FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieczerza Pańska
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-07-28, 14:31   

Cytat:
(12) Lecz najemnik i ten, który nie jest pasterzem, którego nie są owce własne, widząc wilka przychodzącego, opuszcza owce i ucieka, a wilk porywa i rozprasza owce. (13) A najemnik ucieka, iż jest najemnik i nie ma pieczy o owcach. (14) Jam jest on pasterz dobry i znam moje, a moje mię też znają. (15) Jako mię zna Ojciec i ja znam Ojca, i duszę moję kładę za owce. (16) A mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni, i teć muszę przywieść; i głosu mego słuchać będą, a będzie jedna owczarnia i jeden pasterz. (17) Dlatego mię miłuje Ojciec, iż ja kładę duszę moję, abym ją zasię wziął. (18) Żaden jej nie bierze ode mnie, ale ja kładę ją sam od siebie; mam moc położyć ją i mam moc zasię wziąć ją. Toć rozkazanie wziąłem od Ojca mego. (19) Tedy się stało

Ten fragment jest z Biblii Gdańskiej
Cytat:
(14) Jamci jest on pastyrz dobry i znam owieczki moje, a moje też mnie znają. (15) Jako mię zna Ociec, tak i ja znam Ojca, a zdrowie moje pokładam za owieczki. (16) I drugieć też owce mam, które nie są z tej obory, a potrzeba żebych też i ony przywiódł, bo głosu mego słuchać będą i będzie jedna owczarnia i jeden pastyrz. (17) Dlategożci mię miłuje Ociec, iż ja pokładam zdrowie moje abych je zasię wziął. (18) Żadenci go nie odejmie odemnie, ale ja pokładam je sam od siebie i mam moc położyć je, a mam moc zasię wziąć je. To roskazanie wziąłem od Ojca mego.

Ten fragment jest z Biblii Brzeskiej
Nie przytaczałem fragmentu z PNŚ.
Ten fragment wykazuje, że są "drugie" " inne " owce. Teraz werset gdzie zawierane jest z nimi przymierze co do królestwa.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 15:00   

konik polny napisał/a:
Cytat:
(12) Lecz najemnik i ten, który nie jest pasterzem, którego nie są owce własne, widząc wilka przychodzącego, opuszcza owce i ucieka, a wilk porywa i rozprasza owce. (13) A najemnik ucieka, iż jest najemnik i nie ma pieczy o owcach. (14) Jam jest on pasterz dobry i znam moje, a moje mię też znają. (15) Jako mię zna Ojciec i ja znam Ojca, i duszę moję kładę za owce. (16) A mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni, i teć muszę przywieść; i głosu mego słuchać będą, a będzie jedna owczarnia i jeden pasterz. (17) Dlatego mię miłuje Ojciec, iż ja kładę duszę moję, abym ją zasię wziął. (18) Żaden jej nie bierze ode mnie, ale ja kładę ją sam od siebie; mam moc położyć ją i mam moc zasię wziąć ją. Toć rozkazanie wziąłem od Ojca mego. (19) Tedy się stało

Ten fragment jest z Biblii Gdańskiej
Cytat:
(14) Jamci jest on pastyrz dobry i znam owieczki moje, a moje też mnie znają. (15) Jako mię zna Ociec, tak i ja znam Ojca, a zdrowie moje pokładam za owieczki. (16) I drugieć też owce mam, które nie są z tej obory, a potrzeba żebych też i ony przywiódł, bo głosu mego słuchać będą i będzie jedna owczarnia i jeden pastyrz. (17) Dlategożci mię miłuje Ociec, iż ja pokładam zdrowie moje abych je zasię wziął. (18) Żadenci go nie odejmie odemnie, ale ja pokładam je sam od siebie i mam moc położyć je, a mam moc zasię wziąć je. To roskazanie wziąłem od Ojca mego.

Ten fragment jest z Biblii Brzeskiej
Nie przytaczałem fragmentu z PNŚ.
Ten fragment wykazuje, że są "drugie" " inne " owce. Teraz werset gdzie zawierane jest z nimi przymierze co do królestwa.

Przymierze zostało zawarte w krwi Jezusa i dotyczy wszystkich wierzących w jego słowa. Łuk. 22:20
20. Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.
(BW)
Wszyscy którzy wierzą w nauki Jezusa muszą jego głosu słuchać, wszyscy a nie tylko niektórzy. Jak już wspomniałem Jezus mówiąc o innych owcach mówi że jego głosu o spożywaniu chleba i wina będą słuchać. Skory ty nie słuchasz i nie spożywasz chleba i wina nie jesteś owcą Jezusa. Innego wyjścia nie ma.
Jan. 6:53-54
53. Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
54. Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
(BW)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-28, 15:18   

konik polny napisał/a:
Ten fragment jest z Biblii Brzeskiej


tak koniku

16) I drugieć też owce mam, które nie są z tej obory, a potrzeba żebych też i ony przywiódł, bo głosu mego słuchać będą i będzie jedna owczarnia i jeden pastyrz. (17) Dlategożci mię miłuj

zwracam honor, ametyst się pomylił, że nie ma takiego pojęcia
fajnie byc na forum biblijnym, ponieważ wiele się można nauczyć
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 16:13   

Krystian napisał/a:
konik polny napisał/a:
Ten fragment jest z Biblii Brzeskiej


tak koniku

16) I drugieć też owce mam, które nie są z tej obory, a potrzeba żebych też i ony przywiódł, bo głosu mego słuchać będą i będzie jedna owczarnia i jeden pastyrz. (17) Dlategożci mię miłuj

zwracam honor, ametyst się pomylił, że nie ma takiego pojęcia
fajnie byc na forum biblijnym, ponieważ wiele się można nauczyć
Nic się nie pomyliłem bo zawsze można znaleźć taki przekład który opacznie tłumaczy niektóre słowa i potem na nich budować opaczną wiarę.
Jezus mówił o innych owcach a nie drugich owcach drugiej kategorii którzy nie muszą słuchać Jezusa o spożywaniu chleba i wina jak to sobie wymyślili opacznie ci którzy nie chcą by Jezus ich zbawił. Mają innych zbawców i niech tak zostanie, niech ci inni nauczyciele ich zbawią.
2 Tym. 4:3-5
3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,
4. I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;
5. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
(BW)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-28, 16:39   

ametyst napisał/a:
Nic się nie pomyliłem bo zawsze można znaleźć taki przekład który opacznie tłumaczy niektóre słowa i potem na nich budować opaczną wiarę.


spokojnie, jeśli chodzi o spożywanie to wiesz, że murem za Tobą stoję, ponieważ inaczej słów Jezusa nie można w inny sposób interpretować
natomiast jeśli chodzi o przekład to uważasz, że Biblia Brzeska ma błędy?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-07-28, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 16:55   

Krystian napisał/a:
ametyst napisał/a:
Nic się nie pomyliłem bo zawsze można znaleźć taki przekład który opacznie tłumaczy niektóre słowa i potem na nich budować opaczną wiarę.


spokojnie, jeśli chodzi o spożywanie to wiesz, że murem za Tobą stoję, ponieważ inaczej słów Jezusa nie można w inny sposób interpretować
natomiast jeśli chodzi o przekład to uważasz, że Biblia Brzeska ma błędy?
Używając słów zamiennych to jeszcze nie błąd bo daleki jestem od przecedzania komarów. Liczy się duch Chrystusowy który pomaga zrozumieć sens jego słów niezależnie od tego jak poszczególny przekład tłumaczy niektóre słowa.
Pewne jest to że inne owce z innej owczarni to poganie którzy też uwierzą w nauki Jezusa i będą słuchać głosu jego o spożywaniu chleba i wina na Wieczerzy Pańskiej. Wszyscy wierzący powinni słuchać Jezusa mówiącego o spożywaniu chleba i wina. Innej nauki Jezus nie głosił. Inną naukę głoszą inni nauczyciele.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-28, 17:06   

ametyst napisał/a:
Pewne jest to że inne owce z innej owczarni to poganie


oczywiście, że tak
zawsze podkreślam, że drugie owce to poganie, którzy uwierzyli w Jezusa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-07-28, 17:42   

Cytat:
„Wy, którzyście poszli w moje ślady, będziecie zasiadać na dwunastu tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela” (MAT. 19:28).

Do kogo te słowa wypowiada Jezus ?
Cytat:
Lecz wy jesteście „rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym,+ ludem na szczególną własność+ — żebyście szeroko oznajmili wspaniałe przymioty”+ tego, który was powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła.+ 10 Bo niegdyś nie byliście ludem, lecz teraz jesteście ludem Bożym;+ wy byliście tymi, którym nie okazywano miłosierdzia, lecz teraz jesteście tymi, którym miłosierdzie okazano.+

Tu Apostoł Paweł wykazuje iż Jehowa wybrał nowy naród.
Cytat:
Tych dwunastu Jezus wysłał, dając im takie nakazy:+ „Nie oddalajcie się na drogę narodów i nie wchodźcie do miasta samarytańskiego,+ 6 ale raczej zachodźcie do zaginionych owiec z domu Izraela.+ 7 A idąc, głoście, mówiąc: ‚Przybliżyło się królestwo niebios

Od kogo w/g Jezusa apostołowie winni zacząć głoszenie?
Cytat:
Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa,+ gdyż stosownie do swego wielkiego miłosierdzia dał nam — przez zmartwychwstanie+ Jezusa Chrystusa spośród umarłych — nowe zrodzenie+ do żywej nadziei,+ 4 do dziedzictwa niezniszczalnego i nieskalanego, i niewiędnącego.+ Jest ono w niebiosach zachowane dla

tu natomiast apostoł Piotr pisze gdzie jest dziedzictwo tych wybranych
Cytat:
A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić według tej reguły postępowania — nad Izraelem Bożym+ — niech będzie pokój i miłosierdzie.

IZRAEL BOŻY
Cytat:
Ponieważ tak chciał,+ więc nas zrodził słowem prawdy,+ abyśmy byli niejako pierwocinami+ jego stworzeń.

Tu Jakub pisze o pierwocinach - czyli pierwszych
Cytat:
Jezus rzekł do nich: „Zaprawdę wam mówię: Przy odtworzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym chwalebnym tronie, również wy, którzyście poszli w moje ślady, będziecie zasiadać na dwunastu tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela

Tu Jezus mówi o tych którzy poszli w jego ślady, że oni będą zasiadać na tronach.
My też idziemy śladami Jezusa, ale czy będziemy królami w Królestwie Bozym
Kto nalezy do 12 plemion Izraela ?
Cytat:
8 Związek między gronem 144 000 a resztą ludzkości proroczo obrazowało to, co się działo podczas dorocznego Dnia Przebłagania (Kapł. 16:6-10). Najpierw arcykapłan musiał złożyć byka jako dar ofiarny za grzech ‛swój i swego domu’. Podobnie ofiara Jezusa została w pierwszej kolejności zastosowana na rzecz kapłanów — tych, którzy będą z nim pełnić służbę w niebie. W Dniu Przebłagania przyprowadzano także dwa kozły za grzechy pozostałych Izraelitów. Skoro kapłańskie plemię wyobraża grono 144 000, reszta narodu izraelskiego przedstawia wszystkich żywiących nadzieję ziemską. W świetle tej analogii sformułowanie „dwanaście plemion Izraela” występujące w Ewangelii według Mateusza 19:28 nie odnosi się do zrodzonych z ducha kapłanów Jezusa, lecz do wszystkich innych osób, które wierzą w złożoną przez niego ofiarę*

może ten fragment artykułu będzie pomocny
Cytat:
15 Osoby objęte nowym przymierzem ‛mają śmiałość, jeśli chodzi o drogę wstępu do miejsca świętego’ (odczytaj Hebrajczyków 10:15-20). To one mają „otrzymać królestwo, którym nie można wstrząsnąć” (Hebr. 12:28). Tak więc tylko ci, którzy będą królami i kapłanami u boku Jezusa Chrystusa w niebie, powinni pić z „kielicha” wyobrażającego nowe przymierze. Jego uczestników przyrzeczono w małżeństwo Barankowi (2 Kor. 11:2; Obj. 21:2, 9). Wszyscy inni obecni na dorocznych obchodach Pamiątki są pełnymi szacunku obserwatorami, którzy nie spożywają emblematów.

16 W zrozumieniu tego, że osoby z nadzieją ziemską nie powinny spożywać emblematów podawanych na Pamiątce, pomagają też słowa Pawła skierowane do namaszczonych chrześcijan: „Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie ten kielich, obwieszczacie śmierć Pana, aż on przybędzie” (1 Kor. 11:26). A kiedy Pan przybędzie? Wtedy, gdy przyjdzie zabrać ostatniego członka klasy oblubienicy do swego niebiańskiego domu (Jana 14:2, 3). Doroczne obchodzenie Wieczerzy Pańskiej nie ma więc trwać bez końca. ‛Pozostali z potomstwa niewiasty’ przebywający jeszcze na ziemi będą spożywać ten posiłek do chwili, gdy wszyscy z ich grona otrzymają nagrodę niebiańską (Obj. 12:17). Gdyby prawo do spożywania emblematów przysługiwało osobom, które będą żyć wiecznie na ziemi, wówczas Pamiątkę należałoby obchodzić zawsze.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-24, 10:09   

Majorka 1 napisał/a:
W opłatku nie ma krwi Chrystusa


Nie ma 👍
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-24, 10:10   

Axanna napisał/a:
tam nic nie ma procz maki :)


Tak. Dokładnie niekwaszony (przaśny) chleb, okrągły opłatek z mąki pszennej
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-07-25, 13:06   

Skopiowałam mój post z pierwszej strony tematu, uważam,że jest na czasie.

Wielka Noc to jest największe i jedyne święto, które powinniśmy obchodzić, tak nakazuje Biblia.
W dniu 14 Nisana o północy, cudownie zostali zachowani pierworodni Izraela. wszyscy Izraelici byli przygotowani do podróży i całe rodziny miały obowiązek spożywać baranka rocznego nie tylko pierworodni. Krew na odrzwiach domów była gwarancją,ze nikt nie zginie kiedy będzie przechodził Anioł Śmierci.
Pan Jezus jest tym poza obrazowym barankiem, który musiał być zabity i zjedzony w dniu 14 nisan.
W którymś momencie Żydzi żeby sobie usprawnić [nie wiem co] połączyli święto Paschy z świętem wyjścia Izraela z Egiptu które nazywało się świętem przaśników i trwało siedem dni od 15-tego do 21 Nisana.Paschę zaczęli obchodzić w drugiej części dnia 14 Nisan, zamiast w pierwszej, i tak jest do tej pory.
Jezus Pan jednak wraz z apostołami to święto zaczął obchodzić dokładnie tak, jak to było w Egipcie na początku dnia 14 nisana, czyli 13 nisana po zachodzie słońca mniej więcej naszej godzinie 18-tej
Naśladowcy Jezusa myślę,że też dokładnie na początku 14 nisana rok rocznie obchodzili tę pamiątkę i dalej obchodzą.
My np. nie zapraszamy nikogo, chyba,że ktoś sam przyjdzie, ponieważ uważamy,że zbory powinni w skupieniu te pamiątkę przyjmować i myśleć co robią. A przy gapiach to według mnie rozprasza sie uwagę.
Każdy członek zboru poświęcony przyjmuje, emblematy kładziemy nacisk na złamanie macy, i w ten sposób każda jednostka łamiąc macę [przaśny chleb] symbolizuje , ze Jezus złamał swoje ciało za nas.

Przyjmując emblematy wierzymy,ze nie mamy udziału w Okupie Jezusa, ale mamy radość,że wierzymy w Niego i Jego złamane ciało i przelaną krew.
Uważam,że uczestniczenie w przyjmowaniu pamiątki, jest najwspanialszą chwila dla nas,że Bóg tak pokierował naszymi sercami, że my potrafimy zrozumieć, nieograniczona miłość Jezusa Pana i Ojca Jego,że przez Jego śmierć my będziemy żyć.
__
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-25, 13:16   

nike napisał/a:
.

Przyjmując emblematy wierzymy,ze
__


Jakiś werset który mówi o "emblematach " ?
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-07-25, 13:47   

Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
.

Przyjmując emblematy wierzymy,ze
__


Jakiś werset który mówi o "emblematach " ?


1Kor.11:24-25 BG
A podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie; to jest ciało moje, które za was bywa łamane; to czyńcie na pamiątkę moją.
Także i kielich, gdy było po wieczerzy mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją
Wieczerza, jaką nasz Pan ustanowił jako pamiątkę swej wielkiej ofiary za grzechy nasze, jest bardzo osobliwą pod względem jej właściwego czasu, jak też i jej prostoty.
Wierzę, że kawałek złamanej MACY I TROSZECZKĘ WINA CZERWONEGO jest dobrym SYMBOLEM do tej PAMIĄTKI i stąd nazywamy ten chleb [macę] i wino emblematami.
Nie jest to nazwa wyjęta z BIBLII każdy ten kawałek chleba i łyk wina może nazywać jak chce.
Nie wierzymy ,że to jest naturalne ciało i krew Jezusa, ale wierzymy, że SYMBOLIZUJĄ CIAŁO ZŁAMANE I JEGO KREW PRZELANĄ ZA RODZAJ LUDZKI.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-25, 13:52   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
.

Przyjmując emblematy wierzymy,ze
__


Jakiś werset który mówi o "emblematach " ?


1Kor.11:24-25 BG
A podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie; to jest ciało moje, które za was bywa łamane; to czyńcie na pamiątkę moją.
Także i kielich, gdy było po wieczerzy mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją
Wieczerza, jaką nasz Pan ustanowił jako pamiątkę swej wielkiej ofiary za grzechy nasze, jest bardzo osobliwą pod względem jej właściwego czasu, jak też i jej prostoty.
Wierzę, że kawałek złamanej MACY I TROSZECZKĘ WINA CZERWONEGO jest dobrym SYMBOLEM do tej PAMIĄTKI i stąd nazywamy ten chleb [macę] i wino emblematami.
Nie jest to nazwa wyjęta z BIBLII każdy ten kawałek chleba i łyk wina może nazywać jak chce.
Nie wierzymy ,że to jest naturalne ciało i krew Jezusa, ale wierzymy, że SYMBOLIZUJĄ CIAŁO ZŁAMANE I JEGO KREW PRZELANĄ ZA RODZAJ LUDZKI.


Przez to, że nie istnieją w NT określenia „emblemat”, „symbol” prawdopodobniejsze jest stwierdzenie „to jest Ciało moje” niż „to oznacza Ciało moje”, które jest emblematem czy symbolem. :roll:

Wprowadzenie przez Ciebie określenia „to oznacza” spowodowało, że potrzebne Ci jest słowo „symbol” lub „emblemat”, których śladu nie ma w NT, w miejscach gdzie jest mowa o Wieczerzy Pańskiej

Ciało i Krew Chrystusa nie są emblematami czy symbolami. Jezus mówi, że to „prawdziwy pokarm” i „prawdziwy napój” (J 6:55).
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-07-25, 14:48   

Markerów napisał/a:

Przez to, że nie istnieją w NT określenia „emblemat”, „symbol” prawdopodobniejsze jest stwierdzenie „to jest Ciało moje” niż „to oznacza Ciało moje”, które jest emblematem czy symbolem. :roll:
Wprowadzenie przez Ciebie określenia „to oznacza” spowodowało, że potrzebne Ci jest słowo „symbol” lub „emblemat”, których śladu nie ma w NT, w miejscach gdzie jest mowa o Wieczerzy Pańskiej
Ciało i Krew Chrystusa nie są emblematami czy symbolami. Jezus mówi, że to „prawdziwy pokarm” i „prawdziwy napój” (J 6:55).

Masz rację ciało i krew nie są emblematami, ale emblematy reprezentują ciało prawdziwe i krew.
Odpowiedz wiec mi jak to było możliwe, że Jezus jeszcze żył kiedy łamał chleb i mówił do nich to jest ciało moje i z winem ---to jest krew moja? Jak w ten sposób mógł się wyrazić do apostołów?
Ja to rozumiem tak:--------
Chleb, który ja dam jest ciało moje, które ja dam za żywot świata=> Jezus przez to wyrażenie ma na
myśli dwie rzeczy:
1/ Oddanie Swojego doskonałego człowieczeństwa i życia wraz z prawem do życia i prawami życiowymi na śmierć, aby uczynić z nich przez wynikający akt wykupienia pokarm dla życia świata. Oznacza to, że to co zostało oddane, musi pozostać złożone co się tyczy osobistego używania tych rzeczy dla istnienia Jezusa, bo inaczej świat nie mógłby ich posiadać jako pokarmu, ponieważ byłyby niedostępne dla tego celu, w wypadku wzięcia ich z powrotem przez Jezusa.
2/ Oddanie przez Niego w ten sposób złożonego pokarmu i nieodbieranie go z powrotem dla rodzaju
ludzkiego w jego dwóch częściach, najpierw dla Wybrańców tego Wieku, a potem dla nie wybranych
gdy zostanie ustanowiona ziemska faza Królestwa Bożego, aby przez wierne używanie go mogli żyć na wieki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14