FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trójca
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-06-21, 23:36   Trójca

"Słuchajże Izraelu: Pan, Bóg nasz, PAN JEDEN JEST" - 5 Moj. 6:4

"Pierwej niźli góry stanęły, i niźliś wykształtował ziemię, i okrąg świata,
oto zaraz od wieku aż na wieki tyś jest Bogiem" - Ps. 90:2


Porozmawiajmy o Trójcy, czy dogmat o Trójcy ma jakiekolwiek oparcie w Biblii?
Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-22, 00:04   

dogmat o trójcy jest sprzeczny z Biblią
to jest ewidentny wymysł KrK mający początki w starożytnych religiach pogańskich
oprócz tego brak w tym dogmacie logiki
jedna część Boga posyła drugą część na ziemię a trzecia część oznajmia w imieniu pierwszej części, że druga jest umiłowaną częścią pierwszej :lol:
totalny absurd
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-06-22, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-06-23, 19:24   

Krystian napisał/a:
dogmat o trójcy jest sprzeczny z Biblią
to jest ewidentny wymysł KrK mający początki w starożytnych religiach pogańskich
oprócz tego brak w tym dogmacie logiki
jedna część Boga posyła drugą część na ziemię a trzecia część oznajmia w imieniu pierwszej części, że druga jest umiłowaną częścią pierwszej :lol:
totalny absurd

Widać, że wcale nie rozumiesz wiary katolickiej. Katolicy przecież nie wierzą, że Bóg się w jakiś sposób dzieli.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-23, 19:33   

Iwona,

Cytat:
Widać, że wcale nie rozumiesz wiary katolickiej. Katolicy przecież nie wierzą, że Bóg się w jakiś sposób dzieli.


więc mnie oświetl w tym temacie
może ja naprawdę nie rozumiem wiary katolickiej :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-10, 12:05   

Nie mogę czegoś tutaj do końca zrozumieć..Na temat Trójcy prowadziłem wiele rozmów i to również z duchownymi KRK. Praktycznie zawsze rozmowa kończyła się tym, że duchowny stwierdzał, iż ta doktryna Kościelna jest objęta najświętszą tajemnicą. Nikt z mości teologów nie jest w stanie jednoznacznie i jasno wyjaśnić, na czym ta doktryna się opiera. I po raz pierwszy w życiu,- przepraszam Iwona, dotyczy to Ciebie,-spotykam osobę, która jest wstanie zrozumieć coś, czego od wieków, najznamienitsi przedstawiciele chrześcijaństwa do dziś nie rozszyfrowali. Mnóstwo argumentów biblijnych,-w tym wypowiedzi samego Syna Bożego, zaprzeczają tej doktrynie. Ale to, nie jest w tym wszystkim, jeszcze najgorsze Iwona... Najbardziej niedorzeczne jest to, że opierasz się wyłącznie na swoim rozumieniu, zaprzeczając temu, co wynika z Księgi, która jako jedyna, daje podstawę do podejmowania takich dyskusji. Nie Było by Biblii, nie było by Twojej religii, ale było by zupełnie coś innego....Można prowadzić dyskusję, kiedy się przedstawia jakieś dowody, ale twierdzenie, bo jak tak wierzę, niczego nie wnosi...
_________________

 
 
     
aleksander 
Racjonalista.

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Z...
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 14/16
 87%
Wysłany: 2013-07-26, 07:44   

Jeśli dyskusja ma być uczciwa-a wypadało by aby taka była-należy stwierdzić,że wierzący w Trójcę św. to nie tylko katolicy.Obecnie według różnych statystyk ocenia się,że chrześcijan trynitarnych jest około 2 miliardów.Zaliczyć do ich grona należy i Kościół Prawosławny i większość Kościołów Wschodu no i większość wspólnot protestanckich.
Z około 2 milionów Żydów Mesjanistycznych prawie wszyscy wierzą w to,że Bóg jest w trzech osobach chociaż nie nazywają Boga Trójcą ale czynią tak z innych względów niż doktrynalnych.
Dlaczego o tym piszę.Otóż dlatego,że dziwnym mnie osobiście się wydaje,że na większości for dyskusyjnych o tematyce religijnej osoby deklarujące się jako anty trynitarianie odnoszą się do katolików a to jest niesłuszne i niesprawiedliwe podejście do kwestii.
To takie moje trzy grosze odnośnie tematu.
_________________
Myślenie ma przyszłość.

Dnia 21 kwietnia opuściłem forum.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-26, 08:57   

no nie wiem, osobiscie zdaje sobie sprawe ze zdecydowana wiekszosc "wierzy" w Trojce, nie wydaje mi sie by ktos mial na myssli tylko katolikow. Termin wierzy wzielam w cudzyslow, bo to taka w wiekszosci wiara ze rownie dobrze mogli by wierzyc w ufoludkow przy odpowiednim praniu mozgu. Bo ludzie lykaja to co im sie na talerzyku podadza wielce szanowani panowie co sie mienia wybrancami Bozymi. Przy dodatkowym opluwaniu od szatanow tych co jednak nie chca lykac nikt nie ma watpliwosci w slusznosci serwowanych doktryn i chetnie do opluwania "tamtych" sie dolacza i tak to sie kreci.

Uswiadamia mi to wszystko jak bardzo mam byc wdzieczna Bogu za ludzi, ktorych postawil na mojej drodze, ze sie przyczynili do otrzezwienia z tego powszechnego odoru i wyjscia z tego wszechogarniajacego marazmu. Niech im Bog blogoslawi.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-26, 12:18   

Trójca istnieje ale tylko w tych religiach które mają duchy nieczyste.
Obj. 16:13-14
13. I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
14. A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
(BW)

Ta trójca występuje w religiach tego świata gdzie szatan ma swoje mieszkanie i działa cały czas przez tę trójcę duchów nieczystych.
Na podstawie takiego ducha religijnego poszukuje się boga w takich trzech osobach i głosi się ze Bóg jest trójcą. Jest trójcą tylko który to bóg?. Ten który działa przez zwierzę polityczne czyli rządy tego świata i przez religię.
A więc ci trzej jedno są: Smok, zwierzę polityczne i religia, działają razem, są jednością.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-26, 14:40   

ametyst napisał/a:
Trójca istnieje ale tylko w tych religiach które mają duchy nieczyste.
Obj. 16:13-14
13. I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
14. A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
(BW)

Ta trójca występuje w religiach tego świata gdzie szatan ma swoje mieszkanie i działa cały czas przez tę trójcę duchów nieczystych.
Na podstawie takiego ducha religijnego poszukuje się boga w takich trzech osobach i głosi się ze Bóg jest trójcą. Jest trójcą tylko który to bóg?. Ten który działa przez zwierzę polityczne czyli rządy tego świata i przez religię.
A więc ci trzej jedno są: Smok, zwierzę polityczne i religia, działają razem, są jednością.


świetny post z dozą humoru
pozdrawiam
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 16:29   

Krystian napisał/a:
ametyst napisał/a:
Trójca istnieje ale tylko w tych religiach które mają duchy nieczyste.
Obj. 16:13-14

Ta trójca występuje w religiach tego świata gdzie szatan ma swoje mieszkanie i działa cały czas przez tę trójcę duchów nieczystych.
A więc ci trzej jedno są: Smok, zwierzę polityczne i religia, działają razem, są jednością.


świetny post z dozą humoru
pozdrawiam

Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, czyli człowiek i jego syn oraz jego duch to nie trzy osoby człowieka tylko ojciec i syn, czyli dwie osobne osoby.
Gdyby człowiek był trzy osobowy to wtedy moglibyśmy mówić że Bóg jest taki sam. Nie ma podstaw logicznych by wierzyć że człowiek i Bóg jest trzy osobowy.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-28, 16:33   

ametyst napisał/a:
Krystian napisał/a:
ametyst napisał/a:
Trójca istnieje ale tylko w tych religiach które mają duchy nieczyste.
Obj. 16:13-14

Ta trójca występuje w religiach tego świata gdzie szatan ma swoje mieszkanie i działa cały czas przez tę trójcę duchów nieczystych.
A więc ci trzej jedno są: Smok, zwierzę polityczne i religia, działają razem, są jednością.


świetny post z dozą humoru
pozdrawiam

Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, czyli człowiek i jego syn oraz jego duch to nie trzy osoby człowieka tylko ojciec i syn, czyli dwie osobne osoby.
Gdyby człowiek był trzy osobowy to wtedy moglibyśmy mówić że Bóg jest taki sam. Nie ma podstaw logicznych by wierzyć że człowiek i Bóg jest trzy osobowy.


Muszę ci przyznać, ze masz ciekawy profil rozumowania i argumentowania..
_________________

 
 
     
aleksander 
Racjonalista.

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Z...
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 14/16
 87%
Wysłany: 2013-08-28, 08:45   

Axanna napisał/a:
no nie wiem, osobiscie zdaje sobie sprawe ze zdecydowana wiekszosc "wierzy" w Trojce, nie wydaje mi sie by ktos mial na myssli tylko katolikow. Termin wierzy wzielam w cudzyslow, bo to taka w wiekszosci wiara ze rownie dobrze mogli by wierzyc w ufoludkow przy odpowiednim praniu mozgu. Bo ludzie lykaja to co im sie na talerzyku podadza wielce szanowani panowie co sie mienia wybrancami Bozymi. Przy dodatkowym opluwaniu od szatanow tych co jednak nie chca lykac nikt nie ma watpliwosci w slusznosci serwowanych doktryn i chetnie do opluwania "tamtych" sie dolacza i tak to sie kreci.

Uswiadamia mi to wszystko jak bardzo mam byc wdzieczna Bogu za ludzi, ktorych postawil na mojej drodze, ze sie przyczynili do otrzezwienia z tego powszechnego odoru i wyjscia z tego wszechogarniajacego marazmu. Niech im Bog blogoslawi.


Ja,droga Axanno,zdaję sobie sprawę z tego jak się rzeczy mają.Tak się składa--bez chwalenia się czy chełpliwości--że ``z niejednego pieca chleb jadałem.``Dzięki Bożej łasce miałem możliwość poznać jak to się mówi od zaplecza niejedną wspólnotę,kościół czy denominację.
Sam nie jestem święty--to nie fałszywa skromność--ale wiem,że w wielu wspólnotach dzieje się źle.Wiem,że ludzie ``przybierają pozór pobożności`` jak to zapowiedział Ap.Paweł pisząc do Tymoteusza.Wiem o wielu innych rzeczach.
Jednak aby nie zgorzknieć,aby nie oblec się w zgorszenie,w niewyrozumiałość staram się skupiać na sobie,na tym aby samemu wzrastać w Mesjaszu Jehoszua i ciągle wydawać owoce Ducha świętego.
Po latach rozmów z setkami,tysiącami ludzi przekonałem się,że dobre świadectwo swojego życia może kogoś spośród mas nawrócić.Natomiast rzucanie pereł przed wieprze i dawanie tego co święte psom może się przyczynić do rozszarpania i podeptania przez nie.
Głosić słowo można tym,którzy tego pragną,którzy szczerze poszukują prawdy.Na siłę nic się nie da zrobić bo przemoc rodzi przemoc choćby to było pod przykrywką wzniosłych idei.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-28, 12:30   

to co mowisz, kaszuw, brzmi skladnie, ale ja raczej z tym sie nie zgodze. Moje pragnienie by ludzie sie ockneli jest i zawsze bylo szczere, nie wiem czemu mowisz do mnie o przykrywkach i agresji :-(

owszem agresja rodzi agresje, ale jakie zastosowanie to ma do wierzacych, ktorzy maja byc "swiatlem polozonym na gorze"? Czy Jezus byl zamordowany za agresje? Apostolowie tez? A czy kiedy mowil ze beda stawiac was przed sady i wykluczac to mial na mysli ze beda agresywni dlatego tak bedzie?

Nie wiem tez czy cytat o wieprzach i perlach upowaznia do zamkniecia sie w sobie. Owszem, mozna koncentrowac sie na sobie, niektorzy to robia tak skutecznie, ze chocby brud i syf dookola siegal sufitu ich to w zaden sposob nie rusza. Jak bedziesz chcial powiedziec takiemu, to ci w pol zdania walnie ze "to nie buduje", albo "zacznij od siebie".... I tak to wyglada, zas niedobitkom, ktorzy jeszcze chca i probuja cos naprawic sie wmawia agresje, przykrywki, zgorzknienie itp. Przykre to wszystko....
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-28, 12:36   

to znaczy przemoc mialam na mysli, a nie agresje, choc to jest to samo w sumie
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-08-28, 13:42   

nike

שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה ׀ אֶחָֽד ׃

znaczy dokładnie : Słuchaj Izraelu : Jehowah Bóg nasz jeden !

Hebrajskie słowo אֶחָֽד ( ehad ) znaczy : jeden, pojedynczy.

Ta wypowiedź wyklucza wszelki trynitaryzm, gdyż imię Boże Jehowah odnosi się wyłącznie do Ojca Niebiańskiego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13