FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jedynozbawczość
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-17, 23:21   jedynozbawczość

Jak sądzicie dlaczego , niektóre wspólnoty religijne np. Kościół Rzymsko- Katolicki, Świadkowie Jehowy, Kościół Prawosławny
twierdza, że aby być zbawionym , należy być ich członkiem?.
Pan Jezus, przecież inaczej stwierdził:
Kto by przyjął jedno z takich dziatek w imieniu moim mnie przyjmuje, a ktokolwiek by mnie przyjął, nie mnie przyjmuje, lecz tego, który mnie posłał

Uczniowie widać, Go nadal nie rozumieli, więc padło kolejne pytanie od apostoła Jana:
Nauczycielu ! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami , jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami.

Widać, że apostołowie, myśleli, że tylko oni mogą mieć receptę na jedynozbawczość
a co odpowiedział Pan Jezus ?
Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić.

Podane wersety pochodzą z Biblii Warszawskiej ( Ewangelia Marka 9:37- 41 )
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-06-17, 23:33   

Krystian,
Cytat:
jedynozbawczość


Jest tylko w Jezusie Chrystusie, w żadnej religii, i pod żadnym szyldem wyznaniowym.
Nie ma chyba w Piśmie Świętym,żadnego tekstu, który by choć sugerował, o zbawieniu w jakiejś religii, czy wyznaniu.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-18, 21:05   

nike napisał/a:

Jest tylko w Jezusie Chrystusie, w żadnej religii, i pod żadnym szyldem wyznaniowym.
Nie ma chyba w Piśmie Świętym,żadnego tekstu, który by choć sugerował, o zbawieniu w jakiejś religii, czy wyznaniu.

Czy w takim razie przynależność religijna nie ma żadnego znaczenia?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-18, 21:17   

w ogole to droga zbawienia jest waska tak ze co by kto nie gadal ze to jego ta wlasciwa, kazdy musi pilnie patrzec ktoredy zmierza, bo to jego wlasny los od tego zalerzy i nic mu nie pomoga skiniecia na ksiedza gdy sie znajdzie nie tam nizby chcial. Zreszta Pan wyraznie powiedzial ze gdy slepy slepego prowadzi obaj w dol wpadna, wiec jest w naszy interesie uwazac kto jest naszy przewodnikiem, bez wzgledu na to co mowi.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-06-18, 22:04   

Cytat:
Makarios, Czy w takim razie przynależność religijna nie ma żadnego znaczenia?


Według mnie nie ma żadnego, jeżeli chodzi o nasze z martwych wzbudzenie, bo to Okup Jezusa nam gwarantuje powstanie z grobu, a nie przynależność religijna.

Znaczenie obecne dla nas ma ponieważ my już w tym życiu na podstawie Biblii potrafimy rozpoznać głębokie rzeczy duchowe, co w Tysiącleciu ludzkość dopiero będzie poznawać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-18, 22:14   

nike napisał/a:
Cytat:
Makarios, Czy w takim razie przynależność religijna nie ma żadnego znaczenia?


Według mnie nie ma żadnego, jeżeli chodzi o nasze z martwych wzbudzenie, bo to Okup Jezusa nam gwarantuje powstanie z grobu, a nie przynależność religijna.

Coś ta teoria się kupy nie trzyma, Nike. Dlaczego więc dyskutujemy tu o prawdach biblijnych i i trzymaniu się mierników Bożych jak to i tak nie ma znaczenia!
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-06-19, 00:03   

Mogłabym zacytować z KKK na temat tego jakie ma Kościół zdanie co do zbawienia osób spoza Kościoła?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-06-19, 00:19   

Makarios napisał/a:
nike napisał/a:
Cytat:
Makarios, Czy w takim razie przynależność religijna nie ma żadnego znaczenia?


Według mnie nie ma żadnego, jeżeli chodzi o nasze z martwych wzbudzenie, bo to Okup Jezusa nam gwarantuje powstanie z grobu, a nie przynależność religijna.

Coś ta teoria się kupy nie trzyma, Nike. Dlaczego więc dyskutujemy tu o prawdach biblijnych i i trzymaniu się mierników Bożych jak to i tak nie ma znaczenia!


Nie wkładaj mi słowa swoje oki. Ja tak nigdzie nie powiedziałam, ze nie ma znaczenia, bo ma bardzo duze znaczenie.

Czasami mówimy,że Polska jest daleko za zachodem nawet mówimy 50 lat mamy do tyłu, i my co znamy Boski Plan zbawienia, chociaż może nie zupełnie, to w tysiącleciu będziemy tez mogli powiedzieć świat jest najmniej 50 lat za nami [taki dałam może mało udolny przykład]
Bo to co się zacznie świat z martwych wzbudzony uczyć w tysiącleciu, to my już będziemy znali , bo tego właśnie się teraz uczymy. Może będziemy mogli pomagać ludziom w zrozumieniu różnych aspektów słowa bożego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-19, 09:43   

nike napisał/a:

Nie wkładaj mi słowa swoje oki. Ja tak nigdzie nie powiedziałam, ze nie ma znaczenia, bo ma bardzo duze znaczenie.

Według mojej oceny, to tak wygląda, Nike. I dlatego nie trzyma się to kupy. Bo tu nie chodzi o to kto kogo wyprzedzi w znajomości prawdy i o ile lat, tylko chodzi tu o życie wieczne lub wieczną zagładę. Musisz mieć świadomość, że wydarzenia opisane w Liście 2 do Tesaloniczan 1:6-9 rozegrają się przed rozpoczęciem się tysiącletniego panowania Jezusa. I jeśli to ja mówię zgodnie z Biblią, a ktoś zawierzy Tobie, to może zginąć na wielki i nigdy nie zmartwychwstać! Nie wiem czy jesteś tego świadoma?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-06-19, 10:08   

Cytat:
Makarios,
w Liście 2 do Tesaloniczan 1:6-9 rozegrają się przed rozpoczęciem się tysiącletniego panowania Jezusa. I jeśli to ja mówię zgodnie z Biblią, a ktoś zawierzy Tobie, to może zginąć na wielki i nigdy nie zmartwychwstać! Nie wiem czy jesteś tego świadoma?



(6) Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, (7) a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi (8) w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. (9) Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego
Jest tutaj mowa o zagladzie w tysiącleciu, anie przed tysiącleciem. Żeby zniszczyć czlowiekia najpierw trzeba mu stworzyć warunki dobre do życia i w tysiącleciu tak będzie, każdy ktory tam umrze musi być świadomy swojego czynu złego i to będzie osobisty wybor jednostki.
Kom. br. Russella.
Przy objawieniu Pana=> Greckie słowo "apokalupto" oznacza: odkrycie, otwarcie, objawienie czegoś.
W ogniu=> W sądzie ognistym, pożerającym gniew, zło i czyniących zło. Sprawiedliwe oczyszczające sądy, które będą palić zło przez całe Tysiąclecie.
Boga nie znają=> Nie uznają Go. Którzy w rzeczywistości nie są zapoznani z Bogiem, nie są posłuszni głosowi i światłu sumienia, które każdy do pewnego stopnia posiada.
Nie są posłuszni=> Nawet wielu z tych, którzy Go poznali.
Którzy=> Licząc w to i szatana, i postępujących jego śladami.
Odniosą pomstę=> "I pójdą ci na wieczne zniszczenie", Mat.25:46.
Wieczne zatracenie=> Wtórą śmierć, a nie zachowanie ich w mękach lub inny sposób. "Będą wygładzeni z ludu", Dz.Ap.3:23. "Staną się jakoby ich nie było", Abdyjasz 16.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-19, 10:18   

nike napisał/a:
Cytat:
Makarios,
w Liście 2 do Tesaloniczan 1:6-9 rozegrają się przed rozpoczęciem się tysiącletniego panowania Jezusa. I jeśli to ja mówię zgodnie z Biblią, a ktoś zawierzy Tobie, to może zginąć na wielki i nigdy nie zmartwychwstać! Nie wiem czy jesteś tego świadoma?



(6) Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, (7) a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi

Po pierwsze - podczas Tysiąclecia nikt nikogo nie będzie uciskał. Po drugie - podczas ostatecznego rozrachunku pod koniec Tysiącletniego panowania, Jezus nie przyjdzie z aniołami, tylko ze swoimi braćmi kupionymi z ziemi i z nim panującymi.

I jeszcze jedno:

"Gdy mówię niegodziwemu: ‚Na pewno umrzesz’, a ty go nie ostrzegasz i nie przemówisz, by ostrzec niegodziwego przed jego niegodziwą drogą w celu zachowania go przy życiu, to on, będąc niegodziwym, umrze w swym przewinieniu, lecz jego krwi będę się domagał z twojej ręki" (Ezechiela 3:18).
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-06-20, 00:48   

nike napisał/a:
Krystian,
Cytat:
jedynozbawczość


Jest tylko w Jezusie Chrystusie, w żadnej religii, i pod żadnym szyldem wyznaniowym.
Nie ma chyba w Piśmie Świętym,żadnego tekstu, który by choć sugerował, o zbawieniu w jakiejś religii, czy wyznaniu.



Jestem innego zdania w tej kwestii i to z kilku powodów.

Od zarania dziejów prawdziwego wielbienia Jehowy strzegli patriarchowie, którzy byli głowami rodzin. Potem Bóg powołał w tym celu naród izraelski (5Moj 7/7; Izaj 43:10-12)

Czy Bóg w tym czasie popierał jakieś inne kulty? Nie.

Dlaczego niektórzy ludzie z narodów stawali się prozelitami? Bo rozpoznali prawdziwego Boga i chcieli skorzystać z jego błogosławieństw. Zatem musieli porzucić swoją religię, czy nie tak?

Czy po wprowadzeniu chrystianizmu, Żydzi nie musieli zmienić swoich wierzeń? I to jak!

Czy Jezus nie ostrzegał przed podziałami? Ostrzegał (Mar 3:24)

"Żebyście wszyscy mówili zgodnie i żeby nie było wśród was rozdzwieków" - nawoływał Paweł w 1 Kor 1/10

Co widzimy dzisiaj w religiach chrześcijańskich? Podziały i brak jedności.

Prawdziwa jedność jest tylko możliwa w obrębie jednej denominacji. Czy nie tak?
Dlatego w Efez 4/4,5 czytamy o 'jednym Panu, jednej wierze i jednym chrzcie'.


Warto się też zastanowić w jakim celu Jezus powołał zbór chrześcijański i dla czyjej chwały (Mat 24/14; Dz 15:14-17)

 "Symeon wyczerpująco opowiedział, jak to Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia.  A z tym zgadzają się słowa Proroków, tak jak jest napisane:  ‚Potem wrócę i odbuduję upadły szałas Dawidowy; i odbuduję jego ruiny, i na nowo go postawię, aby pozostali ludzie pilnie szukali Jehowy wespół z ludźmi ze wszystkich narodów — nazwanymi od mego imienia, mówi Jehowa, który czyni te rzeczy". (wers z imieniem Bożym zawiera cytat z Amosa 9/12 LXX)

Czyim świadkiem był Jezus? Czy nie przyszedł po to, żeby spełnić wolę Ojca? (Obj 1/5)

Czy 'wychodzący z wielkiego ucisku' oraz zmartwychwstali, nie będą wyznawali jednej i tej samej wiary w nowym świecie? Będą musieli (Sof 3/9)

Rozważenie tych faktów podpowiada, że slogan "raz zbawiony na zawsze zbawiony' nie ma racji bytu. Nikt nie jest zwolniony od posłuszeństwa Bogu i spełniania jego woli, jasno wyłuszczonej w Piśmie Św.

A zatem Bóg sie nie zmienia i uznaje tylko jedną religię i jedną ochroni podczas Armagedonu.
Jeżeli będzie to Twoja, to bedziesz mieć powód do radości, a jeżeli moja, to ja będe się radował. :)
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-20, 09:30   

zgadza sie, z tym ze nie "twoja-moja", ale czy ta biblijna, a uwazam, ze przynaleznosc (do biblijnej) zalezy od kazdego indywidualnie, a nie od przynaleznosci do organizacji jakichkolwiek ludzkich, nawet gdy utrzymuja ze to akurat oni sa ta wlasciwa. Mozna byc "w Twoja", a sie okazac na zewnatrz, podczas gdy ktos "w moja" akurat wejdzie :)
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-06-20, 09:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-06-20, 12:23   

Cytat:
narwik, Prawdziwa jedność jest tylko możliwa w obrębie jednej denominacji. Czy nie tak?
Dlatego w Efez 4/4,5 czytamy o 'jednym Panu, jednej wierze i jednym chrzcie'.


(4) Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie.

Tekst ten odnosi się do klasy Maluczkiego Stadka, ponieważ oni w Wieku Ewangelii byli na probie do zycia wiecznego i obecnie są już w niebie.
I w nich był jeden duch i jedna wiara w Okup Jezusa Chrystusa, nie koniecznie oni musieli nazywać się ŚJ. Oni bez nazwy byli takowymi.
Klasa Maluczkiego Stadka wybierała się prze 2000 lat z różnych denominacji i kościołów.
Nie znaczy jednak to,ze obecnie kiedy my nie jesteśmy na próbie do życia wiecznego [bo taką próbę będziemy mieli w tysiącleciu dopiero], żeby osiagnać zbawienie musimy być obecnie w jakiejś jednej denominacji czy wyznaniu. Bóg patrzy na nasze serca, a nie przynależność.

Cytat:
Czyim świadkiem był Jezus? Czy nie przyszedł po to, żeby spełnić wolę Ojca? (Obj 1/5)


Tak oczywiście, był świadkiem swojego Ojca i głosił o nim, nie miał jednak nazwy ŚJ. Apostołowie też byli świadkami Boga Najwyższego i Jego Syna, ale nie nazywali się ŚJ Klasa Maluczkiego Stadka tez była świadkami Boga i Jego Syna i opowiadali o nim, ale nie mieli nazwy ŚJ.Byli to ludzie ze wszystkich wyznań. W obecnym czasie my wszyscy nawet na tym forum jesteśmy świadkami Boga Najwyższego i Jego Syna, obojętnie z jakiej denominacji jesteśmy, nie mamy jednak nazwy ŚJ.

Cytat:
Czy 'wychodzący z wielkiego ucisku' oraz zmartwychwstali, nie będą wyznawali jednej i tej samej wiary w nowym świecie? Będą musieli (Sof 3/9)


Jeden pasterz i jedna owczarnia będzie dopiero w tysiącleciu już po inauguracji i wszyscy ludzie którzy zaczną wstawać z grobów będą musieli uznać tę jedną jedyną naukę, nie będzie to jednak ani nauka badaczy, ani ŚJ, ani KrK, ani zielonoświatkowców, ani Baptystów, to będzie Jezusa Pana nauka, która wszyscy przyjmiemy z ochotą.

Cytat:
Rozważenie tych faktów podpowiada, że slogan "raz zbawiony na zawsze zbawiony' nie ma racji bytu. Nikt nie jest zwolniony od posłuszeństwa Bogu i spełniania jego woli, jasno wyłuszczonej w Piśmie Św.


Ja tak nigdzie nie piszę,że zbawiony ktoś jest np. przy chrzcie, Ja zawsze powtarzam,ze na zbawienie musimy sobie zasłużyć, w tysiącleciu już w warunkach przyjaznych dla człowieka bez szatana.

Cytat:
A zatem Bóg sie nie zmienia i uznaje tylko jedną religię i jedną ochroni podczas Armagedonu.
Jeżeli będzie to Twoja, to bedziesz mieć powód do radości, a jeżeli moja, to ja będe się radował. :)


Nikt nie będzie miał powodu do radości ze względu na religie jaka obecnie wyznaje, ponieważ żadna religia obecnie nie jest doskonalą i choć minimalne to sa w niej błedy.. Naszym powodem do radości po pierwsze będzie nasze wzbudzenie z grobu, po drugie łaska naszego Ojca Niebiańskiego i Jego syna,ze dał nam ten przywilej. Dalej wielką radością dla nas będzie ,że będziemy mogli żyć w krolestwie i być zaliczonym do tej wielkiej owczarni. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-06-21, 11:06   

Nikuś droga, nie jest tak źle :)

A tak na poważnie.
Próbujesz mi coś wyperswadować, ale ja zdania nie zmienię. Wiem, że Biblia dosłownie nie nazywa nikogo Świadkiem Jehowy, ale czy o tym całym 'obłoku świadków' nie można by było tak powiedzieć?
Mój związek wyznaniowy przyjął taką nazwę, żeby się wyraźnie odróżniać od wszystkich innych religii.
(podstawa Iz 43/10-12), to po pierwsze, dalej:

- Chodzi też o uświęcenie imienia Bożego, które poszło w zapomnienie
- Przywrócenie tegoż Imienia w własnym przekładzie Biblii, bo na rynku nie było takowych
- Obrona tegoż Imienia, które było i nadal jest szargane
- Obwieszczenie światu, że prawdziwy Bóg, to Jehowa, który jest Stwórcą i Zbawcą.
- Wykazanie, że Jehowa ma swoje zamierzenie wobec ziemi i jej mieszkańców i je konsekwentnie realizuje.
- Że żyjemy w 'dniach ostatnich' o czym świadczą wydarzenia na świecie począwszy od ubiegłego wieku
- I na podstawie tego co jest głoszone, każdy musi dzisiaj dokonać wyboru, komu chce służyć, czy Jehowie czy Szatanowi

Piszesz, że "nie jesteśmy na próbie do życia wiecznego". To po co głoszona jest ewangelia nike?
- "Wszyscy jesteśmy świadkami" - nie wszyscy, nike, nie wszyscy...
- "Żadna religia nie jest doskonała". A czy kiedykolwiek była? Przeciez tworzą ją ludzie niedoskonali
- "Raz zbawiony na zawsze zbawiony". Wiem, że ty tak nie myślisz, to odnosiło się do innych czytelników...
Inne jest mniej ważne

Chciałbym się z Tobą spotkać w nowym świecie i innymi też... :)
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13