FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Prawdziwa religia"
Autor Wiadomość
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-07-22, 19:50   

Benjamin.Szot,

Dzięki za ciekawe komentarze Benjaminie. Na przykład twoje opracowanie dotyczące imienia Bożego zasługuje na najwyższe uznanie.
Nie twierdziłem, że atakujesz Towarzystwo Strażnica. Cenię sobie ludzi tolerancyjnych i obiektywnych.

Tylko pozostawiłeś pewien niedosyt. Kto powiedział "A" powinien też powiedzieć "B"
Nadal nie wiem kto jest według Ciebie prawdziwym świadkiem Jehowy, w jaki sposób Bóg ich powołuje i gdzie ich szukać.

Poza tym jakiego to orędzia - w wyniku działalności Świadków Jehowy - nie przyjęło sporo ludzi i przez kogo głoszonego?

I jeszcze jedna uwaga. Z kimś, kto pozytywnie reaguje na głoszone przez Świadków orędzie, prowadzi się studium Biblii całymi miesiącami bądź nawet latami. Ma dokładny wgląd także w historię jeżeli jest nią zainteresowany
Nie słyszałem o żadnym przypadku, żeby kogoś zmuszano do zostania Świadkiem Jehowy, a jak już zostanie, w wyniku podjętej przez siebie decyzji, to może też odejść w każdej chwili i poszukać sobie odpowiadającego jego oczekiwaniom ugrupowania religijnego.
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-22, 20:34   

Benjamin.Szot napisał/a:
Wiesław S.

Cytat:
nike napisał/a:
Cytat:
Beniamin Szot napisał/
Żadne więc daty Charlesa Taze Russella z jego " światłem " nie okazały się Boże.

A skąd ty to wiesz?

Jak to skąd wie....Wszak Ci prorok boży....


nie kpij sobie człowieku w żywe oczy, a jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia w powyższej sprawie, to daruj sobie te komentarze.


[b]Krążycie wokół Świadków Jehowy jak lwy ryczace z całym fachlarzem oszczerstw i zarzutów, ale żaden z was do tej pory nie wskazał tej jedynej prawdziwej religii. Tej która spełnia wymagania wobec waszych wątpliwości i zarzutów, a ty mi bedziesz wyjeżdżał z tym, że ja kpię.... Bo to kpina, jak mam zachować powagę, skoro wy sami własnej godności nie szanujecie. Odbijacie się z jednej skrajności w drugą. Narwik sie jeszcze wysila na pochwały... Też to zrobię, ale wreszcie pokaz nam tę prawdziwa religię... Jak działa i gdzie się znajduje, bo póki co, to znam tylko jedną, która spełnia wolę Bożą na skalę świata, i żadna inna nie jest tak znana i rozpoznawalna jak ta jedyna...A ty po za obszczekiwaniem nic innego nie potrafisz.. Jaka to? Ty to wiesz... Ta rozpoanawalność jest jednym z pośród wymienionych i bardzo widocznych znaków czasu końca...(Mat.24:14).. To ty sobie kpisz... człowieku.... Przestań pluć, a przejdź do rzeczy....
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-07-22, 20:47   

[
Cytat:
b]Wiesław S.[/b], [b]Krążycie wokół Świadków Jehowy jak lwy ryczace z całym fachlarzem oszczerstw i zarzutów, ale żaden z was do tej pory nie wskazał tej jedynej prawdziwej religii.


bo takiej obecnie nie ma. Jeden pasterz i jedna owczarnia będzie w tysiącleciu. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-22, 20:57   

nike napisał/a:
[
Cytat:
b]Wiesław S.[/b], [b]Krążycie wokół Świadków Jehowy jak lwy ryczace z całym fachlarzem oszczerstw i zarzutów, ale żaden z was do tej pory nie wskazał tej jedynej prawdziwej religii.


bo takiej obecnie nie ma. Jeden pasterz i jedna owczarnia będzie w tysiącleciu. :-D


Nie ma powiadasz... To Co jest z twoją religią? Ty wiesz co napisałaś? Rozumiem zatem, że do twojego wyznania,-i nie tylko Twojego, mozna odnieść słowa z Jana 8:44... Jeśli nie ma prawdziwej religii, cieszącej sie uznaniem Bozym...To nie może być inaczej. Ja jestem pewien że jest, i istotnie Ty Nike do niej nie nalężysz. Dobrze odpowiedziałaś. Jestes w2ciąż poszukującą. Powinnas zatem wziąć sobie do serca inna wypowiedź Biblijną:(Objawienia 18:4).. Ale tylko wtedy maja zastosowanie, kiedy należysz do ludu Bożego...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-07-22, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-22, 21:08   

nike napisał/a:
[
Cytat:
b]Wiesław S.[/b], [b]Krążycie wokół Świadków Jehowy jak lwy ryczace z całym fachlarzem oszczerstw i zarzutów, ale żaden z was do tej pory nie wskazał tej jedynej prawdziwej religii.


bo takiej obecnie nie ma. Jeden pasterz i jedna owczarnia będzie w tysiącleciu. :-D

Zgadzam sie ze nie ma. Kosciol Chrystusowy bowiem sie nie da zakuc w sztuczne rejestry i ramy, ustalane przez grzesznikow. To Jezus jest Glowa Kosciola i On decyduje kto do niego nalezy, a kto nie i zadnej masci przywodcy nie maja wladzy ani mocy wlaczyc ani odlaczyc od Kosciola ucznia Chrystusowego... To nie jest organizacja ludzka, wlasnie dlatego bramy piekiel go nie przemoga.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-07-22, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-07-22, 21:11   

Cytat:
Wiesław S., To Co jest z twoją religią? Ty wiesz co napisałaś?


Moje wyznanie ma sie dobrze, nie jest jednak doskonale, wiec nie mogę powiedzieć,że moje wyznanie jest prawdziwe. Wiem co napisałam, myślę, co piszę jeszcze.
Cytat:
Rozumiem zatem, że do twojego wyznania,-i nie tylko Twojego, mozna odnieść słowa z Jana 8:44..

Jan. 8:44
44. Wyście z ojca dyjabła i pożądliwości ojca waszego czynić chcecie; onci był mężobójcą od początku i w prawdzie nie został, bo w nim prawdy nie masz: gdy mówi kłamstwo, z swego własnego mówi, iż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
(BG)


Inteligencją i taktem nie grzeszysz widzę.

Cytat:
Powinnas zatem wziąć sobie do serca inna wypowiedź Biblijną:(Objawienia 18:4).. Ale tylko wtedy maja zastosowanie, kiedy należysz do ludu Bożego...


Obj. 18:4
4. I słyszałem inszy głos z nieba mówiący: Wynijdźcie z niego, ludu mój! abyście nie byli uczestnikami grzechów jego, a iżbyście nie wzięli z plag jego.
(BG)


A wiesz do kogo ten tekst się odnosi? do Oblubienicy Pańskiej, nie do ciebie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-07-22, 22:04   

Wiesław S.

Cytat:
Krążycie wokół Świadków Jehowy jak lwy ryczace z całym fachlarzem oszczerstw i zarzutów, ale żaden z was do tej pory nie wskazał tej jedynej prawdziwej religii. Tej która spełnia wymagania wobec waszych wątpliwości i zarzutów, a ty mi bedziesz wyjeżdżał z tym, że ja kpię.... Bo to kpina, jak mam zachować powagę, skoro wy sami własnej godności nie szanujecie. Odbijacie się z jednej skrajności w drugą.


Nie wiem co za " wy " ! Tutaj nie ma żadnych " wy " !!!

Jakie oszczerstwa rzuciłem na świadków Jehowy ? ? ? i na kogo lub na co ja pluję ???
Nie szanuję tego co nie jest prawdą, a jeśli masz trudności w odróżnieniu prawdy od fałszu to może zacznij poważnie czytać Biblię.

A skoro niesłusznie zarzucasz mi oszczerstwo i rzeczy których nie popełniłem - to kim ty jesteś ? myślisz, że możesz bezkarnie kogoś obrażać ? - jeśli tak to się bardzo mylisz !

Brak jakichkolwiek biblijnych i rzeczowych argumentów w tej dyskusji z twojej strony- świadczy, że jesteś osobą niekompetentną i powinieneś się dokształcić w temacie.
Natomiast twoje zachowanie najlepiej świadczy o tym kim jesteś. Spróbuj z takimi tekstami iść do ludzi i mówić im o Ewangelii. Kto tu więc nie szanuje własnej godności ???

Nie zapraszałem tu do dyskusji osoby, które nie mają nic do powiedzenia w temacie, a jedyne co tylko potrafią to ubliżać, w związku z tym nie zamierzam z takimi osobami kontynuować dyskusji. Skoro do nich należysz to pomyliłeś adres.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-07-22, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-22, 22:51   

nike napisał/a:
Cytat:
Wiesław S., To Co jest z twoją religią? Ty wiesz co napisałaś?


Moje wyznanie ma sie dobrze, nie jest jednak doskonale, wiec nie mogę powiedzieć,że moje wyznanie jest prawdziwe. Wiem co napisałam, myślę, co piszę jeszcze.
Cytat:
Rozumiem zatem, że do twojego wyznania,-i nie tylko Twojego, mozna odnieść słowa z Jana 8:44..

Jan. 8:44
44. Wyście z ojca dyjabła i pożądliwości ojca waszego czynić chcecie; onci był mężobójcą od początku i w prawdzie nie został, bo w nim prawdy nie masz: gdy mówi kłamstwo, z swego własnego mówi, iż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
(BG)


Inteligencją i taktem nie grzeszysz widzę.

Cytat:
Powinnas zatem wziąć sobie do serca inna wypowiedź Biblijną:(Objawienia 18:4).. Ale tylko wtedy maja zastosowanie, kiedy należysz do ludu Bożego...


Obj. 18:4
4. I słyszałem inszy głos z nieba mówiący: Wynijdźcie z niego, ludu mój! abyście nie byli uczestnikami grzechów jego, a iżbyście nie wzięli z plag jego.
(BG)


A wiesz do kogo ten tekst się odnosi? do Oblubienicy Pańskiej, nie do ciebie.


Chyba jednak nie wiesz co napisałaś..Axanna zgodzila sie z tobą, że nie ma prawdziwej organizacji...Przeciez o to cie zapytałem, a ty zaprzeczyłaś...Teraz wyznanie ma sie dobrze...Pod jakim względem?

Wiesz co zauważyłem? Dopóki chwaliłem was za pewne wypowiedzi, wszystko pieknie sie ukladało, mile słówka, kiedy przechodzę do konkretów, integrujecie sie jak jeden mąż.... I to jest prawidłowa reakcja... Prawidłowa nie znaczy właściwa...
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-07-22, 23:09   

Wiesław S., Jestem ja trochę już za stara na przyjmowanie pochwał. I nie jest prawdą,ze się integruje z kimkolwiek. ja po prostu tak wierzę i mam własne zdanie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-23, 05:12   

dlatego trzeba wpierw sie zabierac do konkretow, a dopiero potem rozdawac mile slowka, Wieslawie, a nie na odwrot. Osobiscie lubie kiedy jest milo, ale kiedy taka postawa jest szczera, a nie ze jest "wstepem do konkretow" typu "waszym ojcem jest diabel" i takie tam, przy czym nikt tu Tobie nie oddal tym samym, wez to pod uwage kiedy badasz pod lupa "reakcje"...
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-07-23, 05:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-23, 08:11   

Wszystko pod kontrolą Axanno, nie martw sie. Jestem dużym chlopcem, i wiem jak to wszystko jest skonstruowane...hehe
A z drugiej strony to jest dość zabawne... Jak zrozumieć odpowiedź, na banalnie proste pytanie... Która religia jest prawdziwa? Ktoś kto zakłada forum, przeżył całe życie w jakiejś społeczności religijnej, studiuje Biblię, oznajmia że nie ma w tej chwili prawdziwej religii. To jakiego Boga wyznaje? Może nie rozumie definicji "Religia"? W związku z tym, jakiemu Bogu ludzie służą? Zawsze praktycznie Bóg miał przedstawicieli tutaj na ziemi, i nagle , jest tysiace wyznań, ale żadne z nich według Nike nie jest prawdziwe. Twierdzi, ze dopiero w tysiącleciu pojawi sie ta prawdziwa. To jeszcze raz pytam...Komu służą wyznawcy przynależącej do różnych ugrupowań religijnych? Na co sie obruszacie..? Na słowa Jezusa? Zgadzam się z tym, że Bóg posługuje sie jedynym ugrupowaniem, i nigdy nie miał choćby dwa różne. Ja nie stwierdziłem, że moja jest fałszywa. Natomiast Nike, twierdzi, że prawdziwej nie ma, a ty sie podpisałaś pod tym. Po raz pierwszy spotkałem się z publicznym wyznaniem osoby religijnej, która stwierdza, że nie jes w tej prawdziwej religii. Osoba, która innym tłumaczy proroctwa biblijne. Uważam, że Iwona choć zupełnie nie rozumie wypowiedzi biblijnych, bardziej mi przypadła ze swoja haryzmą z jaka broni swojej bądź co bądź, skazanej na zagładę religii. Jesli zatem uważa się, że nie jest się w religi cieszącej się uznaniem Bożym, to nie pozostaje nic innego jak uznać to co powiedział Jezus. (Jana 8:44). Tyle tylko, że faryzeusze wierzyli, że są posłuszni Jehowie... Brak słów na takie komentarze, ale mnie to nie dziwi.... Dlaczego...? Może innym razem
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-07-23, 08:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Smok 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Maj 2013
Posty: 50
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 12/13
 92%
Wysłany: 2013-07-23, 08:22   

Wiesław ciekawe wnioski i jak najbardziej prawdziwe. Prawda jest jedna -tylko czyja???? Przedstawiciele każdej z religii powinni uważać że ich prawda jest prawdziwa-utożsamiają się przecież ze swoim wyznaniem. I tutaj rzeczywiście Iwonka zasługuje na pochwałę za jej charyzmę i wiarę w swoją prawdę. Jednak prawdziwej PRAWDY nikt z nas maluczkich nigdy nie pozna bo nie jesteśmy w stanie pojąć słów Boga i jego myśli. Może poznamy cząstkę ale nie wszystko za głupi na to jesteśmy za maluczcy niestety
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7152
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5428/7220
 75%
EXP: 97/373
 26%
Wysłany: 2013-07-23, 08:36   

[quote="nike]Moje wyznanie ma sie dobrze, nie jest jednak doskonale, wiec nie mogę powiedzieć,że moje wyznanie jest prawdziwe. [/quote]
Doskonałe wyznanie to takie, w którym przebywa wyłącznie Oblubienica Barankowa.
Nikt inny! Sami rzeczywiście doskonali.
Pokażcie mi takie! 8-)

Żadne tam „drugie owce”, czy Jonadabici...
Nie ma takiej grupy religijnej i nigdy nie było!Jeśli będzie całkowita jedność wyznawców, to jedynie w przyszłości.
O to prosił Jezus przed śmiercią.
J 17:22 bgn "Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jesteśmy jedno,"
Podobnie nie ma wyznania, które zapewnia zbawienie- cokolwiek przez to rozumiemy!
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2013-07-23, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-23, 08:51   

to zastanow sie, Wieslawie, czy Ty nie za duzo masz wspolnego z tymi faryzeuszami, co to tez gotowi byli pozrec kazdego kto na nich nie tak spojrzy. Bogu sluza nie "religie" ale oddani Chrystusowi ludzie. Chrystusowi oddani, Wieslawie, a nie komus. Do nich apostol pisze "drogoscie kupieni, nie stawajcie sie niewolnikami ludzi". Ty zas pod kontrola trzymaj raczej siebie, a nie wszystko, nie jestes tu wsrod swoich parafian, powinienes to wiedziec, skoro twierdzisz iz wiesz "jak to dziala" - jak widzisz nie zawsze dziala i nie wszedzie, tu bowiem nie zadzialalo. Przykro mi.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2013-07-23, 08:52   

Ja już pisałam w jednym z tematów,ze w dobie dzisiejszej, kiedy szatan wszystko robi,żeby zwieść wielu ludzi i to ludzi wierzących w mniejszym, czy większym stopniu w Boga, to miesza w religiach, związkach wyznaniowych, organizacjach religijnych i rozsiewa błąd.
W związku z tym w każdej religii, wyznaniu jest trochę błędu wymieszanego z prawdą, tak było na przestrzeni wieków i jest tak i teraz.
Jest grzechem mówienie, wszyscy są od diabła tylko ja od anioła, to jest pycha.
Religia, wyznanie w 100% prawdziwe nie zmienia co kilka lat swojego stanowiska, co do doktryny, bo doktryna się nie powinna zmieniać, a jeżeli zmienia, ma takie wyznanie błąd, może w minimalnym procencie, ale go ma.
Bóg nie patrzy na wyznanie, tylko na nasze serce, na nasze chcenie, być blisko Boga, dlatego ja zawsze piszę, ze zbawienie nasze nie jest uzależnione od denominacji w której akurat jesteśmy, bo żadne wyznanie nie zbawia tylko Jezus Chrystus.

W Tysiącleciu kiedy szatan zostanie związany, to juz nie będzie mieszał i wtedy będzie jeden pasterz i jedna owczarnia i juz nikt nikomu nie wciśnie szpili jesteś od diabła
Wszyscy jednakowo będziemy chwalili Boga Stwórcę i Jego kochanego Syna Jezusa Pana
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13