FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnice Papiestwa
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-18, 20:42   

Krystian napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Do królestwa nie wejdą kładący się z mężczyznami...trzeba być dokładnym, a ni Ci,którzy mogliby się z nimi położyć, a w imię Boga nie chcą


tak jest Bartek, nie można nad interpretować Pisma Świętego

jeżeli homoseksualista nie kładzie się do łóżka z powodu wiary w Boga Prawdziwego
to chwała mu za to, ponieważ walczy ze swoja pożądliwością jak alkoholik z kieliszkiem,
aby podobać się Bogu

jezeli ktos jest alkoholikiem, to oznacza to ze nalogowo pije, a nie ze nie tyka kieliszka. To byle alkoholicy nie tykaja kieliszka, zas alkoholicy terazniejsi raczej nie przesychaja od alkoholu.

W tym temacie jest wazne by to rozrozniac, bo takie niby kamuflowanka i mieszanka pojec robi tez zamieszanie w temacie i kto jest kim i co na to Pismo. Ja rozumiem ze poniekad tak wygodniej, ale skoro wyjasniamy jakas kwestie, okreslmy jasnie i precyzyjnie kto jest kim, kiedy i co na to Pismo.

Wracajac wiec do Pisma - pisze ze "mezoloznicy nie wejda", a terminem "mezoloznicy" sie okresla wlasnie homoseksualistow. Czyli ja to rozumiem ze "homoseksualisci nie wejda" - jako rownoznacznik "mezoloznicy nie wejda". Nie pisze ze nie wejda mezloznicy, ktorzy popelniaja mezolostwa, ale ze "mezoloznicy nie wejda". Wiec jak dotad nie widze rzetelnej argumentacji obalajacej takie zrozumienie.

jest jeszcze inna sprawa, ze Pan powiada, ze kto popatrzy na niewiaste z porzadliwoscia juz popelnil.... Rozwazmy to pod katem mezloznikow, skoro nimi sa to czy im sie nie zdarza "popatrzec z porzadliwoscia" tyle ze nie na niewiasty?

A co sie tyczy grzechu wrodzonego jak to tutaj udowadniacie nie wiem po co - bo naprawde nie rozumiem co to zmienia? Bo wiekszosc grzechow jest wrodzonych, rodzimy sie ze sklonnoscia do grzechu, to co to zmienia? Czy grzech zaraz przestaje byc zlem czy co?

I kolejna sprawa, to takie gorliwe wspieranie przez Bartka wypowiedzi papieza o gieach ksiezach, ze sa ok. Pytam sie po raz kolejny, bo nikt tych pytan zdaje sie nie widzi - co mowi Pismo o roli przewodniczacych i kryteriach wymaganych od osob, pretendujacych na te role. Zwlaszcza niech sie wypowiedza zwolennicy i adwokaci homoseksualistow ksiezy, homoiseksualisrtow pasterzy itp.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-18, 20:47   

Cytat:no widocznie nie calkiem... przynajmniej dla niektorych (mnie wlaczajac) ...

Ok Axanno..Przepraszam
_________________

 
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-18, 22:07   

Obiecałem nie pisać już do Axanny,bo nie chcę się kłócić :) ,ale musze coś sprostować, bo zarzuca mi się coś co miejsca nie miało.
Axanna napisał/a:
gorliwe wspieranie przez Bartka wypowiedzi papieza o gieach ksiezach, ze sa ok.

-Prosze o wskazanie gdzie bronie księży homoseksualistów
-Prosze o wskazanie słów Papieża gdzie mówi o księżach homoseksualistach
-Papież mówił ogólnie o homoseksualistach
-Ja broniłem ogólnie homoseksualistów,którzy nie uprawiają seksu
-Prosze o rzetelność
Pozdrawiam :)
Bez uszczypliwości i z szacunkiem
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-18, 23:22   

bartek212701 napisał/a:
Obiecałem nie pisać już do Axanny,bo nie chcę się kłócić :) ,ale musze coś sprostować, bo zarzuca mi się coś co miejsca nie miało.
Axanna napisał/a:
gorliwe wspieranie przez Bartka wypowiedzi papieza o gieach ksiezach, ze sa ok.

-Prosze o wskazanie gdzie bronie księży homoseksualistów
-Prosze o wskazanie słów Papieża gdzie mówi o księżach homoseksualistach


z podanego przez Pamfilka linku na pierwszej stronie tego tematu cytuje:

Papież oświadczył, że homoseksualiści nie powinni być osądzani ani marginalizowani w życiu społecznym. Opowiedział się za integracją gejów i lesbijek w społeczeństwie. Powiedział też, że nie potępia księży gejów. - Jeśli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem, by go osądzać? - powiedział papież.

Ja widac nie ma tu nic o kims, kto "nie uprawia" dla Boga czy cos. Tu poprostu akceptacja dranstwa w takim wydaniu jakie prezentuje obecny swiat. Ja nie widze tu niczego o powstrzymywaniu sie. Poza tym nie wiem czy czytales w ogole ten artykul, skoro prosisz pokazac gdzie on mowi o ksiezach gejach... :roll:
Cytat:
-Papież mówił ogólnie o homoseksualistach
-Ja broniłem ogólnie homoseksualistów,którzy nie uprawiają seksu

papiez nic nie wspomnial o tym ze ktos uprawia czy nie uprawia. Powiedzial ze nie potepia gejow i lesbijek, w tym ksiezy giejow. Poza tym mysle, ze jezeli ktos mowi "ja jestem homoseksualista" zazwyczaj sie to bierze za deklaracje czynnego homoseksualiste, a nie tego ktory homoseksualizmu sie wyrzekl - taki bowiem powie o sobie "jestem bylym homoseksualista", a nie ze nim jest - ja tak w kazdym razie to rozumiem.
Cytat:
-Prosze o rzetelność

wlasnie sie staram jak najbardziej trzymac sie rzetelnosci.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-08-18, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6083/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-18, 23:40   

Axanna napisał/a:
jezeli ktos jest alkoholikiem, to oznacza to ze nalogowo pije, a nie ze nie tyka kieliszka. To byle alkoholicy nie tykaja kieliszka, zas alkoholicy terazniejsi raczej nie przesychaja od alkoholu.


Ty dalej nic nie rozumiesz
ja mam na myśli alkoholika, który walczy z nałogiem i ma świadomość tego, że pijacy Królestwa Niebieskiego nie odziedziczą
jeżeli alkoholik nie przyzna, że jest alkoholikiem to oznacza, że dalej jest pijakiem
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-19, 07:34   

oj no juz cos sie przejasnia, choc to nic dziwnego ze sie was nie rozumie, skoro tak gadacie :roll: sa bowiem alkoholicy co to latami "walcza" z nosem umoczonym w butelce, tylko ze Chrystus mowi ze wyswobodzi i ja mu wierze.

Niemniej pytanie pozostaje otwarte. Jakim bokiem walczace z nalogiem alkoholicy sie przykladaja do zacytowanej na niebiesko wypowiedzi papieza, co do ktorej Bartek stwierdza ze jest biblijna, zas Krystian to dwoma rekoma wspiera.

Peosze mi wybaczyc, ale dla mnie taka postawa jest szokujaca. Nie gniewajcie sie.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-19, 13:51   

Axanna napisał/a:
co do ktorej Bartek stwierdza ze jest biblijna, zas Krystian to dwoma rekoma wspiera.
trzymajcie mnie....Axanno dla spokoju na forum przestań już pisać w tym temacie, bo jesli nie rozumiesz co ktoś pisze to niepotrzebnie kontynuujesz 'nieporozumienie' i będzie znów kłótnia,lepiej to zostawić.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-19, 17:43   

Prosiles bym Ci pokazala gdzie papiez mowi o ksiezach giejach, to Ci pokazalam. Teraz jeszcze cos pokaze:

"Popieram to co mówi Papież, bo to biblijne nauczanie." -
czy to sa Twoje slowa, Bartku?

Klotnie zazwyczaj sa spowodowane niegrzecznymi pyskowkami, typu jak powyzej... Jak ktos cos nie rozumie, to wypada mu to wytlumaczyc, bo od tego sa fora. Jak ja czytam akceptacje papieska wszelakiego dranstwa, w tym gejow ksiezy, a pod nia podpis jakie to biblijne, to mam prawo sie pytac co w tym Biblijnego, zwlaszcza na forum Biblijnym. Nie strasz mnie klotniami, tylko lepiej przestan je wszczynac, Bartku, "argumentacja" jak powyzej typu "trzymajcie mnie" itp. :roll:
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-08-19, 18:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-19, 21:07   

Axanna napisał/a:

"Popieram to co mówi Papież, bo to biblijne nauczanie." -
czy to sa Twoje slowa, Bartku?

Ależ oczywiście, bo Bóg nie potępi homoseksualisty,który nie grzeszy kładąc się z mężczyzną do łóżka. Czy masz z tym jakiś problem ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-19, 21:12   

oczywiscie ze mam - gdzie papiez mowi o homoseksualistach co nie uprawiaja? Ja czytam ze papiez mowi ogolnie.

Drugie pytanie to co widzisz biblijnego w ksiezach/pastorach/biskupach gejach? Prosze mi zacytowac tekst ze ksiadz moze byc gejem - skoro uwazasz, ze to jest biblijne. A ja Ci zacytuje gdzie pisze ze nie moze byc... Wyjasnimy wtedy kto ma tak naprawde problem, ok?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-19, 21:17   

Axanna napisał/a:
Drugie pytanie to co widzisz biblijnego w ksiezach/pastorach/biskupach gejach? Prosze mi zacytowac tekst ze ksiadz moze byc gejem - skoro uwazasz, ze to jest biblijne. A ja Ci zacytuje gdzie pisze ze nie moze byc... Wyjasnimy wtedy kto ma tak naprawde problem, ok?
a ja Ci powiem,że nie rozumiesz co do Ciebie człowiek pisze i na tym skończmy dyskusje
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-19, 21:31   

a czemu mi nie chcesz wytlumaczyc? jestem calkiem przytpomna by zrozumiec, o ile Twoje wywody w ogole sa do zrozumienia.

Ale nie chcesz rozmawiac Twoja sprawa, ja zas poczekam na Krystiana, moze on mi zachce wytlumaczyc co jest biblijnego w wypowiedzi papieza.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-08-19, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-19, 23:30   

Axanna napisał/a:
a czemu mi nie chcesz wytlumaczyc? jestem calkiem przytpomna by zrozumiec, o ile Twoje wywody w ogole sa do zrozumienia.
przytomna pewnie tak, ale skoro nie rozumiałas przez 3 strony wyjaśnień moich i Krystiana to co ja mam Ci tłumaczyć ? Że nie rozumiesz co Ci się pisze ? :)
Axanna napisał/a:
Ale nie chcesz rozmawiac Twoja sprawa, ja zas poczekam na Krystiana, moze on mi zachce wytlumaczyc co jest biblijnego w wypowiedzi papieza.
To,że nie osądza, jak Ty, bo wie,że do osądzania ludzi to kompetencje ma tylko Bóg...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6083/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-20, 01:33   

Axanna napisał/a:
Ale nie chcesz rozmawiac Twoja sprawa, ja zas poczekam na Krystiana, moze on mi zachce wytlumaczyc co jest biblijnego w wypowiedzi papieza.


Ja się nigdzie nie odniosłem do wypowiedzi papieża tylko do postów Twoich i Bartka
Uważam, że jak homoseksualista nie kładzie się już z mężczyznami tak samo jak alkoholik nie uprawia już pijaństwa, ma takie samo prawo wejść do Królestwa Niebieskiego jak każdy z nas. Oni jeszcze mają od nas ciężej bo muszą z tym walczyć w przeciwieństwie do nas.
Jak w tym trwają, aby się podobać Bogu Prawdziwemu to chwała im za to, ponieważ tego nie można wyleczyć. Alkoholizm czy transseksualizm można tylko zaleczyć. Jedni i drudzy muszą cały czas uważać, aby do dawnych czynów nie powrócić. Myślę że łatwo się osądza jak się z takimi osobami nigdy nie miało styczności, którzy walczyli z tymi problemami. My z żoną poznaliśmy zarówno homoseksualistę jak i dwóch alkoholików, którzy z tym walczyli i to skutecznie, aby żyć tak jak Biblia mówi. Cały czas zapominasz, że jednym z przymiotów Boga jest również miłość nie tylko sprawiedliwość one u Boga idą w parze, Gdyby, było inaczej to powinien zabić Davida za to co zrobił z mężem Betszeby
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-08-20, 01:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-20, 07:58   

a ja uwazam ze to wy we dwoch nic nie rozumiecie, ani co do was sie pisze, ani w ogole o czym mowa. To moze wam to zobrazuje, zeby latwiej bylo wam sie polapac jak wygladacie ze swoja opryskliwa postawa i tykaniem komus o osadach i potepieniach:

z linka o wypowiedzi papieza:
Papież oświadczył, że homoseksualiści nie powinni być osądzani ani marginalizowani w życiu społecznym. Opowiedział się za integracją gejów i lesbijek w społeczeństwie. Powiedział też, że nie potępia księży gejów. - Jeśli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem, by go osądzać? - powiedział papież.

Bartek:
"Popieram to co mówi Papież, bo to biblijne nauczanie."

Krystian:
i masz rację, ponieważ tak jest

Pismo:Isa 5:20 bw "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz."


I nie piejcie mi o "walczacych homoseksualistach" bo nie o tym w ogole mowa, tylko zescie tak zajecie tykaniem mi jak to ja nic nie rozumiem, ze wam samim umyka o czym rozmawiamy.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-08-20, 08:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13