FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mat 28:19 Wszystkie narody, czy ludzi z narodów?
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-13, 17:55   

Czyli tym, że nie opowiedzieli się się za "Wiekiem ewangelii" wyprali swe szaty we krwi Baranka?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2013-08-13, 18:10   

konik polny napisał/a:
Czyli tym, że nie opowiedzieli się się za "Wiekiem ewangelii" wyprali swe szaty we krwi Baranka?

Chyba operujemy różnymi nazwami (pojęciami) tego samego, bo trudno mi zrozumieć...

Rev 7:13-14 bt "A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli? (14) I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili."
Wielki tłum (jak ich Biblia NŚ nazywa), to ci, którzy oczywiście opowiedzieli się za Wiekiem Ewangelii!
Są to powołani w tym czasie! Ale... z jakiegoś powodu nie wybrani do współuczestnictwa z Chrystusem, jako Królowie i Kapłani.
Co nie oznacza(!), że odrzuceni od Bożej łaski!
"Wyprać szaty" można tylko tu i teraz!
"Wybielaczem" jest święta krew Jezusa.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-13, 18:15   

Henryk napisał/a:
Są to powołani w tym czasie! Ale... z jakiegoś powodu nie wybrani do współuczestnictwa z Chrystusem, jako Królowie i Kapłani.
Co nie oznacza(!), że odrzuceni od Bożej łaski!
"Wyprać szaty" można tylko tu i teraz!
"Wybielaczem" jest święta krew Jezusa.


Skąd zatem wezmą się poddani owego Królestwa, skoro wszyscy, i ci wcześniejsi, i ci po nich, to wybrani do współuczestnictwa... Przecież Biblia podaje, że na ziemi zostanie przywrócony Raj, ale skoro do Armagedonu, nie zostaną wybrani tacy, to niby skąd mają się wziąć? Zaskakujaco niezrozumiała argumentacja, aczkolwiek wiem o czym piszesz, tylko nijak tego nie można umiejscowić w całym zamierzeniu Bożym
_________________

 
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2013-08-13, 20:06   

Wiesław S. napisał/a:
Skąd zatem wezmą się poddani owego Królestwa, skoro wszyscy, i ci wcześniejsi, i ci po nich, to wybrani do współuczestnictwa...

Abym odpowiedział na Twe pytanie, musisz pierw wyjaśnić mi, kim są ci "wcześniejsi", a kim "ci po nich".
Nie rozumiem co masz na myśli.
Cytat:
Przecież Biblia podaje, że na ziemi zostanie przywrócony Raj, ale skoro do Armagedonu, nie zostaną wybrani tacy, to niby skąd mają się wziąć?

Tak. Raj ma być przywrócony.
Ale kto ma być wybrany do Armagedonu?
Wytłumacz, proszę!
Ja wiem, że wybranym w tym czasie będzie Kościół, czyli Malutka trzoda, oraz Wielka Rzesza.
Nikt inny nie został zbawionym od śmierci Adamowej przed [b]swoją
śmiercią.
Cytat:
Zaskakujaco niezrozumiała argumentacja, aczkolwiek wiem o czym piszesz, tylko nijak tego nie można umiejscowić w całym zamierzeniu Bożym[/b]

Nie mogę tym samym odpowiedzieć. Nie wiem, o czym piszesz...
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2013-08-13, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-13, 20:18   

Jezus wyraźnie mówi o działalności kaznodziejskiej która miała być prowadzona w czasie końca. Stwierdził, że będzie ze swoimi uczniami, do zakończenia systemu rzeczy. Oczywistym się wydaje, że kiedy mówi o małej trzódce, to ma na mysli swoich duchowych braci wykupionych z ziemi. Ale mówiąc że ma i drugie owce, które nie pochodzą z tej owczarni, ma na mysli tę grupę, którą Jan w Objawieniu, nazywa wielką rzeszą (Objawienia 7:9). Obie grupy, miały być zebrane jeszcze przed zakończeniem tego systemu. Okres milenijny, to okres przywracania wszystkiego na ziemi, do stanu doskonałości, po którym to, na krótki czas, ma zostać wypuszczony szatan, by w ostatecznej próbie poddać wszystkich ludzi, żyjących już na ziemi. To mam na myśli...
_________________

 
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-13, 20:31   

Wiesław .S

Cytat:
Jeśli tak...To co oznacza wypowiedź Jezusa z Mateusza 28:19,20?"Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”.


Słowa te znaczą że ewangelia miała być głoszona przez cały czas co wcale nie neguje faktu że przyprowadzanie innych owiec zaczęło się od Korneliusza
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-13, 20:33   

David 77 napisał/a:
Wiesław .S

Cytat:
Jeśli tak...To co oznacza wypowiedź Jezusa z Mateusza 28:19,20?"Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”.


Słowa te znaczą że ewangelia miała być głoszona przez cały czas co wcale nie neguje faktu że przyprowadzanie innych owiec zaczęło się od Korneliusza


Oczywiście że nie. Przecież mowa jest o dniach ostatnich
_________________

 
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2013-08-13, 20:38   

Wiesław S. napisał/a:
Ale mówiąc że ma i drugie owce, które nie pochodzą z tej owczarni, ma na mysli tę grupę, którą Jan w Objawieniu, nazywa wielką rzeszą (Objawienia 7:9).

Nie wiem kiedy zmieniono pogląd(?), chyba, że mylisz się (?), ale w "Świadkowie Jehowy Głosiciele..." na str 171 wyraźnie pisze:
"Między klasą pomazańców a wielką rzeszą nie ma rywalizacji...
... Zgodnie z zapowiedzią Jezusa obie grupy istotnie stały się "jedną trzodą, która służy pod nadzorem "jednego pasterza".
A skoro to "jedna trzoda", czyli pierwsze owce, to drugimi owcami musi być ktoś inny.
Prawda? :-D
Cytat:
Obie grupy, miały być zebrane jeszcze przed zakończeniem tego systemu.

Nie. To tylko ludzka interpretacja słów Jana.
Przed zakończeniem Tego systemu zebrane będą tylko "pierwsze owce".
Jedna owczarnia to Królestwo Boże.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-13, 21:18   

Wiesław S.,

Cytat:
Oczywiście że nie. Przecież mowa jest o dniach ostatnich


Wiesławie a gdzie tak jest napisane że ewangelia miała być głoszona TYLKO w dniach ostatnich ? Czy to znaczy że wcześniej nie było głoszona ? W każdym okresie czasu Bóg były osoby które głosiły ewangelię w takim stopniu jakim ją rozumieli .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-13, 21:21   

Henryk napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Ale mówiąc że ma i drugie owce, które nie pochodzą z tej owczarni, ma na mysli tę grupę, którą Jan w Objawieniu, nazywa wielką rzeszą (Objawienia 7:9).

Nie wiem kiedy zmieniono pogląd(?), chyba, że mylisz się (?), ale w "Świadkowie Jehowy Głosiciele..." na str 171 wyraźnie pisze:
"Między klasą pomazańców a wielką rzeszą nie ma rywalizacji...
... Zgodnie z zapowiedzią Jezusa obie grupy istotnie stały się "jedną trzodą, która służy pod nadzorem "jednego pasterza".
A skoro to "jedna trzoda", czyli pierwsze owce, to drugimi owcami musi być ktoś inny.
Prawda? :-D
Cytat:
Obie grupy, miały być zebrane jeszcze przed zakończeniem tego systemu.

Nie. To tylko ludzka interpretacja słów Jana.
Przed zakończeniem Tego systemu zebrane będą tylko "pierwsze owce".
Jedna owczarnia to Królestwo Boże.


Jeśli tak, to po raz kolejny pytam z kad sie weźmie po Armagedonie wielka rzesza drugich owiec? Poddanych już zebranego rządu Bożego?
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-13, 21:34   

David 77 napisał/a:
Wiesław S.,

Cytat:
Oczywiście że nie. Przecież mowa jest o dniach ostatnich


Wiesławie a gdzie tak jest napisane że ewangelia miała być głoszona TYLKO w dniach ostatnich ? Czy to znaczy że wcześniej nie było głoszona ? W każdym okresie czasu Bóg były osoby które głosiły ewangelię w takim stopniu jakim ją rozumieli .


Czy ja stwierdziłem Dawidzie, że ogłaszanie Ewangeli odbywać sie miało wyłącznie w czasach końca? Była głoszona w I w.n.e. do czasu nadejścia odstępstwa. Wznowiona została na krótko przed rozpoczęciem czasów końca, a ściślej przed objęciem władzy Królewskiej Jezusa co nastapiło w 1914 roku. Na przestrzeni wieków, nie odnotowano aby globalnie ogłaszano dobra Nowinę. Niczego takiego historia nie donosi.
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2013-08-14, 00:46   

Wiesław S. napisał/a:
Oczywistym się wydaje, że kiedy mówi o małej trzódce, to ma na mysli swoich duchowych braci wykupionych z ziemi.


Ma na myśli dokładnie swoja małżonkę 144000

Wiesław S. napisał/a:
Ale mówiąc że ma i drugie owce, które nie pochodzą z tej owczarni, ma na myśli tę grupę, którą Jan w Objawieniu, nazywa wielką rzeszą (Objawienia 7:9).

Ap 7:9
9. Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy.

(BT)

W Wieku Ewangelii, t zn. od Pięćdziesiątnicy, był wybór do klasy niebiańskiej , ścisle do klasy Oblubienicy Chrystusowej, wszyscy którzy poświęcali sie, zostawali spladzani do zycia niebiańskiego, jednak nie wszyscy dobiegli do mety większa część splamila swoje szaty, ktore otrzymali od Jezusa w czasie spladzania, sa to szaty sprawiedliwości Chrystusowej, bo od tej pory ci wybrańcy byli w oczach Boga uznawani za sprawiedliwych, do chwili, kiedy nie splamili swoich szat.
Część z tych ktorzy splamili swoje szaty, w mniejszym stopniu, dostąpili przywileju uprania tych swoich szat w ucisku i zostalo im to policzone, ale stracili udział w klasie Oblubienicy Pańskiej i zamiast na tronie to stoją przed tronem z palmami jako druhny na weselu Barankowym.
Część z tych którzy mieli szaty bardzo zabrudzone--- jest to grzech przeciwko Duchowi Świętemu zgrzeszyli według Biblii na śmierć, co Bóg z nimi zrobi zobaczymy.

Jeżeli chodzi o drugie owce to dotyczy juz tysiąclecia i do nich zalicza sie cala klasa restytucyjna.

wtedy to nastąpi jedna owczarnia --dokładnie jedna trzoda---bo to będzie mnóstwo ludzi

Wiesław S. napisał/a:
Obie grupy, miały być zebrane jeszcze przed zakończeniem tego systemu.


to prawda obie te klasy już są w niebie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-14, 01:23   

David 77 napisał/a:
Wiesław S.,
Cytat:

W takim razie, kim są te drugie owce, nie należące do owczarni Klasy Pomazańca, z kogo mieli się wywodzić, i kiedy, jeśli nie w wyznaczonym czasie końca?"„A mam drugie owce, które nie są z tej owczarni; te również muszę przyprowadzić i będą słuchać mego głosu, i będzie jedna trzoda, jeden pasterz"(Jana 10:16)


Pierwszymi owcami był naród Izraelski do którego Pan Jezus został posłany zaś inne owce to ludzi z narodów którym począwszy od Korneliusza była zawistowania ewangelia .
Jezus wyraźnie oświadcza, że pierwszeństwo w otrzymaniu darów Bożych mają Żydzi, do których On przede wszystkim został powołany. To samo podkreślił posyłając apostołów „…Nie chodźcie do pogan ani nie wchodźcie do miasta Samarytan. Idźcie raczej do owiec, które zginęły z domu Izraela.” (Mt.10,5.6). Zgodnie z proroctwem Daniela (Dan.9,24-27) to zbieranie „pierwszych owiec” trwało jeszcze przez przeszło trzy lata po śmierci Jezusa. Jezus zlecił głoszenie Ewangelii w kolejności: Izrael, Samarytanie, reszta narodów świata (Dz.Ap.1,8). Apostołowie najpierw nauczali w Jerozolimie (Dz.Ap.5,28), później głosili dobrą nowinę wszystkim Żydom (Dz.Ap.8,4), a następnie w Samarii (Dz.Ap.8,5), aż wreszcie Ewangelia dotarła do pogan (Dz.Ap.10,1-48)

Ew Jan 10:16 nic nie mówi o tym jakoby powoływanie innych owiec które nie należały do owczarni miało się odbywać w czasie końca ..


słusznie Davidzie, ta nauka jest tak prosta, że każdy chrześcijanin, który czyta Biblię to zrozumie, pod warunkiem, że nie jest obciążony dogmatami własnej religii

pierwsze owce to Żydzi
drugie owce to ludzie z narodów
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2013-08-14, 03:15   

Cytat:
David 77, Pierwszymi owcami był naród Izraelski do którego Pan Jezus został posłany zaś inne owce to ludzi z narodów którym począwszy od Korneliusza była zawistowania ewangelia .


Byłby gdyby nie odrzucił Jezusa, przez odrzucenie Jezusa Żydzi stracili Wysokie Powołanie, jako naród. Bo z narodu żydowskiego została by wybrana Oblubienica Chrystusowa i z żadnego innego. ponieważ Żydzi jako naród odrzucili Jezusa, Wysokie Powołanie zostało otworzone dla pogan.
Spłodzeni z ducha Świętego są tymi pierwszymi owcami.

Cytat:
Jezus wyraźnie oświadcza, że pierwszeństwo w otrzymaniu darów Bożych mają Żydzi, do których On przede wszystkim został powołany. To samo podkreślił posyłając apostołów „…Nie chodźcie do pogan ani nie wchodźcie do miasta Samarytan. Idźcie raczej do owiec, które zginęły z domu Izraela.” (Mt.10,5.6).


Tak zgadzam sie w tysiącleciu, ale nie w Wys. Powołaniu, Królestwo Niebiańskie
zostalo żydom zabrane a dane poganom

Mt 21:43 bp "Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane i dane narodowi, który przyniesie owoce."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2013-08-14, 06:42   

Krystian napisał/a:
pierwsze owce to Żydzi
drugie owce to ludzie z narodów

Ja zdecydowanie pozostaje przy opcji, że pierwsze owce, to wszyscy, którzy odpowiedzieli na zew Ewangelii. Tak żydzi, jak i poganie. Czyli duchowy Izrael.
Drugie owce to dopiero przyszłość pod koniec okresu naprawy- restytucji.
Czyli przyprowadzona do doskonałośći ludzkość na ziemi.
W odpowiednim czasie i oni będą przyprowadzeni do Ojca, dzięki pracy Królów i Kapłanów przez okres tysiąca lat.
Eph 1:9-10 bp "On pozwolił nam poznać tajemnicę swej woli zgodnie z powziętym co do Niego planem, (10) aby go wykonać, gdy nadejdzie pełnia czasu: [aby] wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie jako Głowie, i to, co na niebie, i to, co na ziemi."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15