FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w skład 144 000 wchodzą wyłącznie rodowici Żydzi?
Autor Wiadomość
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-01, 14:42   

David 77 napisał/a:
Sławku , takie pytanie do ciebie : Skoro liczbę 144 tyś pojmujesz jako dosłowną to dla czego określenie ,,ze wszystkich Plemion Izraela '' nie rozumiesz dosłownie tylko jako przenośnie ?

Cytat:
Ponadto liczba podana w Księdze Objawienia 7:4-8 różni się nieco od listy synów Jakuba (obejmującej Lewiego), będących przodkami plemion Izraelacielesnego Księga


Sprawdź w jaki sposób Tutaj są przedstawiana Plemiona Izraela

4 Mojż.1:4-16

4 Mojż.2:3-29

4 Mojż.13:4-15

1 Mojż.49:1-28

Joz.13-18

Obj.7:5-8

W większości zestawień brakowało jakiegoś Plemienia czyż by miało być to wskazówką że 12 Plemion cielesnego Izraela nie było cielesnym Izraelem ?

Na koniec pomyśl gdyby Bóg definitywnie odrzucił Izraela Cielesnego czy Paweł pisał by w ten sposób ?

Rz 11: 1,2aPytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej! Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył."

wers 25 (25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. (28) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Czy te wersety możemy odnieść do Izraela duchowego ?

1) Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba

2) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi

3) co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców

Jak myślisz czy Izrael duchowy w oczach Boga jest bezbożny ?

Pozdrawiam ..


Dawid...Co Ty właściwie chcesz osiągnąć przez to co napisałeś? Paweł często odwoływał sie do wypowiedzi zawartych w starych prorokach. Ale nie o to chodzi...Sławek nie neguje pochodzenia Izraela duchowego, wręcz przeciwnie, a naturalna rzeczą jest fakt, -i nie podważalną, że nie dotyczy ta obietnica Cielesnego Izraela jako całości, a jedynie wybranych spośród nich. Izrael Cielesny stracił przywileje raz na zawsze. Jednostki maja szansę na skorzystanie z obietnicy życia. Jezus wyraźnie zapowiedział, że zostanie im odebrane to dziedzictwo i przekazane komu innemu. Nie wiem...Może czegoś nie zrozumiałeś z wypowiedzi Sławka
_________________

 
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 15:05   

Wiesław S. napisał/a:
David 77 napisał/a:
Sławku , takie pytanie do ciebie : Skoro liczbę 144 tyś pojmujesz jako dosłowną to dla czego określenie ,,ze wszystkich Plemion Izraela '' nie rozumiesz dosłownie tylko jako przenośnie ?

Cytat:
Ponadto liczba podana w Księdze Objawienia 7:4-8 różni się nieco od listy synów Jakuba (obejmującej Lewiego), będących przodkami plemion Izraelacielesnego Księga


Sprawdź w jaki sposób Tutaj są przedstawiana Plemiona Izraela

4 Mojż.1:4-16

4 Mojż.2:3-29

4 Mojż.13:4-15

1 Mojż.49:1-28

Joz.13-18

Obj.7:5-8

W większości zestawień brakowało jakiegoś Plemienia czyż by miało być to wskazówką że 12 Plemion cielesnego Izraela nie było cielesnym Izraelem ?

Na koniec pomyśl gdyby Bóg definitywnie odrzucił Izraela Cielesnego czy Paweł pisał by w ten sposób ?

Rz 11: 1,2aPytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej! Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył."

wers 25 (25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. (28) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Czy te wersety możemy odnieść do Izraela duchowego ?

1) Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba

2) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi

3) co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców

Jak myślisz czy Izrael duchowy w oczach Boga jest bezbożny ?

Pozdrawiam ..


Dawid...Co Ty właściwie chcesz osiągnąć przez to co napisałeś? Paweł często odwoływał sie do wypowiedzi zawartych w starych prorokach. Ale nie o to chodzi...Sławek nie neguje pochodzenia Izraela duchowego, wręcz przeciwnie, a naturalna rzeczą jest fakt, -i nie podważalną, że nie dotyczy ta obietnica Cielesnego Izraela jako całości, a jedynie wybranych spośród nich. Izrael Cielesny stracił przywileje raz na zawsze. Jednostki maja szansę na skorzystanie z obietnicy życia. Jezus wyraźnie zapowiedział, że zostanie im odebrane to dziedzictwo i przekazane komu innemu. Nie wiem...Może czegoś nie zrozumiałeś z wypowiedzi Sławka


Wiesławie, wszystko dobrze zrozumiałeś. Jezus Chrystus powiedział, ze Królestwo Boże będzie im odebrane i dane NARODOWI, który wydaje jego owoce. Cielesny Izrael był NARODEM, którego tożsamość potwierdzały rodowody. Czym jest NARÓD, któremu dano Królestwo Boże, to znaczy władzę nad narodami? Czy chrześcijanie pochodzą z jednego NARODU? Jeżeli się przyjmie pogląd do wiadomości, że tym narodem jest Izrael duchowy, to wszystko zaczyna się układać w logiczną całość i harmonizuje z resztą treści Biblii.
Ponadto jeżeli cielesny Izrael z jego Świątynią został odrzucony [jak zapowiedział Jezus w Mateusza 24 po Świątyni miał nie zostać "kamień na kamieniu"], a ta Świątynia była jedynie wyobrażeniem rzeczy niebiańskich [jak uczy List do Hebrajczyków], to jakże Bóg miałby powracać do rzeczy elementarnych i ponownie zastępować ofiarę Jezusa ofiarami ze zwierząt?
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-01, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-01, 15:20   

Ja wiem, że zrozumiałem cie dobrze, ale czegoś chyba Dawid nie rozumie....Ja myślę, że zagłębianie się w dyskusje z osobami pokroju Ametysta (Lucyfera), zaczyna się mieszać fakty z wyobraźnią osób nawiedzonych, bo do takich należy Ametyst..
_________________

 
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 15:51   

Wiesław S. napisał/a:
Ja wiem, że zrozumiałem cie dobrze, ale czegoś chyba Dawid nie rozumie....Ja myślę, że zagłębianie się w dyskusje z osobami pokroju Ametysta (Lucyfera), zaczyna się mieszać fakty z wyobraźnią osób nawiedzonych, bo do takich należy Ametyst..


Wiesławie, z tezami tych ludzi się nie dyskutuje, bo nikt nie jest w stanie rozebrać i zrozumieć tego (pseudo)teologicznego galimatiasu, który jest oderwany od rzeczywistości opisanej w Słowie Bożym, z uwagi na to, że jego autorzy sami nie wiedzą jakie tezy w ich argumentacji obowiązują i sami szybko gubią się w zawijasach myślowych, jakie produkują. Więc proponuję się ograniczać do zadawania pytań w celu ustalenia o co im tak na prawdę chodzi. A jak już ewentualnie da się to ustalić, to wtedy można będzie się do tych argumentów odnieść.
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-01, 15:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-01, 18:10   

Wiesław S.,

Cytat:
Dawid...Co Ty właściwie chcesz osiągnąć przez to co napisałeś? Paweł często odwoływał sie do wypowiedzi zawartych w starych prorokach. Ale nie o to chodzi...Sławek nie neguje pochodzenia Izraela duchowego, wręcz przeciwnie, a naturalna rzeczą jest fakt, -i nie podważalną, że nie dotyczy ta obietnica Cielesnego Izraela jako całości, a jedynie wybranych spośród nich. Izrael Cielesny stracił przywileje raz na zawsze. Jednostki maja szansę na skorzystanie z obietnicy życia. Jezus wyraźnie zapowiedział, że zostanie im odebrane to dziedzictwo i przekazane komu innemu. Nie wiem...Może czegoś nie zrozumiałeś z wypowiedzi Sławka


Argumenty jakie podał Sławek są bardzo mizerne co też wykazałem na podstawie Listu do Rzy 11 rozdziału.

Zatem odpowiecie mi od Jakiego Jakuba wyzwoliciel odwróci bezbożność ?

Paweł pisze dość jasno że zalepienie przyszło na część Izraela .

Co znaczą słowa Pawła ,, Nie odrzucił Bóg swego ludu którego najpierw sobie wybrał ?

Cały problem polega na tym że nie bierzecie pod uwagę faktu iż zaślepienie Izraela cielesnego nie przekreśla go na zawsze gdyż tak jak to przewidział Bóg będzie ono do pewnego czasu

Mam pytane do was Świadków : O jakim Izraelu pisze Paweł w Rzy 11: 26 ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 18:53   

David 77 napisał/a:
Wiesław S.,

Cytat:
Dawid...Co Ty właściwie chcesz osiągnąć przez to co napisałeś? Paweł często odwoływał sie do wypowiedzi zawartych w starych prorokach. Ale nie o to chodzi...Sławek nie neguje pochodzenia Izraela duchowego, wręcz przeciwnie, a naturalna rzeczą jest fakt, -i nie podważalną, że nie dotyczy ta obietnica Cielesnego Izraela jako całości, a jedynie wybranych spośród nich. Izrael Cielesny stracił przywileje raz na zawsze. Jednostki maja szansę na skorzystanie z obietnicy życia. Jezus wyraźnie zapowiedział, że zostanie im odebrane to dziedzictwo i przekazane komu innemu. Nie wiem...Może czegoś nie zrozumiałeś z wypowiedzi Sławka


Argumenty jakie podał Sławek są bardzo mizerne co też wykazałem na podstawie Listu do Rzy 11 rozdziału.


Możesz jeszcze raz jasno wyłożyć jaka jest istota twojej argumentacji, ponieważ jakoś nie zauważyłem, żebyś to uczynił?

Cytat:
Zatem odpowiecie mi od Jakiego Jakuba wyzwoliciel odwróci bezbożność ?

Paweł pisze dość jasno że zalepienie przyszło na część Izraela .

Co znaczą słowa Pawła ,, Nie odrzucił Bóg swego ludu którego najpierw sobie wybrał ?


No więc zacytujmy z kontekstem:

Rzymian 11 1-10 "Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił swój lud? Przenigdy! Albowiem ja też jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z plemienia Beniamina. Bóg nie odrzucił swego ludu, który najpierw uznał. Bo czy nie wiecie, co Pismo mówi w związku z Eliaszem, gdy on występuje do Boga przeciwko Izraelowi? „Jehowo, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje wykopali i pozostałem tylko ja sam, a oni nastają na moją duszę”. A jednak co mówi do niego Boskie oświadczenie? „Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężczyzn, którzy nie zgięli kolana przed Baalem”. W taki więc sposób również w obecnej porze pojawił się ostatek zgodnie z wyborem dzięki życzliwości niezasłużonej. 6 A jeśli dzięki życzliwości niezasłużonej, to już nie dzięki uczynkom; w przeciwnym razie życzliwość niezasłużona już nie okazałaby się życzliwością niezasłużoną."
Cóż więc? Czego Izrael [JAKO NARÓD] pilnie szukał [KRÓLESTWA BOŻEGO], tego nie dostąpił ["KRÓLESTWO BOŻE ZOSTANIE WAM ODEBRANE I DANE NARODOWI [IZRAELOWI DUCHOWEMU], KTÓRY WYDAJE JEGO OWOCE"], ale wybrani [TA MAŁA CZĘŚĆ IZRAELITÓW, KTÓRA UWIERZYŁA W JEZUSA ] dostąpili. Pozostali mieli wrażliwość stępioną, tak jak jest napisane: „Bóg dał im ducha głębokiego snu, oczy, by nie widzieli, i uszy, by nie słyszeli — aż po dziś dzień”. Również Dawid mówi: „Niechaj ich stół stanie się dla nich sidłem i pułapką, i przyczyną potknięcia, i zapłatą; 10 niech się ich oczy pogrążą w ciemności, żeby nie widzieć, a plecy ich zawsze pochylaj”.

Po porównaniu ostatka do 7 000 tych, którzy nie zgięli kolana przed Baalem sprawa powinna być dla ciebie jasna. I jeszcze pytanie: dlaczego nie bierzesz pod uwagę kontekstu cytatów z których wyrywasz poszczególne wersety, jak i biblijnego, pomijając niepasujące do twoich przekonań wersety? "Całe Pismo przez Boga jest natchnione", a usuwanie informacji podkopujących twoje wnioski jest w tym przypadku, bardzo oględnie mówiąc, błędem logicznym.

Porównaj:

Rzymian 9 1-33 Prawdę mówię w Chrystusie; nie kłamię, gdyż moje sumienie świadczy wespół ze mną w duchu świętym, że odczuwam wielki smutek, a także nieustanną boleść w mym sercu. Albowiem życzyłbym sobie, żebym ja sam został jako przeklęty oddzielony od Chrystusa dla dobra moich braci, moich krewnych według ciała, którzy jako tacy są Izraelitami, do których należy usynowienie oraz chwała i przymierza, i nadanie Prawa, i święta służba, i obietnice; do których należą praojcowie i z których Chrystus wywodzi się według ciała: Bóg, który jest nad wszystkim, niech będzie błogosławiony na wieki. Amen.

Jednakże to nie znaczy, że słowo Boga zawiodło. Gdyż nie wszyscy, którzy wywodzą się z Izraela, rzeczywiście są „Izraelem”. I nie wszyscy przez to, że stanowią potomstwo Abrahama, są dziećmi, lecz: „Co będzie zwane ‚twoim potomstwem’, będzie poprzez Izaaka”. Znaczy to, że dzieci cielesne nie są rzeczywiście dziećmi Bożymi, ale dzieci według obietnicy — te są poczytywane za potomstwo (IZRAEL DUCHOWY-POGANIE UZNANI ZA POTOMSTWO ABRAHAMA).

Gdyż słowo obietnicy było następujące: „O tym czasie przyjdę i Sara będzie miała syna”. Ale nie tylko w tym wypadku, lecz także wtedy, gdy Rebeka poczęła bliźnięta z jednego mężczyzny, Izaaka, naszego praojca: bo gdy się jeszcze nie urodziły ani nie uczyniły nic dobrego lub podłego, wtedy — aby zamierzenie Boże dotyczące wybrania pozostawało zależne nie od uczynków, lecz od Tego, który powołuje — powiedziano jej: „Starszy będzie niewolnikiem młodszego”. 13 Tak jak jest napisane: „Jakuba umiłowałem, lecz Ezawa znienawidziłem”.

Cóż więc powiemy? Czy u Boga jest niesprawiedliwość? Przenigdy! 15 Mówi bowiem do Mojżesza: „Zmiłuję się nad tym, nad kim się zmiłuję, i okażę współczucie temu, komu okażę współczucie”. A zatem nie zależy to od chcącego ani od biegnącego, lecz od Boga, który okazuje miłosierdzie. Gdyż Pismo mówi do faraona: „Właśnie dlatego pozwoliłem ci pozostać, aby w związku z tobą pokazać swoją moc i aby moje imię było oznajmiane po całej ziemi”. 18 A zatem komu chce, okazuje miłosierdzie, ale komu chce, pozwala popaść w zatwardziałość.

Powiesz mi więc: „Dlaczego jeszcze doszukuje się wady? Bo któż się oparł jego wyraźnej woli?” O człowiecze, kimże właściwie jesteś, że hardo odpowiadasz Bogu? Czyż rzecz uformowana powie temu, który ją uformował: „Dlaczego tak mnie uczyniłeś?” 21 A czyż garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły uczynić jedno naczynie do użytku zaszczytnego, drugie zaś do użytku niezaszczytnego? A jeśli Bóg, chociaż chciał okazać swój srogi gniew i dać poznać swą moc, tolerował z ogromną miarą wielkodusznej cierpliwości naczynia srogiego gniewu przyszykowane na zagładę, żeby dać poznać bogactwo swej chwały na naczyniach miłosierdzia, które z góry przygotował ku chwale, mianowicie na nas, których powołał nie tylko spośród Żydów, lecz także spośród narodów (aby utworzyć nowy naród, Izrael duchowy, który wydaje owoce królestwa), to co z tego? Tak jak też mówi u Ozeasza: „Tych, którzy nie są moim ludem, nazwę ‚ludem moim, a tę, która nie była umiłowana — ‚umiłowaną’; a w miejscu, gdzie im powiedziano: ‚Nie jesteście moim ludem’, tam będą nazwani ‚synami Boga żywego’”.

Ponadto Izajasz woła w związku z Izraelem: „Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morza, to wybawiony zostanie ostatek. Jehowa bowiem dokona na ziemi rozrachunku, doprowadzając go do końca i przycinając”. Jak to też niegdyś powiedział Izajasz: „Gdyby Jehowa Zastępów nie pozostawił nam potomstwa, stalibyśmy się podobni do Sodomy i zostalibyśmy upodobnieni do Gomory”.
Cóż więc powiemy? To, że ludzie z narodów, chociaż nie zabiegali o prawość, osiągnęli prawość — prawość wynikającą z wiary; natomiast Izrael, chociaż zabiegał o prawo prawości, nie osiągnął tego prawa. Z jakiego powodu? Ponieważ nie zabiegał o nie przez wiarę, lecz jakby przez uczynki. Potknęli się o „kamień potknięcia”;+ 33 tak jak jest napisane: „Oto kładę na Syjonie kamień potknięcia i masyw skalny obrazy,+ ale kto oprze na nim swą wiarę, nie dozna rozczarowania”.
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-01, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-01, 20:10   

slawek,

Cytat:
Możesz jeszcze raz jasno wyłożyć jaka jest istota twojej argumentacji, ponieważ jakoś nie zauważyłem, żebyś to uczynił?


Sam Najwyższy Bóg powiedział Jer 31: (35) Tak mówi Pan, który ustanowił słońce, by świeciło w dzień, który wyznaczył księżyc i gwiazdy, by świeciły w nocy, który wzburza morze tak, że szumią jego fale, Pan Zastępów jego imię: (36) Jeżeli by te prawa miały się zachwiać przede mną - mówi Pan - to i ród Izraela przestałby być ludem przede mną przez wszystkie dni. (37) Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan.

Poprosiłem aby któryś z was odpowiedział na moje pytanie o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł w Rz 11: 26 . Proszę krótko i na temat.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-08-01, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 21:38   

David 77 napisał/a:
slawek,

Cytat:
Możesz jeszcze raz jasno wyłożyć jaka jest istota twojej argumentacji, ponieważ jakoś nie zauważyłem, żebyś to uczynił?


Sam Najwyższy Bóg powiedział Jer 31: (35) Tak mówi Pan, który ustanowił słońce, by świeciło w dzień, który wyznaczył księżyc i gwiazdy, by świeciły w nocy, który wzburza morze tak, że szumią jego fale, Pan Zastępów jego imię: (36) Jeżeli by te prawa miały się zachwiać przede mną - mówi Pan - to i ród Izraela przestałby być ludem przede mną przez wszystkie dni. (37) Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan.

Poprosiłem aby któryś z was odpowiedział na moje pytanie o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł w Rz 11: 26 . Proszę krótko i na temat.


Dostałeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, poza tym udowodniono wam manipulację Słowem Bożym poprzez wyrywanie z kontekstu. Dalej usiłujesz stosować ten bezbożny manewr, więc dziękuję za dyskusje z tobą, bowiem 'Całe Pismo jest natchnione';

Ewangelia Łukasza 4: 9-13 "Wtedy przyprowadził go do Jerozolimy i postawił na blanku+ świątyni, i powiedział do niego: „Jeżeli jesteś synem Bożym, rzuć się stąd w dół; jest bowiem napisane: ‚Aniołom swoim wyda nakaz co do ciebie, aby cię ochraniali’ oraz: ‚Będą cię nosili na rękach, byś nigdy nie uderzył stopą o kamień’”. Odpowiadając, Jezus rzekł do niego: „Powiedziano [RÓWNIEŻ W SŁOWIE BOŻYM]: ‚Jehowy, twego Boga, nie wolno ci wystawiać na próbę’”. Toteż Diabeł, zakończywszy całe to kuszenie, odstąpił od niego aż do innego dogodnego czasu."

Raising the bar Ten błąd logiczny robi się zawsze, gdy się żąda od swego oponenta coraz mocniejszych dowodów na coś, podnosząc wciąż poprzeczkę i wymagania argumentacyjne, mimo że oponent wciąż dostarcza mu dowodów, których on wcześniej żądał. Wybieg ten jest czystą socjotechniką i ma zniechęcić oponenta od uzasadniania swego stanowiska, ponieważ nikt nie jest w stanie dostarczać dowodów na coś w nieskończoność.

Jeśli kiedykolwiek natrafisz na sytuację, w której sceptyk otrzyma od ciebie argument, jakiego oczekiwał, a mimo to nie uzna go za wystarczający i będzie wymyślał coraz bardziej rygorystyczne warunki dla „być albo nie być” tego argumentu, zastopuj i zwróć mu uwagę na to, że popełnia on błąd logiczny raising the bar. Możesz wtedy wycofać się z dyskusji, bez narażenia się na zarzut nieuzasadnienia swego stanowiska, ponieważ twój oponent popełnił w swej argumentacji błąd logiczny.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-01, 22:05   

slawek,
Cytat:

Dostałeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, poza tym udowodniono wam manipulację Słowem Bożym poprzez wyrywanie z kontekstu. Dalej usiłujesz stosować ten bezbożny manewr, więc dziękuję za dyskusje z tobą, bowiem 'Całe Pismo jest natchnione';


Rozumiem że boisz odpowiedzieć o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł .

Wyjaśnienie Strażnicy jest takie że Paweł w Rzy 11:26 pisze o Izraelu duchowym :-D przyjmując taką argumentacje musisz za Strażnicą przyznać że

a) Izrael duchowy jest bezbożny w oczach Boga jak i zaślepiony co w rzeczywistości prowadzi do absurdu ....

Czy w ST Bóg zapowiedział że Izrael przestanie być ludem Boga ?

Niema nic coby potwierdzało taki sposób myślenia .Również NT pod tym względem jest jednomyślny. Apostoł Paweł mówi jednoznacznie

Rzy 11:1,2 (1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 22:43   

David 77 napisał/a:
slawek,
Cytat:

Dostałeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, poza tym udowodniono wam manipulację Słowem Bożym poprzez wyrywanie z kontekstu. Dalej usiłujesz stosować ten bezbożny manewr, więc dziękuję za dyskusje z tobą, bowiem 'Całe Pismo jest natchnione';


Rozumiem że boisz odpowiedzieć o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł .


Już ci odpowiedziałem udowadniając manipulację wersetami. Podsumujmy;

Rzeczony list mówi o;

1)Izraelu cielesnym i jego odrzuceniu przez Boga, jako narodu.

2) O uratowaniu ostatka z tego odrzuconego narodu i przyłączeniu ich do Izraela duchowego.

3) O Izraelu duchowym, który składa się z tego ostatka Żydów, którzy zostali uratowani z Izraela cielesnego, ponieważ uwierzyli w Jezusa i uratowali się podczas niszczenia Jerozolimy przez Rzymian w 70 r. n.e. oraz osobach, które pochodzą z narodów i które zostały na podstawie przejawiania wiary w Jezusa uznane za dzieci Abrahama, a więc IZRAELITÓW duchowych.

Porównaj:

List do Galatów 3: 26-29 "Doprawdy, wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Chrystusa Jezusa. Bo wy wszyscy, którzyście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma Żyda ani Greka, nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety; wy wszyscy bowiem jesteście jedną osobą w jedności z Chrystusem Jezusem. Ponadto jeśli należycie do Chrystusa, to rzeczywiście jesteście potomstwem Abrahama, dziedzicami według obietnicy."

W nawiasach napisałem ci co jak należy rozumieć,a ty jeszcze zadajesz te naiwne pytania?

Tak się uratował ostatek cielesnego Izraela z Jerozolimy;

Z literatury Świadków Jehowy;

"(.....)Chrześcijanie w I wieku n.e. musieli żyć z poczuciem powagi chwili. Gdyby ujrzeli Jerozolimę „otoczoną przez obozujące wojska”, mieli niezwłocznie uciekać (Łukasza 21:20, 21). Sytuacja taka powstała w roku 66. Zauważmy, jak Jezus uzmysłowił chrześcijanom potrzebę pilnego działania: „Kto będzie na dachu domu, niech nie schodzi, by wziąć dobytek ze swego domu, a kto będzie w polu, niech nie wraca do domu, aby wziąć swoją szatę wierzchnią” (Mateusza 24:17, 18). Dlaczego chrześcijanie w 66 roku mieli zastosować się do słów Jezusa natychmiast, skoro Jerozolima — jak wynika z historii — przetrwała jeszcze cztery lata?
To prawda, że legiony rzymskie zniszczyły Jerozolimę dopiero w roku 70, ale lata poprzedzające zagładę nie upływały ludziom beztrosko. Przeciwnie — były pełne przemocy i rozlewu krwi. Zdaniem pewnego historyka w okresie tym w Jerozolimie trwała „przerażająca, krwawa wojna domowa, której towarzyszyły potworne okrucieństwa”. Młodych mężczyzn kierowano do pracy przy umacnianiu fortyfikacji i powoływano pod broń. Codziennie uczono ich musztry. Kto nie wspierał wspólnych nadzwyczajnych działań, uchodził za zdrajcę. Gdyby chrześcijanie pozostali w mieście, znaleźliby się w bardzo niebezpiecznej sytuacji (Mateusza 26:52; Marka 12:17).
15 Zauważmy, że Jezus powiedział, by zaczęli uciekać „ci w Judei”, a nie tylko ci w Jerozolimie. Było to ważne, gdyż oddziały rzymskie w ciągu paru miesięcy po odwrocie wznowiły działania wojenne. Najpierw, w roku 67, podbiły Galileę, a w następnym roku systematycznie opanowywały Judeę. Oznaczało to ogrom nieszczęść w całym kraju. Coraz trudniej też było jakiemukolwiek Żydowi uciec z samej Jerozolimy. Strzeżono bram miasta, a każdego, kto próbował zbiec, uznawano za dezertera wspierającego Rzymian.
Zważywszy na te wszystkie okoliczności, rozumiemy, dlaczego Jezus podkreślał powagę sytuacji. Chrześcijanie mieli być skłonni do poniesienia ofiar. Nie mogli dać się pochłonąć sprawom materialnym. Aby usłuchać ostrzeżenia Jezusa, musieli być gotowi ‛pożegnać się z całym swym mieniem’ (Łukasza 14:33). Ci, którzy okazali posłuszeństwo i niezwłocznie uciekli na drugą stronę Jordanu, ocalili życie."

Jeszcze czegoś nie pojmujesz?

I jeszcze jedno. Teraz ja zadam pytanie i będę je powtarzał tak długo az nie odpowiesz:

List do Hebrajczyków 12:18-24 Albowiem nie przystąpiliście do czegoś, czego można dotknąć i co było rozpalone ogniem, i do ciemnego obłoku, i do gęstej ciemności, i do nawałnicy, i do grzmienia trąby, i do głosu słów; usłyszawszy ten głos, ludzie usilnie prosili, żeby im już nie dodawać żadnego słowa. Nie mogli bowiem znieść nakazu: „A jeśli jakieś zwierzę dotknie góry, musi zostać ukamienowane”. Widok zaś był tak straszliwy, że Mojżesz powiedział: „Jestem przestraszony i drżący”. Ale wy przystąpiliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, Jerozolimy niebiańskiej, i do miriadów aniołów, w ogólnym zgromadzeniu, i do zboru pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, i do Boga, Sędziego wszystkich, i do życia duchowego prawych, którzy zostali doprowadzeni do doskonałości, i do Jezusa, pośrednika nowego przymierza, i do krwi pokropienia, która przemawia lepiej niż krew Abla."

1. Dlaczego Paweł napisał do Hebrajczyków, ze przystąpili do Syjonu, którego nie można dotknąć? Kiedy Paweł pisał te słowa literalna Jerozolima, która wówczas była cała nazywana "Syjonem" jeszcze stała cała wraz ze Świątynią. Dlaczego więc Hebrajczycy nie mogliby jej dotknąć?

Paweł nazwał ten Syjon "Jerozolimą niebiańską". A Księga Objawienia o Jerozolimie niebiańskiej mówi, że ona jest w niebie:

Księga Objawienia 21;1-4 I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo+ i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma. Ujrzałem też miasto święte — Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka. Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”."

A więc 144 000 stoją na Syjonie niebiańskim:

Księga Objawienia 14:1 "I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca.

I usłyszałem odgłos z nieba jak odgłos wielu wód i jak odgłos potężnego gromu; a głos, który słyszałem, był taki, jak śpiewaków, którzy wtórują sobie na harfie, grając na swych harfach. I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi."

2. Dlaczego o tych 144 000 mówi się, ze zostali "kupieni z ziemi" skoro rzekomo stoją na ziemskim, literalnym Syjonie?

porównaj:

Księga Objawienia 3: 12-13 „‚Zwyciężającego uczynię filarem w świątyni Boga mojego i na pewno już z niej nie wyjdzie, i napiszę na nim imię Boga mojego i imię miasta Boga mojego, nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od Boga mojego, i nowe imię moje. Kto ma ucho, niech słucha, co duch+ mówi do zborów’."
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-01, 23:11, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-01, 22:57   

David 77 napisał/a:

Poprosiłem aby któryś z was odpowiedział na moje pytanie o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł w Rz 11: 26 . Proszę krótko i na temat.

Rzym. 11:25-28
25. A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26. I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael,
jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
(BW)
Paweł pisze o Izraelu cielesnym i duchowym. Cały Izrael będzie zbawiony gdy poganie w pełni wejdą. Po tym fakcie gdy poganie w pełni wejdą to i cielesny Izrael będzie przywrócony do pierwotnego stanu, czyli będzie odgrywał pierwszą role wśród pozostałych narodów.
+
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 23:32   

ametyst napisał/a:
David 77 napisał/a:

Poprosiłem aby któryś z was odpowiedział na moje pytanie o jakim Izraelu pisze apostoł Paweł w Rz 11: 26 . Proszę krótko i na temat.

Rzym. 11:25-28
25. A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26. I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael,
jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
(BW)
Paweł pisze o Izraelu cielesnym i duchowym. Cały Izrael będzie zbawiony gdy poganie w pełni wejdą. Po tym fakcie gdy poganie w pełni wejdą to i cielesny Izrael będzie przywrócony do pierwotnego stanu, czyli będzie odgrywał pierwszą role wśród pozostałych narodów.


Twoje zrozumienie jest już bliższe prawdy, ale przyjrzyjmy się problemowi z innej perspektywy:

List do Rzymian 11: 25-27 "Albowiem nie chcę, bracia, abyście pozostawali w niewiedzy co do tej świętej tajemnicy — tak byście nie byli roztropni we własnych oczach — że przytępienie wrażliwości zdarzyło się części Izraela, aż wejdzie pełna liczba ludzi z narodów, i w ten sposób zostanie wybawiony cały Izrael. Tak jak jest napisane: „Wyzwoliciel wyjdzie z Syjonu i odwróci bezbożne praktyki od Jakuba. A to jest z mojej strony przymierze z nimi, gdy usunę ich grzechy”."

Zaznaczony na czerwono to cytat z Izajasza. Zacytuję go teraz z Księgi Izajasza 59:20 „I przyjdzie Wykupiciel do Syjonu oraz do tych, którzy w Jakubie odwracają się od występku” — brzmi wypowiedź Jehowy."

"Tych, którzy [z Izraela cielesnego] odwracają się od występku", czyli wierzący w Jezusa ostatek, który wraz z ludźmi z narodów utworzy Izrael duchowy [Boży] złożony ze 144 000 wykupionych z ziemi.

Oczywiście nie cały Izrael cielesny będzie zbawiony, np. nie faryzeusze, którzy grzeszyli przeciwko duchowi świętemu. Im ma nie być wybaczone ani w tym, ani w przyszłym pokoleniu-powiedział Jezus.

I jeszcze coś do rozważenia:

Rzymian 2:29 "Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca+ przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks. Taki ma pochwałę nie od ludzi, lecz od Boga."

Rzymian 9:6 "Jednakże to nie znaczy, że słowo Boga zawiodło. Gdyż nie wszyscy, którzy wywodzą się z Izraela, rzeczywiście są „Izraelem”."

Galatów 3:29 "Ponadto jeśli należycie do Chrystusa, to rzeczywiście jesteście potomstwem Abrahama, dziedzicami według obietnicy."

Galatów 6:16 "A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić według tej reguły postępowania — nad Izraelem Bożym — niech będzie pokój i miłosierdzie."
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-01, 23:50   

slawek napisał/a:


Twoje zrozumienie jest już bliższe prawdy, ale przyjrzyjmy się problemowi z innej perspektywy:

List do Rzymian 11: 25-27 "Albowiem nie chcę, bracia, abyście pozostawali w niewiedzy co do tej świętej tajemnicy — tak byście nie byli roztropni we własnych oczach — że przytępienie wrażliwości zdarzyło się części Izraela, aż wejdzie pełna liczba ludzi z narodów, i w ten sposób zostanie wybawiony cały Izrael. Tak jak jest napisane: „Wyzwoliciel wyjdzie z Syjonu i odwróci bezbożne praktyki od Jakuba. A to jest z mojej strony przymierze z nimi, gdy usunę ich grzechy”."

Zaznaczony na czerwono to cytat z Izajasza. Zacytuję go teraz z Księgi Izajasza 59:20 „I przyjdzie Wykupiciel do Syjonu oraz do tych, którzy w Jakubie odwracają się od występku” — brzmi wypowiedź Jehowy."
Sytuacja w Królestwie Bożym będzie taka że po wojnie Armagedonu będą różne narody na ziemi w tym i Izrael. Czy ten Izrael będzie wtedy jako naród potępiony/. Nie!. Wojnę Armagedony przeżyją tylko wybrani Izraelici i jako naród będą mieli uznanie u Boga i pierwsze miejsce wśród narodów bo są narodem wybranym, narodem pierworodnym. I to miał na myśli Paweł:Rzym. 11:28-32
28. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

30. Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
31. Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.
32. Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi umiłować.
(BW)
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 23:57   

ametyst napisał/a:
slawek napisał/a:


Twoje zrozumienie jest już bliższe prawdy, ale przyjrzyjmy się problemowi z innej perspektywy:

List do Rzymian 11: 25-27 "Albowiem nie chcę, bracia, abyście pozostawali w niewiedzy co do tej świętej tajemnicy — tak byście nie byli roztropni we własnych oczach — że przytępienie wrażliwości zdarzyło się części Izraela, aż wejdzie pełna liczba ludzi z narodów, i w ten sposób zostanie wybawiony cały Izrael. Tak jak jest napisane: „Wyzwoliciel wyjdzie z Syjonu i odwróci bezbożne praktyki od Jakuba. A to jest z mojej strony przymierze z nimi, gdy usunę ich grzechy”."

Zaznaczony na czerwono to cytat z Izajasza. Zacytuję go teraz z Księgi Izajasza 59:20 „I przyjdzie Wykupiciel do Syjonu oraz do tych, którzy w Jakubie odwracają się od występku” — brzmi wypowiedź Jehowy."
Sytuacja w Królestwie Bożym będzie taka że po wojnie Armagedonu będą różne narody na ziemi w tym i Izrael. Czy ten Izrael będzie wtedy jako naród potępiony/. Nie!. Wojnę Armagedony przeżyją tylko wybrani Izraelici i jako naród będą mieli uznanie u Boga i pierwsze miejsce wśród narodów bo są narodem wybranym, narodem pierworodnym. I to miał na myśli Paweł:Rzym. 11:28-32
28. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

30. Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
31. Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.
32. Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi umiłować.
(BW)


Jak mamy dyskutować metodą kopiuj-wklej na zasadzie zaciętej płyty, to bardzo proszę;

Zaznaczony na czerwono to cytat z Izajasza. Zacytuję go teraz z Księgi Izajasza 59:20 „I przyjdzie Wykupiciel do Syjonu oraz do tych, którzy w Jakubie odwracają się od występku” — brzmi wypowiedź Jehowy."

"Tych, którzy [z Izraela cielesnego] odwracają się od występku", czyli wierzący w Jezusa ostatek, który wraz z ludźmi z narodów utworzy Izrael duchowy [Boży] złożony ze 144 000 wykupionych z ziemi.

Oczywiście nie cały Izrael cielesny będzie zbawiony, np. nie faryzeusze, którzy grzeszyli przeciwko duchowi świętemu. Im ma nie być wybaczone ani w tym, ani w przyszłym pokoleniu-powiedział Jezus.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-02, 00:50   

slawek napisał/a:
ametyst napisał/a:
]Sytuacja w Królestwie Bożym będzie taka że po wojnie Armagedonu będą różne narody na ziemi w tym i Izrael. Czy ten Izrael będzie wtedy jako naród potępiony/. Nie!. Wojnę Armagedony przeżyją tylko wybrani Izraelici i jako naród będą mieli uznanie u Boga i pierwsze miejsce wśród narodów bo są narodem wybranym, narodem pierworodnym. I to miał na myśli Paweł:Rzym. 11:28-32
28. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

30. Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
31. Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.
32. Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi umiłować.
(BW)


Jak mamy dyskutować metodą kopiuj-wklej na zasadzie zaciętej płyty, to bardzo proszę;

Zaznaczony na czerwono to cytat z Izajasza. Zacytuję go teraz z Księgi Izajasza 59:20 „I przyjdzie Wykupiciel do Syjonu oraz do tych, którzy w Jakubie odwracają się od występku” — brzmi wypowiedź Jehowy."

"Tych, którzy [z Izraela cielesnego] odwracają się od występku", czyli wierzący w Jezusa ostatek, który wraz z ludźmi z narodów utworzy Izrael duchowy [Boży] złożony ze 144 000 wykupionych z ziemi.


Nie zrozumiałeś tego co napisałem i nic tu nie kopiuję tak jak ty i nic nie wklejam, mówisz o sobie i siebie za to krytykujesz.
Przecież masz wyraźnie napisane że w Królestwie Bożym będą ci którzy przeżyją wojnę Armagedonu a nie będzie Faryzeuszy i naród Izraela wtedy będzie czysty, wróci do pierwotnego stanu.
Nie myśl że wojnę Armagedonu przeżyją ludzie źli z Izraela, a jeżeli tylko dobrzy to naród będzie odnowiony. Czy taki wybrany naród Izraela Bóg odrzuci?. Nie!. Znów będzie pierworodny z pośród innych narodów.
Natomiast naród duchowego Izraela będzie w duchu i będzie wtedy kompletny bo liczba będzie wynosiła tylko 144 tysiące. Będzie dwa narody Izraela, duchowy który pójdzie do nieba i cielesny który będzie na ziemi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13