedy patrzę na kwiaty, to widzę dzieło Boga, ale czy tam Bóg siedzi? To nie wierzę. W całym stworzeniu i wszechświata i ludzi, roślin zwierząt wszystkiego widać, że samo się nie stworzyło musiała być pierwsza przyczyna.
Cytat:
Wiesia napisała/
Duch Boga, Duch Święty jest tym, co jest wszędzie i zawsze. Napisano, że Duch św. nawet bada głębokości Boże. Co to znaczy? To znaczy, że Duch ma wszystko pod kontrolą, mądrość boża ma kontrolę nawet nad Synem ;Jezus mówił, że nic innego nam nie przekazuje, niż to, co Ojciec Mu powierzył i nad tym czuwał właśnie Duch św.
Tak to rozumiem, i nie potrzeba mi wersetu.


A ja tak tę sprawę rozumiem-1Kor.2:10
Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.
Boskie Prawdy -- Bóg dał poznać wiernym głębokie rzeczy Boskie.-
Bóg udziela swemu poświęconemu ludowi znajomości, zrozumienia i oceny głębokich rzeczy z Jego Słowa przez używanie przez niego swoich intelektualnych zdolności (ducha Bożego) w badaniu Jego Słowa.-
Cytat:
Wiesia napisała/
Wersetów pośrednich, wskazujących na istnienie Trójosobowego Boga jest aż nadto. Można poczytać stare uzasadnienia z dyskusji, a także uzasadnienia w różnych artykułach.

Mnie interesuje Biblia i proszę o teksty biblijne, uważam Biblię za wystarczające źródło wiedzy religijnej, potrzebnej do ZBAWIENIA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-06-05, 13:01   

nike napisał/a:
—Wiesiu ty rozumiesz co mówisz?
Jeżeli ten prawdziwy Bóg zszedł na ziemię i stał się synem, to znaczy, że Boga najwyższego nie było w tym czasie w niebie, tylko był w synu, po co wiec syn się modlił do Boga skoro wiedział, że jest on Bogiem?

Doskonale wiem, co mówię, ale ty mnie nie rozumiesz. Nic bardziej mylnego (starałam się to wyjaśnić, ale widac nieudolnie), że skoro Syn był na ziemi w ciele, to Boga w niebie nie było.
Był i jest i ani na chwilę nie opuszcza nieba, ale JEDNOCZEŚNIE, jest WSZĘDZIE, jest Synem, jest ("odrobiną") w tobie i w każdym stworzeniu, jest wszystkim we wszystkim. Zawsze i wszędzie.
Naprawdę warto trochę poszerzyć ogląd i nie zamykać się tylko i wyłącznie w Biblii. Naprawdę warto również poczytać interpretacje, i to różnych ludzi, nie patrząc na wyznanie. Warto pofilozofować z filozofami o takich zagadnieniach, jak Bóg, Syn Boży, Obecność, Kosmos itd.itd.
Bóg jest większy niż te tysiąc kilka stron, którymi dysponujemy.
nike napisał/a:
Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.
Boskie Prawdy -- Bóg dał poznać wiernym głębokie rzeczy Boskie.-

I właśnie piszesz, że Bóg, że Duch , a uporczywie zaprzeczasz, że Duch (o którym piszesz) to OSOBA. To Boska Dusza.
Czy ty, twoje "ja" nie jest osobą? Ciało, duch dusza - toż to trójca, ale w jednym. Nie rozumiesz?
nike napisał/a:

Mnie interesuje Biblia i proszę o teksty biblijne, uważam Biblię za wystarczające źródło wiedzy religijnej, potrzebnej do ZBAWIENIA.

Ależ w proponowanych przeze mnie materiałach właśnie w oparciu o Biblię jest wyjaśnienie tych kwestii.

Ponadto uważam, że Biblia nie jest do zbawienia potrzebna. Można być osobą zbawioną bez biegłej znajomości PS. Biblia owszem, jest przydatna, mówi przecież o ważnych sprawach, ale to Bóg daje zbawienie. Nie robi tego na podstawie oglądu kto ile razy przeczytał Pismo św.
To byłby absurd. Pomyśl o ludziach w przeszłości. To my mamy tak łatwo pod tym względem. Pisząc, że do zbawienia jest Biblia potrzebna zamykamy drogę dla miliardów.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-03-03, 19:43   

Zapraszam do dyskusji o TRÓJCY-----

zapraszam :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-03, 21:16   

Interesujący temat znaleziono w necie:


Aby uzyskać odpowiedź na powyższe pytania przypatrzymy się temu, jakie inne określenia przybiera szatan według Biblii, lub jakie mu ona nadaje. Zobaczymy, że diabeł wielokrotnie nazywany jest tak jak osoby Boże. Stara się on naśladować Boga prawie we wszystkim.

Bóg - Ojciec, Syn i Duch Święty
Bóg (J 20:28)
Władca (Dz 5:31)
Ojciec (Iz 9:5)
dzieci Boga (1J 3:10)
synowie Boży (Rz 8:14)
Światłość (J 1:9)
Pan (Dz 10:36)
Król (Ap 19:16)
Duch Święty (Mt 12:32)
Lew z pokolenia Judy (Ap 5:5)
„jak błyskawica” (Mt 24:27)
„Jego wygląd - jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy” (Ap 1:16)
Kościół Boży (2Kor 1:1)
Tron Boży (Ap 7:15)
„Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!” (2Kor 13:13)

Szatan
„bóg tego świata” (2Kor 4:4)
„władca tego świata” (J 12:31)
„ojciec kłamstwa” (J 8:44)
„dzieci diabła” (1J 3:10)
syn diabelski (Dz 13:10)
„anioł światłości” (2Kor 11:14)
pan (Mt 6:24, 1Kor 8:5), Belzebub dosłownie „pan much” lub Baal-zebul tzn. „pan wywyższony” (Mt 10:25)
król (Ap 16:10, 9:11)
„zły duch” (Mt 11:18, 12:24)
„diabeł, jak lew ryczący” (1P 5:8 por. Ap 13:2)
„jak błyskawica” (Łk 10:18)
„Jaśniejący Syn Jutrzenki” (Iz 14:12 por. 2Kor 11:14)
„synagoga szatana” (Ap 2:9)
„tron szatana” (Ap 2:13)
„I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii i z ust Fałszywego Proroka trzy duchy jakby ropuchy” (Ap 16:13)


Jak z powyższego widać szatan przybierając postać triady potwierdza istnienie prawdziwej Trójcy Świętej.
Tak samo jak uzurpując sobie prawo do innych tytułów i własności Bożych zaświadcza, że Bóg jest ich właścicielem, a on jedynie stara się być Jego naśladowcą, aby zwodzić nieutwierdzonych w wierze ludzi.
Ci którzy jemu nie dali się zwieść wiedzą, że Bóg istnieje w Trójcy Świętej, w której zostali ochrzczeni: „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28:19)
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-03-04, 21:10   

małyfilozof napisał/a:

Interesujący temat znaleziono w necie:
Aby uzyskać odpowiedź na powyższe pytania przypatrzymy się temu, jakie inne określenia przybiera szatan według Biblii, lub jakie mu ona nadaje. Zobaczymy, że diabeł wielokrotnie nazywany jest tak jak osoby Boże. Stara się on naśladować Boga prawie we wszystkim.

Przeanalizowałam wszystkie teksty zacytowane i moja analiza wygląda tak:------ Bóg (J 20:28)---- Tedy odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Panie mój, i Boże mój!---tutaj Tomasz odnosi się tylko do Jezusa, Jezus często mówił np.:--do faryzeuszy, do wielkich świata, czy ludzi wpływowych BOGAMI JESTEŚCIE I Jezus też dla uczniu był bogiem, bo był nauczycielem ich.
Władca (Dz 5:31)---- Tego Bóg za księcia i zbawiciela wywyższył prawicą swoją, aby dana była ludowi Izraelskiemu pokuta i odpuszczenie grzechów.
Ojciec (Iz 9:5)----- Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwą imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju;
Dziecię narodziło się => Prorok mówił w przenośni czasu o przyszłości narodzeniu się Jezusa.
A syn => Dar Boży, jaki uczynił ze Swego Syna od Jordanu, a kończąc na krzyżu.
Dany jest => "Darem Bożym jest żywot wieczny w Chrystusie", Rzym.6:23.
Panowanie będzie => Jezusa nad ziemią w Tysiącleciu.
Na ramieniu jego => Władza i sława spoczywać będzie na Jezusie Chrystusie.
Imię jego => W oczach tych ludzi, którzy Go odrzucili, będzie:
Dziwny, radny => On jest najwspanialszym w całej rodzinie Bożej istot duchowych. Jest On wodzem, nauczycielem, cudownym wzorem do naśladowania Go.
Bóg mocny => Władca. "Powstań o Boże, a sądź ziemię [społeczeństwo]", Psalm 82:8. "Stolica Twoja o Boże na wieki wieków", Psalm 45:7. "Przeto i doskonale zbawić może tych, którzy przez Niego przystępują do Boga", Żyd.7:25.
Ojciec wieczności => Tak nazwany jest Chrystus - Głowa i Ciało - który udzieli żywot wieczny ludzkości.
Synowie Boży [Rzym.8:14]---- Bo którzykolwiek Duchem Bożym prowadzeni bywają, ci są synami Bożymi.
Pan (Dz 10:36)---- A co się tknie słowa, które posłał synom Izraelskim, opowiadając pokój przez Jezusa Chrystusa, który jest Panem wszystkiego,
Król (Ap 19:16)----- A ma na szacie i na biodrach swoich imię napisane: Król królów i Pan panów.-----Jezus wraz z
Oblubienicą w Tysiącleciu.
Duch Święty (Mt 12:32)------ I ktobykolwiek rzekł słowo przeciwko Synowi człowieczemu, będzie mu odpuszczono; ale kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczono, ani w tym wieku ani w przyszłym.--------- Duch Św, to MOC BOGA WSZEMOGĄCEGO. A MOC, MĄDROŚĆ, MIŁOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ BOGA NAJWYŻSZEGO, to są przymioty BOSKIEGO charakteru.
Lew z pokolenia Judy (Ap 5:5)---- Tedy mi jeden z onych starców rzekł: Nie płacz! Oto zwyciężył lew, który jest z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, aby otworzył księgi i odpieczętował siedem pieczęci ich. ----JEZUS
„jak błyskawica” (Mt 24:27)---- Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.----- Jezus jest już obecny w atmosferze ziemskiej jako duchowa istota od 1874 roku. I niszczy zły porządek rzeczy.
„Jego wygląd - jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy” (Ap 1:16)----- I miał w prawej ręce swojej siedem gwiazd, a z ust jego wychodził miecz z obu stron ostry, a oblicze jego jako słońce, kiedy jasno świeci.------ prawej ręce swojej => pod swoim kierownictwem, ochroną i pieczą
Siedem gwiazd => niosących światło niebiańskie duchowej oświaty, czyli nauki.
Miecz obosieczny => Słowo Boże karci grzech na wszystkie strony, na tyle, na ile posiadają go jego najgorliwsi zwolennicy.
Kościół Boży (2Kor 1:1)---- Paweł, Apostoł Jezusa Chrystusa przez wolę Bożą, i Tymoteusz brat, zborowi Bożemu, który jest w Koryncie, ze wszystkimi świętymi, którzy są we wszystkiej Achai.
Tron Boży (Ap 7:15)----- Dlatego są przed stolicą Bożą i służą mu we dnie i w nocy w kościele jego, a ten, który siedzi na stolicy, jako namiotem zasłoni ich.
„Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!” (2Kor 13:13)
pan (Mt 6:24, 1Kor 8:5), Belzebub dosłownie „pan much” lub Baal-zebul tzn. -----służenie Bogu i mamonie „pan wywyższony” (Mt 10:25-----Jezus
„I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii i z ust Fałszywego Proroka trzy duchy jakby ropuchy” (Ap 16:13)
Jak z powyższego widać szatan przybierając postać triady potwierdza istnienie prawdziwej Trójcy Świętej. -----szatan wiele rzeczy potwierdza.
Tak samo jak uzurpując sobie prawo do innych tytułów i własności Bożych zaświadcza, że Bóg jest ich właścicielem, a on jedynie stara się być Jego naśladowcą, aby zwodzić nieutwierdzonych w wierze ludzi.
Ci którzy jemu nie dali się zwieść wiedzą, że Bóg istnieje w Trójcy Świętej, w której zostali ochrzczeni: „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28:19)---------- W imię => Z upoważnienia. (Formułka przy symbolu wodnego zanurzenia - chrztu - winna poprawnie brzmieć następująco: Bracie Janie (Janino), w imię Ojca i Syna, z Ich upoważnienia przez ducha świętego, ja ciebie chrzczę).
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-04, 21:31   

Cześć Nike :lol: , miło usłyszeć, to była mozolna praca, co z SZATANEM czy też analizowałaś ( przecież to lustrzane odbicie) w przedstawionym moim poście.
O Jezusie wiele piszemy a o SZATANIE prawie nic - świadomie omijamy ten temat.
Powinniśmy być w tejże sprawie OBIEKTYWNI , nie tylko pisząc o ''JAR''(czytaj wspak), lecz też o ciemniej mocy przeciwniku Boga - SZATANIE.
Gdyby nie Jego działania, nie wiem czy teraz nie byłbym w warunkach prapradziadów z sierpem w dłoni w otoczeniu pięknych uroczych owoców, nawet dobra i zła
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-03-04, 22:34   

Jutro zajmę się szatanem, ale chyba 3 teksty z szatana, napisałam,że dotyczą Jezusa, ale napiszę jakąś uwagę lub kilka słów do każdego tekstu, bo lubię bardzo takie dociekania. Na jeden post to troszkę za dużo jest wyszukiwania. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-04, 22:59   

Nike :-D , masz rację fakt napisałaś o SZATANIE, szczerze przyznam przeczytałem pobieżnie, kiedy czytałem drugi raz uważnie, już przesłałem post po Twojej wypowiedzi - przepraszam
Owe porównania, które zamieściłem jak wspomniałem to ''lustrzane '' podobieństwo Dworu BOGA i Dworu SZATANA.
Uważam, że racjonalne równoważnia pomiędzy TYMI obojgu przeciwnikami.
Nie spiesz się to temat rzeka, przyjąłem postawę bronienia SZATANA - szalony pomysł z mojej strony.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-03-04, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-03-06, 12:29   

Odpowiedź do małegofilozofa
Szatan
„bóg tego świata” (2Kor 4:4)---- W których bóg świata tego oślepił zmysły, to jest w niewiernych, aby im nie świeciła światłość Ewangelii chwały Chrystusowej, który jest wyobrażeniem Bożym.
Świata tego ---- Starego złego porządku rzeczy przez oszukaństwo, błąd, przesąd, przez namawianie,by unikać prowadzenia rozmów na temat religii. Przez nauczanie o "trójcy", [mistycyzm i okultyzm], przez mesmeryzm przez hipnotyzm i spirytyzm, itp. nauki. Trzyma w złudzeniu, "bo ciemności okrywają ziemię, a zaćmienie narody", Izaj.60:2. Częścią misji Chrystusa jest głosić "ślepym przejrzenie", Łuk.4:18. "Otworzą się oczy ślepych", Izaj.35:5.
U ludzi stanowią pole walki między duchem świętym, a duchem złego. Jedni mniej, inni więcej tę walkę prowadzą.
„władca tego świata” (J 12:31)----- Teraz jest sąd świata tego, teraz książę świata tego precz wyrzucony będzie.-------
Książę świata tego Szatan, władca uzurpator, który otrzymał władzę oszukaństwem w starym, złym świecie. Przeciwnik rodzaju ludzkiego.
Ten sąd rozpocznie się w TYSIĄCLECIU, gdzie szatan zostanie kompletnie unicestwiony i już nigdy nie zaszkodzi ludzkości.
„ojciec kłamstwa” (J 8:44)----- Wyście z ojca diabła i pożądliwości ojca waszego czynić chcecie; on był mężobójcą od początku i w prawdzie nie został, bo w nim prawdy nie ma: gdy mówi kłamstwo, z swego własnego mówi, iż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.-------
Wszyscy, którzy nie są w harmonii z Bogiem przy Chrystusie, są dziećmi diabła, w TYSIĄCLECIU, kiedy zostaną wzbudzeni z grobu, będą musieli restytuować swoje charaktery, bo inaczej nie osiągną ZBAWIENIA.
„dzieci diabła” (1J 3:10)----- Po tym poznać dziatki Boże i dzieci diabelskie. Wszelki, który nie czyni sprawiedliwości, nie jest z Boga, i który nie miłuje brata swego.------
syn diabelski (Dz 13:10)---- I rzekł: O, pełny wszelkiego oszukaństwa i wszelkiej przewrotności, synu diabelski, nieprzyjacielu wszelkiej sprawiedliwości! Nie zaprzestaniesz ty wykrzywiać prostych dróg Pańskich?--
„anioł światłości” (2Kor 11:14)---- A nie dziw: bo i szatan sam przemienia się w Anioła światłości.-----
szatan jest bardzo sprytny potrafił przedstawić każdą naukę np.:--- o wiecznych mękach, i papiestwo mu uwierzyło a tym samym bluźnią imię Boże, bo wieczne męki dla ludzkości to nie jest nauka biblijna., podobnie nauka o Trójcy, dusza nieśmiertelna, życie pozagrobowe itd.itd. To są nauki DIABELSKIE.
W szatanie mamy wroga poddającego próbie nasze serca. W konflikcie z nim, sami i bez pomocy, bylibyśmy, z powodu jego wielkiej przebiegłości, jak karły w ręku olbrzyma.
On jest tak przebiegły, że może przedstawić zło za dobro a dobro za zło i dla swoich samolubnych celów powoduje, że jego słudzy robią wrażenie, jak gdyby byli sługami sprawiedliwości tak, że byłby w stanie, gdyby to było
możliwe, zwieść istotnie wybranych. Stąd powinniśmy być bardzo czujni wobec zawsze oszukańczych machinacji jego i jego sług.
król (Ap 16:10, 9:11)----- A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia; i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach, i gryźli ludzie z bólu swoje języki.-----9:11----- I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon [Niszczyciel].----
„jak błyskawica” (Łk 10:18)---- Tedy im rzekł: Widziałem szatana, jako błyskawicę z nieba spadającego.
Łuk.10:18
Widziałem w mym przedludzkim stanie, szatana jako odznaczającego się światłością z nieba spadającego, ze swego stanowiska chwały i jasności.
(Łuk.10:18) i spadł na ziemię, w atmosferze której (Efez.2:2) jest uwięziony jako w swym więzieniu (Iz.14:12; 2 Piotra 2:4).
„Jaśniejący Syn Jutrzenki” (Iz 14:12 por. 2Kor 11:14)----Jakoż to, żeś spadł z nieba, o jutrzenko! która wschodzisz rano? powalony aż na ziemię, który wątlił narody!----
Jutrzenka to pierwotne stanowisko szatana. W drugim znaczeniu tyczy literalnego i mistycznego Babilonu.
Która wschodzisz rano Jeden z pierwszych aniołów stworzonych.
Powalony na ziemię ---- Ograniczony w mocy i działaniu.
o jutrzenko ---- [poprawnie - o Lucyferze];-
powalony aż na ziemię ---- nie możesz przejść po za atmosferę ziemi.-
„synagoga szatana” (Ap 2:9)---- Znam uczynki twoje i ucisk, i ubóstwo, (aleś bogaty), i bluźnierstwo tych, którzy się powiadają być Żydami, a nie są, ale są bóżnicą szatańską.------
Bóżnica szatańska --- anielscy i ludzcy wodzowie zastępów szatańskich, szczególnie papiestwo (włączając w to hierarchię), sekciarski kler katolicki i protestancki.------
„tron szatana” (Ap 2:13,)
„I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii i z ust Fałszywego Proroka trzy duchy jakby ropuchy” (Ap 16:13)-----[Ap.16:14]----
Nieczyste duchy ----- nauki. Prawdopodobnie iż to odnosi się do praw królów, iż posiadają je " z łaski Bożej " , jak również i władzy kleru.
Podobne do żab => żaby mają bardzo mądre wejrzenie, paszcze obszerne, wielce nadymają się i tylko skrzeczą.
Różne sekty pobudowały sobie wyznaniowe tamy, ogrodziwszy części strumienia prawdy, którego starannie zasłoniły przed światłem i powietrzem tak, że zamiast być źródłem życia, stały się istną sadzawką dla żab.
Bestii ---- papiestwo.
Fałszywy prorok ----- jest to jeszcze system, który w ciągu
W. Ew. zwodzi ludzkość.------- Obraz bestii.
Czyniące cuda ----- na dowód że posiadają władzę, starają się pokazać pewne znaki, między innymi kładą nacisk na to, że Bóg naznaczył królów i kapłanów w narodzie Izraelskim.
Królów ----- wielcy ludzie w sprawach cywilnych, społecznych, religijnych i finansowych.
Na wojnę ------ czas ucisku.
Albowiem są duchy diabelskie czyniące cuda ---- działają przez czarowników, czarną magię, praktyki czarnoksięskie, fetysz, magię, czary, uroki, seanse spirytystyczne, nekromancję, regres wieku, reinkarnację, leczenie przez ducha, leczenie wiarą, obce języki, nawiedzenia, mistyfikacje,
psycho wykresy, pozazmysłowe słyszenie, jasnowidztwo, krystalomancję, wróżenie astrologię, horoskopy, deski ouija, stoliki piszące, guślarstwo, sztukę magiczną, pukania, duchy stukające, pisma duchów i szeptania, umysłową telepatię, pozazmysłową percepcję, hipnotyzm, mesmeryzm, transy, wizje, materializowanie, cuda, przez zlecenia uzyskiwane w wyniku przetasowania kart, otwieranie Biblii na chybił trafił, celem otrzymania odpowiedzi na pytania itd.-
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-06, 14:25   

Cześć Nike :-D , dziękuję za perfekcyjną analizę - ukłony przesyłam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-03-06, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13