FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okup za kogo ?
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 14:47   

olus napisał/a:



Naszym Ojcem jest Bog.Jestesmy dziecmi Bozymi ale ludzmi...
a w sumie i bogami :-D

Psalmie 82.6
Ja rzekłem: Jesteście bogami
i wszyscy - synami Najwyższego.

[i]Jana 10.34
Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?


O to chyba mam nawet ten dwie natury :roll:

Jedni maja za ojca diabla inni Boga. Waszym ojcem jest diabeł i chcecie spełniać żądze waszego ojca
Sa dwa rodzaje kozly i owce :mrgreen:


Spójrz na kontekst Psalmu 82. Jest tam "Zacznijcie bronić uciśnionych i sierot, przyznajcie rację biedakom i potrzebującym! Wyzwólcie maluczkich i cierpiących, wyrwijcie ich z rąk złoczyńców! "
[Ps 82;3-4 BWP].

Jak ktoś robi przysługę komuś pokrzywdzonemu, to ten ofiarodawca w oczach tego biedaka urasta do miana boga. I o to chodzi w tym tekście. Pomyśl czy nie mam racji ?

Podobnie też i w Ewangelii Jana 10, spójrz chociażby wers wyżej który brzmi "Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za żaden dobry czyn, lecz za bluźnierstwo; za to, że będąc człowiekiem, uważasz się za Boga. "

Faktycznie człowiek ma tak jakby dwie natury. Lecz jedynie człowiek narodzony na nowo. Bezpośrednie odniesienie do tej kwestii znajdziesz Rz 7. Gdzie apostoł Paweł ubolewa, że kiedy chce robić dobro, to wychodzi zło...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13608
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 387/608
 63%
Wysłany: 2014-09-20, 18:22   

twardziel napisał/a:
Faktycznie człowiek ma tak jakby dwie natury.

W Biblii nie ma "jakby" jest tak, lub nie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 18:43   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Faktycznie człowiek ma tak jakby dwie natury.

W Biblii nie ma "jakby" jest tak, lub nie.


Powiem, Tak. Z tym że nie nazwałbym tego drugą naturą. Ten poniższy fragment wyjaśnia o co mi chodzi :

" Tak więc już nie ja dopuszczam się owych czynów, lecz grzech, który we mnie mieszka. Wiem przecież, że nie przebywa już we mnie, to jest w moich członkach, dobro. Jest bowiem we mnie pragnienie dobra, nie ma jednak siły, aby je wypełnić. Nie czynię bowiem dobra, którego pragnę, lecz dopuszczam się zła, którego przecież nie chcę. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, to już nie ja dopuszczam się tych czynów, lecz grzech, który we mnie mieszka. Stwierdzam przeto istnienie takiego oto prawa: ilekroć chcę czynić dobro, narzuca mi się zło. Mój wewnętrzny człowiek bowiem znajduje upodobanie w Prawie Bożym, lecz w członkach moich widzę inne prawo. Ono to przeciwstawia się prawu mojego umysłu i poddaje mnie w niewolę przebywającego we mnie prawa grzechu. "
[Rz 7;17-23 BWP].

Mam na myśli te podkreślone sekwencje.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-20, 18:47   

Bobo napisał/a:
olus napisał/a:
Co do Jezusa hybryda Bogo-Czlowieka


A jesteś Trynitarianinem? Czy 'wolnym strzelcem'? :-)

bardziej to drugie :)
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-20, 18:51   

twardziel napisał/a:
nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Faktycznie człowiek ma tak jakby dwie natury.

W Biblii nie ma "jakby" jest tak, lub nie.


Powiem, Tak. Z tym że nie nazwałbym tego drugą naturą. Ten poniższy fragment wyjaśnia o co mi chodzi :

" Tak więc już nie ja dopuszczam się owych czynów, lecz grzech, który we mnie mieszka. Wiem przecież, że nie przebywa już we mnie, to jest w moich członkach, dobro. Jest bowiem we mnie pragnienie dobra, nie ma jednak siły, aby je wypełnić. Nie czynię bowiem dobra, którego pragnę, lecz dopuszczam się zła, którego przecież nie chcę. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, to już nie ja dopuszczam się tych czynów, lecz grzech, który we mnie mieszka. Stwierdzam przeto istnienie takiego oto prawa: ilekroć chcę czynić dobro, narzuca mi się zło. Mój wewnętrzny człowiek bowiem znajduje upodobanie w Prawie Bożym, lecz w członkach moich widzę inne prawo. Ono to przeciwstawia się prawu mojego umysłu i poddaje mnie w niewolę przebywającego we mnie prawa grzechu. "
[Rz 7;17-23 BWP].

Mam na myśli te podkreślone sekwencje.

To się nazywa niedoskonałość. O tym tu Paweł pisze, pokazując to na własnym przykładzie.
Biblia np. określa, że serce ma złe pragnienia od samego początku. Służenie Bogu w sposób godny jego upodobania, jest walką. Bóg wie o tym. Nie da jednak z siebie drwić.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-20, 18:51   

twardziel napisał/a:
olus napisał/a:



Naszym Ojcem jest Bog.Jestesmy dziecmi Bozymi ale ludzmi...
a w sumie i bogami :-D

Psalmie 82.6
Ja rzekłem: Jesteście bogami
i wszyscy - synami Najwyższego.

[i]Jana 10.34
Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?


O to chyba mam nawet ten dwie natury :roll:

Jedni maja za ojca diabla inni Boga. Waszym ojcem jest diabeł i chcecie spełniać żądze waszego ojca
Sa dwa rodzaje kozly i owce :mrgreen:


Spójrz na kontekst Psalmu 82. Jest tam "Zacznijcie bronić uciśnionych i sierot, przyznajcie rację biedakom i potrzebującym! Wyzwólcie maluczkich i cierpiących, wyrwijcie ich z rąk złoczyńców! "
[Ps 82;3-4 BWP].

Jak ktoś robi przysługę komuś pokrzywdzonemu, to ten ofiarodawca w oczach tego biedaka urasta do miana boga. I o to chodzi w tym tekście. Pomyśl czy nie mam racji ?

Podobnie też i w Ewangelii Jana 10, spójrz chociażby wers wyżej który brzmi "Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za żaden dobry czyn, lecz za bluźnierstwo; za to, że będąc człowiekiem, uważasz się za Boga. "

Faktycznie człowiek ma tak jakby dwie natury. Lecz jedynie człowiek narodzony na nowo. Bezpośrednie odniesienie do tej kwestii znajdziesz Rz 7. Gdzie apostoł Paweł ubolewa, że kiedy chce robić dobro, to wychodzi zło...

Zgadza sie mniej wiecej :)
ale nie o to chodzilo..Jezus jest Synem ale nie Bogime ;-)

"Bluźnisz", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?"
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 19:41   

olus napisał/a:

ale nie o to chodzilo..Jezus jest Synem ale nie Bogime ;-)

"Bluźnisz", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?"


Tak Bóg (w domyśle Ojciec) umiłował człowieka, że dał na śmierć swego Syna. Z resztą to też On (Syn) samego siebie wydał.
W obliczu takiej sytuacji, to kto umarł za grzeszników, kto nas zbawił ? Z pewnością powiesz że Bóg.
Lecz jeżeli Syn nie jest Bogiem, to kto w takim układzie ma moc zmywać brud grzechu ?

" I zapytał go Piłat: Czy Ty jesteś królem żydowskim? A On odpowiadając mu, rzekł: Ty to mówisz. "
[Mk 15;2 BW].
No ale tutaj Jezus mówi ustami Piłata że jest Królem Żydowskim. Jak więc to rozumieć ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-20, 20:32   

5 I odszedłszy nieco dalej, upadł na ziemię i modlił się, żeby - jeśli to możliwe - ominęła Go ta godzina. 36 I mówił: «Abba11, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!»

42 tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» 43 Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. 44 Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. 45

16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby ...

Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.

34 Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».


Jezus jest kims wiecej niz krolem Zydow.Jest krolem krolow. :)

5 Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?» 36 Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». 37 Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu»


A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-21, 09:59   

olus napisał/a:
5 I odszedłszy nieco dalej, upadł na ziemię i modlił się, żeby - jeśli to możliwe - ominęła Go ta godzina. 36 I mówił: «Abba11, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!»

42 tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» 43 Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. 44 Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. 45

16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby ...

Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.

34 Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».


Jezus jest kims wiecej niz krolem Zydow.Jest krolem krolow. :)

5 Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?» 36 Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». 37 Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu»


A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów.


Te dwie podkreślone myśli, jedna przez Ciebie, mówiąca o wyższości Ojca nad Syna. I druga podkreślona przeze mnie, stwierdzająca że Jezus jest Królem królów.
Zaś ja zadałem pytanie w poprzednim wpisie, jak rozumiesz fakt że poganin nazywa Jezusa Królem Żydowskim.
Ty zaś twierdzisz że Syn Boże nie jest Bogiem. Co więc myślisz o tytułowaniu Go Królem i to o czym mówią poniższe teksty ?

" Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał."
[J 12;45].
ORAZ
" Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia."
[J 5;22-24 BT].

To powyższe jak pogodzić z tym poniższym ?

"Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym."
[Pwt 6;4 BT].
ORAZ
"Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. "
[Mk 12;29 BT].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-21, 17:09   

Cytat:
Te dwie podkreślone myśli, jedna przez Ciebie, mówiąca o wyższości Ojca nad Syna. I druga podkreślona przeze mnie, stwierdzająca że Jezus jest Królem królów.

Stwierdza tez ze byla to wola Ojca :)
ale kto go ustanowil tym krolem?
Cytat:
Ty zaś twierdzisz że Syn Boże nie jest Bogiem. Co więc myślisz o tytułowaniu Go Królem i to o czym mówią poniższe teksty ?

Krol a Bog Najwyzszy to spora roznica.
Nie mam nic przeciwko skoro sam Bog obdarzyl go takimi tytulami.
Jednak nie zrobil z niego Boga(przez duze B) bo taki jest i byl tylko Jeden.
Cytat:
" Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał."
[J 12;45].
ORAZ
" Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia."
[J 5;22-24 BT].

To powyższe jak pogodzić z tym poniższym ?

"Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym."
[Pwt 6;4 BT].
ORAZ
"Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. "
[Mk 12;29 BT].

Normalnie.
Przez Chrystusa modlisz sie do Boga.
Bog bedzie sadzil przez Chrysta.
Bog odbiera czesc przez Chrystusa.
Bog glosil swoja nauke przez Chrystusa.
Bo JEDEN jest Bog i JEDEN posrednik CZLOWIEK Jezus Chrystus.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-22, 12:23   

olus napisał/a:

Stwierdza tez ze byla to wola Ojca :)
ale kto go ustanowil tym krolem?


Popatrz na te poniższe zapisy, które dobitnie mówią kto jest Królem.

" Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga. "
[Iz 44;6 BW]
Ciekawe dlaczego JHWH występuje w trzech tytułach. No i wyraźnie widać że określenie Król Żydowski jest na długo przed Ucieleśnieniem Syna Bożego ?

" A Pan rzekł do Samuela: Wysłuchaj głosu ludu we wszystkim, co mówi do ciebie, bo nie ciebie odrzucają, lecz Mnie odrzucają jako króla nad sobą."
[1 Sam 8;7 BT]
Jakby ktoś miał wątpliwości kto jest Królem królów.

"A oni zawołali: Precz, precz, ukrzyżuj go! Rzekł do nich Piłat: Króla waszego mam ukrzyżować? Odpowiedzieli arcykapłani: Nie mamy króla, tylko cesarza."
[J 19;15 BW]
Do dzisiaj tzw. ortodoksyjni Żydzi czekają na Króla. Doczekają się...Antychrysta :-|

olus napisał/a:
Normalnie.
Przez Chrystusa modlisz sie do Boga.
Bog bedzie sadzil przez Chrysta.
Bog odbiera czesc przez Chrystusa.
Bog glosil swoja nauke przez Chrystusa.
Bo JEDEN jest Bog i JEDEN posrednik CZLOWIEK Jezus Chrystus.


Chyba jednak nie do końca normalnie.
Bo dlaczego stale jest "przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca---w Synu i w Ojcu" ?
Oceń rzetelnie FAKT, że Bóg nie jest sam. Chociaż jest jeden i jedyny.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-22, 13:22   

Cytat:
Do dzisiaj tzw. ortodoksyjni Żydzi czekają na Króla. Doczekają się...Antychrysta

No i co ? Krol to nie Bog!
Masz tez dwoch Panow i Co?
Pana Boga i Pana Czlowieka Jezusa.
Ogarnij to w koncu i nie plec.
Cytat:
Chyba jednak nie do końca normalnie.
Bo dlaczego stale jest "przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca---w Synu i w Ojcu" ?
Oceń rzetelnie FAKT, że Bóg nie jest sam. Chociaż jest jeden i jedyny.

Ta my ty tez nie jestesmy sami :roll:
a we mnie mieszka Chrystus to jest nas dwoch :shock:
Twoje hellenskie kombinajcje to istna tragedia.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-24, 01:36   

olus napisał/a:
Bog bedzie sadzil przez Chrysta.

Dokładnie oluś, Bóg a nie Ojciec co już Ci tłumaczyłam
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-24, 01:47   

Co ? :roll:
Bóg Ojciec Jahwe przez Syna Jezusa :)
To ja Tobie tłumaczyłem..
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-25, 18:34   

olus napisał/a:
Co ? :roll:
Bóg Ojciec Jahwe przez Syna Jezusa :)
To ja Tobie tłumaczyłem..

Nie ma takiego wersetu. Jest werset, że Ojciec nikogo sądzić nie będzie, werset, że Jezusowi jest przekazana cała władza sądzenia i werset, że Bóg będzie sądził przez Jezusa. Nie da się tego w całości pogodzić bez Trójcy, no chyba, że zignorujesz niektóre wersety.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13