FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jedynozbawczość
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-24, 21:45   

Acha czyli prawie NIC. :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-24, 21:49   

nike napisał/a:
Acha czyli prawie NIC. :-(

Jeśli tak uważasz, to niech będzie :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-25, 10:53   

Makarios napisał/a:
nike napisał/a:
Acha czyli prawie NIC. :-(

Jeśli tak uważasz, to niech będzie :)


Tak uważam, bo jeżeli ja zadaję pytanie, to postaraj się głupiej babie odpowiedzieć na nie.
A ty półsłówkami wymigujesz się. Jesteś ŚJ głosisz prawdę po domach to powinieneś już mieć cierpliwość wyrobiona przynajmniej w 70% a ty co?
Zrywasz rozmowę na forum??? Brak ci argumentów jest? [kiedyś ty mi to pytanie zadałeś, nie jest to pytanie kulturalne, ale przypomniałam ci je]
zabieraj się do roboty i dokladnie mi opisz co to znaczy STWORZENIE OD ABLA ???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-25, 20:51   

nike,

Cytat:
Tak uważam, bo jeżeli ja zadaję pytanie, to postaraj się głupiej babie odpowiedzieć na nie.
A ty półsłówkami wymigujesz się. Jesteś ŚJ głosisz prawdę po domach to powinieneś już mieć cierpliwość wyrobiona przynajmniej w 70% a ty co?


nike chciałby mieć taką babcie jak Ty, która by ze mną rozmawiała o Biblli
swoją zawsze kochałem i szanowałem, ale Ona zawsze, twierdziła, że KrK ma rację, zwłaszcza po tym jak według niej ksiądz wygonił demona
natomiast Ty Makariosie, przecież reprezentujesz Boga Jehowę, według z nazwy
więc, dlaczego uciekasz od tematu
co zrobisz, jak spotkasz taką drugą nike w służbie polowej ?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-25, 21:28   

Krystian, Miałam taka sytuację heheh 4 godziny rozmawialiśmy, i umówiliśmy sie na dzień, ale oddzwonił mi facio,że nie spotkamy się.
To jego słowa: nie będziemy się więcej spotykać, bo nie mamy czasu na dyskusje z badaczami heheh
było fajnie i milo ale sie szybko skończyło
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-25, 21:51   

nike napisał/a:
Krystian, Miałam taka sytuację heheh 4 godziny rozmawialiśmy, i umówiliśmy sie na dzień, ale oddzwonił mi facio,że nie spotkamy się.
To jego słowa: nie będziemy się więcej spotykać, bo nie mamy czasu na dyskusje z badaczami heheh
było fajnie i milo ale sie szybko skończyło


ze mną było podobnie, tylko z tą różnicą, że ja opierałem się o niespełnione obietnice CK
do mnie już nie przychodzą, choć tak jak pisałem znam nadal osobiście kilku ŚJ w mojej miejscowości jeszcze z czasów jak sam byłem głosicielem, dlatego na pewno sobie zaznaczyli, kto pod danym adresem mieszka
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-06-25, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-25, 22:29   

ladnie to tak przyciskac chlopaka do muru? :-P
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-25, 22:50   

Axanna napisał/a:
ladnie to tak przyciskac chlopaka do muru? :-P


a ładnie jest twierdzić, że tylko oni poznali prawdę i tylko w ich organizacji jest zbawienie?
skoro nie można odpowiedzieć na pytanie co oznacza założenie świata od Abla?
Ty Axanno zapodałś mi dwa wersety z których dużo wynika, choć na początku się upierałem z nike o plan boży
ja nie należę do żadnej religii, dlatego nie będąc obarczony dogmatami, łatwo mi skorygować
swoje poglądy, ponieważ moje poznanie jest tylko cząstkowe
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-06-25, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-06-25, 22:58   

nike,

Cytat:
a myślę,że nie potrzebnie, chcecie się wyróżnić, lepiej będzie jak nas Bóg wyróżni w tysiącleciu.


Liczb 15:37-39) I Jehowa tak się odezwał do Mojżesza: „Przemów do synów Izraela i powiedz im, żeby przez wszystkie swe pokolenia robili sobie frędzle na dolnym skraju swych szat i żeby nad frędzlami tego dolnego skraju umieszczali niebieski sznur: I będzie to dla was skraj z frędzlami, a ujrzawszy go, przypomnicie sobie wszystkie przykazania Jehowy i będziecie je spełniać, i nie wolno wam pójść za swoimi sercami i swoimi oczami, za którymi idziecie, uprawiając nierząd.

Nike, czy ty pojmujesz, dlaczego ten przepis był istotny? Respektowanie go pomagało Izraelitom zachowywać odrębność i trzymać się z dala od otaczających ich pogańskich narodów. Stanowiło warunek trwałego zaskarbienia sobie uznania w oczach Jehowy

Skoro Świadkowie uważają siebie ludem dla Jego imienia, to czy nie powinna być widoczna różnica, między nimi a innymi wyznaniami?

(Zachariasza 10:12) I wywyższę ich w Jehowie, i będą chodzić w jego imieniu’ — brzmi wypowiedź Jehowy”.

Poza tym podałem kilka innych czynników, dlaczego taka różnica musiała nastąpić; też to należy wziąć pod uwagę.

Jeżeli mam ci jeszcze coś wyjaśnić to napisz. Jestem tutaj tak często jak jestem i nie wszystko zauważę
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-25, 23:11   

Krystian napisał/a:
Axanna napisał/a:
ladnie to tak przyciskac chlopaka do muru? :-P


a ładnie jest twierdzić, że tylko oni poznali prawdę i tylko w ich organizacji jest zbawienie?

ale wszyscy tak twierdza moze czasem w sposob bardziej zakamuflowany, choc raczej to chyba nie... przyklad - doktryniarze nicejscy, albo Kalwinisci na przyklad - moze nie mowia wprost, ale idz i im zaprzecz w czyms to zaraz bedziesz antychrystem itp.itp.itp.
Cytat:
skoro nie można odpowiedzieć na pytanie co oznacza założenie świata od Abla?
Ty Axanno zapodałś mi dwa wersety z których dużo wynika, choć na początku się upierałem z nike o plan boży
ja nie należę do żadnej religii, dlatego nie będąc obarczony dogmatami, łatwo mi skorygować
swoje poglądy, ponieważ moje poznanie jest tylko cząstkowe

Korygowac swoje poglady uwazam musi kazdy uczen Panski i to go wyroznia od zacietrzewionych obroncow z gory zalozonych tez, ktorych musza bronic czesto wrecz wbrew zdrowemu rozsadkowi... - to uwaga ogolna, nie nawiazuje do nikogo.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-25, 23:33   

narwik, Teksty które zacytowałeś odnoszą się do żydów, bo takie mieli prawo.Mnie nie obchodzi,ze ŚJ maja taka czy inną nazwę, nie o to chodzi mi w tej dyskusji.Głównym myślą tego tematu jest, jedynozbawczość np. w organizacji religijnej, czy w jakiejś denominacji.
Ja nie wierzę,że jeżeli ja nie wstąpię do organizacji np. ŚJ to nie zostanę zbawiona lub nie dostąpię z martwych wzbudzenia z grobu, to jest nie biblijna nauka.
Bo okup nam wszystkim gwarantuje wzbudzenie z grobów, a na zbawienie, to owszem będziemy musieli sobie w tysiącleciu zapracować.
Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-25, 23:52   

Axanna,

Cytat:
ale wszyscy tak twierdza moze czasem w sposob bardziej zakamuflowany,


nie wszyscy, masz tu przykład nike
na forum biblijnym zapytałem się, kiedyś Euytchusa, czy jak nie będe w danym zborze to nie bedę zbawiony, odpowiedział tak samo jak nike, że nie decyduje o zbawieniu przynależność do danego zboru
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-26, 00:06   

a tak, racja, mialam powiedziec "prawie wszyscy" :->
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-06-26, 01:13   

nike,

Tekst, który zacytowałem przede wszystkim odnosi sie do ludu, który reprezentował Jehowę Boga, wśród ówczesnego świata. Wtedy między innymi była to odzież z frędzlami.

(Rzymian 15:4) Albowiem wszystko, co niegdyś napisano, napisano dla naszego pouczenia, abyśmy przez naszą wytrwałość i przez pociechę z Pism mieli nadzieję.

Natomiast dzisiaj lud Boży powinna wyróżniać: miłość, jedność, głoszenie o królestwie, czynienie uczniów, pokojowe usposobienie, neutralność, gdyby wymienić niektóre cechy (i skromny ubiór też :) , a nie języki i cuda, które miały przeminąć, wraz ze śmiercią uczniów Jezusa.

Biblia pokazuje, że od początku świata, Jehowa posługiwał się tylko jedną religią. Dlaczego teraz mialoby być inaczej?
Dlatego uważam, że zbawienie jest tylko w jednej religii i nie jestem w tym pogladzie odosobniony, bo inni, jak czytałaś posty, czekają na objawienie się prawdziwego zboru, na wzór tego z I wieku i chcieli by do niego dołączyć.

Okup nie gwarantuje wszystkim zbawienia. Jeżeli ktoś będzie grzesznikiem do czasu, zanim zaskoczy go Armagedon, nie odziedziczy Królestwa Bożego o czym świadczą między innymi następujące teksty:

(1 Koryntian 6:9-11) A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A przecież takimi byli niektórzy z was. Ale zostaliście umyci, ale zostaliście uświęceni, ale zostaliście uznani za prawych w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz duchem naszego Boga

(Galatów 5:19-21) Jawne zaś są uczynki ciała, a są nimi: rozpusta, nieczystość, rozpasanie, 20 bałwochwalstwo, uprawianie spirytyzmu, nieprzyjaźnie, waśń, zazdrość, napady gniewu, swary, rozdźwięki, sekty, 21 zawiści, pijatyki, hulanki i tym podobne rzeczy. Co do nich przestrzegam was, jak już was przestrzegłem, że ci, którzy się czegoś takiego dopuszczają, nie odziedziczą królestwa Bożego.

Jeżeli chodzi o umarłych, to Bóg, a właściwie Jezus zdecyduje kto zmartwychwstanie (dlatego napisałem, że slogan 'raz zbawiony na zawsze zbawiony', nie ma racji bytu)
(Jana 5:28, 29) Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą (...)
W "grobowcu pamięci" na pewno spoczywa złoczyńca, którego Jezus zapewnił o zmartwychwstaniu i ci wszyscy, których Bóg zapamiętał

(Malachiasza 3:16) Wtedy bojący się Jehowy rozmawiali między sobą, każdy ze swym towarzyszem, a Jehowa uważał i słuchał. I zaczęto przed nim spisywać księgę pamięci dla bojących się Jehowy i dla myślących o jego imieniu.

To na tyle...
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-26, 08:20   

Cytat:
narwik, Tekst, który zacytowałem przede wszystkim odnosi sie do ludu, który reprezentował Jehowę Boga, wśród ówczesnego świata. Wtedy między innymi była to odzież z frędzlami.


Była to tradycja Żydowska, nie tylko frędzlami u dołu szaty Żydzi się wyróżniali od innych narodów, składaniem ofiar np. w Dzień pojednania, czy innych na oczyszczenie, Szabatem itd.

Cytat:
Natomiast dzisiaj lud Boży powinna wyróżniać: miłość, jedność, głoszenie o królestwie, czynienie uczniów, pokojowe usposobienie, neutralność, gdyby wymienić niektóre cechy (i skromny ubiór też :) , a nie języki i cuda, które miały przeminąć, wraz ze śmiercią uczniów Jezusa
.

Zgadzam sie.

Cytat:
Biblia pokazuje, że od początku świata, Jehowa posługiwał się tylko jedną religią.


Raczej bym powiedziała jednym narodem. Wybranym Narodem.


Cytat:
Dlaczego teraz mialoby być inaczej?


Teraz jest inaczej bo od Korneliusza została otworzona tez droga do pogan i Ewangelia została głoszona po całej ziemi i już nie było konkretnego jednego narodu którym się Bóg posługiwał, czy posługuje.

Bóg zaczął posługiwać się duchowym narodem tj. zaczął sie wybór do klasy niebiańskiej, ze wszystkich narodów.

Cytat:
Dlatego uważam, że zbawienie jest tylko w jednej religii i nie jestem w tym pogladzie odosobniony, bo inni, jak czytałaś posty, czekają na objawienie się prawdziwego zboru, na wzór tego z I wieku i chcieli by do niego dołączyć.


A ja uważam,że zbawienie jest w Jezusie Chrystusie, a nie w religii.
Nie ma tekstu w Biblii przynajmniej ja nie znam, gdzie jest napisane,że zbawienie jest w religii. Ponadto zbawienie nie dotyczy obecnego czasu rodzaju ludzkiego. W wieku ewangelii zbawienie dotyczyło tylko klasy niebiańskiej 144000

Cytat:
Jeżeli chodzi o umarłych, to Bóg, a właściwie Jezus zdecyduje kto zmartwychwstanie (dlatego napisałem, że slogan 'raz zbawiony na zawsze zbawiony', nie ma racji bytu)


Tak kto zmartwychwstanie, to zdecyduje Jezus ale na końcu tysiąclecia. ale kto zostanie wzbudzony, to decyduje OKUP Jezusa Chrystusa za każdego.

J 5:28 bg "Nie dziwujcież się temu; boć przyjdzie godzina, w którą wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos jego;"

Teksty ktore podałeś dotyczą Królestwa niebiańskiego a nie ziemskiego i ja z nimi się zgadzam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14