FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie a krew. Wyczerpujące wyjasnienia
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-02, 21:25   

To ze Ty masz gdzies wszystko i wszystkich, to dobrze widac bez Twoich zapewnien. Swiadectwo skladasz wprost swietne, zarowno o sobie jak i o swoim "zawieszeniu" - popatrzec na takiego jak gwiezdzi buta i uciekac jak najdalej.

Mowiac Twoim jezykiem - masz wspolnego dokladnie zero z chrzescijanstwem i z Jezusem na ktorego gesto sie powolujesz. Jezus ratowal ludskie zycie, Ty zas gotow opluc blotem kazdego, kto sie nie zgadza z wasza betonowa wyssana z palca doktryna. Wolisz rozmawiac jak bydlo, niech Ci bedzie...
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-08-02, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-02, 21:29   

Axanna napisał/a:
To ze Ty masz gdzies wszystko i wszystkich, to dobrze widac bez Twoich zapewnien. Swiadectwo skladasz wprost swietne, zarowno o sobie jak i o swoim "zawieszeniu" - popatrzec na takiego jak gwiezdzi buta i uciekac jak najdalej.

Mowiac Twoim jezykiem - masz wspolnego dokladnie zero z chrzescijanstwem i z Jezusem na ktorego gesto sie powolujesz. Jezus ratowal ludskie zycie, Ty zas gotow opluc blotem kazdego, kto sie nie zgadza z wasza betonowa wyssana z palca doktryna. Wolisz rozmawiac jak bydlo, niech Ci bedzie...


Jak było trzeba to i Jezus wziął powroza i chłostał.
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-02, 21:31   

To bys oberwal w pierwsza kolej :-D
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-02, 21:33   

Axanna napisał/a:
To bys oberwal w pierwsza kolej :-D


Możliwe...nie bede zaprzeczał, za to ty bys była głaskana...Szkoda czasu
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-02, 21:35   

raczja, ze szkoda, zajmij sie czyms pozytecznym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2013-08-02, 21:43   

Cytat:
Wiesław S., Wybacz ale mam to gdzieś.. Możesz mnie zbanować masz to swoje święte prawo na swoim świętym forum... Myslisz, że tobie wolno tylko błotkiem rzucać bo możesz innych ostrzec. Gdzieś to mam powtarzam raz jeszcze


Ojej tego to się nie spodziewałam, naprawdę nie spodziewałam.
Powiedz mi jeszcze to GDZIEŚ--- to znaczy w du...? smutne to taki wierzący czlowiek, czy do ludzi jak idziesz w słuzbę, a nie bardzo chca słuchać tez tak odpowiadasz?

Trudna mowa któż ją zrozumieć może?
???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-03, 02:20   

Wiesław S. napisał/a:
Axanna napisał/a:
To ze Ty masz gdzies wszystko i wszystkich, to dobrze widac bez Twoich zapewnien. Swiadectwo skladasz wprost swietne, zarowno o sobie jak i o swoim "zawieszeniu" - popatrzec na takiego jak gwiezdzi buta i uciekac jak najdalej.

Mowiac Twoim jezykiem - masz wspolnego dokladnie zero z chrzescijanstwem i z Jezusem na ktorego gesto sie powolujesz. Jezus ratowal ludskie zycie, Ty zas gotow opluc blotem kazdego, kto sie nie zgadza z wasza betonowa wyssana z palca doktryna. Wolisz rozmawiac jak bydlo, niech Ci bedzie...


Jak było trzeba to i Jezus wziął powroza i chłostał.


Jak im napisałem, że nie postępują po chrześcijańsku, bo nie przestrzegają chrześcijańskiej neutralności, to mi dali ostrzeżenie za obrażanie innych. Znerwicowana ta pani czy dwojakie normy preferuje, sam już nie wiem. Wiem jednak, że pluje jadem na lewo i prawo w poczuciu swojej bezkarności, gdyż ma w rękach podstawowy atut. Nie są to merytotyczna wiedza i merytoryczne argumenty, tylko odpowiednie uprawnienia moderatorskie.
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-03, 02:23   

Axanna napisał/a:
slawek napisał/a:
.....

Umknelo Ci to - (....) - popelniasz blad logiczny szatkujac wypowiedzi innych i opierajac swoje dlugasne wywody na wycietych z cudzych wypowiedzi skrawkach, co ci bardziej pasuja, ble, to typowa strategia dziennikarska, ble, ble, typowe chwyty hipokrytow, co to probuja szkwalem niedorzecznych frazesow odwrocic uwage od tresci dla nich niewygodnych, rozlewajac sie aktywnie nie na temat.


I znowu zero konkretów w postaci konktetnych zarzutów, odnośnie konkretnych treści.
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-03, 02:36   

nike napisał/a:
Wklejasz całe ogromne artykuly, a potem twierdzisz,ze jest to merytoryczne rozbieranie jakie merytorycznę?

ja nie jestem przeciwną, żeby wklejać, artykuły z literatury, jezeli ja np. z nimi sie zgadzam, ale nie kilometrowe, bo tutaj nie sejm jest.


Większość z tych artykułów to moje słowa. Np. literatura Świadków Jehowy na temat używania w leczeniu poszczególnych składników krwi napisała kilka krótkich i zwięzłych artykułów,a ja około osiemdziesięciu stron uzasadnienia dla tych decyzji. Tak że to, co piszesz, a co przepisujesz od swojej koleżanki, to sofistyka. Nie wyszło ci też jakoś uzasadnienie twierdzenia, że długie artykuły, to niemerytoryczne artykuły. Lawirowałaś na krawędzi kompromitacji Nike, ale widać w porę się opamietałaś.

Poza tym twoje pytania o mój powrót są pozamerytoryczne. Jeżeli ci coś nie na rękę, ponieważ pytasz już któryś raz z rzędu, to użyj odpowiednich opcji moderatorskich i będziesz miała problem z głowy. A co do "robienia fermentu", to myślałem, że jest to forum dyskusyjne, a nie kółko wzajemniej adoracji i poklepywaczy po ramieniu.

Co do zarzutu, że komuś namieszałem w głowie, to ostatnio zapraszał mnie na swoje nowe forum. Już tam byłem i niedługo całkiem odejdę-postaram się też zabrać Wiesława. Poza tym ten ktoś był twoim wspólnikiem, teraz to dopiero musi widzieć jakiego wspólnika sobie dobrał, a ja jestem tylko [nieproszonym] gościem. Ja nie biorę żadnej odpowiedzialności za to, co się dzieje na tym forum.
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-03, 02:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-03, 06:55   

slawek napisał/a:
nike napisał/a:
Wklejasz całe ogromne artykuly, a potem twierdzisz,ze jest to merytoryczne rozbieranie jakie merytorycznę?

ja nie jestem przeciwną, żeby wklejać, artykuły z literatury, jezeli ja np. z nimi sie zgadzam, ale nie kilometrowe, bo tutaj nie sejm jest.


Większość z tych artykułów to moje słowa. Np. literatura Świadków Jehowy na temat używania w leczeniu poszczególnych składników krwi napisała kilka krótkich i zwięzłych artykułów,a ja około osiemdziesięciu stron uzasadnienia dla tych decyzji. Tak że to, co piszesz, a co przepisujesz od swojej koleżanki, to sofistyka. Nie wyszło ci też jakoś uzasadnienie twierdzenia, że długie artykuły, to niemerytoryczne artykuły. Lawirowałaś na krawędzi kompromitacji Nike, ale widać w porę się opamietałaś.

Poza tym twoje pytania o mój powrót są pozamerytoryczne. Jeżeli ci coś nie na rękę, ponieważ pytasz już któryś raz z rzędu, to użyj odpowiednich opcji moderatorskich i będziesz miała problem z głowy. A co do "robienia fermentu", to myślałem, że jest to forum dyskusyjne, a nie kółko wzajemniej adoracji i poklepywaczy po ramieniu.

Co do zarzutu, że komuś namieszałem w głowie, to ostatnio zapraszał mnie na swoje nowe forum. Już tam byłem i niedługo całkiem odejdę-postaram się też zabrać Wiesława. Poza tym ten ktoś był twoim wspólnikiem, teraz to dopiero musi widzieć jakiego wspólnika sobie dobrał, a ja jestem tylko [nieproszonym] gościem. Ja nie biorę żadnej odpowiedzialności za to, co się dzieje na tym forum.

a to jest przyklad slawkowego "w temacie i z trescia".
Po drugie - haselka typu "pluje jadem" - polknij z powrotem. Nie bedziesz pisal w taki sposob, czy Tobie sie podoba czy nie. A jak nie, to sie wynos do siebie podobnych i nie brudz tutaj. (p.s. Nie zapomnij o Wieslawie )
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-08-03, 08:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-03, 07:01   

slawek napisał/a:
Axanna napisał/a:
slawek napisał/a:
.....

Umknelo Ci to - (....) - popelniasz blad logiczny szatkujac wypowiedzi innych i opierajac swoje dlugasne wywody na wycietych z cudzych wypowiedzi skrawkach, co ci bardziej pasuja, ble, to typowa strategia dziennikarska, ble, ble, typowe chwyty hipokrytow, co to probuja szkwalem niedorzecznych frazesow odwrocic uwage od tresci dla nich niewygodnych, rozlewajac sie aktywnie nie na temat.


I znowu zero konkretów w postaci konktetnych zarzutów, odnośnie konkretnych treści.

Ty sie do konkretow nie odnosisz, ale powtorze, prosze bardzo. odnies sie do tego:
Cytat:
W Pismie mamy zakaz spozywania krwi zwierzecej i zadnego innego zakazu odnosnie krwi nie ma. Przy transfuzii krew sie nie spozywa, nie sie przetrawia, nie zmienia konsystencji ani struktury, krew pozostaje krwia i w zaden sposob nie mozna tego porownac do spozycia, bo to zupelnie dwie absolutnie rozne sprawy. Ot i wszytskie argumenty, a kto tworzy elaboraty to zwyczajnie napuszcza tumanu, tak to widze.

a poki co to te Twoje "wyczerpujace wyjasnienia" to sa te owoce o ktorych wspominal Jezus. Nie ma w tej nauce ni za grosz milosci, tylko betonowe trzymanie sie wymyslonego przez grzesznika przepisu kosztem zycia ludzkiego. Jaskrawa ilustracja zepsucia ludzkiej natury. Wypaczac Pismo na rzecz takiego dranstwa. po owocach was sie poznaje - mowie o Tobie podobnych tzw."pomazancach" - bo maluczcy co Ciebie sluchaja w wiekszosci nieswiadomi sa, bo im pranie mozgu robicie, cymbaly brzmiace.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-08-03, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-03, 17:13   

gdzies tu bylo takie pytanie "dlaczego wierzysz", a ja mam podobne "po co wierzymy"... Odpowiedz wydaje sie byc jasna, po to zeby cos osiagnac i wlasnie dlatego czlowiek powinien podporzadkowac swoje mysli i zycie w posluszenstwie Temu, od kogo tego czegos sie spodziewamy.

Wiedzac ze sama wiara nie zbawia wydawalo by sie wszyscy powinni dazyc ku temu, ku czemu zacheca Boze Slowo. Dla mnie, wedlug tego co rozumiem, innej drogi nie ma. Dlatego nigdy nie umiem zrozumiec osoby, co to sie poswiecaja podporzadkowaniu sie podobnym do nich grzesznikom, pokornie przyjmujac ich nadymane zapewnienia o wlasnym "pomazanstwie" czy przywodnictwie, ktore czesto wprost zaprzeczaja temu, czemu nauczal Chrystus.

Samych "pomazancow" jeszcze mozna zrozumiec, bo z tego zyja. Ale tych co opuszczaja katolicyzm a sie daja zaciagnac spod deszczu pod rynne to nie umiem zrozumiec. Ciesze sie ze tutaj tych pare osob zawitalo, by otworzyc oczy, bo by jeszcze troche a bym dala sie nabrac.

Jeszcze katolikow mozna zrozumiec, ze lata do tego kosciola, mimo drastycznej wrecz roznicy pomiedzy jego przywodcami a Chrystusem i wszystkim czego nauczal. Ale oni tego nie widza bo tak wygodniej. Na malejsza probe przyblizyc im swiatlo wola z rozpedu wbic lep do piachu. Ale SJ? Przeciez czytaja Pismo... :roll:
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-03, 18:10   

nie dokonczylam zdania w pospiechu -
Ale SJ? Przeciez czytaja Pismo... - a sie daja nabrac "wyczerpujacym wyjasnieniom"... :roll:
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-03, 20:11   

Axanna napisał/a:
slawek napisał/a:
Axanna napisał/a:
slawek napisał/a:
.....

Umknelo Ci to - (....) - popelniasz blad logiczny szatkujac wypowiedzi innych i opierajac swoje dlugasne wywody na wycietych z cudzych wypowiedzi skrawkach, co ci bardziej pasuja, ble, to typowa strategia dziennikarska, ble, ble, typowe chwyty hipokrytow, co to probuja szkwalem niedorzecznych frazesow odwrocic uwage od tresci dla nich niewygodnych, rozlewajac sie aktywnie nie na temat.


I znowu zero konkretów w postaci konktetnych zarzutów, odnośnie konkretnych treści.

Ty sie do konkretow nie odnosisz, ale powtorze


(Hi, hi) Ale przynajmniej jak cię postawią pod murem, to będziesz mogła być pewna, że ten "potwór" nie będzie do ciebie strzelał. Gorzej z członkami Świeckiego Ruchu Epifania, czy Badaczy Pisma Świetego, bo u nich kwestę dotyczącą przestrzegania/ nieprzestrzegania chrześcija ńskiej neutralności pozostawiono sumieniu ich braci.

Odnosnie definicji niewłaściwego obchodzenia się zkrwią, zakazu spożywania i transfuzji (i nie tylko), zapraszam do pierwszego rozdzialu w moim opracowaniu.

Nie pisz do mnie "wynoś się", tylko mnie po prostu wywal, ponieważ jak na razie nie mam zamiaru nigdzie się wynosić. Kopijuję sobie wasze "argumenty" i będzie z tego tragi-komiczny artykuł. Jak to złoże do kupy, to pierwsza dostaniesz linka.
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-03, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7106
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5519/7220
 76%
EXP: 51/373
 13%
Wysłany: 2013-08-03, 21:20   

slawek napisał/a:
Nie pisz do mnie "wynoś się", tylko mnie po prostu wywal, ponieważ jak na razie nie mam zamiaru nigdzie się wynosić.

Nie daj się Axanno nabrać.
Prosi, aby go "wywalono", a polem będzie larum: jak to nas SJ prześladują!...
Niech sobie siedzi... razem z Wiesławem.

Dobrani, jak w korcu maku... :mrgreen:

No, a może zreflektują się, i zaczną innych uważać za równych sobie? :roll:
Kto wie? :-(
Ja tam nie tracę nadziei. :->
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14