FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Axanna
2013-04-28, 20:23
Dary Ducha i Owoce Ducha.
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-05-16, 17:47   

Odbiegamy od tematu temat jest : Dary Ducha i Owoce Ducha.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-05-16, 20:03   

Nike wybacz, ale sie odniose do Krystiana (najwyzej mozemy wydzielic temat) -

czy nieklanianiem sie balwanom tez nie zarobisz na zbawienie, wiec powiesz ze mozna sie klaniac?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-05-16, 20:56   

Axanna napisał/a:
Nike wybacz, ale sie odniose do Krystiana (najwyzej mozemy wydzielic temat) -

czy nieklanianiem sie balwanom tez nie zarobisz na zbawienie, wiec powiesz ze mozna sie klaniac?


odpowiem na przykładzie
jeżeli kochasz swojego ojca ziemskiego to do innego faceta nie będziesz przecież, mówiła tato :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
fly3 

Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 45
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2013-05-16, 21:05   

[quote="Axanna"]Po co wiec mamy w Biblii zachety "starajcie sie", "zapierajcie sie", "czuwajcie", po co ostrzezenia ze cialo walczy przeciwko duchowi, skoro to wszystko ma byc "owoc"?



Bo ciało walczy przeciwko duchowi, jeśli masz żonę i obok sąsiadkę, co cie podrywa, to w twoim ciele odbywa się walka czy kocham żonę i nie pójdę do sąsiadki mimo że mnie kusi, czy olewam żonę i idę do sąsiadki jako kochanki. Nie mniej jednak żona bardzo kocha swojego męża i nawet jak ją zdradzi to mu wybaczy i nie przestanie być jego żoną.

Albo dziecko i rodzić, matka mówi że wódka jest zła, a do syna przychodzą koledzy z wódką i zapraszają do picia, i syn wybiera, kocha matkę i nie idzie pić albo załamuje się i idzie z kolegami na wódkę. Ale mimo że przyjdzie do domu pijany to matka go nie wydziedziczy tylko przez miłość mu wybaczy mimo że "upadł".


W jednym i drugim przypadku ten mąż i ten syn tak naprawdę nie chciał krzywdzić żony/matki, jednak natura faceta (pociąg seksualny) czy pociąg syna do wódki czasem bierze górę. Wtedy mówimy o grzechu i upadku.
Nie mniej jednak bezwarunkowa miłość tej matki czy żony (bez warunkowa czyli nie za to kim jest ten mąż czy za to ze ten syn nie pije czasem) powoduje to że, jeśli ten syn czy mąż przyjdzie skruszony, nie bierze od razu rozwodu czy matka nie wydziedzicza swojego syna syna bo się upił.
I syn i ten mąż powinien "starać sie", "zapierać sie", "czuwać" żeby nie dać się skusić, bo raz ze zasmuci żonę/ matkę a dwa może ponieść konsekwencje swojego działania czyli wpaść w alkoholizm albo złapać chorobę weneryczną, dlatego przykładowo matka zabrania synowi pić bo wie ze to dla niego szkodliwe.
I tutaj widzimy owoce, owocem miłości do matki czy żony jest to ze syn ma dobre życie bez alkoholu a mąż nie naraża się na choroby weneryczne, owocem nieposłuszeństwa może być alkoholizm albo jakaś choroba.

Nie wiem czy ja to dobrze oddałem tym porównaniem i czy nie namieszałem za bardzo, ale może chociaż tak z grubsza :)

Pozdrawiam Tomek
Ostatnio zmieniony przez fly3 2013-05-16, 21:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-05-16, 21:41   

fly3,

zgadza się ciało walczy przeciwko duchowi, tak jak napisałeś

(16) I powiadam: Postępujcie zgodnie z duchem i nie schlebiajcie pragnieniom ciała. (17) Ciało bowiem żywi pragnienia przeciwne duchowi, duch natomiast pragnie czego innego niż ciało - tak bardzo są sobie przeciwstawne - i dlatego czynicie to, czego nie chcecie. (18) Jeżeli jednak duch wami kieruje, nie jesteście pod panowaniem Prawa.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
niose
chrześcijanin

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-05-18, 14:28   

Może mi umknęło, ale zapytam:

CZY KTOKOLWIEK z was tutaj wypowiadających się w tym temacie został napełniony Duchem Świętym i usługiwał innym jakimkolwiek darem Ducha?
_________________
udzielam się też na lozaposzukiwaczyprawdy
 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-05-18, 15:40   

Niose, same deklaracje nie sa wiele warte, zas rozmowy tu sie tocza w oparciu o Pismo Swiete, ktore jest natchnione i na tej zasadzie argumentujmy. Nie widze wiekszego sensu w przykrzykiwaniu sie kto wiecej ma darow - wnioskuj to z pisania, a nie na podstawie deklaracji (zazwuyczaj pustych jak znam zycie) - to rada.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-05-18, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-05-18, 18:23   

niose, Proponuję ci, przeczytać posta od pierwszej strony w tym temacie, to szybciej zrozumiesz jakie kto z nas ma stanowisko odnośnie darów.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
niose
chrześcijanin

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-05-18, 18:28   

Axanna: Napisałem tu cokolwiek w rodzaju "przekrzykiwania kto ma więcej darów" ?
Mam wnioskować z pisania, czy ktoś usługiwał darem czy nie? I jednocześnie te deklaracje tu na forum uważasz za puste?

ok, spróbuje przeczytać wszystko
_________________
udzielam się też na lozaposzukiwaczyprawdy
Ostatnio zmieniony przez niose 2013-05-18, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
niose
chrześcijanin

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-05-18, 18:54   

przeczytałem, no i cóż, dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o najważniejszym aspekcie tego...ok..więc..

Skopiuje tu mój tekst z innego forum na temat daru języków modlitwie:

O Językach. Jest to jeden z darów Ducha. Jak to się zaczęło? W dniu zesłania Ducha Świętego:

Cytat:
I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał.
[Dz 2:4]


Można zauważyć, że języki pojawiały się przy Napełnienie (zstąpieniu) Ducha Świętego na ludzi. (Nie zawsze. Języki nie są czymś "obowiązkowym", ludzie dostawali różne dary, Paweł napisał to w liście do koryntian.)
Cytat:

A gdy Paweł włożył na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty i mówili językami, i prorokowali.
[Dz 19:6]

I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy z Piotrem przyszli, że i na pogan został wylany dar Ducha Świętego;Słyszeli ich bowiem, jak mówili językami i wielbili Boga. [Dz 10:46]



Ok, mówili na językach, ale co mówili?
(Dla tych którzy rozumieli dany język w swoim własnym jezyku:)

a) ogłaszanie dzieł bożych

zarówno Żydzi jak prozelici, Kreteńczycy i Arabowie - słyszymy ich, jak w naszych językach głoszą wielkie dzieła Boże.[Dz 2:11]

b) uwielbianie
I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy z Piotrem przyszli, że i na pogan został wylany dar Ducha Świętego;
Słyszeli ich bowiem, jak mówili językami i wielbili Boga. Wtedy odezwał się Piotr:
[Dz 10:46]

c) rzeczy tajemne - cokolwiek to oznacza
Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza.
[1Kor 14:2]

A dla tych którzy nie rozumieli, brzmiało to niedorzecznie,szaleńczo i niezrozumiale:
Cytat:

Bo jeżeli wysławiasz Boga w duchu, jakże zwykły wierny, który jest obecny, może rzec na twoje dziękczynienie: Amen, skoro nie rozumie, co mówisz?
[1Kor 14:16]

Jeśli się tedy cały zbór zgromadza na jednym miejscu i wszyscy językami niezrozumiałymi mówić będą, a wejdą tam zwykli wierni albo niewierzący, czyż nie powiedzą, że szalejecie?
[1Kor 14:23]

wszakże w zborze wolę powiedzieć pięć słów zrozumiałych, aby i innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy słów językiem niezrozumiałym.
[1Kor 14:19]



OK. Jak wygląda definicja daru języków?
dokładnie tak:

Cytat:
Bo jeśli się modlę, mówiąc językami, duch mój się modli, ale rozum mój tego nie przyswaja.
[1Kor 14:14]
Kto językami mówi, siebie tylko buduje [1Kor 14:4]


Więc, jaka korzyść z daru języków, jeśli samego się nie rozumie?

Dlaczego Paweł napisał takie coś ? :

Cytat:
Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy;
[1Kor 14:18]

A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany.
[1Kor 14:5]

Dlatego ten, kto mówi językami, niechaj się modli o dar wykładania ich.
[1Kor 14:13]




W tym miejscu muszę zakończyć cytowanie Biblii i rozpocząć opowiadanie o moich własnych doświadczaniu tego daru. Języki to nie tylko niezrozumiałe sylaby. Wśród moich znajomych słyszałem hebrajski, włoski, francuski, niemiecki i tajlandzki.

Od kilku dni dość mocno używam daru języków i tłumaczenia. Bóg pokazał mi coś naprawdę ważnego, co pozwoliło mi zrozumieć, dlaczego Paweł chciał aby wszyscy mieli dar języków oraz modlili się o dar tłumaczenia.

Jako, że mam dar języków i tłumaczenia, mogę zaobserwować jak te oba dary uzupełniają się wzajemnie, i jak przez tą "współpracę" ja jestem jestem mocno zbudowany.
Nie byłoby daru tłumaczenia, gdyby nie było daru języków.

W skrócie: W jakichkolwiek okolicznościach w jakimkolwiek czasie, niezależnie jak bardzo nie chciałoby mi się szukać Boga i czytać Jego słowa, niezależnie od tego czy zmywałbym naczynia czy czekał na przystanku na autobus...Mogę zacząć modlić się na językach, bez wytężania umysłu, bez myślenia nad tym, i dzięki darowi tłumaczenia zrozumieć np. jak oddaje Bogu chwałę, albo o co mój duch się modli...i mogę zostać podniesiony duchowo przybliżony do Boga, w radości i pokoju.

Okoliczności przestają mieć znaczenie, autobus mógłby się spóźnić kolejne 5 minut, itp.
Dzięki tym darom, można o każdej porze i okolicznościach, zostać podniesionym na duchu.

Dlaczego Paweł dziękował, że modli się na językach?

Paweł miał ciągle trudności, cierpienia, zarówno od rzymian, pogan, żydów jak i wierzących. Gdzie by nie poszedł, był w niebezpieczeństwie, (Przeczytajcie 2 Kor 11;23-27)
Wyobraźcie sobie te 2 tygodnie na dryfującym okręcie (Dzieje 27,27)...

Paweł w każdych okolicznościach mógł wielbić Boga. I my też powinniśmy być przygotowani.

Zachęcam Was. Jeśli już masz dar języków, to zacznij go używać i modlić się o wykładanie.
Jeśli jeszcze nie masz, to módl się o napełnienie Duchem. Proś tez innych aby się modlili o to.
Dalej, czy dar języków służył do ewangelizacji? Moim zdaniem nie z dwóch powodów.

1. Jest napisane, że na językach głosili dzieła Boże...a potem Piotr wstał i wygłosił pierwszą przemowę ewangelizacją. Nie musiałby tego robić, jesli to wszystko byłoby już powiedziane na językach.

2. Drugi powód to to, że jest napisane,że Paweł woli kilka słów zrozumiale niż 10 000 na językach nie zrozumiałych. Gdyby języki były tylko i wyłącznie zrozumiałymi językami, i to w dodatku tylko dla ewangelizacji nieznajomych to Paweł nie napisałby tego.

Czy dary Ducha się skończyły? Nie, one będą trać do przyjścia doskonałości.

Ok, to na razie tyle, to i tak jest masa materiału do przetrawienia :)


Ktoś powiedział w tej dyskusji, że owoce Ducha są jak udoskonalenie naszego charakteru, nas samych. Nie zgodzę się z tym, ponieważ nasza natura jest skażona i musi być ukrzyżowana. Nie ma w niej nic dobrego. Dopiero kiedy zapieramy się samych siebie, możemy wydawać owoce Ducha. Tylko z Nim, możemy miłować tych którzy nas krzywdzą, okazywać radość, pokój cierpliwość niezależnie od okoliczności w jakich się znaleźliśmy, tylko z Nim możemy być wstrzemięźliwi i nieważna jak bardzo kusiłby świat.

Może macie jakieś pytania?
_________________
udzielam się też na lozaposzukiwaczyprawdy
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-05-18, 22:13, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-05-18, 21:07   

Cytat:
niose, Czy dary Ducha się skończyły? Nie, one będą trać do przyjścia doskonałości.


1]---Dlaczego uczniowie apostołów nie mogli przekazywać darów ducha swoim uczniom, przez nakładanie rąk?

2]co jest doskonałością która ma przyjść?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
niose
chrześcijanin

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-05-18, 21:51   

Adminie, proszę usuń te [hide] z tych dwóch tekstów, bo teraz są widoczne tylko dla zalogowanych a fajnie by było, aby nie zalogowani również je widzieli...

1.) Mogli, Tymoteusz jest bardzo dobrym przykładem. Jednak to nie jest jedyny sposób otrzymywania darów. 2 tym 1,6

2.) Doskonałość będzie w wiecznym królestwie, po tysiącletnim królestwie. Druga możliwość jest taka, ze dary staną się bezużyteczne po pochwyceniu i zmartwychwstaniu, bo wtedy będziemy już w uwielbionych ciałach na zawsze z Jezusem.
_________________
udzielam się też na lozaposzukiwaczyprawdy
 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-05-18, 22:16   

Ja mam pytanie:
Cytat:
Zachęcam Was. Jeśli już masz dar języków, to zacznij go używać i modlić się o wykładanie.
Jeśli jeszcze nie masz, to módl się o napełnienie Duchem.

czy uwazasz, ze kto nie ma daru jezykow ten nie jest napelniony Duchem?

P.S. jedno [hide ] usunelam, zamykajace, ale otwierajacego cos nie widze, ale bez zamykajacego i tak nie dziala.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-05-18, 22:22   

nike,
Cytat:
1]---Dlaczego uczniowie apostołów nie mogli przekazywać darów ducha swoim uczniom, przez nakładanie rąk?


niose,
Cytat:
1.) Mogli, Tymoteusz jest bardzo dobrym przykładem. Jednak to nie jest jedyny sposób otrzymywania darów. 2 tym 1,6


W których słowach tego tekstu Tymoteusz przekazuje dar. np. mówienia językami?
Według mnie to on miał posługiwać się darem jaki otrzymał i uzdrawiać, głosić, czyli [prorokować] nauczać. Tekst nic nie mówi,że Tymoteusz przez nałożenie rąk na któregoś, ze swoich uczni, przekazał mu tę siłę i umiejętność jaką sam posiadał. tj. mówienie językami narodów ościennych, uzdrawiania, prorokowania.
Takiej władzy to uczniowie apostołów nie posiadali.

Tak jak pisałam we wcześniejszych postach, były tylko dwa przypadki gdzie większe grono uczni otrzymało dary, mówienia językami, prorokowania, uzdrawiania. tj. w dzień Pięćdziesiątnicy i drugi przypadek w Cezarei, wszystkie inne przypadki udzielania darów mówienia językami, czy prorokowania, czy uzdrawiania odbywały się przez nałożenie rąk APOSTOŁÓW innej możliwości nie było. Stąd kiedy zmarł ostatni uczeń który posiadał te dary, po jego śmierci dary ustały, bo nie było apostołów do ich przekazywania.

(6) Dla której przyczyny przypominam ci, abyś wzniecał dar Boży, który w tobie jest przez włożenie rąk moich.

A czy czasami tą doskonałością nie jest Biblia?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
niose
chrześcijanin

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 24
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2013-05-18, 22:37   

ojej, pomyliłem się, źle odczytałem post...myślalem, że chcesz wiedzieć, jak to apostołowie przez nakładanie rąk., nie zauważylem, ze chodzi o uczniów apostołów...

Dary mogą się objawia "tylko na daną chwilę" np. osoba która na codzien nie modli się o uzdrowienie chorych, może znaleźć sie w takiej sytuacji, i Bóg może zadziałać....

Podam taki przykład:
Jest taki dokument , był na YT, "nieokiełznana miłość". miał to być dokument z ewangelizacji, a wyszedł dokument o działającym Bogu. Operator dźwięku. chrzescijanin, ale nie wierzący za bardzo w natychmiastowe cuda, został poproszony o modlitwe nad nogą człowieka,który nie mógł chodzić sam, miał kule. I ten operator już po nagraniu stwierdził, że sam nie wierzył, że cokolwiek się wydarzy.
A jednak się wydazyło. Po kilku zdaniach modlitwy, ten człowiek porzucił kule i zaczął chodzić i ielbić Boga na głos. A wszystko zostało nagrane.

Axanna - można być napełnionym Duchem i nie mieć żadnego daru, jak najbardziej tak. Wierze, że Bóg nie chce abyśmy długo pozostawali w takim miejscu. Jest napisane, w liście do koryntian, aby zabiegać o dary. Ja byłem kilka tygodni w takiej sytuacji, od napełnienia do pojawienia się modlitw na językach. A to był dopiero początek, wykładanie później przyszło, a prorokowanie kilka dni temu dosłownie. I zauważam, że to jest trochę jak w szkole, małymi kroczkami.
_________________
udzielam się też na lozaposzukiwaczyprawdy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16