FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okup za kogo ?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2013-06-21, 22:35   Okup za kogo ?

DOKTRYNA o okupie jest sercem i duszą Biblii. W swej naturze i skutkach okup jest takim jakiego tylko Boska mądrość mogła zaplanować, jakiego tylko Boska miłość mogła udzielić i jakim tylko Boska moc mogła operować w jego różnych rozległych i zawiłych rozgałęzieniach. Słowo okup w Nowym Testamencie jest przetłumaczone z greckich słów lytron i anti, występujących albo jako oddzielne słowa, albo jako ich połączenie w jedno słowo antilytron (1 Tym. 2:6; Mat. 20:28), które pod względem etymologicznym i sposobu użycia w języku greckim oznaczają: cena w miejsce (za), odpowiednia cena. W zastosowaniu do Jezusa oznacza, że On dał w celu odkupienia Adama i potępionej w nim rasy ludzkiej cenę dokładnie równającą się ich zadłużeniu wobec Boskiej sprawiedliwości, w ten sposób wykupując ich z rąk Boskiej sprawiedliwości i jej wyroku wymagającego śmierci. Niewiara odrzuca okup, antilytron, w biblijnym znaczeniu tego słowa, jako odpowiednią cenę, bo Chrystus ukrzyżowany wciąż jest dla greków głupstwem, a dla Żydów zgorszeniem (1 Kor. 1:23). Odrzucają więc Jego okup, odpowiednią cenę, który Jezus złożył jako dokładne zrównoważenie tego, co Adam stracił dla siebie i całej ludzkości.

Porozmawiajmy o Okupie. Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-21, 22:54   

Okup - hebr. kofer to równowartość. Właśnie z tego względu Jezus nie mógł być nikim więcej jak człowiekiem choć doskonałym na wzór Adama.Gdyby był istotą niebiańską przetworzoną w człowieka w łonie Marii przy wykorzystaniu jej genów - to taka istota nie byłaby człowiekiem, a w konsekwencji nie mógłby w takim wypadku zaistnieć okup jako dokładna równowartość.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-06-21, 23:02   

tropiciel,

Cytat:
Okup - hebr. kofer to równowartość. Właśnie z tego względu Jezus nie mógł być nikim więcej jak człowiekiem choć doskonałym na wzór Adama.Gdyby był istotą niebiańską przetworzoną w człowieka w łonie Marii przy wykorzystaniu jej genów - to taka istota nie byłaby człowiekiem, a w konsekwencji nie mógłby w takim wypadku zaistnieć okup jako dokładna równowartość.


Tropicieli skoro Jezus zapłacił swoim życiem równowartość za grzech Adama więc wynikało by z tego że ludzkość nie powinna więcej umierać ,jakim więc prawem przychodzi komornik w postaci śmierci ? czy już to wytropiłeś ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2013-06-21, 23:22   

Cytat:
tropiciel, .Gdyby był istotą niebiańską przetworzoną w człowieka w łonie Marii przy wykorzystaniu jej genów - to taka istota nie byłaby człowiekiem, a w konsekwencji nie mógłby w takim wypadku zaistnieć okup jako dokładna równowartość.


Skoro twierdzisz,że my mówimy o Jezusie przetworzonym, to powiedz mi, w jaki sposób stał się Jezus doskonałym człowiekiem? Maria była nie doskonałą, Józef też nie doskonały?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-22, 08:46   

Nike

Cytat:
Skoro twierdzisz, że my mówimy o Jezusie przetworzonym, to powiedz mi, w jaki sposób stał się Jezus doskonałym człowiekiem? Maria była nie doskonałą, Józef też nie doskonały?


Odpowiada na to Biblia. Gabriel wyjaśnił Marii, że stanie się to dzięki duchowi i mocy Najwyższego - co jest zapisane w Łuk.1 : 35.
Ale w tym samym wersecie jest też zapisane, że to co się narodzi będzie Synem Bożym ! A więc jasno widać, że początek Syna Bożego był tutaj na ziemi a nie w niebie !!!
Ostatnio zmieniony przez tropiciel 2013-06-22, 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-22, 08:51   

David77

Cytat:
Tropicieli skoro Jezus zapłacił swoim życiem równowartość za grzech Adama więc wynikało by z tego że ludzkość nie powinna więcej umierać ,jakim więc prawem przychodzi komornik w postaci śmierci ? czy już to wytropiłeś ?


jeśli przeczysz, że okup to dokładna równowartość, to nie mamy w ogóle o czym rozmawiać, a w każdym razie ja nie zamierzam się cofać do poziomu teologii katolickiej.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-22, 09:24   

tropiciel napisał/a:
Nike

Cytat:
Skoro twierdzisz, że my mówimy o Jezusie przetworzonym, to powiedz mi, w jaki sposób stał się Jezus doskonałym człowiekiem? Maria była nie doskonałą, Józef też nie doskonały?


Odpowiada na to Biblia. Gabriel wyjaśnił Marii, że stanie się to dzięki duchowi i mocy Najwyższego - co jest zapisane w Łuk.1 : 35.
Ale w tym samym wersecie jest też zapisane, że to co się narodzi będzie Synem Bożym ! A więc jasno widać, że początek Syna Bożego był tutaj na ziemi a nie w niebie !!!

chwileczke, tropicielu, bo zaprezentowales katolicka wlasnie sofistyke. To powyzej to zadna odpowiedz, tylko wymigiwanie sie od niej. Co Ci "a wiec jasno widac" i co nazywasz "poczatkiem", czyz nie rodzic nim jest?

Gdyby zamiast stale towarzyszacym Tobie tupecie i pysze co do wlasnej "jedynoslusznosci" towarzyszyla chocby w polowie rzetelnosc i odrobina pokory wobec innych, wygladal bys znacznie lepiej niz jest teraz.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-06-22, 09:44   

tropiciel,

Cytat:
jeśli przeczysz, że okup to dokładna równowartość, to nie mamy w ogóle o czym rozmawiać, a w każdym razie ja nie zamierzam się cofać do poziomu teologii katolickiej.


Czy ja ci napisałem że nie wierzę w okup ??? coś ci się pomieszało - zadałem ci pytanie abyś udzielił na nie odpowiedzi więc jeszcze raz :

skoro Jezus zapłacił swoim życiem równowartość za grzech Adama więc wynikało by z tego że ludzkość nie powinna więcej umierać ,jakim więc prawem przychodzi komornik w postaci śmierci ? czy już to wytropiłeś ?

Ponadto wytłumacz nam jeżeli twierdzisz że Jezus był zwykłym człowiekiem poczętym ze stosunku Józefa z Marią to jak mógł być doskonałym ? kto mu tą doskonałość w genach przekazał niedoskonali ludzie !

W jaki sposób człowiek stał się wyższy władzą od aniołów ? zajmując drugie miejsce po Bogu ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-22, 10:47   

David77

Cytat:
Czy ja ci napisałem że nie wierzę w okup ??? coś ci się pomieszało


z twojego rozumowania i tak wynika, że i tak zaprzeczasz okupowi. Komu się więc pomieszało ?

Cytat:
- zadałem ci pytanie abyś udzielił na nie odpowiedzi więc jeszcze raz : skoro Jezus zapłacił swoim życiem równowartość za grzech Adama więc wynikało by z tego że ludzkość nie powinna więcej umierać ,jakim więc prawem przychodzi komornik w postaci śmierci ? czy już to wytropiłeś ? 


Z tej prostej przyczyny, że dzięki okupowi ludzie mają odzyskane prawo do życia wiecznego, ale żeby to prawo zaczęło działać to ci, którzy chcą z tego skorzystać muszą spełnić pewne wymogi, które stawia Bóg w Biblii.

Cytat:
Ponadto wytłumacz nam jeżeli twierdzisz że Jezus był zwykłym człowiekiem poczętym ze stosunku Józefa z Marią to jak mógł być doskonałym ? kto mu tą doskonałość w genach przekazał niedoskonali ludzie ! 


NIGDY NIE TWIERDZIŁEM, ŻE JEZUS ZOSTAŁ POCZĘTY ZE STOSUNKU JÓZEFA Z MARIĄ !
To oszczerstwo !!!

Cytat:
W jaki sposób człowiek stał się wyższy władzą od aniołów ? zajmując drugie miejsce po Bogu ?


Jezus został wywyższony ponad anioły- Hebr.1: 4, 6; 1 Piotra 3 : 22. Natomiast w Hebr.2 : 5 napisane zostało, że przyszły świat, który ma nadejść nie aniołom został poddany. A archanioł to też anioł !!!
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-06-22, 11:42   

tropiciel,
Cytat:

z twojego rozumowania i tak wynika, że i tak zaprzeczasz okupowi. Komu się więc pomieszało


Ja cię pytam o zdanie ,chcesz pisać o wielkich sprawach a w sprawach fundamentalnych nie znasz odpowiedzi

Cytat:
Z tej prostej przyczyny, że dzięki okupowi ludzie mają odzyskane prawo do życia wiecznego, ale żeby to prawo zaczęło działać to ci, którzy chcą z tego skorzystać muszą spełnić pewne wymogi, które stawia Bóg w Biblii.


Czyli wszyscy którzy począwszy ze sprawiedliwych osób ze ST do apostołów nie spełniali wymogów zawartych w słowie Bożym gdyż śmierć miała nad nimi moc .

Wymyśl coś bardziej sensownego

Cytat:
NIGDY NIE TWIERDZIŁEM, ŻE JEZUS ZOSTAŁ POCZĘTY ZE STOSUNKU JÓZEFA Z MARIĄ !
To oszczerstwo !!!


Czyli z jednej strony potwierdzasz że Jezus mógł się narodzić w sposób doskonały wyłącznie za sprawą Boga , z drugiej strony nie wierzysz w to aby Bóg mógł sprawić żeby jego jednorodzony Syn pierwsza z Bożych istot mógł się narodzić jako człowiek .

Cytat:
Jezus został wywyższony ponad anioły- Hebr.1: 4, 6; 1 Piotra 3 : 22. Natomiast w Hebr.2 : 5 napisane zostało, że przyszły świat, który ma nadejść nie aniołom został poddany. A archanioł to też anioł !!!


To brzmi jak baśń z tysiąca jednej nocy człowiek staje się drugim po Bogu władzą przewyższa aniołów .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-06-22, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-22, 12:05   

Axanna

Cytat:
chwileczke, tropicielu, bo zaprezentowales katolicka wlasnie sofistyke. To powyzej to zadna odpowiedz, tylko wymigiwanie sie od niej. Co Ci "a wiec jasno widac" i co nazywasz "poczatkiem", czyz nie rodzic nim jest? Gdyby zamiast stale towarzyszacym Tobie tupecie i pysze co do wlasnej "jedynoslusznosci" towarzyszyla chocby w polowie rzetelnosc i odrobina pokory wobec innych, wygladal bys znacznie lepiej niz jest teraz.


niestety typową katolicką sofistykę to stosujesz właśnie ty, wraz ze swoim towarzyszem, który jeszcze cynicznie wmawia we mnie rzeczy, których nigdy nie powiedziałem.

A co do słowa " początek " to zajrzyj sobie do słownika co znaczy greckie słowo γενεσις (genesis ), które widnieje w Ewangelii Mateusza 1 : 18 i odnosi się do początku życia Jezusa.

Kto tutaj ma tupet i kto mnie tutaj stale obraża ? Pychę to widać w twoich wypowiedziach i w wypowiedziach twojego towarzysza.
O pokorze i rzetelności to lepiej nie zabieraj głosu, bo taki sposób w jaki Wy ze mną rozmawiacie, nie świadczy ani o pokorze, ani o rzetelności.
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-22, 12:14   

David77

Posługujesz się oszczerstwami i zarzucasz mi rzeczy, których nigdy nie powiedziałem. Z moich obserwacji to wynika, że sam nie znasz fundamentalnych nauk chrześcijańskich, a chcesz wszystkich pouczać.
Bajki z tysiąca i jednej nocy to niestety ty opowiadasz i w dodatku złośliwie przekręcasz moje wypowiedzi.
Nie wiem czy jest sens prowadzenia dalszej dyskusji z tobą w takim duchu, który w żaden sposób nie przypomina chrześcijańskiego.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-22, 12:41   

wydaje Ci sie ze piszesz w duchu chrzescijanskim, tropicielu? Dziwie sie ze komus jeszcze starcza cierpliwosci z Toba rozmawiac, osobiscie koncze z Toba wymiane i zaluje ze sie odezwalam. szkoda zdrowia, zwlaszcza ze sensu faktycznie nie ma.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2013-06-22, 12:47   

Cytat:
tropiciel, Odpowiada na to Biblia. Gabriel wyjaśnił Marii, że stanie się to dzięki duchowi i mocy Najwyższego - co jest zapisane w Łuk.1 : 35.
Ale w tym samym wersecie jest też zapisane, że to co się narodzi będzie Synem Bożym ! A więc jasno widać, że początek Syna Bożego był tutaj na ziemi a nie w niebie !!!


Czyli jak to jest. Bóg zrobił dziecko Marii? skoro ma być Jego Synem? Więc to hybryda jest, TO SĄ TWOJE SŁOWA

Jw w jednym poście napisalam,ze Jezus w swoim przedludzkim stanie był LOGOSEM

Po KARNACJI [NIE INKARNACJI ZAPAMIETAJ TO] stał się płodem ludzkim w łonie Marii i urodził się człowiekiem.

Ty teraz mówisz,ze duchem Najwyższego został zrobiony, czyli został ulepiony dla pewnego celu tak? Podobnie jak Adam?

A jeżeli ja mowię,że był u Boga jako logos i stwarzał z bogiem wszystko co zostalo stworzone, to tobie nie pasuje?

Więc jak zinterpretujesz tekst ten:

Mt 3:16 bg "A Jezus ochrzczony będąc, wnet wystąpił z wody, a oto się mu otworzyły niebiosa, i widział Ducha Bożego, zstępującego jako gołębicę, i przychodzącego na niego;"

OTWORZYLY MU SIĘ NIEBIOSA czyli przypomniał sobie rzeczy jak był w niebie tak? A skoro sobie przypomniał, to musiał to doświadczać kiedyś prawda?

co mógłby sobie Jezus przypomnieć, gdyby kiedyś nie doświadczał tego co sobie przypomina? NIC Bo jego życie było od urodzenia do chrztu 29 lat.

Kiedyś zacytowalam tez tekst Uwielbij mnie tą chwałą jaką miałem do Ojca swojego Jezus mówi, Czyli pamietał,że był w niebie, na ten tekst oczywiście chyba nie zareagowałeś, chyba,że odpowiedź przegapilam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-22, 12:52   

a tak troche obok tematu jaka roznica jest pomiedzy karnacja a inkarnacja?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13