FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest jakaś nadzieja dla Sodomy ?
Autor Wiadomość
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-21, 13:47   

nike napisał/a:
to ludność tych miast w tysiącleciu nie będzie potrafiła się odrestaurować, wiec wkroczył w odpowiednim czasie i zniszczył doczesne życie tej ludności.
Podobnie było z siedmioma miastami w Kanaanie.
Bóg nas wszystkich kocha a grzeszników szczególnie i nie zatraci ze swojej woli nikogo.


Tak kochał tych ludzi, że nakazał Izraelitom, wybić doszczętnie od dorosłego mężczyzny, do oseska po zwierzęta... Czy nie z wyroku Jehowy zginęli ci ludzie? Chcesz powiedzieć, że Jehowa dla zabawy sprowadzał zagładę na tych co drwili z Niego? Zabijał, żeby później ich powołać do życia? Takie argumenty mogły by dowodzić, że zło będzie zawsze tolerowane przez Boga, a proroctwa zawarte na nasze dni i wcześniejsze, nie miałyby sensu. Dla przykładu...Jest wiele opisów gdzie Jehowa wykonuje osobiście wyrok na grzesznikach, ale są też opisy, gdzie pośrednio dochodzi do tego. Oto jeden z nich:" Eliasz rzekł więc do proroków Baala: „Wybierzcie sobie jednego młodego byka i oprawcie go pierwsi, bo was jest więcej; i wzywajcie imienia waszego boga, ale ognia nie wolno wam pod to podkładać”.  Wzięli zatem młodego byka, którego im dał. Potem go oprawili i od rana do południa wzywali imienia Baala, mówiąc: „Baalu, odpowiedz nam!” Lecz nie było żadnego głosu i nikt nie odpowiadał. I utykając, chodzili wokół ołtarza, który zrobili.  A około południa Eliasz zaczął z nich drwić i mówić: „Wołajcie na cały głos, wszak to bóg; bo na pewno jest zajęty jakąś sprawą i chce się wypróżnić, i musi iść do ustępu. Albo może śpi i powinien się zbudzić!”  I zaczęli wołać na cały głos oraz zgodnie ze swym zwyczajem robić sobie nacięcia sztyletami i dzidami, aż krew po nich spływała.  A gdy minęło południe, oni zaś dalej zachowywali się jak prorocy aż do czasu składania ofiary zbożowej, oto nie było żadnego głosu i nikogo, kto by odpowiadał, ani oznak niczyjej uwagi.
 W końcu Eliasz rzekł do całego ludu: „Podejdźcie do mnie”. Cały lud podszedł więc do niego. Wówczas on zaczął naprawiać zburzony ołtarz Jehowy.  I wziął Eliasz dwanaście kamieni, stosownie do liczby plemion synów Jakuba, do którego doszło słowo Jehowy, mówiące: „Będziesz się nazywał Izrael”.  I z tych kamieni począł budować ołtarz w imię Jehowy, a dookoła ołtarza uczynił rów o powierzchni, którą można obsiać nasieniem w ilości mniej więcej dwóch miar sea.  Potem ułożył drwa oraz porozcinał byka i położył go na drwach. Wówczas powiedział: „Napełnijcie wodą cztery wielkie dzbany i wylejcie ją na ofiarę całopalną i na drwa”.  Następnie rzekł: „Zróbcie to znowu”. Zrobili to więc ponownie. On zaś rzekł: „Zróbcie to po raz trzeci”. Zrobili to więc po raz trzeci.  I woda rozlała się dookoła ołtarza; także rów napełnił on wodą.
 A w czasie składania ofiary zbożowej prorok Eliasz podszedł i począł mówić: „Jehowo, Boże Abrahama, Izaaka i Izraela, niech dzisiaj stanie się wiadome, że ty jesteś Bogiem w Izraelu, a ja jestem twoim sługą i wszystko to uczyniłem na twoje słowo.  Odpowiedz mi, Jehowo, odpowiedz mi, żeby ten lud poznał, że ty, Jehowo, jesteś prawdziwym Bogiem i ty zawróciłeś ich serce”.
 Wówczas spadł ogień Jehowy i strawił całopalenie oraz drwa i kamienie, i proch, a wodę w rowie wylizał.  Kiedy cały lud to zobaczył, natychmiast padli na twarze i rzekli: „Jehowa jest prawdziwym Bogiem! Jehowa jest prawdziwym Bogiem!”  Wtedy Eliasz powiedział do nich: „Schwytajcie proroków Baala! Nie pozwólcie ujść żadnemu z nich!” Od razu ich schwytali, a Eliasz sprowadził ich do doliny potoku Kiszon i tam ich pozabijał"(1 Królewska 18:25-40.
Proszę odpowiedz...Co z tymi Kapłanami Baala?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-08-21, 13:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2013-08-21, 17:44   

Wiesław S. napisał/a:
Tak kochał tych ludzi, że nakazał Izraelitom, wybić doszczętnie od dorosłego mężczyzny, do oseska po zwierzęta..

Tak uważam, z miłości do tych właśnie ludzi zniszczył Sodomę, Gomorę i jeszcze chyba dwa miasta. Ponieważ Bóg wie,ze mniej zdegradowany człowiek ma szansę na odrestaurowanie się, to tak jak z chorobą, w czas rozpoznana, daje jeszcze nadzieje jeszcze.

Wiesław S. napisał/a:
Chcesz powiedzieć, że Jehowa dla zabawy sprowadzał zagładę na tych co drwili z Niego?

To ty powiedziałeś nie ja.

Wiesław S. napisał/a:
Zabijał, żeby później ich powołać do życia?

Tak uważam,że zniszczył ich, dla ich dobra.

Wiesław S. napisał/a:
Takie argumenty mogły by dowodzić, że zło będzie zawsze tolerowane przez Boga, a proroctwa zawarte na nasze dni i wcześniejsze, nie miałyby sensu.

to tez sa tylko twoje slowa.

nie wiem jak się ma dalsza część twojego posta do tego tematu?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-21, 18:02   

nike napisał/a:
wie,ze mniej zdegradowany człowiek ma szansę na odrestaurowanie się, to tak jak z chorobą, w czas rozpoznana, daje jeszcze nadzieje jeszcze.


Czemu Nike służą Prawa Jehowy? To pytanie do tego co powyżej napisałaś....

nike napisał/a:
Tak uważam,że zniszczył ich, dla ich dobra.

Co ty Nike za fanabelie nie mające ani z Biblią związku, a tym bardziej Bożą sprawiedliwością

nike napisał/a:

Wiesław S. napisał/a:
Takie argumenty mogły by dowodzić, że zło będzie zawsze tolerowane przez Boga, a proroctwa zawarte na nasze dni i wcześniejsze, nie miałyby sensu.

to tez sa tylko twoje slowa.

nie wiem jak się ma dalsza część twojego posta do tego tematu?


Gdybyś rozumiała czemu służą Prawa Jehowy i po co dał nam tę Księgę, zawierającą opisy, o których powiedziano, że są to ostrzegawcze przykłady"A to wszystko spotkało ich jako przykład i zostało zapisane dla ostrzeżenia nas, na których przyszły końce systemów rzeczy"(1 Koryntian 10:11). to pewnie nie pisała byś tak bezsensownych wypowiedzi. Nike...ze względu na szacunku do samej siebie, tym bardziej, że szczycisz się, iż masz do czynienia z Biblia od dziecka, nie pisz takich rzeczy...Bo ujmujesz sobie powagi, a dowodzisz, że kompletnie nie rozumiesz Biblii, a co dopiero Boga...Miej szacunek do samej siebie, i pomyśl, czym dowieść można bezsensowny argument, który nie tylko jest oderwany od rzeczywistości, ale też nie ma nic wspólnego z Bożym zamierzeniem na przyszłość. Znam twoich wyznawców od lat,-mieszkają tuż obok mnie, ale nigdy jeszcze nie słyszałem podobnej teorii...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-08-21, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2013-08-21, 18:59   

Wiesław S. napisał/a:
Gdybyś rozumiała czemu służą Prawa Jehowy i po co dał nam tę Księgę, zawierającą opisy, o których powiedziano, że są to ostrzegawcze przykłady"A to wszystko spotkało ich jako przykład i zostało zapisane dla ostrzeżenia nas, na których przyszły końce systemów rzeczy"(1 Koryntian 10:11). to pewnie nie pisała byś tak bezsensownych wypowiedzi. Nike...ze względu na szacunku do samej siebie, tym bardziej, że szczycisz się, iż masz do czynienia z Biblia od dziecka, nie pisz takich rzeczy...Bo ujmujesz sobie powagi, a dowodzisz, że kompletnie nie rozumiesz Biblii, a co dopiero Boga...

I znowu Alfa i Omega. Reszta to półgłówki... :-(
Oczywiście, że zniszczenie Sodomy i okolicznych miast miało na celu umożliwienie mieszkańcom powrót w przyszłości do harmonii z Bogiem.
Proste.
Nie rozumiesz jedynie praw Jehowy!
I "kompletnie nie rozumiesz Biblii".
Ale to nie Twoja wina- tak uczy "nieomylne" CK. :lol:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-21, 19:19   

Henryk napisał/a:
Oczywiście, że zniszczenie Sodomy i okolicznych miast miało na celu umożliwienie mieszkańcom powrót w przyszłości do harmonii z Bogiem.

Dokładnie i o tym mówi Ezechiel SŁOWO W SŁOWO !
55. Siostry zaś twoje, Sodoma i jej córki, wrócą do swego pierwotnego stanu, i Samaria, i jej córki wrócą do swego pierwotnego stanu, ty także ze swoimi córkami wrócisz do pierwotnego stanu.
63. Abyś pamiętała i wstydziła się, i już nigdy nie otworzyła ust ze wstydu, gdy ci przebaczę wszystko, co uczyniłaś mówi Wszechmocny Pan.

Jak można temu zaprzeczać ?
Masz rację Henryku i ja się z Tobą zgadzam
Sodoma będzie na sądzie
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-21, 19:21   

Henryk napisał/a:
I znowu Alfa i Omega. Reszta to półgłówki...
Oczywiście, że zniszczenie Sodomy i okolicznych miast miało na celu umożliwienie mieszkańcom powrót w przyszłości do harmonii z Bogiem.
Proste.
Nie rozumiesz jedynie praw Jehowy!
I "kompletnie nie rozumiesz Biblii".
Ale to nie Twoja wina- tak uczy "nieomylne" CK.


Henryk. Nikt nie chce ciebie obrażać i ja też nie chcę tego robić. Ale nie da się nie zauważyć, że jesteś ordynarnym gościem, nie szanującym niczyjej godności. Dla ciebie są to proste sprawy, bo nie trzeba się wysilać. Palnąć głupotę na żywioł i twierdzić, że tak ma być. Wydawać by się mogło, że to ty uważasz innych za półgłówków i debili, a siebie za Alfa i Omegę. Nie umiesz się odwołać do Biblii, bo jej nie rozumiesz, więc potwierdzasz wszystko co Nike napisze. W przeciwieństwie do ciebie potrafię wyciągać logiczne wnioski, na które podaję argumentację Biblijną. Tym postem pokazujesz, jakim facetem jesteś i jak nie wiele ci potrzeba by być zadowolony z mydlanej bańki. Temat z tobą uważam za zamknięty, po raz kolejny dowiodłeś, że nie jesteś poważnym partnerem do dyskusji. Zwykły prowokator....Do chrześcijanina baaaardzo daleka droga brachu....
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2013-08-21, 19:30   

Wiesław S. napisał/a:

nike napisał/a:
wie,ze mniej zdegradowany człowiek ma szansę na odrestaurowanie się, to tak jak z chorobą, w czas rozpoznana, daje jeszcze nadzieje jeszcze.


Czemu Nike służą Prawa Jehowy? To pytanie do tego co powyżej napisałaś....


Bóg posiada cztery podstawowe przymioty swojego charakteru:
Miłość, Mądrość, Moc i Sprawiedliwość które mocno z sobą współpracują.
Sprawiedliwość Boża wymagała, żeby zniszczyć Sodomę i kilka miast obok niej, dla ich nieprawości jaka tam była. miłość Boża jednak zaczęła obmyślać plan wybawienia tych ludzi, a ponieważ mądrość Boża już na samym początku zaplanowała Chrystusa na odkupienie człowieka, a moc Boża doskonale wiedziała,że Bóg Jehowa jest w stanie podnieść człowieka z grobu, wiec: Bóg zniszczył te miasta w czasie najbardziej korzystnym dla tych ludzi, kiedy jeszcze ich degradacja nie osiągneła apogeum. Sprawiedliwość Boża została zaspokojona, a moc i miłość zacznie działać w tysiącleciu nad restytucją tych ludzi.

Wiesław S. napisał/a:
nike napisał/a:
Tak uważam,że zniszczył ich, dla ich dobra.

Co ty Nike za fanabelie nie mające ani z Biblią związku, a tym bardziej Bożą sprawiedliwością


Gdyby moje fanaberie nie miały nic z Biblią, to bym ich po prostu ja nie pisała.
Ponieważ Bartek zaprezentował kilka ciekawych tekstów Biblijnych, odsyłam ciebie Wiesiu, który nie masz, ani jednej fanaberii do ich przeczytania, może się tobie oczy otworzą :-D

Wiesław S. napisał/a:
Znam twoich wyznawców od lat,-mieszkają tuż obok mnie, ale nigdy jeszcze nie słyszałem podobnej teorii...


Wiem kto od nas mieszka w Wołowie i nie wierzę twoim słowom. A zapytam sie ich przy okazji, bo należą do zboru we Wrocku. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-21, 19:44   

Wiesław S. napisał/a:
W przeciwieństwie do ciebie potrafię wyciągać logiczne wnioski, na które podaję argumentację Biblijną.

Wiesławie potrafisz wytłumaczyć dlaczego Sodoma, która ma mniejsze wykroczenia od wiadomo kogo ;) ma nie powstać w 'pierwotnej' formie i ma nie otrzymać odpuszczenia grzechów ? [chodzi mi o fragment z Ezechiela o którym Konik polny powiedział,że zaprzecza Biblii, bo chyba tak to ujął,ale innymi słowami]
Joh 5:28 NS Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2013-08-21, 19:46   

Wiesław S. napisał/a:
Temat z tobą uważam za zamknięty, po raz kolejny dowiodłeś, że nie jesteś poważnym partnerem do dyskusji. Zwykły prowokator....

No tak. Każdy, który ma inny niż Ty pogląd, to niepoważny prowokator... :lol:
Myślisz, że inni nie potrafią czytać? Nie umieją wyciągać wniosków?

Jak możesz jawnie przeczyć tylu jednoznacznym wersetom Biblijnym?
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-21, 20:44   

No tak czemu się nie dziwię. Znowu brak spokoju. Powód. Jak dla mnie totalnie drugorzędny
i mało mnie to na dziś dzień to interesuje czy te osoby powstaną czy nie. Mam nadzieję sam powstać z grobu jak umrę. Wtedy zobaczę, a jak tak będę się kłócił o sprawy na które sam nie mam wpływu to zobaczę :-P
Dajcie sobie spokój, bo szukacie tematów do kłótni, a nie do wychwalania Boga.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-08-21, 21:00   

nike napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Tak kochał tych ludzi, że nakazał Izraelitom, wybić doszczętnie od dorosłego mężczyzny, do oseska po zwierzęta..

Tak uważam, z miłości do tych właśnie ludzi zniszczył Sodomę, Gomorę i jeszcze chyba dwa miasta. Ponieważ Bóg wie,ze mniej zdegradowany człowiek ma szansę na odrestaurowanie się, to tak jak z chorobą, w czas rozpoznana, daje jeszcze nadzieje jeszcze.

Wiesław S. napisał/a:
Chcesz powiedzieć, że Jehowa dla zabawy sprowadzał zagładę na tych co drwili z Niego?

To ty powiedziałeś nie ja.

Wiesław S. napisał/a:
Zabijał, żeby później ich powołać do życia?

Tak uważam,że zniszczył ich, dla ich dobra.

Wiesław S. napisał/a:
Takie argumenty mogły by dowodzić, że zło będzie zawsze tolerowane przez Boga, a proroctwa zawarte na nasze dni i wcześniejsze, nie miałyby sensu.

to tez sa tylko twoje slowa.

nie wiem jak się ma dalsza część twojego posta do tego tematu?


Nike, w historii biblijnej jest tylko wspomniany jeden przypadek człowieka, którego Bóg bez doznania bólu uśmiercił, w ten sposób ratując go prawdopodobnie przed gwałtowną śmiercią. Chodzi o Henocha.
Twoje twierdzenie, że Jehowa niszczy po to, żeby potem ocalić nie harmonizuje z Jego głównymi przymiotami.

Wiesław zatem stawia dobre pytania. Nie trzeba go chyba zaraz potępiać.

A teraz odnośnie Sodomy
Sodoma, jak wiadomo trwała w postępowaniu urągającym Jehowie i zasłynęła z homoseksualizmu i innych niemoralnych praktyk. Jehowa oznajmił: „Krzyk skargi na Sodomę i Gomorę — o jakże donośny, a ich grzech — jakże bardzo ciężki”. (Rodz 18:20,21)

Miasto dowiodło, że zasługuje na zagładę, kiedy nikczemna zgraja jego mieszkańców, nie wyłączając chłopców i starców, otoczyła dom Lota z zamiarem dopuszczenia się gwałtu na goszczących u niego aniołach. Obydwa miasta zostały zniszczone ogniem i siarką i odtąd były przysłowiowym symbolem całkowitej zagłady dokonanej przez wszechmocnego Boga (Pwt 29:23; Iz 1:9; 13:19; Rz 9:29) oraz skrajnej niegodziwości (Pwt 32:32; Iz 1:10; Eze 16:46-56)

Jezus tak oto powiedział o mieście żydowskim, które odrzuciłoby dobrą nowinę: „W Dniu Sądu znośniej będzie ziemi Sodomy i Gomory niż owemu miastu” (Mt 10:15; 11:23, 24). Z Judy 7 dowiadujemy się jednak, że Sodoma i Gomora „stanowią dany nam ostrzegawczy przykład przez to, że ponoszą sądową karę ognia wiecznego”.

A zatem Jezus najwyraźniej posłużył się hiperbolą, chcąc podkreślić, jak nieprawdopodobne jest to, by mieszkańcy niektórych miast żydowskich z I w. n.e. okazali skruchę, i to nawet w Dniu Sądu.

Gehenna, jezioro płonące ogniem i siarką czy ogień wieczny symbolizują wieczną zagładę. Dla ludzi oznacza to śmierć bez możliwości zmartwychwstania. (Obj 21:8)
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-21, 21:29   

jezeli Sodoma zmartwychwstanie, to nawet wtedy nie mozemy folgowac sobie w grzechu, uspokajajac sie, ze skoro tamci to i my... Moze to troche obok tematu, ale mi sie wydaje ze na czasie.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2013-08-21, 21:37   

konik polny napisał/a:
No tak czemu się nie dziwię. Znowu brak spokoju.

No to zapanuj nad współniewolnikiem. :lol:
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-21, 21:40   

Bez komentarza Heniu :-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2013-08-21, 22:22   

narwik napisał/a:
Twoje twierdzenie, że Jehowa niszczy po to, żeby potem ocalić nie harmonizuje z Jego głównymi przymiotami.

Jeżeli nie harmonizuje, to wyjaśnij mi to, bo ja przedstawiłam przymioty charakteru Bożego i każdy jeden objaśniłam, prawda?

narwik napisał/a:
Wiesław zatem stawia dobre pytania. Nie trzeba go chyba zaraz potępiać.

To ja temat rozpoczęłam i zadałam pytanie, więc Wiesław miał za zadanie odpowiedzieć na moje pytanie jak on to rozumie,tak mi się przynajmniej zdaje.

Ja nie mogę się nadziwić, jak to jest, kiedy nie macie argumentów to się hiperbolą zasłaniacie, to jest po prostu śmieszne.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14