FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Różne pytania
Autor Wiadomość
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-08-18, 19:22   

ALEEE Wazeliniastwo :shock: :shock: :shock:
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-18, 20:37   

Fedorowicz napisał/a:
Chciałbym serdecznie podziękować Moderacji i Administracji za pozytywne i tolerancyjne zarządzanie forum. W przeciwieństwie do innych for o charakterze religijnym, gdzie króluje cenzura wypowiedzi i hitlerowski zamordyzm na tym fantastycznym forum możemy swobodnie rozmawiać, prezentować swoje opinie i poglądy religijne. Zawdzięczamy to wspaniałym, naprawdę chrześcijańskim Modom i Adminom, których z tego miejsca gorąco i serdecznie pozdrawiam. :)


Jak w koreańskie telewizji 🤣
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-08-18, 22:56   

🤣🤣🤣
Całkiem niedawno, gdy podziękowałam Henrykowi za coś (bo zwyczajnie, należało mu się podziękowanie) Fedorowicz wytykał mi lizusostwo. Popatrz, popatrz, jak to krótkie nóżki mają takie przytyki.
Może dział założymy pt. Chwała moderacji. :-D
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-08-18, 23:56   

Wiesława napisał/a:
🤣🤣🤣
Całkiem niedawno, gdy podziękowałam Henrykowi za coś (bo zwyczajnie, należało mu się podziękowanie) Fedorowicz wytykał mi lizusostwo. Popatrz, popatrz, jak to krótkie nóżki mają takie przytyki.
Może dział założymy pt. Chwała moderacji. :-D


Nie, dziękuję, my nie UKRAINA
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-08-19, 06:18   

małyfilozof napisał/a:
ALEEE Wazeliniastwo :shock: :shock: :shock:

Takie jest moje zdanie które opieram na dużym doświadczeniu i swoim uczestnictwie w wielu forach dyskusyjnych. Byłem pewien, że Państwo podzielacie moją opinię i nie spodziewałem się słów krytyki.. :)
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-08-19, 06:21   

Wiesława napisał/a:
🤣🤣🤣
Całkiem niedawno, gdy podziękowałam Henrykowi za coś (bo zwyczajnie, należało mu się podziękowanie) Fedorowicz wytykał mi lizusostwo. Popatrz, popatrz, jak to krótkie nóżki mają takie przytyki. Może dział założymy pt. Chwała moderacji. :-D

To był mój błąd. Dodam jeszcze, że słowa podziękowania należą się ode mnie Administracji forum nie tylko za życzliwe podejście do userów, ale też i za to że dyskusje z Badaczami wyleczyły mnie z wieloletniej hipnozy co do rzekomej bezbłędności niektórych katolickich doktryn. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-08-19, 06:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-19, 06:56   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
🤣🤣🤣
Całkiem niedawno, gdy podziękowałam Henrykowi za coś (bo zwyczajnie, należało mu się podziękowanie) Fedorowicz wytykał mi lizusostwo. Popatrz, popatrz, jak to krótkie nóżki mają takie przytyki. Może dział założymy pt. Chwała moderacji. :-D

To był mój błąd. Dodam jeszcze, że słowa podziękowania należą się ode mnie Administracji forum nie tylko za życzliwe podejście do userów, ale też i za to że dyskusje z Badaczami wyleczyły mnie z wieloletniej hipnozy co do rzekomej bezbłędności niektórych katolickich doktryn. :)


No popatrz . Mnie akurat rozmowa z nimi coraz bardziej utrwala mnie w moich przokonaniach i jest to pewien proces..
Bo inaczej osoba która robi fikołki o 180 stopni w swych radykalnych poglądach z dnia na dzień.. albo zhakowane masz konto , wpadłeś w sekte albo najzwyczajniej w świecie udawałes kogoś kim nie jesteś ...

Wiarygodność twoja jest na poziomie minimum .. jutro moze sie okazać że jesteś mormonem 😅 i zamiast Talmudu i kabały po przez Biblię odkryjesz KSIĘGĘ MORMONA :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-08-19, 07:07   

Markerów napisał/a:
No popatrz . Mnie akurat rozmowa z nimi coraz bardziej utrwala mnie w moich przokonaniach i jest to pewien proces.. Bo inaczej osoba która robi fikołki o 180 stopni w swych radykalnych poglądach z dnia na dzień.. albo zhakowane masz konto , wpadłeś w sekte albo najzwyczajniej w świecie udawałes kogoś kim nie jesteś ...
Wiarygodność twoja jest na poziomie minimum .. jutro moze sie okazać że jesteś mormonem 😅 i zamiast Talmudu i kabały po przez Biblię odkryjesz KSIĘGĘ MORMONA :roll:

Nie, byłem święcie przekonany o bezbłędności teologii katolickiej we wszystkich aspektach i wszędzie gdzie tylko mogłem z wyższością odnosiłem się do innych idei religijnych. Na naszym forum na początku oburzała mnie nawet postawa Badaczy. Tymczasem idea równości Trzech Bogów jest sprzeczna zarówno z NT jak i ST. Z kolei dziwię się, że Szanowny Kolega, osoba precyzyjnie myśląca tego nie zauważa. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-08-19, 07:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-19, 07:44   

Fedorowicz napisał/a:
[qu. Tymczasem idea równości Trzech Bogów jest sprzeczna zarówno z NT jak i ST. )


Pełna zgoda.. idea równości trzech Bogów jest sprzeczna z NT i ST
Zgadzam się z tym ;-)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-08-19, 08:47   

Fedorowicz napisał/a:
Tymczasem idea równości Trzech Bogów jest sprzeczna zarówno z NT jak i ST.

Sobór w Nicei ogłosił że Logos jest naprawdę Bogiem, we wszystkim równy Ojcu. Jest nie tylko odwieczny, ale i współistotny Ojcu.
Jednak to tylko katolicki dogmat.

1Kor 8:5-6 BW "Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-08-19, 09:52   

Markerów napisał/a:
Pełna zgoda.. idea równości trzech Bogów jest sprzeczna z NT i ST
Zgadzam się z tym ;-)

Przyznaje Pan jednak rację Badaczom ? Znakomicie. :)

Henryk napisał/a:
Sobór w Nicei ogłosił że Logos jest naprawdę Bogiem, we wszystkim równy Ojcu. Jest nie tylko odwieczny, ale i współistotny Ojcu.
Jednak to tylko katolicki dogmat.
1Kor 8:5-6 BW "Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."

Tak, ma Pan rację. Współistotność to wspólność natury. W teologii chrześcijańskiej termin ten określa relację między osobami Trójcy Świętej. W szczególności precyzuje istnienie Ojca i Syna na tym samym poziomie czasowym i natury, gdzie Syn nie miał początku oraz nigdy nie było czasu, w którym nie było Syna. W tym znaczeniu Syn znalazł się na tej samej pozycji, co sam Ojciec.
Jednocześnie przyjęte wyznanie wiary uznaje Pana Jezusa za Boga prawdziwego, zrodzonego, a nie uczynionego, współistotnego Ojcu (homoousios). Widać tu sprzeczność pomiędzy twierdzeniem że Syn nie miał początku, a twierdzeniem , że został zrodzony . Pisarze chrześcijańscy, jak się zdaje, zapożyczyli ten termin od gnostyków, stąd najsilniejszym powodem do wątpliwości była właśnie gnostycka interpretacja. Jak podaje kardynał Ratzinger, już w połowie III wieku termin homousios został potępiony, a według Focjusza, podczas kolejnych zgromadzeń biskupi Wschodu zupełnie otwarcie obłożyli klątwą słowo 'współistotny'.
"I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, zrodzonego z Ojca, jednorodzonego, to jest z istoty Ojca, Boga z Boga, Światłość ze Światłości, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego, a nie uczynionego, współistotnego Ojcu".
Widzimy w nicejskim credo wyraźne zrównanie we wszystkim Osób Trójcy Św.. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-08-19, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-19, 10:13   

Henryk napisał/a:
[.

1Kor 8:5-6 BW "Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."


Czy twoja niekonsekwencjia ma jakieś granice? :shock:
Raz piszesz że Jezus jest Bogiem i to dużą literą pisane gdzie zaraz potem przywołujesz werset mówiący o bogach przeciwko Bóstwu Chrystusa.
Nie zauważasz różnicy między bogami, a Jezusem Bogiem Prawdziwym (1J 5:20). Żaden z tych bogów nie jest „Panem panów i Królem królów” (Ap 19:16), „Zbawicielem” (Dz 5:31), „Pierwszym i Ostatnim” (Ap 1:17) itd.

Te tytuły przypisane są jedynie Ojcu i Synowi, przez co ukazują prawdziwe Bóstwo Chrystusa.
Zestawienie Bóstwa Chrystusa z bóstwem tego świata pozostawiam bez komentarza. :roll:
W Flp 3:19 „bogiem” nazwany jest brzuch, tego też zestawisz z Synem Bożym. ?? :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-19, 10:15   

Fedorowicz napisał/a:
[quo]
Tak, ma Pan rację. Współistotność to wspólność natury. W teologii chrześcijańskiej termin ten określa relację między osobami Trójcy Świętej. W szczególności precyzuje istnienie Ojca i Syna na tym samym poziomie czasowym i natury, gdzie Syn nie miał początku oraz nigdy nie było czasu, w którym nie było Syna. W tym znaczeniu Syn znalazł się na tej samej pozycji, co sam Ojciec.
Jednocześnie przyjęte wyznanie wiary uznaje Pana Jezusa za Boga prawdziwego, zrodzonego, a nie uczynionego, współistotnego Ojcu (homoousios). Widać tu sprzeczność pomiędzy twierdzeniem że Syn nie miał początku, a twierdzeniem , że został zrodzony . Pisarze chrześcijańscy, jak się zdaje, zapożyczyli ten termin od gnostyków, stąd najsilniejszym powodem do wątpliwości była właśnie gnostycka interpretacja. Jak podaje kardynał Ratzinger, już w połowie III wieku termin homousios został potępiony, a według Focjusza, podczas kolejnych zgromadzeń biskupi Wschodu zupełnie otwarcie obłożyli klątwą słowo 'współistotny'.
"I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, zrodzonego z Ojca, jednorodzonego, to jest z istoty Ojca, Boga z Boga, Światłość ze Światłości, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego, a nie uczynionego, współistotnego Ojcu".
Widzimy w nicejskim credo wyraźne zrównanie we wszystkim Osób Trójcy Św.. :)


Brawo w końcu zrozumiłeś
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-08-19, 14:56   

Markerów napisał/a:
Brawo w końcu zrozumiałeś

Ale Kolega nie zrozumiał. Ja odrzucam ten dogmat ponieważ prowadzi do sprzeczności. Co nie znaczy że wszystkie nauki KrK są błędne.

Markerów napisał/a:
Raz piszesz, że Jezus jest Bogiem i to dużą literą pisane gdzie zaraz potem przywołujesz werset mówiący o bogach przeciwko Bóstwu Chrystusa.
Nie zauważasz różnicy między bogami, a Jezusem Bogiem Prawdziwym (1J 5:20). Żaden z tych bogów nie jest „Panem panów i Królem królów” (Ap 19:16), „Zbawicielem” (Dz 5:31), „Pierwszym i Ostatnim” (Ap 1:17) itd.

Pan Henryk napisał jasno, że to Sobór Nicejski ogłosił równość Ojca i Syna. I zacytował Apostoła Pawła który uważał inaczej. Dla nas grzeszników Pan Jezus jest naszym Zbawicielem, ale nie jest równy Bogu Ojcu. Sam o tym naucza w Ewangeliach, że Ojciec jest większy. A Pan dalej swoje ! :lol:
14:28 (BW)
"Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja." :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-08-19, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-19, 17:41   

Fedorowicz napisał/a:
[quo
Pan Henryk napisał jasno, że to Sobór Nicejski ogłosił równość Ojca i Syna. I zacytował Apostoła Pawła który uważał inaczej. Dla nas grzeszników Pan Jezus jest naszym Zbawicielem, ale nie jest równy Bogu Ojcu. Sam o tym naucza w Ewangeliach, że Ojciec jest większy. A Pan dalej swoje ! :lol:
14:28 (BW)
"Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja." :)


Tłumaczyć wam można a wy dalej swoje.. Nowy Testament udziela wyczerpującej odpowiedzi – od poczęcia do śmierci na
krzyżu Jezus pozostawał w stanie dobrowolnego uniżenia.. zakodujcie to sobię w końcu. :roll:
:
To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. On to, istniejąc w postaci Bożej, nie
skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi,
stając się podobnym do ludzi. A w zewnętrznej postaci uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stając się
posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej (Flp 2,5-8)

Ale już teraz widzimy, że Jezus, który przez krótki czas był niższym od aniołów, został obdarzony chwałą i czcią z powodu wszystkiego, co wycierpiał aż do śmierci, i że – dzęki łaskawości Boga względem nas –
zechciał umrzeć dla naszego zbawienia (Hbr 2,9).

Jednoznacznie pisze o tym, jak należy rozumieć ten fragment, jeden z najwcześniejszych pisarzy chrześcijańskich, męczennik i święty Ignacy Antiocheński (umarł w 107 roku
starajcie się więc utwierdzić w nauce Pana i Apostołów (...) w Synu, Ojcu i Duchu na początku i na końcu.
(...) Bądźcie poddani biskupom i sobie wzajemnie jak Jezus Chrystus według ciała był poddany Ojcu,
Apostołowie zaś Chrystusowi, Ojcu i Duchowi, aby jedność była zarazem cielesna i duchowa
.
Podobnie Orygenes, w dziele polemicznym Przeciw Celsusowi, pisze:
„(…)pewne słowa wypowiedział Jezus jako „Pierworodny wszelkiego stworzenia", na przykład: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem" i tym podobne, inne zaś jako istota cielesna, uchwytna dla zmysłów, na
przykład: „Teraz zaś staracie się zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę usłyszaną u Boga"

Jezus miał (a własciwie – ma do dziś) dwie, nierozłączne ale i nie "zmieszane" natury - boską i ludzką jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym czlowiekiem
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14