FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytowanie / numerkowanie
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-16, 15:35   

alez i my nikogo nie przymuszamy, prawda? Co innego wierzyc w Pana, ale co innego sluchac Pana czy pana, bo wierzyc sie mozna, wszak i szatan wierzy (nie porownuje nikogo z szatanem, to tylko dla przykladu) :)
 
     
ewangelizatorka 
ewangelizatorka

Pomogła: 2 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 109
Skąd: Z rąk Boga ulepiona
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 9/20
 45%
Wysłany: 2013-07-16, 15:40   

Ale Pan Jezus tez nie kazał oceniać to czemu to robicie?Kocham Pana Jezusa wsłuchuję się w jego głos,jestem wolna,kocham Pana Jezusa,nie kochała bym gdybym nie wierzyła,nie wstydze się wyjść na ulice i powiedziec Jezus jest moim Panem i Pan jest wiecznie żywy,a nie którzy twierdzą że eucharystia to tylko pamiątka.Powtórze wam że was kocham,należy widzieć w drógim człowieku Chrystusa. :)
_________________
Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 15:43   

ewangelizatorka napisał/a:
No to powiedz tylko co myślisz ale nie zmuszaj.Jakby tak mieli np. apostołowie ewangelizowac to ja dziękuję,jesteśmy wolni i to my wybieramy :) Ale apostołowie dawali świadectwo na szczęśćie i nie przymuszali


Ale ja Cie nie zamierzam zmuszać do niczego. Ale powiedz proszę...Czy Jezus nie skierował do swoich naśladowców nastepującego polecenia? "Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”(Mateusza 28:19,20).
Co to znaczy? Czy jego uczniowie nie mieli go nasladować w głoszeniu? Czy robisz to?
_________________

 
 
     
ewangelizatorka 
ewangelizatorka

Pomogła: 2 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 109
Skąd: Z rąk Boga ulepiona
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 9/20
 45%
Wysłany: 2013-07-16, 15:47   

Oczywiście że mieli Go naśladować i mamy Go naśladować-ty i ja i inni chrześcijanie jesteśmy uczniami naszego Pana,może się po prostu zle rozumiemy?Czy ty nie myślisz że mamy Go naśladować?Czy nie kochasz Go-po co sie denerwować,łączy ws\zystkich chrześcijan przecież Pan Jezus który jest miłością.Nie denerwujmy się ;-)
_________________
Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 15:49   

ewangelizatorka napisał/a:
Ale Pan Jezus tez nie kazał oceniać to czemu to robicie?Kocham Pana Jezusa wsłuchuję się w jego głos,jestem wolna,kocham Pana Jezusa,nie kochała bym gdybym nie wierzyła,nie wstydze się wyjść na ulice i powiedziec Jezus jest moim Panem i Pan jest wiecznie żywy,a nie którzy twierdzą że eucharystia to tylko pamiątka.Powtórze wam że was kocham,należy widzieć w drógim człowieku Chrystusa. :)


A gdzie pisze, że mamy w ludziach dostrzegać Chrystusa.. Czy to raczej nie na Chrystusie mamy się wzorować? Wyrażaj swoje przekonania jaśniej mości Pani. To taka moja prośba
_________________

 
 
     
ewangelizatorka 
ewangelizatorka

Pomogła: 2 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 109
Skąd: Z rąk Boga ulepiona
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 9/20
 45%
Wysłany: 2013-07-16, 15:53   

A rozważałeś Pismo święte kiedyś?Człowiek powinien codziennie rozważać.Nie myślec dosłownie,:Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali.Gdyby każdy zawsze widział w drógim Chrystusa-to by milował blizniego.
_________________
Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 15:59   

ewangelizatorka napisał/a:
A rozważałeś Pismo święte kiedyś?Człowiek powinien codziennie rozważać.Nie myślec dosłownie,:Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali.Gdyby każdy zawsze widział w drógim Chrystusa-to by milował blizniego.


No właśnie...To zapytam Cię moja droga..Jak myślisz? Gdyby wybuchła wojna, co zrobili by Twoi wierni, gdyby powołano ich do wojska?
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-16, 16:57   

Wiesław S. napisał/a:
ewangelizatorka napisał/a:
A rozważałeś Pismo święte kiedyś?Człowiek powinien codziennie rozważać.Nie myślec dosłownie,:Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali.Gdyby każdy zawsze widział w drógim Chrystusa-to by milował blizniego.


No właśnie...To zapytam Cię moja droga..Jak myślisz? Gdyby wybuchła wojna, co zrobili by Twoi wierni, gdyby powołano ich do wojska?

oj, juz o to te dziewczyne pytano, co wy tak na nia z ta wojna, ona jeszcze nie jest taka mocna, by stawiac czola waszym pytaniom :Aku:
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:06   

Axanna napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
ewangelizatorka napisał/a:
A rozważałeś Pismo święte kiedyś?Człowiek powinien codziennie rozważać.Nie myślec dosłownie,:Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali.Gdyby każdy zawsze widział w drógim Chrystusa-to by milował blizniego.


No właśnie...To zapytam Cię moja droga..Jak myślisz? Gdyby wybuchła wojna, co zrobili by Twoi wierni, gdyby powołano ich do wojska?

oj, juz o to te dziewczyne pytano, co wy tak na nia z ta wojna, ona jeszcze nie jest taka mocna, by stawiac czola waszym pytaniom :Aku:


Chej, chej...To jest tylko zestawienie poglądów. Przecież to proste pytanie, a odpowiedź pozwala nam odkrywać tych Prawdziwych naśladowców Jezusa. Przecież powołała się na Jana 13:34,35... Wiesz co tam pisze
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-16, 17:17   

ostatnim razem dziewczyna uciekla z forum po takim pytaniu, to ja troche jej bronie :->
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:25   

Axanna napisał/a:
ostatnim razem dziewczyna uciekla z forum po takim pytaniu, to ja troche jej bronie :->


Myslę, że teraz też dała nogę..Mam nadzieję, że się nie obrazi..Ależ chyba nie...Przecież napisała, że nas bardzo kocha...My ją też
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-16, 17:34   

no tez mam nadzieje :)
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:35   

Ale trzeba przyznać...że chrześcijaństwo ma bardzo złą sławę... Tylko sobie pomysleć, co robili podczas dwóch wojen światowych..Jak święcili broń, jak posyłali na wojnę swoich wiernych. Przecież walczyli ze swoimi duchowymi braćmi, którzy mieli innego koloru mundury. Czy Jezus wziął by karabin do rąk gdyby żył w tym czasie na ziemi? A ich obecny udział w polityce...Czy Jezus chciał zasiadać między uprawiającymi politykę? A to, że pasterze duchowi molestują dzieci swoich wiernych, można usprawiedliwiać tym, że to tylko niektórzy, a przecież przez długi czas korzystali z ochrony Papieskiej, zaczęto reagować na ich obrzydliwe i zboczone zachowania, kiedy znaleźli się pod presją opini świeckiej. To jest niepojęte, że coś takiego nie ocenia się w świetle Biblii, że wiele wiernych uważa, że nic się nie stało takiego. Ciekawe, czy gdyby spotkało to któreś z ich dzieci, czy też by twierdzili, że nic się nie stało. A przemoc na lekcjach religi wywierana na dzieci przez księży, to nic takiego?
_________________

 
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-07-16, 21:12   

Starajcie się nas zrozumieć
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-17, 08:46   

Iwona napisał/a:
Starajcie się nas zrozumieć


Iwona..Tutaj nie ma czego zrozumieć. Temat Kościoła jest na całym świecie znany, i to nie w kregu plotkarstwa roznoszonego przez jakieś tam kultury. Grzechy bardzo ciężkie Kościoła są zapisane na twardych kartach histori, a obecnie sprawą medialną na całym świecie. Co tutaj jest do rozumienia? Z powodu zbrodni, których w ciągu dziejów dopuszczali się w imię Boże wyznawcy wielu różnych religii, miliony ludzi odwróciło się od Boga i od Chrystusa. Winią oni Boga za przerażające wojny religijne między katolikami a muzułmanami, które nazwano krucjatami, za wojny między muzułmanami a hindusami, jak również za wojny między katolikami a protestantami. Przypominają o mordowaniu Żydów w imię Chrystusa oraz o okrutnej inkwizycji katolickiej. Co prawda przywódcy religijni odpowiedzialni za te straszliwe zbrodnie twierdzą, jakoby ich Ojcem był Bóg. Czyż jednak nie przypominają przywódców religijnych z czasów Jezusa? Jak traktowali innych, jak potraktowali Jezusa? Masz zapisy Biblijne"
Wiem, że jesteście potomkami Abrahama; usiłujecie jednak mnie zabić, ponieważ moje słowo nie robi u was żadnych postępów. 38 Ja mówię to, co widziałem u mojego Ojca; wy zaś czynicie to, co słyszeliście od waszego ojca”. 39 Na to rzekli do niego: „Naszym ojcem jest Abraham”. Jezus powiedział im: „Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, to spełniajcie uczynki Abrahama. 40 Teraz zaś usiłujecie zabić mnie, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną od Boga. Abraham tego nie czynił. 41 Wy spełniacie uczynki waszego ojca”. Rzekli do niego: „Myśmy się nie narodzili z rozpusty; mamy jednego Ojca — Boga”.
42 Jezus rzekł do nich: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, bo ja od Boga wyszedłem i tu jestem. Wcale też nie przyszedłem z własnej inicjatywy, lecz On mnie posłał. 43 Dlaczego nie wiecie, co mówię? Dlatego, że nie możecie słuchać mego słowa. 44 Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 Ja natomiast mówię prawdę i dlatego mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni mi grzech? Jeżeli mówię prawdę, czemuż mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, ten słucha wypowiedzi Bożych. Wy dlatego nie słuchacie, że nie jesteście z Boga”(Jana 8:37-47).

Kościół twierdzi, że przestrzega przykazań Bożych... Cóż za obłuda:
"Dla czystych wszystko jest czyste, natomiast dla skalanych i wyzutych z wiary nic nie jest czyste, ale zarówno ich umysły, jak i sumienia są skalane. 16 Publicznie oznajmiają, iż znają Boga, lecz swymi uczynkami się go zapierają, ponieważ są odrażający i nieposłuszni, i uznani za niegodnych jakiegokolwiek dobrego dzieła"(Tytusa 1:16).

Która religia na świecie skalała się większą winą krwi, jak Chrześcijaństwo Które odstapiło od czystych zasad prawdziwego Chrystianizmu? Dlatego Bóg nawołuje szczere osoby, aby opóściły szeregi tych, co swoim udziałem i obecnością mogli by popierać duchowieństwo w ich niecnych działaniach:
"I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag. 5 Bo grzechy jej narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe uczynki"(Objawienia 18:4,5).

Wszyscy, którzy zareagują pozytywnie na to wezwanie ocalą własne życie, inaczej, poniosą śmierć razem z przywódcami. Tutaj nie ma miejsce na usprawiedliwianie grzechów tej potężnej Metropolii religijnej, która splamiła swe ręce krwią wielu niewinnych ludzi. Spójrz na to realnie, przez pryzmat Słowa Bożego, a nie własnych uczuć...Bo wkrótce okaże się, że źle je ulokowałaś.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13