FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ilu było Apostołów?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2013-08-24, 23:04   

DWUNASTU APOSTOŁÓW BARANKA Tom VI Wykładów PŚw. CT Russell

Apostoł Paweł oświadcza, że gruntu innego nikt nie może założyć, oprócz tego, który jest założony, a który jest – Jezus Chrystus (1 Kor. 3:11). Na tym gruncie, na tej podstawie Pan nasz, jako przedstawiciel Ojca, zaczął wznosić swój Kościół, a czyniąc to powołał dwunastu apostołów – nie przypadkowo, lecz z wyrachowania, tak jak dwanaście Pokoleń Izraela były nie dziełem przypadku, lecz były wynikiem Boskiego planu. Pan nasz nie tylko nie wybrał więcej niż tych dwunastu apostołów, lecz nawet nigdy potem nie upoważnił nikogo do mianowania większej liczby – pominąwszy fakt, że Judasz, okazawszy się niegodnym swego stanowiska wśród dwunastu apostołów, postradał to miejsce i został zastąpiony przez Apostoła Pawła.
Z tych dwunastu nie stracił nikogo oprócz syna zatracenia – a o jego zdradzie Pan naprzód już wiedział i było to przepowiedziane w Piśmie Św. Wyboru Macieja podanego w Dziejach Apostolskich nie możemy uważać pod żadnym względem za wybranie przez Pana. Był on niewątpliwie dobrym człowiekiem, ale został wybrany przez jedenastu bez upoważnienia. Apostołowie ci mieli poruczone przebywać w Jeruzolimie i czekać na zesłanie z nieba ducha świętego w dniu Zielonych Świątek i właśnie podczas tego czekania i przed zesłaniem ducha popełnili oni tę pomyłkę, że wybrali Macieja na miejsce Judasza. Pan nie zgromił ich za to mieszanie się w Jego zarządzenia, tylko zignorował ich wybór i w czasie właściwym wywiódł Apostoła Pawła, oświadczając: “albowiem mi ten jest naczyniem wybranym”. Nadto mamy własne oświadczenie Pawła, że został odłączony z żywota matki swojej, aby być specjalnym Jego sługą, oraz dalej, że w niczym nie był podlejszy od bardzo wielkich apostołów – Gal. 1:15; 2 Kor. 11:5.

Wskazujemy wreszcie na symboliczny obraz uwielbionego Kościoła, jaki daje nam Objawienie 21. Tam Nowe Jeruzalem – symbol nowego rządu w Tysiącleciu, symbol Kościoła, Oblubienicy połączonej ze swym Panem – jest najwyraźniej określone. W obrazie tym jest najwyraźniej zaznaczone, że dwanaście bram Miasta są kosztowne i że na tych dwunastu bramach były napisane imiona “dwunastu Apostołów Barankowych” – ni mniej ni więcej. Czy może być lepszy dowód, że nigdy nie było więcej niż dwunastu apostołów Barankowych, oraz, że wszyscy inni byli, według słów Św. Pawła “fałszywymi apostołami” – 2 Kor. 11:13.

Bezpośrednio po swoim czterdziestodniowym rozmyślaniu i kuszeniu Go przez Przeciwnika na puszczy, postanowiwszy obrać właściwą drogę, Pan nasz zaczął głosić Ewangelię przyszłego Królestwa i zapraszać naśladowców, których nazywano uczniami. Z pośród tych właśnie uczniów Pan ostatecznie wybrał dwunastu (Łuk. 6:13-16). Wszyscy oni pochodzili z najpokorniejszych zawodów życiowych, niektórzy byli rybakami, i mówiono o nich, że rządcy uważali ich za nieuczonych i prostaków (Dz.Ap. 4:13). Widocznie tych dwunastu Pan powołał z pośród “uczniów”, czyli z pośród ogólnych swych zwolenników, którzy popierali Jego sprawę, ale wyznając Go nie porzucali codziennych swych zajęć. Dwunastu wybranych Pan zaprosił do wzięcia udziału w posłannictwie Ewangelii, a jak wiadomo, porzucili oni wszystko i poszli za Nim (Mat. 4:17-22; Marek 1:16-20; 3:13-19; Łuk. 5:9-11). “Siedemdziesięciu” później wysłanych nigdy nie byli uznani za apostołów. Łukasz podaje nam szczegółowo o wybraniu tych dwunastu, powiadamiając nas, że przed wybraniem Pan nasz udał się na górę, aby się modlić – widocznie chcąc się poradzić Ojca, co do swojej pracy i współpracowników. Jezus trwał na modlitwie przez całą noc, a kiedy nastał dzień przywołał do siebie uczniów Z pośród tych Pan wybrał dwunastu, których nazwał apostołami (po grecku apostolos – wysłani). W ten sposób tych dwunastu Pan odróżnił i odłączył z pośród uczniów – Łuk. 6:12,13,17.
Szymon Piotr (Kefas), syn Jonasza, rybak z Betsaidy
Andrzej, brat Piotra, rybak z Betsaidy
Jakub (zwany Większym), syn Zebedeusza
Jan, syn Zebedeusza, brat Jakuba
Filip z Betsaidy
Bartłomiej - Natanael z Ptolemaidy
Tomasz (zwany Niedowiarkiem)
Mateusz - Lewi, były poborca podatkowy
Jakub, syn Alfeusza
Szymon Kananejczyk (zwany Gorliwym)
Juda Tadeusz (Judas), syn Jakuba
Paweł był faryzeuszem
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-08-25, 10:54   

bartek212701 napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Czyli co? Macieja diabeł podsunął? To znaczy mieć właściwe zrozumienie Heniu...Bartkowi się nie dziwię a le ty z racji lat i ślęczeniem na Biblią....
Maciej był zwyczajnie złym wyborem, jak czasami w Polsce sie dzieje na wyborach,że wybieramy złego członka sejmu, a potem na Jego miejsce zostaje wybrany ktoś inny przez zdymisjonowanie tamtego kogoś.
Różnie mogło być, jednak w Biblii jak dobrze wiesz więcej jest 'Apostołów' niż 12, a 12 imion jest na murach.

Miło mi,że mnie masz za debila/ograniczonego umysłowo.

Jeżeli był złym wyborem to napisz mi co takiego złego było w jego wyborze?
Przecież gdyby Bóg uznawał wybór jego za zły (tzn. nie powinien być apostołem) to dlaczego zostało to zawarte w natchnionej księdze?
Bartek, to jest Słowo Boga. A więc nie powinno się podważać wybrania św. Macieja na apostoła
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2013-08-25, 11:42   

Iwona napisał/a:
Jeżeli był złym wyborem to napisz mi co takiego złego było w jego wyborze?

A więc to,że apostołowie nie poczekali na Pana Jezusa dokładnie na informację od Niego. wyszli przed Pana.
Pokaz mi Iwonko którego apostoła Jezus nie wybierał sam?
Każdego wybierał osobiście i Pawła też:
Gal. 1:15
15. Ale gdy się upodobało Bogu, który mie sobie obrał, zanim się urodziłem i powołał przez łaskę swoją,(BW)


Dz.Ap. 9:15
15. Lecz Pan rzekł do niego: Idź, albowiem mąż ten jest moim narzędziem wybranym, aby zaniósł imię moje przed pogan i królów, i synów Izraela;
(BW)


Iwona napisał/a:
Przecież gdyby Bóg uznawał wybór jego za zły (tzn. nie powinien być apostołem) to dlaczego zostało to zawarte w natchnionej księdze?

Jest owszem napisane o Macieju,że został wybrany z woli apostołów przez rzucanie losu. bóg najwidoczniej zignorował taka forę wyboru i wybrał ap. Pawła.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2013-08-25, 11:44   

Iwona napisał/a:
Jeżeli był złym wyborem to napisz mi co takiego złego było w jego wyborze?
Przecież gdyby Bóg uznawał wybór jego za zły (tzn. nie powinien być apostołem) to dlaczego zostało to zawarte w natchnionej księdze?
Bartek, to jest Słowo Boga. A więc nie powinno się podważać wybrania św. Macieja na apostoła

Iwono. Przepraszam, że wyprzedzam Bartka. :-(
Dz 1:23- 26 bug " I wybrali dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. (24) I tak się modlili: Ty, Panie, który znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś; (25) Aby zajął miejsce w tym posługiwaniu i apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby odejść na swoje miejsce. (26) I dali im losy, a los padł na Macieja. I został przyłączony do jedenastu apostołów."
Zrobili to szczerze z modlitwą. Tak.
Jednak Bogu "dali do wyboru” tylko dwóch obranych przez siebie uczni- świadków działalności Jezusa.
Dlaczego tylko dwóch, a nie więcej?
Pamiętajmy, że jeszcze nie posiadali „mądrości z góry”, czyli nie byli jeszcze pod wpływem Ducha świętego.
Nikt im także nie kazał uzupełniać braku po Judaszu.
No i te losy...
Wzięli dwie zapałki, jedna krótsza, i... ciągnęli?
Tak to bardzo podobnie wyglądało.
Może powinni dać trzy losy, i ten trzeci pusty?
Należy sądzić, że Maciej też był dobrym, bogobojnym człowiekiem.
Lecz dwunastym fundamentem był:
"Paweł, ustanowiony apostołem nie przez ludzi ani za sprawą człowieka, ale przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który wskrzesił go z martwych,"Ga 1:1 kow
Dz 9:13-15 bpd "Ananiasz zaś odpowiedział: Panie, słyszałem od wielu o tym człowieku, ile złego wyrządził Twoim świętym w Jerozolimie; (14) i tutaj ma od arcykapłanów władzę, aby związać wszystkich, którzy wzywają Twojego imienia. (15) Pan jednak powiedział do niego: Idź, gdyż ten człowiek jest moim wybranym naczyniem, aby zanieść moje imię przed pogan, królów i synów Izraela;"

Czasem wyprzedzamy Boga w jego postanowieniach... :-(
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2013-08-25, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-25, 12:07   

Bardzo ciekawy artykul podala nike - zgadzam sie co do slowa i nie sposob zaprzeczac na upartego podanym w nim faktom:

pierwszy - ze apostolowie mieli nakaz w jerozolimie czekac, a nie brac sprawe w swoje rece i dzialac, jak to nieraz ludzka natura pobudza do dzialania sadzac ze czlowiek cos bez Boga potrafi i nie umiejac wcale czekac..

Act 1:4 bw "A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie;"

adwokaci wyboru Maceja niech no wskaza no chocby nie nakaz, ale jakas wzmianke, ze Bog im zasugerowal takie dzialanie... Bo to ze oni zrobili to nikt temu nie zaprzecza, ale tu nalezy udowodnic, ze bylo to zgodne z Boza wola - a zadnego takiego dowodu, nawet bladego, nie widac, same lanie wody i nic poza tym.

Drugi fakt, wskazany w artykule - to przyklad Pana jezusa ze sam osobiscie przed wyborem apostolow sie modlil cala noc.... Prosze pokazac gdzie pisze, by to samo zrobili apostolowie, wybierajac apostola. Nie tylko cala noc sie nie modlili, ale sie nie pofatygowali nawet spytac Boga czy On tego sobie zyczy. Przyparli go do sciany rzucajac mu dwa losy, by "wybieral", nie liczac sie czy chce czy nie chce.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2013-08-25, 12:21   

Słusznie zauważył Henryk, powinien być jeszcze trzeci los pusty, to by bylo może i można uznać.
Ap. Paweł napisał więcej ksiąg niż wszyscy apostołowie razem wzięci, był doświadczany w każdym czasie, nigdy nic złego przeciw Jezusowi i chrześcijanom nie powiedzial, powiedział tak:
2 Kor. 11:23-33
23. Sługami Chrystusa są? Jako niespełna rozumu to mówię; daleko więcej ja, więcej pracowałem, częściej byłem w więzieniach, nad miarę byłem chłostany, często znajdowałem się w niebezpieczeństwie śmierci.
24. Od Żydów otrzymałem pięć razy po czterdzieści uderzeń bez jednego,
25. Trzy razy byłem chłostany, raz ukamienowany, trzy razy rozbił się ze mną okręt, dzień i noc spędziłem w głębinie morskiej.
26. Byłem często w podróżach, w niebezpieczeństwach na rzekach, w niebezpieczeństwach od zbójców, w niebezpieczeństwach od rodaków, w niebezpieczeństwach od pogan, w niebezpieczeństwach w mieście, w niebezpieczeństwach na pustyni, w niebezpieczeństwach na morzu, w niebezpieczeństwach między fałszywymi braćmi.
27. W trudzie i znoju, często w niedosypianiu, w głodzie i pragnieniu, często w postach, w zimie i nagości.
28. Pomijając te sprawy zewnętrzne, pozostaje codzienne nachodzenie mnie, troska o wszystkie zbory.
29. Jeśli kto słabnie, czy i ja nie słabnę? Jeśli kto się potknie, czy i ja nie płonę?
30. Jeśli się mam chlubić, to chlubić się będę ze słabości mojej.
31. Bóg i Ojciec Pana Jezusa, który jest błogosławiony na wieki, wie, że nie kłamię.
32. Namiestnik króla Aretasa w Damaszku otoczył strażą miasto Damasceńczyków, aby mnie pojmać,
33. Ale spuszczono mnie w koszu przez okienko w murze i uszedłem jego rąk.
(BW)

Kim więc jest ten czlowiek Iwonko????
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-25, 15:43   

Henryk, no i co ja mam teraz napisac :-( chyba tylko podziękować hehe :-D świetnie napisane !
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-25, 15:44   

nike napisał/a:
A więc to,że apostołowie nie poczekali na Pana Jezusa dokładnie na informację od Niego. wyszli przed Pana.
Pokaz mi Iwonko którego apostoła Jezus nie wybierał sam?
Każdego wybierał osobiście i Pawła też:


Właściwie Nike, mógłbym w tym miejscu postawić ci dokładnie takie samo pytanie, jakie postawiłaś Iwonie... Pokaż w Biblii, że to co zrobili odnośnie wyboru uzupełniającego liczbę Apostołów, zostało potępione? Jeżeli wyszli przed Pana, to czy Maciej nie powinien zostać usunięty z pośród wybranych przez Jezusa Apostołów? Wydawać by się mogło, że nieposłuszeństwo i wybieganie przed decyzje zarówno Syna, jak i Ojca, jest poważnym grzechem. Wynika to z pewnego fragmentu Biblijnego"Wtedy Samuel rzekł: „Czy Jehowa ma takie samo upodobanie w całopaleniach i ofiarach, jak w posłuszeństwie wobec głosu Jehowy? Oto posłuszeństwo jest lepsze niż ofiara, zwracanie uwagi — niż tłuszcz baranów; bo buntowniczość jest tym samym, co grzech wróżbiarstwa, a zuchwałe wysuwanie się naprzód — tym samym, co używanie mocy tajemnej i terafim. Ponieważ ty odrzuciłeś słowo Jehowy, więc i on odrzuca ciebie, byś nie był królem”(1 Samuela 15:22,23).
Będąc w pełni świadomi faktu, że Boże zasady są niezmienne, należy uznać, że za czasów Apostolskich zasada co do posłuszeństwa był taka sama co za czasów króla Saula. Ta zasada powinna prowadzić do konsekwencji w stosunku do tych, którzy dokonywali tego wyboru przy użyciu takiej metody. Nigdzie w Biblii jednak, nie ma mowa o pogwałceniu przez tych mężczyzn Prawa Bożego i przekroczeniu kompetencji.
A wręcz przeciwnie. Myślę Nike, że wiesz iż pisarzem Dz.Apostolskich jest Łukasz. Nie był on jednym z Apostołów, ale bliskim uczniem Jezusa, i naocznym świadkiem wielu z wydarzeń i sytuacji jeszcze za życia Jezusa, jak i świadkiem wyboru Macieja.
Warto zatem, zwrócić uwagę na kontekst tego sprawozdania. Otóż, Zarówno sam Jezus jak i jego Apostołowie, znali proroctwa, które spełniały się za ich życia.
Czym zatem sugerowali się żyjący Apostołowie chcąc dokonać wyboru jednego z pośród uczniów Jezusa, chcąc uzupełnić powstałą lukę? Cofnijmy się do 20 wersetu pierwszego rozdziału Księgi Dz.Apostolskich. A czytamy tam tak:"Albowiem jest napisane w Księdze Psalmów: "Albowiem jest napisane w Księdze Psalmów: ‚Niech jego siedziba opustoszeje i niech nie będzie w niej żadnego mieszkańca’ oraz: ‚Niech jego urząd nadzorcy przejmie ktoś inny’(Dz.Apostolskie 1:20).
Czym zatem sugerowali się Mężowie dokonujący wyboru Jednego z pośród wskazanych? Pytanie dlaczego ten fragment znalazł się w tym miejscu? Odpowiedzi udziela kolejny fragment "Jest zatem konieczne, żeby spośród mężczyzn, którzy się z nami zgromadzali przez cały ten czas, gdy wśród nas przebywał Pan Jezus — 22 począwszy od chrztu udzielonego mu przez Jana aż do dnia, gdy został od nas wzięty w górę — jeden stał się wespół z nami świadkiem jego zmartwychwstania”Dz.Apostolskie 1:21,22). Ważne by szczególnie zwrócić uwagę na początek 21 wersetu, który jest związany myślą z 20 wersetem, a następnie 22 werset, gdzie jest mowa o tym, że jeden był świadkiem wespół z nimi,-nie wiemy który, gdyż nie ma o nim wzmianki, Jego zmartwychwstania. Jak czytamy w kolejnym 23 wersecie, w "Wysunięto więc dwóch...". Werset 24 relacjonuje jak się sprawy mają dalej "24 A modląc się, rzekli: „Ty, Jehowo, znający serca wszystkich, wskaż, którego z tych dwóch mężczyzn wybrałeś, 25 żeby w tym usługiwaniu i apostolstwie zajął miejsce, z którego zszedł Judasz, aby pójść na swoje miejsce”(Dz.Apostolskie 1:24,25).
Ciekawe, że zaraz od tej relacji Łukasz przechodzi do opisu nawiązującego do wydarzeń podczas trwania dnia Pięćdziesiątnicy, gdzie Jezus spełnia swoją obietnicę daną w Dz.Apostolskich 1:4,8)"A spotykając się z nimi, nakazywał im: „Nie odchodźcie z Jerozolimy, ale czekajcie na to, co obiecał Ojciec i o czym usłyszeliście ode mnie"; "lecz otrzymacie moc, gdy zstąpi na was duch święty, i będziecie moimi świadkami zarówno w Jerozolimie, jak i w całej Judei i Samarii, i aż do najodleglejszego miejsca na ziemi”.
Nigdzie nie ma wzmianki, że to co jest opisane odnośnie wyboru dwunastego apostoła, było złe i niezgodne z Duchem Bożym. Jeśli uważasz nadal, że jest inaczej, to proszę o argumenty Biblijne.
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-25, 15:59   

Wiesław S. napisał/a:
Właściwie Nike, mógłbym w tym miejscu postawić ci dokładnie takie samo pytanie, jakie postawiłaś Iwonie... Pokaż w Biblii, że to co zrobili odnośnie wyboru uzupełniającego liczbę Apostołów, zostało potępione?

Pytanie pokrewne do katolickiej argumentacji typu "a pokaz gdzie w Biblii sie zabrania chrzcic niemowleta" i tym podobne w mysl zasady, ze wszystko wolno co sie nie zabrania, tyle ze co to wspolnego z Boza wola ma... :roll:
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-25, 16:04   

Axanna napisał/a:
Pytanie pokrewne do katolickiej argumentacji typu "a pokaz gdzie w Biblii sie zabrania chrzcic niemowleta" i tym podobne w mysl zasady, ze wszystko wolno co sie nie zabrania, tyle ze co to wspolnego z Boza wola ma...


Ale czy przez to jest nie słuszne Axanno? Nie wymyślamy tylko powinniśmy się trzymać tego co jest napisane. A fakty są takie jak podaje Biblia. Wiele rzeczy może nam się wydawać tak, a tak, ale nasze myślenie musi iść w zgodzie z Biblią.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-08-25, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-08-25, 16:12   

Wiesław S. napisał/a:
Axanna napisał/a:
Pytanie pokrewne do katolickiej argumentacji typu "a pokaz gdzie w Biblii sie zabrania chrzcic niemowleta" i tym podobne w mysl zasady, ze wszystko wolno co sie nie zabrania, tyle ze co to wspolnego z Boza wola ma...


Ale czy przez to jest nie słuszne Axanno? Nie wymyślamy tylko powinniśmy się trzymać tego co jest napisane. A fakty są takie jak podaje Biblia. Wiele rzeczy może nam się wydawać tak, a tak, ale nasze myślenie musi iść w zgodzie z Biblią.

a wiec czy chrzest niemowlat jest zgodny z Biblia? Bo to argumentacja jest identyczna, zas argumenty w tym temacie sa bardzo klarowne i nie przemawiaja za dokonanie przez apostolow wyboru 12-go.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-25, 16:26   

Axanna napisał/a:
a wiec czy chrzest niemowlat jest zgodny z Biblia? Bo to argumentacja jest identyczna, zas argumenty w tym temacie sa bardzo klarowne i nie przemawiaja za dokonanie przez apostolow wyboru 12-go.

Nie było potrzeby zamieszczania wzmianki "czy chrzest dzici jest właściwym" Bo nie chrzczono ich. Wynika to przede wszystkim z informacji o osobach które się chrzciły, choć jest wzmianka Axanno o małych dzieciach w równoległych Ewangelicznych sprawozdaniach,-na przykład, że małe dzieci przyprowadzano do Jezusa, to nie ma nigdzie mowy, że poddawano je chrztom przez zanurzenie i to z uzasadnionej przyczyny. Wynika to z nakazu Jezusa"19 Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”(Mateusza 24:19,20). Jezus nakazał iść i czynić uczniami, następnie ich chrzcić. Wniosek taki, że osoba wcześniej musiała przyjąć i wprowadzić w czyn pewne zasady, co w przypadku dzieci, a właściwie niemowląt jest nie możliwy. Ale nie tylko to, gdyż ogólnie Kościół wypatrzył również znaczenie chrztu. Czyli, zakładając tak jak Kościół naucza, że chrzest zmywa grzech pierworodny, nie stawia wymagań podanych przez Jezusa, aby czynić ich uczniami, gdyż to było by w tym przypadku nie możliwe. Po za tym Axanno,- nie jestem w tej chwili w stanie powołać się na źródła tych informacji, ale myślę, że w internecie można je znaleźć, przyjęta zasada chrztu niemowląt, jest związana jak sie nie mylę z nawracaniem przez Kościół tak zwanych , niewierzących na wiarę chrześcijańską, i w ten sam sposób frekwencja wiernych sztucznie była napędzana.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-08-25, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2013-08-25, 16:26   

Wiesław S., Gadasz o Samuelu i ja nie wiem po co?
Proszę wskaż mi gdzie kogo z ludzi chodzi mi o wpływowe osoby wybierano przez los.??? Tylko nie mów mi o wybieraniu ziemi w podziale, przez Jozuego oki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-25, 16:32   

Cytat:
Wiesław S., Gadasz o Samuelu i ja nie wiem po co?
Proszę wskaż mi gdzie kogo z ludzi chodzi mi o wpływowe osoby wybierano przez los.??? Tylko nie mów mi o wybieraniu ziemi w podziale, przez Jozuego oki.
_________________


Nike...Nie gadam o samuelu, tylko wskazuję jak Bóg zapatruje się na kwestię braku posłuszeństwa. A ponieważ mówimy o Apostołach Jezusa, to takie wykroczenie nie mogło by pozostać bez Żadnej wzmianki. Co do wyboru Nike przez los, to w tym przypadku nie ma uzasadnionych powodów, twierdzić, że w tym przypadku było to wykroczenie przeciw Prawu, bo było to praktykowano w Izraelu, chociażby przy okazji o której wspominasz... Nigdzie nie ma informacji przeczącej temu, że to było właściwe rozwiązanie
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-08-25, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-08-25, 17:28   

nike napisał/a:
Jest owszem napisane o Macieju,że został wybrany z woli apostołów przez rzucanie losu. bóg najwidoczniej zignorował taka forę wyboru i wybrał ap. Pawła.


dokładnie nike
z tymi słowami Russela się zgadzam

Wyboru Macieja podanego w Dziejach Apostolskich nie możemy uważać pod żadnym względem za wybranie przez Pana.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13