FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto jest Twoim Panem ?

Kto jest Twoim Panem ?
JHWH [Jehowa/Jahwe]
16%
 16%  [ 1 ]
Jezus
16%
 16%  [ 1 ]
Jehowa i Jezus
66%
 66%  [ 4 ]
Żaden z wyżej wymienionych
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-17, 16:04   

Iwona

Cytat:
Co do Bóstwa Jezusa.
Do mnie najbardziej przemawia fragment z pierwszego rozdziału Listu do Hebrajczyków. Zacytuję:
"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, On będzie Mi Synem. Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży! Do aniołów zaś powie: Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia. Do Syna zaś:Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy. " (Hbr 1, 5-9)

Widać tutaj, że Bóg nazywa swojego Syna Bogiem. Tam pisze: "Jam Cię dziś zrodził". Można do tego dodać jeszcze fragment: "Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył" (J 1, 18). Właśnie, jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca. Przecież jest nim Chrystus. Ogólnie cały prolog do Ewangelii według św. Jana dobrze mówi o Bóstwie Jezusa. Nieco dalej św. Jan pisze: "Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. " (J 3, 18). A więc Jezus jest tym Jednorodzonym Synem Boga, Jednorodzonym Bogiem. Św. Jan to dobrze ukazał. Niektórzy twierdzą, że Jezus jest stworzeniem tylko. Osobiście z tą kwestią się nie zgadzam. Ja wierzę, że jest zrodzony, a nie stworzony. Zrodzenie to dla mnie nie jest to samo co stworzenie. Czytałam wersję wersetu Kol 1, 16 z Chrześcijańskich Pism Greckich z Przekładu Nowego Świata z 1994 roku. Tam jest napisane, że za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne (...). Już dokładnie nie pamiętam jak brzmiał ten werset, ale mogę sprawdzić. Wiem tylko, że w tekście oryginalnym tego listu słowa "inne" nie ma. No, ale o tym się nie chcę tutaj rozpisywać. Chrystus posiada wszystkie przymioty Boga, zgodnie z tym co sam już powiedział "Wszystko co ma Ojciec jest moje" (J 16, 15). Przymiotów tych jest wiele. Dla przykładu wszechobecność, wszechmoc. Jednym z nich jest również wieczność. Jeżeli więc Ojciec jest wieczny to Syn również bo taki przymiot posiada. Dla mnie pierworodny wcale nie musi oznaczać, że jest pierwszy stworzony. Według mnie werset z Listu do Kolosan jest o tym, że Chrystus posiada pierwszeństwo w czasie i godności w stosunku do całego stworzenia. Poza tym Biblia nigdy nie mówi o stworzeniu Jezusa, ale o jego zrodzeniu przez Boga to owszem. Stworzyć to znaczy powołać do istnienia coś czego wcześniej nie było. Bóg tylko tak może w takim sensie. Zrodzenie polega na dawaniu istnienia przez byt, który już istnieje np. człowiek rodzi człowieka i podobnie z Bogiem, Bóg rodzi Boga. Pierworodny to nie to samo więc co pierwszy stworzony.

Inny fragment dam o Bóstwie Jezusa:
"To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej." (Flp 2, 5-8)
Zauważmy, że tutaj pisze iż On tylko w zewnętrznym przejawie został uznany za człowieka. Ale poza zewnętrznością jest również i wnętrze. A co oznacza istnieć w postaci Bożej? Dla mnie to oznacza być Bogiem. No i jeszcze tam pisze, że nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem. Ogołocił (czyli uniżył się) jak przyjął postać sługi (czyli człowieka). Wiadomo, że człowiek nie jest równy Bogu bo Bóg jest Stwórcą, a człowiek stworzeniem. Chrystus jako Bóg jest przed wiekami zrodzony z Istoty Boga Ojca, jako Człowiek w przeznaczonym do tego czasie zrodzony z istoty matki Jego czyli Maryi. Już w starożytności taka wiara była w to. Nawet burze na jeziorze Genezaret uciszał. Świadczy to, że ma On władzę nad wszystkim, nawet nad siłami przyrody jak Bóg Ojciec. Poza tym według słów z Hbr 1, 10 (Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa. ) stworzył On przyrodę. Skoro jest Stwórcą, więc i stworzenie jest mu posłuszne. No i Bóg przecież odpuszcza grzechy, a przecież tą władzę miał również i Jezus (J 2, 5-17). Bóg zna serca i myśli i Jezus też znał (np. Łk 6, 8 Łk 9, 47). Na uwagę zasługuje tutaj werset:"«Jam jest Pan, uczyniłem wszystko, Sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną? " (Iz 44, 24) No właśnie, "sam". A w Hbr pisze, że Chrystus stwarzał. Więc Chrystus jest Bogiem.

Inny fragment:
"Przedstawcie i przytoczcie dowody, owszem, naradźcie się wspólnie: kto zapowiedział to już od dawna i od owej chwili objawił? Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego Boga prócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną. Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny! " (Iz 45, 21-22) Pisze tam, że Bóg jest zbawiający. Zestawię to z tym fragmentem dla przykładu: "a do tej kobiety mówili: «Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, na własne bowiem uszy usłyszeliśmy i jesteśmy przekonani, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata». " (J 4, 42). No właśnie, Bóg jest zbawiający i jest Zbawicielem. Podkreślenie kolejne Bóstwa Jezusa.




Także Rz 9, 5 podkreśla Bóstwo Jezusa: "Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen. "

"Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. " (J 5, 20) - I znów o Bóstwie Jezusa


"Powiedzcie małodusznym: «Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto - pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by zbawić was». " (Iz 35, 4) - A kto jest Zbawicielem? Jezus.



Wersety które podałaś niczego nie udowadniają cp więcej nawet opierając się na fałszywym tłumaczeniu tekstu z Hebr 1: 8,9 jest mowa o dwóch Bogach gdzie jeden namaścił drugiego :mrgreen:

Cytat:
Widać tutaj, że Bóg nazywa swojego Syna Bogiem. Tam pisze: "Jam Cię dziś zrodził".


Ja tutaj tego nie widzę :mrgreen: co wiedzże to to na podstawie tego wersetu wyraźnie jest powiedziane że Syn przed swoim zrodzeniem nie istniał ,zrodzenie w tym przypadku nie oznacza nic innego jak przekazanie życia , nie było ty jednak takiej potrzeby gdyby Syn istniał wiecznie ..

Cytat:
Bóg zna serca i myśli i Jezus też znał (np. Łk 6, 8 Łk 9, 47)


Wow apostoł Piotr również wiedział że Safira z Ananiaszem okłamali go - wniosek Piotr musiał być Bogiem :mrgreen:

Podobnie jest z pozostałymi wersetami są błędnie tłumaczone zarówno kontekst bliższy jak i dalszy wskazuje na coś innego .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-18, 01:25   

Wiesław S. napisał/a:
Proszę , może ktoś odpowie... Gdzie w Biblii jest powiedziane, że mamy do Jezusa zwracać się Panie? Sam Jezus choć obecnie panuje jako Król, nadal jest pośrednikiem, między Ojcem a nami. Czyż nie wskazał na różnicę i pozycję w modlitwie wzorcowej?


daj spokój jest full wersetów, że pierwsi chrześcijanie mówili do Jezusa Panie

w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz duchem naszego Boga"(1 Koryntian 6:9-11).
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-18, 13:19   

Krystian napisał/a:
daj spokój jest full wersetów, że pierwsi chrześcijanie mówili do Jezusa Panie

w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz duchem naszego Boga"(1 Koryntian 6:9-11).
_________________


To prawda... Tylko, że ktoś tutaj na początku, zasugerował, dwóch Panów w sensie równości..Tego w Biblii nie znajdziemy....
_________________

 
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-18, 13:46   

Wiesław S. napisał/a:
To prawda... Tylko, że ktoś tutaj na początku, zasugerował, dwóch Panów w sensie równości..Tego w Biblii nie znajdziemy....


oczywiście, że nie znajdziemy, ponieważ sam Jezus powiedział:
Ojciec większy jest ode mnie
cytowałem z pamięci
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-18, 13:52   

Krystian...Co w ogóle z twoim awatarem...Pierwszy był chyba za duży,-nie widziałem go.. Teraz jest chyba za mały, - bo też go nie widzę...Co w ogóle chcesz za mieścić, że nie chce wejść?
_________________

 
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-18, 16:28   

Wiesław S.,
Cytat:

To prawda... Tylko, że ktoś tutaj na początku, zasugerował, dwóch Panów w sensie równości..Tego w Biblii nie znajdziemy....


,, w sensie równości '' to twój prywatny wniosek , Bartek nic takiego nie napisał .

Pytanie do ciebie : Co oznacza dla ciebie fakt że Bóg przekazał całą władzę w ręce Syna ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-18, 16:33   

David 77 napisał/a:
,, w sensie równości '' to twój prywatny wniosek , Bartek nic takiego nie napisał .

Pytanie do ciebie : Co oznacza dla ciebie fakt że Bóg przekazał całą władzę w ręce Syna ?


Dokładnie to co pisze...A co innego może oznaczać ten fakt Dawidzie...?
_________________

 
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-08-18, 17:12   

Wiesław S.,

Cytat:
Dokładnie to co pisze...A co innego może oznaczać ten fakt Dawidzie...?


To że kiedy Syn otrzymał władzę to on jest teraz naszym Panem .

Co dla ciebie znaczą słowa ,,Jezus jest Panem ''
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-18, 19:26   

David 77 napisał/a:
Co dla ciebie znaczą słowa ,,Jezus jest Panem ''

Zapewniam cię Dawidzie, że znaczą tyle samo co dla ciebie....
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16