FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bog ma poczucie humoru
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-12, 19:18   

niektorzy przypisuja Bogu poczucie humoru. Ja tam osobiscie pewna nie jestem czy ma, czy nie ma, ale tak sobie mysle, ze gdyby to sie okazalo prawda, to calkiem mozliwe, ze potomkowie malpich przodkow przy zmartwychwstaniu sie okaza calkiem szczesliwe, wiszac na drzewach z bananem w reku... w lapce, przepraszam :) Wszak napisano "po wierze Twojej niech ci sie stanie" :mrgreen:
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-12, 19:51   

Axanna napisał/a:
niektorzy przypisuja Bogu poczucie humoru. Ja tam osobiscie pewna nie jestem czy ma, czy nie ma, ale tak sobie mysle, ze gdyby to sie okazalo prawda, to calkiem mozliwe, ze potomkowie malpich przodkow przy zmartwychwstaniu sie okaza calkiem szczesliwe, wiszac na drzewach z bananem w reku... w lapce, przepraszam :) Wszak napisano "po wierze Twojej niech ci sie stanie" :mrgreen:


Axanno..Ty żartujesz prawda..?
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-12, 19:53   

a co? :gx:
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-12, 19:57   

Axanna napisał/a:
a co? :gx:


Nie no..w sumie nic..Fajny komentarz...Jeśli my mamy poczucie humoru, a Bóg nas stworzył z tymi cechami, to jak myslisz...? Czy nasz Stwórca może mieć poczucie humoru? Ja Ci powiem, że tak, i są na to dowody. Ale bez mieszania w to małp jako przodków, ale one maja też swój udział w dowodach o których wspomniałem
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-12, 20:11   

a jakie dowody? Bo ja na przyklad nie przypominam sobie przykladow z Pisma :)
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-12, 20:32   

Axanna napisał/a:
a jakie dowody? Bo ja na przyklad nie przypominam sobie przykladow z Pisma :)

Dowody tkwią w stworzeniach które nas otaczają. Przecież stworzył to wszysko dla Ciebie, dla mnie, milionów innych ludzi Axanno. Rozejrzyj się, a dostrzeżesz to wszystko. Ale dla przykładu.. Mały kotek, bawiacy się swoim ogonkiem. Kiedy mu sie przyglądasz, czy nie bawi Cie to? A czy Bóg stwarzajac, zwierzaądka, w sposób, aby nas bawiły, nie dowodzi, że pragnie, abyśmy sie cieszyli, pokazujac nam również, że jest radosnym Bogiem? Szatan zakłucił ten porzadek, ale wkrótce Jego Syn przywróci ten ład. Rozejrzyj się dokładnie, a zobaczysz o wiele więcej dowodów na to, że Bóg na prawdę ma świetne poczucie humoru.
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-12, 21:51   

hm, no nie bede sie spierac, moze i mozna to tak rozumiec :)
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-13, 12:49   

Axanna napisał/a:
hm, no nie bede sie spierac, moze i mozna to tak rozumiec :)


Nie tylko można Axanno, ale dzieła same to potwierdzają.. Na przykład. Piękne i malownicze Krajobrazy, krtóre możemy z jakiegoś dogodnego miejsca podziwiać...Co nam mówią o naszym Niebiańskim Ojcu? Piękno kwiatów, cudowne i niepowtarzalne ubarwienie upierzenia tysiecy ptaków. Choćby Ara, Kakadu,Paw, i inne.... Co, mogą Ci one powiedzieć o naszym Stwórcy Axanno? Czy nie to, że nasz Bóg jest niedoścignionym artystą? Można tu wyliczać wiele cudownych dzieł, które nie tylko pokazują, że nasz Bóg ma poczucie humoru, ale jest Wielkim artystą, którego ludzie w różny sposób, jako Jego dzieci, próbują naśladować, również Jego dzieła mówią nam o Jego niedoścignionej Mądrości, i Potędze,- czyli Mocy. A gdyby się przez chwikę Axanno, zastanowić nad takim faktem....ŻE ZANIM BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, TO WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWAŁ MU TO PRZEPIĘKNE MIESZKANIE, I DAŁ MU W POSIADANIE, DO JEGO WYŁĄCZNEJ DYSPOZYCJI TO WSZYSTKO, CZY NIE ŚWIADCZY TO O JEGO WIELKIEJ MIŁOŚCI? To,żeby ocenić, jakim jest na prawdę nasz Bóg, wystraczy poprostu dokładnie się rozejrzeć Axanno...Jakie to proste. A tutaj, przedstawia się go zazwyczaj, jako kogoś oddalonego od nas, obojetnego na nasze cierpienia i niedolę, ocenia sie Go, i obwinia za krzywdy, albo są też tacy, co zapierają się swojego Ojca i dawcę życia, twierdząc, że ich pochodzenie, to wynik niedorzecznej eksplozji. Czyste szaleństwo.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-07-13, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-13, 16:15   

masz racje, ale mysle sobie ze Bogu o wiele bardziej zalezy na tym, zebysmy pamietali ze On jest swiety i oczekuje, by i my do tego darzyli, unikajac wszelakiej sciemy i kwasu - tak mysle dlatego, ze czytam o tym wyraznie w Jego Slowie, w ktorym wyraznie i z naciskiem to zaznaczyl. Zas o humoru jednak nie czytam...
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-14, 07:12   

Axanna napisał/a:
masz racje, ale mysle sobie ze Bogu o wiele bardziej zalezy na tym, zebysmy pamietali ze On jest swiety i oczekuje, by i my do tego darzyli, unikajac wszelakiej sciemy i kwasu - tak mysle dlatego, ze czytam o tym wyraznie w Jego Slowie, w ktorym wyraznie i z naciskiem to zaznaczyl. Zas o humoru jednak nie czytam...


Zapewne w naszej obecnej sytuacji, jest wskazane zabiegać o przyjazne stosunki z naszym Bogiem. Jesteśmy do tego zachecani w Jego Słowie Biblii, ale w wielu miejscach, tez są zapisy, z których wyraźnie wynika, że Prawdziwy Bóg nie jest zwykłym formalista Axanno. Pragnie, abyśmy pomimo naszego upadłego stanu, byli radośni. Zwróć uwagę, że wśród wymienionych owoców Ducha, znajduje się radość (Galatów 5:22,23). A zatem, nazywając się sługą Bożym, mamy Go reprezentować, jako radosny lud, a nie czuć się tak, jak bysmy żyli pod pręgieżem Bożym. Takiego surowego Boga, przedstawiają religie, które tak na prawdę Axanno, nie znają Go, nie rozumieją Jego zasad i wydaje im się, że jest to Bóg, który wyłącznie stawia wymagania swoim wiernym, a to nie jest zgodne z Prawdą. Mamy mnóstwo podstaw wierzyć, że Jehowa jest Bogiem, pełnym Miłości, gdyż jest Miłością, a przy tym, Bogiem radosnym, o czym świadczą widoczne zewsząd Jego dzieł Twórcze, które jednocześnie obwieszczają Jego niedoścignioną chwałę. To wspaniały Bóg.
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-14, 07:59   

no ja z tym nie za bardzo sie zgodze. radosc mozna miec w sercu i nie zawsze przedstawiac soba na okraglo rozradowana osobe, zwlaszcza gdy nieprawosc sie wzbiera po sam sufit.

Mi tam rozesmiane pograzone w obludzie chrzescijanstwo nie zbyt imponuje i sadzie ze Bogu rowniez. To nie znaczy zaraz ze formalista, ale ze wpierw On sie jednak spodziewa sprawiedliwosci, a oto bezprawie, zas radowanie sie w tej sytuacji tylko owe bezprawie iwidacznia.

Swoja droga podany przez Ciebie cytat podaje iz milosc raduje sie z prawda, a nie z byle czego bo sie nalezy radowac. Ale sie nie upieram, zebys zaraz przyjal moje stanowisko, Wieslawie :)
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-14, 12:12   

Axanna napisał/a:
no ja z tym nie za bardzo sie zgodze. radosc mozna miec w sercu i nie zawsze przedstawiac soba na okraglo rozradowana osobe, zwlaszcza gdy nieprawosc sie wzbiera po sam sufit.

Mi tam rozesmiane pograzone w obludzie chrzescijanstwo nie zbyt imponuje i sadzie ze Bogu rowniez. To nie znaczy zaraz ze formalista, ale ze wpierw On sie jednak spodziewa sprawiedliwosci, a oto bezprawie, zas radowanie sie w tej sytuacji tylko owe bezprawie iwidacznia.

Swoja droga podany przez Ciebie cytat podaje iz milosc raduje sie z prawda, a nie z byle czego bo sie nalezy radowac. Ale sie nie upieram, zebys zaraz przyjal moje stanowisko, Wieslawie :)

Nie trudno Cię zrozumieć ... Istotnie masz rację, że jeżeli ktoś świadomie dopusza się bezprawia, i raduje, to Boga taka postawa może jedynie oburzać. Ale Axanno. Czy znasz przykłady, kiedy Starożytni Izraelici, obchodzili jakies doniosłe święta,- co zawsze temu towarzyszyło? Jeśli zechcesz, to w Biblii znajdziesz wiele takich opisów, które wyraźnie ukazują, że naród się radował,-i nie tylko w sercu, ale okazywali to również na zewnątrz. Tańczyli i śpiewali przy akompaniamencie różnych instrumentów. Izraelici byli bardzo uzdolnieni muzykalnie. W Biblii, znajdujemy takie wzmianki. Może Ci wiadomo, że król Dawid był muzykiem i śpiewakiem, grał na harfie. Sam ułożył wiele Psalmów. W jednym z nich czytamy:"Chcę śpiewać Jehowie przez całe życie;
Bogu mojemu chcę grać, dopóki będę istniał.
34 Niechaj me zadumanie nad nim będzie przyjemne.
Ja sam będę się radował w Jehowie"(Psalm 104:33,34). Jak sądzisz? Czy Jehowie podobało się to, że Dawid opiewa Chwałę swego Boga w pieśniach grając Mu na harfie? Dawid popełnił kilka poważnych grzechów, i te mu ciążyły na sercu, w związku z tym napisał też sporo smutnych Psalmów. Jednak miał mnóstwo powodów, aby okazywać radość, i to nie tylko w sercu Axsanno. Kiedy jego często wiarołomny naród był wierny swojemu Bogu, zawsze miał powody, by okazywać na zewnątrz radość. Tego chce sam Jehowa, dla tego, nakazał jeszcze Mojżeszowi, powołać muzyków.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-07-14, 12:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-14, 20:01   

Wieslawie, nie zrozum mnie zle, bo ja nie proponuje, zeby chodzic w czarnych ubraniach z pogrzebowa mina, ale ze we wszystkim ma byc umiar.

Wielu zborow sie powoluja na starotestamentowy Izrael, na tanczacego Davida i urzadzaja oniemal dyskoteki na naborzenstwach... (nie mowie o SJ ani o Tobie, tylko ogolnie)... Natomiast jakos nie czytam, zeby ktokolwiek z apostolow po smierci Pana tanczyl, czy zachecal do jakies aktywnie wyrazanej radosci. Zastanawiam sie dlaczego...

Pan Jezus powiedzial iz przyszedel dac swiadectwo Prawdzie - o tym gdzies my juz rozmawiali niedawno. Co to prawda - uwazam ze miedzy innymi taka, ze czlowiek nie wytrwal w przymerzu z Bogiem i Go odrzucil, mordujac jego Syna.

gdy Duch przyjdzie, zapowiedzial Chrystus, to przekona swiat o grzechu, sprawiedliwosci i sadzie. Mysle, ze wierzacych ma przekonac w pierwsza kolej i widzisz, kiedy mnie tak przekonuje i kiedy patrze na obecne chrzescijanstwo tak zwane, na te wszystkie Merry Christmas itp. to jakos nie jest mi do tancow, ani do wyrazania radosci, ktora i owszem, zawsze mam w sercu wraz z wdziecznoscia do Boga za cala Jego laske, cierpliwosc i ratunek. tanczyc jednak jakos mi sie nie chce, naprawde.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-14, 21:23   

Axanna napisał/a:
Wieslawie, nie zrozum mnie zle, bo ja nie proponuje, zeby chodzic w czarnych ubraniach z pogrzebowa mina, ale ze we wszystkim ma byc umiar.

Wielu zborow sie powoluja na starotestamentowy Izrael, na tanczacego Davida i urzadzaja oniemal dyskoteki na naborzenstwach... (nie mowie o SJ ani o Tobie, tylko ogolnie)... Natomiast jakos nie czytam, zeby ktokolwiek z apostolow po smierci Pana tanczyl, czy zachecal do jakies aktywnie wyrazanej radosci. Zastanawiam sie dlaczego...

Pan Jezus powiedzial iz przyszedel dac swiadectwo Prawdzie - o tym gdzies my juz rozmawiali niedawno. Co to prawda - uwazam ze miedzy innymi taka, ze czlowiek nie wytrwal w przymerzu z Bogiem i Go odrzucil, mordujac jego Syna.

gdy Duch przyjdzie, zapowiedzial Chrystus, to przekona swiat o grzechu, sprawiedliwosci i sadzie. Mysle, ze wierzacych ma przekonac w pierwsza kolej i widzisz, kiedy mnie tak przekonuje i kiedy patrze na obecne chrzescijanstwo tak zwane, na te wszystkie Merry Christmas itp. to jakos nie jest mi do tancow, ani do wyrazania radosci, ktora i owszem, zawsze mam w sercu wraz z wdziecznoscia do Boga za cala Jego laske, cierpliwosc i ratunek. tanczyc jednak jakos mi sie nie chce, naprawde.


Powrócimy do tego, teraz juz trochę za późno. Ale to nie o ten kontekst chodzi..
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-15, 06:08   

to dodam jeszcze ze Bog i do Izraela mowil zeby odsuneli od niego wrzask swoich piesni i swiat, na ktore nie chce patrzec....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13