FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w Biblii są sprzeczności?
Autor Wiadomość
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-01-14, 23:22   

Krystian napisał/a:
Parobek napisał/a:
Kolejna sprzeczność
"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone."(Łk 6,37)
Po tym można by wnioskować, że jak nie będe sądził to nie będe sądzony.

„Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9, 27).
A tu jednak po śmierci ma być sąd.


Pytasz, bo nie rozumiesz tego? Czy pytasz, aby na siłę udowodnić, że w Biblii są sprzeczności?

To źle że próbuje pokazać tu sprzeczności jakie są w Bibli? Moge ci odpowiedzieć jak to rozumiem, jak nie będe nikogo osądzał to ja też nie będe osądzony.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-01-17, 20:40   

Parobek napisał/a:
To źle że próbuje pokazać tu sprzeczności jakie są w Bibli?


Jak Cie uraziłem to przepraszam, ale wielu na forach jest ludzi, którzy mają jeden cel
- zdyskredytować Biblię jako słowo Boga Prawdziwego.

Parobek napisał/a:
Moge ci odpowiedzieć jak to rozumiem, jak nie będe nikogo osądzał to ja też nie będe osądzony.


ok , więc ja też napiszę Ci jak ja to rozumiem :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-01-17, 21:15   

Człowiek ma wolną wolę. Może zawsze od Boga Prawdziwego odstąpić, kiedy tak będzie uważał, bez względu na to, czy będzie sądzony.
Przytoczyłeś Mt. 7: 1-2
Według mnie nie należy sądzić drugiego człowieka,dlatego że nic o nim nie wiemy co ma w sercu i tak należy rozumieć ten werset

(1) Nie osądzajcie, abyście nie zostali osądzeni. (2) Bo jaki wyrok wydajecie, taki i na was wydadzą, i jaką miarą mierzycie, taką wam odmierzą. (3) Dlaczego widzisz pyłek w oku brata, a w swoim oku belki nie dostrzegasz? (4) Lub jakżeż powiesz bratu: Pozwól, że ci wyjmę z oka pyłek, a oto belka w twoim oku!

Myślę, że Biblia Poznańska dobrze to oddaje.
Jeżeli, będziemy ciągle swoich bliźnich osądzać i nie wybaczać, sami będąc grzeszni
to robimy wbrew temu co powiedział Jezus,abyśmy odpuszczali naszym winowajcom.
Jeżeli tak będziemy postępować to Ojciec nasz Niebieski może nam wybaczyć i osąd Jego dla nas będzie pozytywny :)
Uważam, że w myśl tego wersetu nie powinniśmy osądzać drugiego człowieka, może to zrobić tylko Bóg
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2014-01-17, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-01-21, 00:11   

Kolejna sprzeczność
"niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy-Jakuba 5-20
To by sugerowało, że dusze grzesznika czeka śmierć.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! - Mateusza 25-41
A tutaj mamy, że jednak będzie ogień wieczny.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-30, 11:28   

Parobek napisał/a:
Kolejna sprzeczność
"niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy-Jakuba 5-20
To by sugerowało, że dusze grzesznika czeka śmierć.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! - Mateusza 25-41
A tutaj mamy, że jednak będzie ogień wieczny.

ale to nie jest sprzeczność. To można wyjaśnić
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-30, 11:36   

A jak wyjaśnilibyście taką sprzeczność?
"Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: «Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?» On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom». I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu». " (Mk 2, 23-28)

A w Księdze Samuela, w której jest fragment, do którego Jezus nawiązuje zamiast "domu Bożego", którym była świątynia jest Nob i nie ma tam Abiatara tylko jest Achimelek.


Ja już znalazłam takie wyjaśnienie tego, ale jestem ciekawa waszego zdania ;-)
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-01-30, 13:10   

Iwona napisał/a:
Parobek napisał/a:
Kolejna sprzeczność
"niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy-Jakuba 5-20
To by sugerowało, że dusze grzesznika czeka śmierć.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! - Mateusza 25-41
A tutaj mamy, że jednak będzie ogień wieczny.

ale to nie jest sprzeczność. To można wyjaśnić

No to wyjaśniaj.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-30, 14:19   

Parobek napisał/a:
Iwona napisał/a:
Parobek napisał/a:
Kolejna sprzeczność
"niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy-Jakuba 5-20
To by sugerowało, że dusze grzesznika czeka śmierć.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! - Mateusza 25-41
A tutaj mamy, że jednak będzie ogień wieczny.

ale to nie jest sprzeczność. To można wyjaśnić

No to wyjaśniaj.

Bo na tym polega piekło. Tam jest wieczne zatracenie w tym ogniu, tam nie ma życia. Życie jest jedynie w niebie (po śmierci), ewentualnie jeszcze jakieś choć nie takie doskonałe w czyśćcu. Dawcą życia wiecznego jest Bóg. To życie jest przepełnione szczęściem i samym dobrem. Śmierć wieczna polega na braku możliwości życia, które jest w niebie. Ona polega na wiecznym zatraceniu, mękach piekielnych. No, ale jeśli ktoś w życiu ziemskim dobrze żyje to mu piekło wcale nie grozi.
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-01-30, 14:43   

Iwona napisał/a:
Śmierć wieczna polega na braku możliwości życia, które jest w niebie. Ona polega na wiecznym zatraceniu, mękach piekielnych. No, ale jeśli ktoś w życiu ziemskim dobrze żyje to mu piekło wcale nie grozi.

To śmierć wieczna to to są wieczne męki?? wydawało mi sie że wiem co oznacza słowo "śmierć" czy "wieczność", a tu wychodzi że sie myliłem!?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-01-30, 20:28   

Iwona napisał/a:
A jak wyjaśnilibyście taką sprzeczność?
"Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: «Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?» On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom». I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu». " (Mk 2, 23-28)

A w Księdze Samuela, w której jest fragment, do którego Jezus nawiązuje zamiast "domu Bożego", którym była świątynia jest Nob i nie ma tam Abiatara tylko jest Achimelek.


Ja już znalazłam takie wyjaśnienie tego, ale jestem ciekawa waszego zdania ;-)


Chciała bym,żebyś podała z księgi Samuela tekst o który ci chodzi. i dokładnie o co chodzi oki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-01-30, 20:42   

Iwona napisał/a:
Parobek napisał/a:
Iwona napisał/a:
Parobek napisał/a:
Kolejna sprzeczność
"niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy-Jakuba 5-20
To by sugerowało, że dusze grzesznika czeka śmierć.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! - Mateusza 25-41
A tutaj mamy, że jednak będzie ogień wieczny.

ale to nie jest sprzeczność. To można wyjaśnić

No to wyjaśniaj.

Bo na tym polega piekło. Tam jest wieczne zatracenie w tym ogniu, tam nie ma życia. Życie jest jedynie w niebie (po śmierci), ewentualnie jeszcze jakieś choć nie takie doskonałe w czyśćcu. Dawcą życia wiecznego jest Bóg. To życie jest przepełnione szczęściem i samym dobrem. Śmierć wieczna polega na braku możliwości życia, które jest w niebie. Ona polega na wiecznym zatraceniu, mękach piekielnych. No, ale jeśli ktoś w życiu ziemskim dobrze żyje to mu piekło wcale nie grozi.


Iwonko, tego ucza Cie na studiach [chodzi mi o wyjasnienie tego piekła i wiecznego życia] :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-01-30, 21:08   

Parobek napisał/a:
Kolejna sprzeczność
"niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy-Jakuba 5-20
To by sugerowało, że dusze grzesznika czeka śmierć.

Jak. 5:20
20. Niechże wie, że kto by odwrócił grzesznika od błędnej drogi jego, zachowa duszę od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów. (BG)


Jeżeli któryś z braci lub sióstr upada i grzeszy, to powinniśmy takiej osobie w zborze pomóc,żeby mogła wrócić do zboru. w miłości, szczerości serca, bo w przeciwnym razie osoba taka może zginąć w tysiącleciu druga śmiercią. dusza to cały człowiek istota żywa.
Obecnie umieramy śmiercią Adamowa i każdy tą śmiercią umiera, i od tej śmierci Adamowej Jezus nas odkupił, wiec chociaż umrzemy to na pewno wstaniemy i jeżeli zastosujemy się do wymogów jakie będą stawiane, to będziemy żyli i nie umrzemy drugą śmiercią która będzie w tysiącleciu.
Ze śmierci Adamowej jest wzbudzenie z grobu, natomiast wtórą śmiercią kto umrze już nie wstanie i stad jest mowa o duszy zatraconej, czyli o kompletnym odcięciu takiego czlowieka od żywych.

Cytat:
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! - Mateusza 25-41
A tutaj mamy, że jednak będzie ogień wieczny.


I to jest właśnie ta wtóra śmierć z której nie ma wzbudzenia. tam tez znajdzie się diabeł, piekło, źli aniołowie, i wszyscy hipokryci którzy w Tysiącleciu nie podporządkują się.

Jezus często porównuje druga śmierć z wiecznym ogniem, ponieważ za Jerozolimą była doli Hinnon gdzie odpadki z miasta były palone i zwłoki przestępców tez, tam ciągle palił się ogień i nie gasł.
Nie ma tutaj żadnej sprzeczności.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-02-01, 22:11   

"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków" [Objawienie Jana 20:10]
To wieki wieków też oznacza śmierć?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-02-02, 11:43   

Parobek napisał/a:
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków" [Objawienie Jana 20:10]
To wieki wieków też oznacza śmierć?

Diabeł w małym okresie kiedy na krotki czas pod koniec tysiąclecia zostanie wypuszczony z więzów, na których będzie trzymany przez tysiąc lat, to zrobi wielkie przesiewanie w narodach już prawie doskonałych. Ludzie mniej zbudowani tzw. hipokryci, pójdą za diabłem i jego naukami, i wszyscy zostaną za to juz na zawsze unicestwieni, tzn. ,że zostaną na zawsze zniszczeni.

Obj.20:10 A diabeł => system błędu i fałszu, który się objawi przy końcu wieku 1000 - lecia. Nie jest on zaznaczony co do swego rodzaju, lecz jest nazwany szatanem, który jest jego podżegaczem> " Aby. . . Zniszczył tego, który miał władzę śmierci, to jest diabła " - Żyd. 2, 14.
Jezioro ognia => Gehenna. Wtóra śmierć, zupełne zniszczenie.
Gdzie bestia => papiestwo: jeden z tych systemów błędu, które stanowią Babilon.
Fałszywy prorok => inny jeszcze system błędu stanowiący Babilon, Obraz Bestii.
Będą męczeni => wielkie trudności i cierpienia ogarną tych, którzykolwiek będą mieli łączność ze sprawami społecznymi finansowymi i religijnymi.
Na wieki wieków => tak długo dopóki te systemy nie zostaną zniszczone.

tak ja ten wiersz rozumiem. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Parobek 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 132
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 12/22
 54%
Wysłany: 2014-02-02, 19:31   

nike napisał/a:

Na wieki wieków => tak długo dopóki te systemy nie zostaną zniszczone.

tak ja ten wiersz rozumiem. :-D

Ojcze nasz, któryś jest w niebie
święć się imię Twoje;
przyjdź królestwo Twoje;
bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
i nie wódź nas na pokuszenie;
ale nas zbaw od złego.
Bo Twoje jest Królestwo, potęga, i chwała na wieki wieków. Amen.

Co prawda to nie jest cytat z Biblii, no ale tutaj w tej modlitwie jest zawarte to całe "na wieki wieków", to jak według ciebie to jest jakiś określony okres czasu, to przecież w tej modlitwie też można a nawet by trzeba uznać że Królestwo, potęga i chwała, będą istnieć tylko przez jakiś okres czasu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14