FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jedynozbawczość
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13662
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 441/608
 72%
Wysłany: 2013-06-21, 12:44   

Cytat:
narwik, Próbujesz mi coś wyperswadować, ale ja zdania nie zmienię.


Nie po to był mój post do ciebie.

Cytat:
Wiem, że Biblia dosłownie nie nazywa nikogo Świadkiem Jehowy, ale czy o tym całym 'obłoku świadków' nie można by było tak powiedzieć?


Jakim obłoku?

Cytat:
Mój związek wyznaniowy przyjął taką nazwę, żeby się wyraźnie odróżniać od wszystkich innych religii.
(podstawa Iz 43/10-12), to po pierwsze, dalej:


(10) Wy jesteście moimi świadkami - wyrocznia Pana - i moimi sługami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi, oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie. (11) Ja, Pan, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy.

Jest tez i taki tekst:

Jr 25:29 bt "Bo oto od miasta, nad którym wzywano mojego imienia, rozpoczynam karę, a wy mielibyście pozostać nie ukarani? Nie ujdziecie kary, lecz raczej miecz przywołam przeciw wszystkim mieszkańcom ziemi - wyrocznia Pana Zastępów."

Ja myślę,że nie potrzebnie, chcecie się wyróżnić, lepiej będzie jak nas Bóg wyróżni w tysiącleciu.

Cytat:
Piszesz, że "nie jesteśmy na próbie do życia wiecznego". To po co głoszona jest ewangelia nike?


Więc ty uważasz,że obecnie jesteś na próbie do życia wiecznego? to znaczy,ze w tysiącleciu nie umrzesz już to z góry wiesz? Czy twój charakter już dochodzi do doskonałości? Czy prawie czujesz się świętym? Pomysl.

tysiąclecie jest sadem dla nas wszystkich ziemian, obojętnie jak dużo wiemy, to co obecnie sobie zaskarbiamy to zaowocuje dla nas w tysiącleciu, będziemy mieli lżej z wyrobieniem sobie charakteru na wzór i podobieństwo Stwórcy.

Głosić powinniśmy przy każdej okazji, ale największe głoszenie to czas tysiąclecia jest.

Jest też taki tekst:

Mt 7:6 bgn "Nie dawajcie świętego psom, ani nie rzucajcie waszych pereł przed świnie, by ich nie podeptały swoimi nogami, i kiedy się obrócą, nie rozszarpały was."
Wesołą nowinę powinniśmy ogłaszać tym co chcą jej słuchać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-21, 12:54   

nike napisał/a:
Głosić powinniśmy przy każdej okazji, ale największe głoszenie to czas tysiąclecia jest.

Zgadza się, Nike. Miliardy ludzi powstanie z grobów. Mnóstwo z nich nie słyszało orędzia biblijnego. Ale po co w takim razie teraz mamy nakaz głoszenia? Jaki jest jego cel?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-21, 16:10   

Makarios,

fakt, że to nie do mnie, ale pozwól, że się ponownie wypowiem
Cytat:
Zgadza się, Nike. Miliardy ludzi powstanie z grobów. Mnóstwo z nich nie słyszało orędzia biblijnego. Ale po co w takim razie teraz mamy nakaz głoszenia? Jaki jest jego cel?


ale jeszcze raz Cię zapytam, kto Twojej organizacji religijnej pozwolił głosić w imieniu Boga Prawdziwego ?
Jeżeli mi odpowiesz, ze Jezus to dlaczego za tym co głosicie nie idzie uzdrawianie chorych itd.
po co one były apostołom, przecież mogli tylko głosić zmartwychwstałego Jezusa?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-06-21, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-21, 16:42   

Krystian napisał/a:
Makarios,
fakt, że to nie do mnie, ale pozwól, że się ponownie wypowiem

Nie widzę sensu, Krystianie. Jesteś z góry uprzedzony na wszystko, co się wiąże z Ciałem Kierowniczym. Dlatego sam rozumiesz ...

Pozdrawiam!
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-21, 17:15   

Makarios,

Cytat:
Nie widzę sensu, Krystianie. Jesteś z góry uprzedzony na wszystko, co się wiąże z Ciałem Kierowniczym. Dlatego sam rozumiesz ...

Rozumiem tylko to, że Ty chcesz wyznawać CK, a ja Boga Prawdziwego i Jego syna Jezusa Chrystusa. Jeżeli uważasz, że się mylę to wykaż to mi słowami Biblii.

ps doskonale wiesz, że tam , gdzie mówicie zgodnie z Biblią się zgadzam
nigdy bym się nie odważył negować Twoje poglądy np. odnośnie trójcy, duszy nieśmiertelnej, piekła itd.
pozdrawiam i nie bierz moich postów osobiście do siebie
ja tylko piszę o organizacjach religijnych, które twierdzą, że tylko u nich jest zbawienie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-21, 17:17   

Krystian napisał/a:

ja tylko piszę o organizacjach religijnych, które twierdzą, że tylko u nich jest zbawienie

Sęk w tym, że ja podzielam ten pogląd ...
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-21, 17:26   

Makarios napisał/a:
Krystian napisał/a:

ja tylko piszę o organizacjach religijnych, które twierdzą, że tylko u nich jest zbawienie

Sęk w tym, że ja podzielam ten pogląd ...


no to piszesz według waszej doktryny do trupa :-( , ponieważ ja w imieniu CK, głosić nauki
sprzecznej z Biblią nie zamierzam :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-21, 17:28   

Krystian napisał/a:

no to piszesz według waszej doktryny do trupa :-( , ponieważ ja w imieniu CK, głosić nauki
sprzecznej z Biblią nie zamierzam :-D

Nigdy nikogo nie przekreślam, Krystianie. A co masz pragnienie głosić, to jest wyłącznie Twoją sprawą i ja to szanuję.
Ostatnio zmieniony przez Gedeon 2013-06-21, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-06-21, 17:40   

nike,

Cytat:
Więc ty uważasz,że obecnie jesteś na próbie do życia wiecznego? to znaczy,ze w tysiącleciu nie umrzesz już to z góry wiesz? Czy twój charakter już dochodzi do doskonałości? Czy prawie czujesz się świętym? Pomysl.


Myślę nike, cały czas myślę.
Właśnie dlatego, że nie czuję się świetym - a do tego jesteśmy zachęcani w 1 Pio 1/14-16

[b]14 Jako posłuszne dzieci, przestańcie się kształtować według pragnień, jakie poprzednio żywiliście w swej niewiedzy, 15 ale w zgodzie ze Świętym, który was powołał, sami też stańcie się święci w całym swym postępowaniu, 16 gdyż jest napisane: „Macie być święci, ponieważ ja jestem święty”.[b]

W tym miejscu możesz powiedzieć, że to dotyczy klasy niebiańskiej, ale ziemskiej też.

Tak nike, uważam, że jestem na próbie (jeżeli dobrze cię rozumię), ale i wszyscy ludzie też muszą dokonać wyboru, tak jak przed potopem.

Jeżeli chodzi o tysiąclecie, to odpowiem tak:
Pragne przeżyć zbliżający się Armagedon, ale żeby przejść żywo muszę dążyć do świętości. To chyba jasne, że jako ludzie niedoskonali nie osiągniemy jej teraz. Na to bedzie - jak mówisz - 1000 lat.
Bóg, na nową ziemię wprowadzi tych, którzy zmienili swoją dotychczasową osobowość (Ef 4/22-24)

Do myślenia pobudzają również słowa z Łuk 13/24,25:
[b] „Wytężajcie siły, by wejść przez wąskie drzwi, gdyż wielu, mówię wam, będzie się starało wejść, lecz nie zdoła,  gdy już gospodarz wstanie i zamknie drzwi, a wy staniecie na zewnątrz i zaczniecie pukać do drzwi, mówiąc: ‚Panie, otwórz nam’. Ale on, odpowiadając, rzeknie wam: ‚Nie wiem, skąd jesteście’.

Jeżeli dochowam wierności Jehowie teraz, przed próbą Armagedonu, to o wiele łatwiej będzie mi dochować lojalności w 1000-leciu.
Nie chcę umierać i taką żywię nadzieję.
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13662
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 441/608
 72%
Wysłany: 2013-06-21, 18:14   

Cytat:
narwik, Myślę nike, cały czas myślę.


Nad czym tak myślisz, bo chyba nie bardzo zrozumiałam?

Właśnie dlatego, że nie czuję się świetym - a do tego jesteśmy zachęcani w 1 Pio 1/14-16

Tekst ten zdecydowanie odnosi się do Maluczkiego stadka bezpośrednio, bo to Oblubienica Pańska w Wieku Ewangelii była na próbie do życia. I to oni obecnie są już świętymi w niebie.

Cytat:
W tym miejscu możesz powiedzieć, że to dotyczy klasy niebiańskiej, ale ziemskiej też.


do ziemskich klas ten teks będzie odnosił się w tysiącleciu i to na końcu tysiąclecia, kiedy już będziemy doskonałymi,, zbawionymi, zmartwychwstałymi do życia wiecznego.

Cytat:
Tak nike, uważam, że jestem na próbie (jeżeli dobrze cię rozumię), ale i wszyscy ludzie też muszą dokonać wyboru, tak jak przed potopem.


Absolutnie nie.Żeby być na probie do zycia wiecznego, człowiek musi mieć warunki ku temu stworzone i takie warunki będziemy mieli w tysiącleciu i wtedy kiedy próby nie przejdziemy, zginiemy i to będzie sprawiedliwy wyrok.

Łuk 13/24,25: --- ten tekst nie odnosi się do obecnego czasu, kiedy pan zamknie drzwi? Pan zamknął drzwi do klasy Maluczkiego Stadka, ale do królestwa drzwi nie zamknie, dopiero w małym okresie w królestwie zamknie drzwi, do życia wiecznego niepoprawnym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-21, 18:18   

nike napisał/a:
Żeby być na probie do zycia wiecznego, człowiek musi mieć warunki ku temu stworzone

Pozwól Nike, że Cię o coś zapytam. Gdzie jest napisane, że próba będzie się odbywać w odpowiednich warunkach. Próba kojarzy mi się raczej z czymś zupełnie innym, niż mówisz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-21, 18:43   

nike,

Cytat:
Absolutnie nie.Żeby być na probie do zycia wiecznego, człowiek musi mieć warunki ku temu stworzone i takie warunki będziemy mieli w tysiącleciu i wtedy kiedy próby nie przejdziemy, zginiemy i to będzie sprawiedliwy wyrok.


rozumiem, że to jest twój osobisty pogląd
jeżeli biblijny to podaj werset
Adam w raju jako doskonały człowiek, miał odpowiednie warunki, a i tak zgrzeszył
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13662
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 441/608
 72%
Wysłany: 2013-06-21, 20:14   

I Tom Pastor. Russell

Wyraz sąd znaczy coś więcej niż tylko wydanie wyroku. Zawiera on w sobie zarówno ideę procesu sądowego, jak i wydanie decyzji w oparciu o przeprowadzony proces.

Wieku Tysiąclecia, kiedy to Mesjasz będzie panował, sprawował rządy i sądził świat w sprawiedliwości, dając możliwość próby, jak i wydając wyrok. O tym okresie napisane jest: On będzie sądził świat w sprawiedliwości i w swym dniu pokaże, kto jest owym błogosławionym i możnym Królem królów i Panem panów (Dz. Ap. 17:31; 1 Tym. 6:15).
(31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
Pismo Święte mówi o wielkim Dniu Sądu, czyli próby, o Dniu który należy jeszcze do przyszłości, i wskazuje, że w tym dniu rzesze ludzkości mają przejść całą swą próbę i otrzymać ostateczny wyrok.
Bóg jednak wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat. Jak to możliwe? Czyżby Bóg zmienił zdanie? Czy doszedł do wniosku, że próba pierwszego człowieka i wydanie ogólnego wyroku było niesprawiedliwe, zbyt surowe, i postanowił sądzić teraz świat indywidualnie? Nie. Gdyby Bóg zmienił zdanie co do swego pierwszego wyroku, to jakie mielibyśmy gwarancje, że decyzja podjęta w wyniku przyszłej próby będzie sprawiedliwa. Nie znaczy to, że Bóg uznaje za niesprawiedliwą decyzję podjętą w pierwszym sądzie, lecz że przygotował On wykupienie spod kary pierwszego sądu. Uczynił to w tym celu, aby móc zaoferować wszystkim ludziom możliwość jeszcze jednego sądu (próby) w bardziej sprzyjających warunkach – gdy wszyscy będą posiadać doświadczenie grzechu i jego skutków. Bóg nie zmienił ani joty w swym pierwotnym planie, który został opracowany zanim powstał świat. Sam wyraźnie nas informuje, że On się nie zmienia i że pod żadnym pozorem nie może oczyścić winnego. Bóg wyegzekwuje w całości sprawiedliwie nałożoną karę. Tę całą karę poniósł Odkupiciel, czyli zastępca dany przez Boga, Jezus Chrystus, który „z łaski Bożej za wszystkich śmierci zakosztował”. Nasz Pan swoim własnym życiem zapłacił okup za rasę Adamową, ma zatem prawo przedstawić wszystkim ludziom nową ofertę uzyskania życia. Oferta ta dana jest Kościołowi na warunkach Przymierza Ofiary (Ps. 50:5: Rzym. 12:1), a światu – Nowego Przymierza (Rzym. 14:9; Hebr. 10:16; Jer. 31:31).

Na razie tyle. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6091/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-22, 15:41   

nike,

Cytat:
Bóg nie zmienił ani joty w swym pierwotnym planie, który został opracowany zanim powstał świat.


nie rozumiem tych słów
Bóg stwarzając świat już założył, że Adam zgrzeszy?
więc na co go stworzył?
dla mnie te słowa Russela są niedorzeczne, choć go szanuję w innych kwestiach
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13662
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 441/608
 72%
Wysłany: 2013-06-22, 18:13   

Krystian napisał/a:
nike,

Cytat:
Bóg nie zmienił ani joty w swym pierwotnym planie, który został opracowany zanim powstał świat.


nie rozumiem tych słów
Bóg stwarzając świat już założył, że Adam zgrzeszy?
więc na co go stworzył?
dla mnie te słowa Russela są niedorzeczne, choć go szanuję w innych kwestiach


Bóg stwarzając świat i Adama dał mu własną wolę i nie ingerował w nią. Bóg wiedział dobrze, jaki będzie koniec tej własnej woli człowieka, nie ingerował i dopuścił do doświadczeń, jakie na człowieka spadły, być może dla lekcji, na przyszłość .
Ludzkość doświadczała zła przez 6000 lat i kiedy zaczą wszyscy wstawać z grobu, i ludzie zobaczą,ze to już koniec jest zla, zrozumieją do czego doprowadziła ludzkość własna wola.

I dobrze Russell napisał nic w swoim planie Bóg nie zmienił, Bog dopuscił, do tragedii jaka ludzkość spotkala. Ludzkość oceni w tysiącleciu nieograniczona milość Boga Ojca do rodzaju ludzkiego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13