FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto jest Twoim Panem ?

Kto jest Twoim Panem ?
JHWH [Jehowa/Jahwe]
16%
 16%  [ 1 ]
Jezus
16%
 16%  [ 1 ]
Jehowa i Jezus
66%
 66%  [ 4 ]
Żaden z wyżej wymienionych
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-16, 22:33   

ametyst napisał/a:
To są tematy zastępcze, szukanie problemu tam gdzie go nie ma. Szkoda na to czasu.
ech piwo z kranów jest lepsze...powagi trochę i pokory, bo przed Bogiem się stawiasz mówiąc o Nim.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-16, 22:43   

bartek212701 napisał/a:
ametyst napisał/a:
To są tematy zastępcze, szukanie problemu tam gdzie go nie ma. Szkoda na to czasu.
ech piwo z kranów jest lepsze...powagi trochę i pokory, bo przed Bogiem się stawiasz mówiąc o Nim.
Jestem przyjacielem Boga a przyjaciele lubią się i mogą więcej.
Jak. 2:23
23. I wypełniło się Pismo, które mówi: I uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało ku usprawiedliwieniu, i nazwany został przyjacielem Boga.
(BW)
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-16, 22:44   

bartek212701 napisał/a:
Iwona napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Iwona napisał/a:
Kocham Jezusa Chrystusa. On jest całym moim życiem

I właśnie Iwonka jest przykładem tego co opisałem wcześniej widzisz Wiesławie ? Tak samo Ty podchodzisz do Boga JHWH-zaniedbując Jezusa, a Iwona Boga JHWH

Nie zaniedbuję JHWH. Dla mnie Ojciec, Syn i Duch Święty są równi i tak samo odbierają ode mnie cześć i Ich wielbię. Wcale nie znaczy to, że Syna kocham, a Ojca już mniej. Bóg jest dla mnie najważniejszy na świecie i nawet bym oddała życie za wiarę w Niego.

Nie wątpię, ale czy byś oddała życie za właściwego Boga ? Czy gdyby Biblią wykazano Ci,że Bóg w Trójcy jest niewłaściwym wierzeniem to byś swoje wierzenia skorygowała na podstawie Biblii? Czy gdyby Papiez powiedział,że Bóg jest w Trójcy i Jego słowo jest ważniejsze, bo jest nieomylny w kwestiach wiary to byś posłuchała Jego ?

Za wiarę w Boga gotowa byłabym wszystko poświęcić. Na Bóstwo Jezusa i Ducha Świętego jest w Biblii dość argumentów. Bóg jest ważniejszy od papieża. Papież ma od Boga przywilej nieomylności.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-16, 22:48   

To jest coś nowego. Iwona jestem pod wrażeniem. Chodzi mi o kwestię papieża oczywiście.
Chyba to w Biblii przeoczyłem.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-16, 22:58   

konik polny napisał/a:
To jest coś nowego. Iwona jestem pod wrażeniem. Chodzi mi o kwestię papieża oczywiście.
Chyba to w Biblii przeoczyłem.

No co? Przecież Jezus powiedział Apostołom, że gdy Duch Święty zstąpi (Pięćdziesiątnica) to oni poznają całą prawdę, a przecież Apostołowie mają swoich następców. Dobrze wiesz o kogo mi chodzi. Prawda mylić nie może
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-16, 23:19   

Cytat:
„Mamy bowiem częściowe poznanie i po części prorokujemy, ale gdy nadejdzie to, co zupełne, wówczas to, co częściowe, zostanie usunięte”.

1Kor 13:9,10
Te słowa wypowiedział apostoł
Cytat:
„Prorocy (...) ciągle dociekali, na którą albo na jaką porę duch w nich wskazywał w związku z Chrystusem, gdy zawczasu świadczył o cierpieniach czekających Chrystusa oraz o późniejszych rzeczach chwalebnych”.

1 Piotra 1:10,11
Tu znowu słowa apostoła odnośnie proroków iż ciągle dociekali. Czyli nie mieli pewności.
Cytat:
Kiedy się zatem zgromadzili, zaczęli go pytać: „Panie, czy w tym czasie przywracasz królestwo+ Izraelowi?” 7 Rzekł im: „Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory,+ które Ojciec objął swoją władzą orzekania;

Tu natomiast Jezus dobitnie wykazał apostołom, że nie wszystko muszą wiedzieć. Potem powiedział im iż otrzymają moc poprzez Ducha Św. Ta moc jednak nie oznaczała nieomylności. Pierwszy zacytowany werset z listu Pawła do Koryntian to poswiadcza, gdyz te słowa zostały powiedziany po pięćdziesiatnicy.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-17, 10:23   

Jedynie Bóg wie, np. co będzie w przyszłości

Słowa Jezusa:
"Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8, 31-32)
To jest cała prawda, to co głosi Jezus Chrystus. Niczego więcej nam nie potrzeba bo w Bóg w swoim Słowie przekazał wszystko. Apostołowie zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili tę Bożą prawdę i przekazywali pisemnie i ustnie. Duch Święty kieruje i prawdy i prawa przekazuje. Tylko trzeba go słuchać.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-17, 12:02   

Iwona,

Cytat:
Na Bóstwo Jezusa i Ducha Świętego jest w Biblii dość argumentów.


Powtarzana teza niemająca swego uzasadnienia w słowie Bożym .

Cytat:
Papież ma od Boga przywilej nieomylności.


Gdyby tak było KK nie musiał by zmienić swojej nauki :mrgreen:
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-08-17, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13636

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 415/608
 68%
Wysłany: 2013-08-17, 12:06   

Iwonko kochana musisz nam udowodnić te argumenty tekstami biblijnymi :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-17, 12:37   

Co do Bóstwa Jezusa.
Do mnie najbardziej przemawia fragment z pierwszego rozdziału Listu do Hebrajczyków. Zacytuję:
"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, On będzie Mi Synem. Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży! Do aniołów zaś powie: Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia. Do Syna zaś:Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy. " (Hbr 1, 5-9)

Widać tutaj, że Bóg nazywa swojego Syna Bogiem. Tam pisze: "Jam Cię dziś zrodził". Można do tego dodać jeszcze fragment: "Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył" (J 1, 18). Właśnie, jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca. Przecież jest nim Chrystus. Ogólnie cały prolog do Ewangelii według św. Jana dobrze mówi o Bóstwie Jezusa. Nieco dalej św. Jan pisze: "Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. " (J 3, 18). A więc Jezus jest tym Jednorodzonym Synem Boga, Jednorodzonym Bogiem. Św. Jan to dobrze ukazał. Niektórzy twierdzą, że Jezus jest stworzeniem tylko. Osobiście z tą kwestią się nie zgadzam. Ja wierzę, że jest zrodzony, a nie stworzony. Zrodzenie to dla mnie nie jest to samo co stworzenie. Czytałam wersję wersetu Kol 1, 16 z Chrześcijańskich Pism Greckich z Przekładu Nowego Świata z 1994 roku. Tam jest napisane, że za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne (...). Już dokładnie nie pamiętam jak brzmiał ten werset, ale mogę sprawdzić. Wiem tylko, że w tekście oryginalnym tego listu słowa "inne" nie ma. No, ale o tym się nie chcę tutaj rozpisywać. Chrystus posiada wszystkie przymioty Boga, zgodnie z tym co sam już powiedział "Wszystko co ma Ojciec jest moje" (J 16, 15). Przymiotów tych jest wiele. Dla przykładu wszechobecność, wszechmoc. Jednym z nich jest również wieczność. Jeżeli więc Ojciec jest wieczny to Syn również bo taki przymiot posiada. Dla mnie pierworodny wcale nie musi oznaczać, że jest pierwszy stworzony. Według mnie werset z Listu do Kolosan jest o tym, że Chrystus posiada pierwszeństwo w czasie i godności w stosunku do całego stworzenia. Poza tym Biblia nigdy nie mówi o stworzeniu Jezusa, ale o jego zrodzeniu przez Boga to owszem. Stworzyć to znaczy powołać do istnienia coś czego wcześniej nie było. Bóg tylko tak może w takim sensie. Zrodzenie polega na dawaniu istnienia przez byt, który już istnieje np. człowiek rodzi człowieka i podobnie z Bogiem, Bóg rodzi Boga. Pierworodny to nie to samo więc co pierwszy stworzony.

Inny fragment dam o Bóstwie Jezusa:
"To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej." (Flp 2, 5-8)
Zauważmy, że tutaj pisze iż On tylko w zewnętrznym przejawie został uznany za człowieka. Ale poza zewnętrznością jest również i wnętrze. A co oznacza istnieć w postaci Bożej? Dla mnie to oznacza być Bogiem. No i jeszcze tam pisze, że nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem. Ogołocił (czyli uniżył się) jak przyjął postać sługi (czyli człowieka). Wiadomo, że człowiek nie jest równy Bogu bo Bóg jest Stwórcą, a człowiek stworzeniem. Chrystus jako Bóg jest przed wiekami zrodzony z Istoty Boga Ojca, jako Człowiek w przeznaczonym do tego czasie zrodzony z istoty matki Jego czyli Maryi. Już w starożytności taka wiara była w to. Nawet burze na jeziorze Genezaret uciszał. Świadczy to, że ma On władzę nad wszystkim, nawet nad siłami przyrody jak Bóg Ojciec. Poza tym według słów z Hbr 1, 10 (Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa. ) stworzył On przyrodę. Skoro jest Stwórcą, więc i stworzenie jest mu posłuszne. No i Bóg przecież odpuszcza grzechy, a przecież tą władzę miał również i Jezus (J 2, 5-17). Bóg zna serca i myśli i Jezus też znał (np. Łk 6, 8 Łk 9, 47). Na uwagę zasługuje tutaj werset:"«Jam jest Pan, uczyniłem wszystko, Sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną? " (Iz 44, 24) No właśnie, "sam". A w Hbr pisze, że Chrystus stwarzał. Więc Chrystus jest Bogiem.

Inny fragment:
"Przedstawcie i przytoczcie dowody, owszem, naradźcie się wspólnie: kto zapowiedział to już od dawna i od owej chwili objawił? Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego Boga prócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną. Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny! " (Iz 45, 21-22) Pisze tam, że Bóg jest zbawiający. Zestawię to z tym fragmentem dla przykładu: "a do tej kobiety mówili: «Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, na własne bowiem uszy usłyszeliśmy i jesteśmy przekonani, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata». " (J 4, 42). No właśnie, Bóg jest zbawiający i jest Zbawicielem. Podkreślenie kolejne Bóstwa Jezusa.




Także Rz 9, 5 podkreśla Bóstwo Jezusa: "Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen. "

"Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. " (J 5, 20) - I znów o Bóstwie Jezusa


"Powiedzcie małodusznym: «Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto - pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by zbawić was». " (Iz 35, 4) - A kto jest Zbawicielem? Jezus.


O Duchu Świętym też napiszę, obiecuję
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-17, 13:06   

Ale się rozpędziła...Dla lepszego kontrastu dwukrotnie się powtórzyła, ale gdyby to zrobiła jeszcze razy dziesięć, to czego właściwie dowiodła? Temat ten z udziałem Iwony powraca jak bumerang....
_________________

 
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-17, 13:30   

Wiesław S. napisał/a:
Temat ten z udziałem Iwony powraca jak bumerang....

Bo moja wiara katolicka ma bardzo silne korzenie
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-17, 13:34   

Iwona napisał/a:
Bo moja wiara katolicka ma bardzo silne korzenie


Iwonka...W czym tkwią te korzenie?
_________________

 
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-17, 13:44   

Wiesław S. napisał/a:
Iwona napisał/a:
Bo moja wiara katolicka ma bardzo silne korzenie


Iwonka...W czym tkwią te korzenie?

no np. w doświadczeniu obecności Bożej.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-17, 15:28   

Iwona napisał/a:
no np. w doświadczeniu obecności Bożej.


Mimo wszystko podziwiam cię, ale nie podzielam twojego entuzjazmu...To wszystko to utopia ...
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15