FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spoczynki w Duchu Św itp itd.....
Autor Wiadomość
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:11   

Majorka 1 napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Majorka 1 napisał/a:
ewangelizatorka napisał/a:
Ty tesz :)


też


Tylko proszę Cię mnie nie poprawiaj, ja też nie przebieram w bykach...


Ciebie nie będę poprawiać :) hehe


Dziekuję za te szczególne względy...Ale mam uśmiech od ucha do ucha
_________________

 
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-07-16, 17:16   

Wiesław S. napisał/a:
Majorka 1 napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Majorka 1 napisał/a:
ewangelizatorka napisał/a:
Ty tesz :)


też


Tylko proszę Cię mnie nie poprawiaj, ja też nie przebieram w bykach...


Ciebie nie będę poprawiać :) hehe


Dziekuję za te szczególne względy...Ale mam uśmiech od ucha do ucha



Miło mi że Ci poprawiłam humor :)

Wiesławie, może Ty mi doradzisz....powinnam spotkać się z tą koleżanką? przez tel brzmiała dziś jakby była na dragach. Nie wiem czemu ale czuję niepokój i boję się. Znam jej poglądy i nie mam ochoty bo mi coś wmawiała a ja jej nie chce przekonywać itp....Nie chcę sprawić jej przykrości nie spotykając sie z nią ale po tym jej poście odechciało mi się z nią spotykać
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:25   

Majorka 1 napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Majorka 1 napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Majorka 1 napisał/a:
ewangelizatorka napisał/a:
Ty tesz :)


też


Tylko proszę Cię mnie nie poprawiaj, ja też nie przebieram w bykach...


Ciebie nie będę poprawiać :) hehe


Dziekuję za te szczególne względy...Ale mam uśmiech od ucha do ucha



Miło mi że Ci poprawiłam humor :)

Wiesławie, może Ty mi doradzisz....powinnam spotkać się z tą koleżanką? przez tel brzmiała dziś jakby była na dragach. Nie wiem czemu ale czuję niepokój i boję się. Znam jej poglądy i nie mam ochoty bo mi coś wmawiała a ja jej nie chce przekonywać itp....Nie chcę sprawić jej przykrości nie spotykając sie z nią ale po tym jej poście odechciało mi się z nią spotykać

Czy jesteś pewna, że Twoje wierzenia mają silną podstawę Reniu? Czy jesteś wstanie obronić swoje stanowisko w duchu łagodności a przy tym opierając się na argumentach Biblijnych? Jeśli tak, to czego się obawiasz?
_________________

 
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-07-16, 17:26   

Jestem pewna że moja wiara ma silną podstawę bo tą podstawą jest Bóg...Jednak czuję ze nie powinnam iść na to spotkanie,nie wiem czemu
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:31   

Majorka 1 napisał/a:
Jestem pewna że moja wiara ma silną podstawę bo tą podstawą jest Bóg...Jednak czuję ze nie powinnam iść na to spotkanie,nie wiem czemu


Wiesz...Kiedy ktoś nawiązuje ze mną rozmowę na temat religii, a przy tym jeszcze zaprasza mnie do siebie, bo chce porozmawiać, ja mam radość, bo mogę wydać tej osobie świadectwo. Chętnie z Tobą porozmawiam również na nieco głębsze tematy. Już troche coś o Tobie wiem, z Twoich postów, ale jeszcze nie wiele. Chciałbym poznać Twoje poglądy, Twoje stanowisko, a wtedy, nawet łatwiej bylo by mi coś Ci doradzić. Jak pamiętam, chodzi o panią, która jest katoliczką..Ta co Cię zaprasza.Czy tak?

Wejdźmy na pw. Bo nas moderator przepędzi, za to, że w konkretnym temacie nie na temat piszemy.. Tam możemy porozmawiać
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-07-16, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-07-16, 17:33   

Wiesław S. napisał/a:
Majorka 1 napisał/a:
Jestem pewna że moja wiara ma silną podstawę bo tą podstawą jest Bóg...Jednak czuję ze nie powinnam iść na to spotkanie,nie wiem czemu


Wiesz...Kiedy ktoś nawiązuje ze mną rozmowę na temat religii, a przy tym jeszcze zaprasza mnie do siebie, bo chce porozmawiać, ja mam radość, bo mogę wydać tej osobie świadectwo. Chętnie z Tobą porozmawiam również na nieco głębsze tematy. Już troche coś o Tobie wiem, z Twoich postów, ale jeszcze nie wiele. Chciałbym poznać Twoje poglądy, Twoje stanowisko, a wtedy, nawet łatwiej bylo by mi coś Ci doradzić. Jak pamiętam, chodzi o panią, która jest katoliczką..Ta co Cię zaprasza.Czy tak?


Dokładnie, jest katoliczką,jakiś czas temu jak dowiedizała się ze chodzę do protestantów to przerazila się i przekonywała mnie ze żle robie ze w KK to wszystko mogę osiągnąć
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:36   

Majorka 1 napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Majorka 1 napisał/a:
Jestem pewna że moja wiara ma silną podstawę bo tą podstawą jest Bóg...Jednak czuję ze nie powinnam iść na to spotkanie,nie wiem czemu


Wiesz...Kiedy ktoś nawiązuje ze mną rozmowę na temat religii, a przy tym jeszcze zaprasza mnie do siebie, bo chce porozmawiać, ja mam radość, bo mogę wydać tej osobie świadectwo. Chętnie z Tobą porozmawiam również na nieco głębsze tematy. Już troche coś o Tobie wiem, z Twoich postów, ale jeszcze nie wiele. Chciałbym poznać Twoje poglądy, Twoje stanowisko, a wtedy, nawet łatwiej bylo by mi coś Ci doradzić. Jak pamiętam, chodzi o panią, która jest katoliczką..Ta co Cię zaprasza.Czy tak?


Dokładnie, jest katoliczką,jakiś czas temu jak dowiedizała się ze chodzę do protestantów to przerazila się i przekonywała mnie ze żle robie ze w KK to wszystko mogę osiągnąć
Ale


Prptestanci też się uważają za chrześcijan, więc o co jej chodzi? W niemczech, dominuje właśnie protestantyzm
_________________

 
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-07-16, 17:42   

Ja to wiem, Ty też...A Katolicy wiedzą swoje....
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-16, 17:43   

ja bym gdyby miala jakies takie opory, ze nie powinnam isc, to by i nie poszla... Mialam taka znajoma jedna, tez wierzaca jakby i tez od tych "wypoczynkow" taka "duchowa", ale zawsze mialam opory by z nia sie spotykac, zas po spotkaniu mialam bardzo negatywne odczucia...

Ciezko to wszystko wytlumaczyc nawet dlaczego tak, ale wiedzialam... to znaczy wewnetrznie bylam przekonana, ze pan, ktoremu ona sluzy nie jest tym o ktorym mowi, ze niby Chrystus.

Miala wszystko odpychajace, spojrzenie takie ciezkie nie umiem tego wytlumaczyc, choc pozornie zawsze jakby okazywala zyczliwosc, ale bylo to wyraznie falszywe, to sie czulo wrecz przez skore.

Dalam sie spokoj ze spotkaniami z nia i zaczelam zwyczajnie unikac i mialam spokoj, bo nawet jak przypadkowo spotkasz, zaraz jakby cos ciezkiego na duszy, nawet oskarzajacego cos... no mowie, ciezko to nawet wytlumaczyc.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:43   

Majorka 1 napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Majorka 1 napisał/a:
Jestem pewna że moja wiara ma silną podstawę bo tą podstawą jest Bóg...Jednak czuję ze nie powinnam iść na to spotkanie,nie wiem czemu


Wiesz...Kiedy ktoś nawiązuje ze mną rozmowę na temat religii, a przy tym jeszcze zaprasza mnie do siebie, bo chce porozmawiać, ja mam radość, bo mogę wydać tej osobie świadectwo. Chętnie z Tobą porozmawiam również na nieco głębsze tematy. Już troche coś o Tobie wiem, z Twoich postów, ale jeszcze nie wiele. Chciałbym poznać Twoje poglądy, Twoje stanowisko, a wtedy, nawet łatwiej bylo by mi coś Ci doradzić. Jak pamiętam, chodzi o panią, która jest katoliczką..Ta co Cię zaprasza.Czy tak?


Dokładnie, jest katoliczką,jakiś czas temu jak dowiedizała się ze chodzę do protestantów to przerazila się i przekonywała mnie ze żle robie ze w KK to wszystko mogę osiągnąć


Chcę Cię zapytac o coś jeśli zechcesz odpowiedzieć... Co myslisz o tym fragmencie Biblii, jest to obietnica Boża? Czego Twoim zdaniem dotyczy? "Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. 4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.
5 I Zasiadający na tronie rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”. Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”Objawienia 21:3-5).
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:46   

Axanna napisał/a:
ja bym gdyby miala jakies takie opory, ze nie powinnam isc, to by i nie poszla... Mialam taka znajoma jedna, tez wierzaca jakby i tez od tych "wypoczynkow" taka "duchowa", ale zawsze mialam opory by z nia sie spotykac, zas po spotkaniu mialam bardzo negatywne odczucia...

Ciezko to wszystko wytlumaczyc nawet dlaczego tak, ale wiedzialam... to znaczy wewnetrznie bylam przekonana, ze pan, ktoremu ona sluzy nie jest tym o ktorym mowi, ze niby Chrystus.

Miala wszystko odpychajace, spojrzenie takie ciezkie nie umiem tego wytlumaczyc, choc pozornie zawsze jakby okazywala zyczliwosc, ale bylo to wyraznie falszywe, to sie czulo wrecz przez skore.

Dalam sie spokoj ze spotkaniami z nia i zaczelam zwyczajnie unikac i mialam spokoj, bo nawet jak przypadkowo spotkasz, zaraz jakby cos ciezkiego na duszy, nawet oskarzajacego cos... no mowie, ciezko to nawet wytlumaczyc.


Axanno..ciekawe to co piszesz... Ale ja już cytowałem tutaj fragment biblii, który pokazuje prawdziwe oblicze cudów..
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-16, 17:49   

ja sie zgadzam z tymi fragmentami
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:49   

Inna rzecz na którą warto zwrócić uwagę, że przecież te religie są ze sobą zpoinowacone i to bardzo. Katolicyzm, Protestantyzm, i Prawosławie, to metropolia religijna..Więc nie pojmuję...tych wątpliwości. Jeśli dziewczyny jesteście pewne co do działania tych religii, to usłuchajcie głosu Anioła, który nawołuje:"4 I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag. 5 Bo grzechy jej narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe uczynki. 6 Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny. 7 W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: ‚Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości’. 8 Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem, ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził"(Objawienia 18:4-8).
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 17:51   

Axanna napisał/a:
ja sie zgadzam z tymi fragmentami


Szczerze mówiąc, nie chodzi mi o to, czy się zgadzacie z tym moje Panie, ale co o tym myślicie i jak je rozumiecie
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-16, 17:54   

Wiesław S. napisał/a:
Inna rzecz na którą warto zwrócić uwagę, że przecież te religie są ze sobą zpoinowacone i to bardzo. Katolicyzm, Protestantyzm, i Prawosławie, to metropolia religijna..Więc nie pojmuję...tych wątpliwości. Jeśli dziewczyny jesteście pewne co do działania tych religii, to usłuchajcie głosu Anioła, który nawołuje:"4 I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag. 5 Bo grzechy jej narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe uczynki. 6 Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny. 7 W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: ‚Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości’. 8 Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem, ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził"(Objawienia 18:4-8).

Ja to juz dawno wyszlam, Wieslawie, tyle ze teraz jestem sama jak palec i nie jest mi latwo .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13