FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okup za kogo ?
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-23, 18:38   

tropiciel napisał/a:
Hebrajczycy i pierwsi chrześcijanie nie znali nauki o preegzystencji Mesjasza. Nigdzie Jezus nie powiedział, że przed swoimi narodzinami na ziemi żył w niebie jako anioł lub jako logos lub jako Bóg.


nie powiedział, że był aniołem, ale powiedział, że był przed Abrahamem
Ty ewidentnie nie słuchasz tego co Jezus powiedział
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-23, 18:43   

tropiciel napisał/a:
Nigdzie Jezus nie powiedział, że przed swoimi narodzinami na ziemi żył w niebie

Powiedział, powiedział. A nawet gdyby nie powiedział to:

"Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości" (2 Tym. 3:16).

Jezus o wielu rzeczach nie powiedział, a jednak znalazły się one w Biblii i w nie wierzymy :)
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-24, 12:01   

Krystian

Nie użył słowa " był " , a to nieco zmienia postać rzeczy. Sprawdź w tekście greckim.
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-24, 12:07   

Makarios

Cytat:
Nigdzie Jezus nie powiedział, że przed swoimi narodzinami na ziemi żył w niebiePowiedział, powiedział. A nawet gdyby nie powiedział to: "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości" (2 Tym. 3:16). Jezus o wielu rzeczach nie powiedział, a jednak znalazły się one w Biblii i w nie wierzymy 


Jezus nigdzie nie powiedział, że żył przed swoimi narodzinami w niebie jako anioł lub logos.

I na tym właśnie polega tragedia, że ludzie wierzą w wiele rzeczy, których Jezus nigdy nie powiedział i nie chcą sprawdzić w Biblii jak faktycznie było.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-24, 14:35   

tropiciel napisał/a:
Jezus nigdzie nie powiedział, że żył przed swoimi narodzinami w niebie jako anioł lub logos.

"On zaś rzekł im: „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata" (Jana 8:23).
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-06-25, 09:32   

"Boć jeden jest Bóg , jeden także Pośrednik między Bogiem i ludźmi ,
człowiek Chrystus Jezus , który dał samego siebie na okup za wszystkich ,
co będzie (Diaglott) świadectwem czasów Jego" - 1 Tymot. 2:5, 6


Pojednanie między Bogiem, a człowiekiem było w zupełności zależne od przedstawienia możliwej do przyjęcia ofiary za grzechy człowieka. Gdyby wyrok Boski, czy "przekleństwo" nie było cofnięte z ludzkości, tak długo trwałoby ono, jako ciągły ciężar, który wstrzymywałby człowieka od wyzdrowienia lub restytucji z powrotem do Boskiej łaski, społeczności i wiecznego życia. Pod Boskim prawem jedyne słowo Boga byłoby: - jesteś grzesznikiem; - przez własny dobrowolny występek w Edenie sprowadziłeś na siebie kłopot. Wypowiedziałem sprawiedliwy wyrok śmierci na ciebie i nie mogę cofnąć tego wyroku, bez pogwałcenia mojej własnej sprawiedliwości, która jest gruntem mojej stolicy, mojego Królestwa (Psalm 89:15.). Stąd twój wyrok musi pozostać na zawsze. Musisz z tym zgodzić się, dokąd godny do przyjęcia zastępca nie zajmie twojego miejsca
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-26, 07:46   

Makarios

Uczniowie Jezusa też nie byli z tego świata - Ewangelia Jana 17 : 14. Z tego wniosek, że też nie byli z niskości. Werset Jana 8 : 23 należy czytać dokładnie i w kontekście. Wszelkie wyrywanie wersetów z kontekstu i dodawanie własnych treści zniekształca sens Słowa Bożego.
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-26, 07:56   

nike

Werset który cytujesz z listu 1 Tymoteusza 2 : 5 ewidentnie świadczy o tym, że Jezus jako jedyny pośrednik - to CZŁOWIEK, a nie anioł.
Ostatnio zmieniony przez tropiciel 2013-06-26, 07:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-08, 15:40   

tropiciel napisał/a:
nike

Werset który cytujesz z listu 1 Tymoteusza 2 : 5 ewidentnie świadczy o tym, że Jezus jako jedyny pośrednik - to CZŁOWIEK, a nie anioł.


Ciekawa kombinacja Tropiciel, tyle że fałszywa.. Nie właściwym tropem podążasz. Poczytaj trochę jeszcze biblię, to może znajdziesz ten właściwy trop. Naprowadzę Cię: 1Jana 2:1,2; Rzym.8:34; Hebr.7:25; 1 Tym.2:5,6... Powodzenia w tropieniu właściwych wniosków
_________________

 
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-07-08, 17:06   

tropiciel napisał/a:
MakariosWszelkie wyrywanie wersetów z kontekstu i dodawanie własnych treści zniekształca sens Słowa Bożego.

Zgadzam się z Tobą Tropicielu. Kontekst ma duże znaczenie. Dlatego też badając kontekst stwierdzam, że Jezus w Jana 8:23 mówi o swoim niebiańskim pochodzeniu. Natomiast w Jana 17:14 mówi o świecie rządzonym przez Diabła.

Pozdrawiam!
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-09, 21:18   

tropiciel, Jezus nigdzie nie powiedział, że żył przed swoimi narodzinami w niebie jako anioł lub logos.
I na tym właśnie polega tragedia, że ludzie wierzą w wiele rzeczy, których Jezus nigdy nie powiedział i nie chcą sprawdzić w Biblii jak faktycznie było.
Tylko czyja tragedia Tropicielu...?
Istotnie kontekst jest bardzo ważny...Ale skoro powołujesz się na niego, czy rozumiesz czym on jest? Mniejsza o to. Powróćmy do Jana 8:23 Część pierwsza tego wersetu:"On zaś rzekł im: „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze"(Jana 8:23.Czy zwrot,-"Wy jesteście z dziedzin na dole..." nie stwierdza ich przynależności,-mowa o Żydach? Czy stwierdzenie że"ja jestem z dziedzin w górze", nie stwierdza niebiańskiego pochodzenia? Kontekst mówisz... To zapytam Cię inaczej. Załóżmy, że urodziłeś się w Warszawie, tam mieszkasz, tam pracujesz. Pracodawca wysyła Cię w delegacje do innej miejscowości, gdzie spędzisz jakiś czas. Przebywając zatem w tym delegacyjnym miejscu, ktoś Cię zapyta, albo wyniknie taki fakt w trakcie jakiejś rozmowy,-skąd jesteś? Jak mu wyjaśnisz? Jakiego terminu użyjesz, by wyrazić najprościej swoje pochodzenie? Jestem z Warszawy...A może pochodzę ze stolicy... Może inaczej jeszcze... Urodziłem się i mieszkam w Warszawie. Jezus określił jasno dokąd wróci...Stwierdził, że jego pochodzenie nie jest ziemskie.. Jaki problem z kontekstem? Ten sam rozdział werset 38"Ja mówię to, co widziałem u mojego Ojca;
(...)(Jana 8:38a), O czym Jezus mówi faryzeuszom, opowiada co widział u Józefa? Przecież Józef nie był jego Ojcem..No więc pytanie...Kiedy Jezus widział coś u swego Ojca? Z wypowiedzi ap.Pawła wynika, że To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego(...)(2 Koryntian 15:50). Więc Jezus jako człowiek nie mógł na jakiś czas wskoczyć do nieba aby się rozejrzeć, co jest u Ojca. Jeśli chcesz się opierać na kontekście, to jest dużo więcej jasnych stwierdzeń, gdzie przebywał Jezus, zanim narodził się jako człowiek. Ap.Jan, w pierwszym rozdziale Ewangelii zwanej od jego imienia, wyjaśnia pochodzenie Jezusa już w pierwszym wersecie.

A teraz kwestia Jego uczniów. Jedno pytanie...Ile cudownych narodzin zapowiedziano w Biblii? Gdzie byli i co robili apostołowie, zanim Jezus ich wybrał? Czy wyróżniali się doskonałym ciałem, tak jak Jezus? Paweł zwany Saulem z Tarsu, był prześladowcą, zanim Jezus go w cudowny sposób oświecił. Co zatem, znaczy wypowiedź Jezusa do jego uczniów, że nie są częścią tego świata, jak i ja nie jestem> Czy nie należy słusznie uważać, że nie stanowili jedności wraz z tymi, którzy ich otaczali? Chyba o wiele prościej, wyciągnąć taki wniosek, bo to właśnie wynika z kontekstu. Choćby zachowanie Jezusa, gdy chciano okrzyknąć go królem? Pismo mówi, że się oddalił od nich. Czy uczniowie mieszali się do polityki? Czy szli do wojska? Co Jezus powiedział do Piotra, gdy ten dobył miecza , gdy pojmano Jezusa? To właśnie jest kontekst....
_________________

 
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-12, 21:38   

tropiciel napisał/a:
Hebrajczycy i pierwsi chrześcijanie nie znali nauki o preegzystencji Mesjasza. Nigdzie Jezus nie powiedział, że przed swoimi narodzinami na ziemi żył w niebie jako anioł lub jako logos lub jako Bóg.


nie powiedział, że był wcześniej aniołem, ale jednak powiedział, że był wcześniej zanim świat powstał
wersety są jasne
wystarczy tylko pomyśleć tropicielu
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-12-07, 18:25   

Adam był stworzony na obraz Boga na poziomie ludzkim, posiadał doskonałe ciało i życie oraz te wszystkie prawa, które należały do doskonałej ludzkiej natury. Bóg udzielił mu, jako prawa do życia, przywileju doskonałej ludzkiej egzystencji na tak długo jak on pozostanie w harmonii ze sprawiedliwością. On także udzielił mu, jako praw życiowych, przywileju prokreacji istot ludzkich z doskonałym życiem, przywileju doskonałych warunków klimatycznych, zdrowia, pożywienia, mieszkania, powietrza itd. przywileju sprawowania władzy nad ziemią i wszystkim co na niej jest, a także przywileju doskonałej społeczności z Bogiem i człowiekiem. Zachowanie tych przywilejów było zastrzeżone warunkiem posłuszeństwa. Bowiem wzajemny stosunek Boga i Adama wskazywał na przymierze (Ozeasz 6:7.). I tak długo jak Adam zachowywał swoją część tego przymierza, tak długo Bóg zabezpieczałby te wszystkie prawa w formie daru udzielone mu przy jego stworzeniu. Zatem prawo do życia ludzkiego wraz z jego prawami życiowymi obejmowało wszystkie te rzeczy, które Adam, jako doskonała ludzka istota, otrzymał przy stworzeniu w formie warunkowych darów. Mógł posiadać je tak długo jak długo pozostawał w harmonii z warunkiem, od którego zależała ich kontynuacja. Ojciec Adam nie wypełnił tego przymierza. Wolał zlekceważyć swego Wszechmocnego Przyjaciela i Opiekuna, a w to miejsce wynieść swoją żonę. Dlatego sam się pogrążył w grzechu i utracił prawo do życia i prawa życiowe dla siebie i dla rodzaju ludzkiego, któremu oczywiście nie mógł udzielić tychże, potem gdy sam już ich nie posiadał. Tak więc z powodu grzechu utracił życie i wszystkie prawa dla siebie i dla rodzaju ludzkiego (1 Moj. 2:7; 3:9; Rzym. 5:12-14).
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-12-08, 10:45   

Wiesław S. napisał/a:
tropiciel, Jezus nigdzie nie powiedział, że żył przed swoimi narodzinami w niebie jako anioł lub logos.
I na tym właśnie polega tragedia, że ludzie wierzą w wiele rzeczy, których Jezus nigdy nie powiedział i nie chcą sprawdzić w Biblii jak faktycznie było.
Tylko czyja tragedia Tropicielu...?
Istotnie kontekst jest bardzo ważny...Ale skoro powołujesz się na niego, czy rozumiesz czym on jest? Mniejsza o to. Powróćmy do Jana 8:23 Część pierwsza tego wersetu:"On zaś rzekł im: „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze"(Jana 8:23.Czy zwrot,-"Wy jesteście z dziedzin na dole..." nie stwierdza ich przynależności,-mowa o Żydach? Czy stwierdzenie że"ja jestem z dziedzin w górze", nie stwierdza niebiańskiego pochodzenia? Kontekst mówisz... To zapytam Cię inaczej. Załóżmy, że urodziłeś się w Warszawie, tam mieszkasz, tam pracujesz. Pracodawca wysyła Cię w delegacje do innej miejscowości, gdzie spędzisz jakiś czas. Przebywając zatem w tym delegacyjnym miejscu, ktoś Cię zapyta, albo wyniknie taki fakt w trakcie jakiejś rozmowy,-skąd jesteś? Jak mu wyjaśnisz? Jakiego terminu użyjesz, by wyrazić najprościej swoje pochodzenie? Jestem z Warszawy...A może pochodzę ze stolicy... Może inaczej jeszcze... Urodziłem się i mieszkam w Warszawie. Jezus określił jasno dokąd wróci...Stwierdził, że jego pochodzenie nie jest ziemskie.. Jaki problem z kontekstem? Ten sam rozdział werset 38"Ja mówię to, co widziałem u mojego Ojca;
(...)(Jana 8:38a), O czym Jezus mówi faryzeuszom, opowiada co widział u Józefa? Przecież Józef nie był jego Ojcem..No więc pytanie...Kiedy Jezus widział coś u swego Ojca? Z wypowiedzi ap.Pawła wynika, że To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego(...)(2 Koryntian 15:50). Więc Jezus jako człowiek nie mógł na jakiś czas wskoczyć do nieba aby się rozejrzeć, co jest u Ojca. Jeśli chcesz się opierać na kontekście, to jest dużo więcej jasnych stwierdzeń, gdzie przebywał Jezus, zanim narodził się jako człowiek. Ap.Jan, w pierwszym rozdziale Ewangelii zwanej od jego imienia, wyjaśnia pochodzenie Jezusa już w pierwszym wersecie.

A teraz kwestia Jego uczniów. Jedno pytanie...Ile cudownych narodzin zapowiedziano w Biblii? Gdzie byli i co robili apostołowie, zanim Jezus ich wybrał? Czy wyróżniali się doskonałym ciałem, tak jak Jezus? Paweł zwany Saulem z Tarsu, był prześladowcą, zanim Jezus go w cudowny sposób oświecił. Co zatem, znaczy wypowiedź Jezusa do jego uczniów, że nie są częścią tego świata, jak i ja nie jestem> Czy nie należy słusznie uważać, że nie stanowili jedności wraz z tymi, którzy ich otaczali? Chyba o wiele prościej, wyciągnąć taki wniosek, bo to właśnie wynika z kontekstu. Choćby zachowanie Jezusa, gdy chciano okrzyknąć go królem? Pismo mówi, że się oddalił od nich. Czy uczniowie mieszali się do polityki? Czy szli do wojska? Co Jezus powiedział do Piotra, gdy ten dobył miecza , gdy pojmano Jezusa? To właśnie jest kontekst....


Dobrze piszesz Wiesiu .
Dodam że mędrcy , nie tylko żydowscy , "Ziemia zaś była zamętem i bezładem, a ciemność nad otchłanią; a duch Boży unosił się nad powierzchnią wód".(tł.Cylkowa Genesis 1;2) widzą tu zapowiedź Mesjasza .
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2014-01-03, 10:04   

Wiadomo za kogo .
Bardziej intrygujące jest pytanie "komu"
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14