FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czesc dla Jezusa
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-18, 20:48   

Benjamin.Szot napisał/a:
Bóg zakazał oddawania czci komukolwiek


Nie zgadzam się z tym, "mam" Syna to "mam" i Ojca ,a więc cześć Synowi to cześć dla Ojca

"Każdy, kto nie uznaje Syna,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca. "1 Jan.2,23

"Ojciec miłuje Syna i wszystko powierzył w Jego ręce"

"Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić." Mt.11,27
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-18, 21:15   

Donia

A czy znasz treść piątego Przykazania Dekalogu mówiącego o czczeniu rodziców ? Czy to oznacza, że cześć jaką każdy jest winien ojcu i matce jest tą samą czcią, która należy się Bogu ? !

Podobnie jest z Ojcem Niebiańskim i Jego Synem. Tylko Ojciec w Dekalogu nazwany jest El-Qanna' czyli Bogiem wymagającym wyłączności, inaczej mówiąc wyłącznego oddania, gdyż takie jest znaczenie tego hebrajskiego określenia. Tylko Ojciec nazwany jest El-Szadddaj czyli Bogiem Wszechmocnym. Cześć więc należna Bogu dotyczy Boga, a cześć należna Jezusowi dotyczy jego jako Mesjasza i Króla Nowej Ziemi !


Dlaczego mieszasz, mącisz i powtarzasz oklepaną klerykalną propagandę ?

____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-18, 21:25   

Benjamin.Szot napisał/a:
Dlaczego mieszasz, mącisz i powtarzasz oklepaną klerykalną propagandę ?


Cytuję Biblię ,nie k.k.k .
Dlaczego wysuwasz pochopne wnioski ,jeżeli błądzę to mnie nakieruj "przemów" w łagodności
bez tych strasznych wykrzykników :-(
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-18, 21:39   

Donia

Cytujesz Biblię wybiórczo, pod kątem klerykalnej propagandy. Zanim więc coś napiszesz, to się dobrze zastanów, bo powtarzasz typowe sformułowania, którymi się posługuje katolicki kler.
Starałem się kilkakrotnie Tobie coś wytłumaczyć, ale widzę, że nic do siebie nie przyjmujesz i powtarzasz w kółko swoje - stąd i moja reakcja. Ale jeśli tobie czymś sprawiłem przykrość - to przepraszam.

_________________________________
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-19, 11:31   

Benjamin.Szot napisał/a:
Starałem się kilkakrotnie Tobie coś wytłumaczyć, ale widzę, że nic do siebie nie przyjmujesz i powtarzasz w kółko swoje - stąd i moja reakcja.


Wybacz ,lecz w tym temacie zwróciłeś się do mnie po raz pierwszy,nie kilkakrotnie.
Pomimo to niepotrzebnie przepraszasz wszystko ok :)
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 09:31   

Olus

Cytat:
Papiez Franciszek podczas Bozego Ciala w 2014 r. kazal katolikom modlic sie do Jezusa obecnego w Eucharystii. 12
W 2013 mowil o adorowaniu Jezusa w Eucharystii oraz o tym, ze Jezus ma przemawiac w ‘misterium Eucharystii’.13


żaden katolik nie potrafi pokazać nawet jednego wersetu w Biblii, że uczniowie Jezusa kiedykolwiek modlili się do niego.

Cytat:
11. Jezus nie mowi: wezcie chleb i wino, a teraz grzechy sa wam wybaczone i stajecie sie przez to bardziej swieci!


to bardzo istotne spostrzeżenie !

____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 13:40   

Benjamin.Szot napisał/a:
żaden katolik nie potrafi pokazać nawet jednego wersetu w Biblii, że uczniowie Jezusa kiedykolwiek modlili się do niego.


Przecież On żyje ,dlaczego nie mogę z nim rozmawiać,odzywać się do Niego?

"O tym napisałem do was,
którzy wierzycie w imię Syna Bożego,
abyście wiedzieli,
że macie życie wieczne.
Ufność, którą w Nim pokładamy,
polega na przekonaniu,
że wysłuchuje On
wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą
. "! Jan 5,13-14

Paweł pisze że kiedy zgrzeszymy mamy pośrednika ,to wtedy trzeba prawda??
1Tm 1:12 Bw „Dzięki składam temu, który mnie wzmocnił, Chrystusowi Jezusowi, Panu naszemu, za to, że mnie uznał za godnego zaufania, zleciwszy mi tę służbę,”
1Kor 1:2 Bw „zborowi Bożemu, który jest w Koryncie, poświęconym w Chrystusie Jezusie, powołanym świętym, wraz ze wszystkimi, którzy wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa na każdym miejscu, ich i naszym:”
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 18:11   

Donia

nie jesteś w stanie wskazać nawet jednego wersetu w Biblii, że kiedykolwiek uczniowie Jezusa modlili się do niego ! Centralną postacią był, jest i zawsze będzie Ojciec Niebiański i do Niego Jezus się modlił i nauczył uczniów modlić się !

Werset który podałaś nie z Ewangelii Jana, lecz z listu 1 Jana 5 : 13 - 14 nie dotyczy modlenia się do Jezusa, lecz proszenia Boga o coś co jest zgodne z Jego wolą. Jest to ta sama myśl, która jest wyrażona w 1 Jana 3 : 21.
W ostatnich wersetach 1 listu Jana w tłumaczeniach katolickich widać wyraźnie nieuprawnione wyniesienie Jezusa do pozycji samego Boga na co on nigdy się nie ważył. Takie bluźniercze przypisywanie Chrystusowi ( niezgodnie ze składnią grecką w poruszonych wersetach) roli i pozycji samego Boga jest całkowicie sprzeczne z duchem Jezusa, którego cechowała skromność, pokora i posłuszeństwo Jego Ojcu Niebiańskiemu.


Wzywanie imienia Jezusa a dokładniej Jehoszuy ( bo takie jest hebrajskie brzmienie jego imienia ) nie oznacza modlenia się do niego !

_____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 18:48   

I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi,
i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło:
Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc
na wieki wieków. A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon”
. Księga Objawienia 5,13-14

Jednakowa cześć,chwała, błogosławieństwo,moc no i pokłon ...ja tak czynię by niczego z "tej księgi nie zmieniać" .Nikt inny nie musi
Dlaczego te straszne wykrzykniki :->
To ma być rozmowa,czytam Biblię i nie wybiórczo ,a kiedy zabieram głos to staram się jej wersetami podpierać niczym innym.
Jeżeli je "widzisz" inaczej zawsze możesz spokojnie wytłumaczyć,w końcu można popełnić błąd .
Ja się wciąż na nich uczę i próbuję zrozumieć.(nie jestem w tym sztywna)
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 19:04   

Donia

poprzednio zadałem Ci pytanie na które nie odpowiedziałaś, więc zadam je powtórnie :

czy znasz treść piątego Przykazania Dekalogu mówiącego o czczeniu rodziców ? Czy to oznacza, że cześć jaką każdy jest winien ojcu i matce jest tą samą czcią, która należy się Bogu ? !

Będę pisał tak zawsze jeśli będziesz zaprzeczać Słowu Bożemu. W ten sposób postępując zniekształcasz treść Biblii i wprowadzasz ludzi w błąd !

____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 19:32   

Benjamin.Szot napisał/a:
czy znasz treść piątego Przykazania Dekalogu mówiącego o czczeniu rodziców ? Czy to oznacza, że cześć jaką każdy jest winien ojcu i matce jest tą samą czcią, która należy się Bogu ? !


Znam ,tylko że w tym Przykazaniu nie występuje słowo "czcij jak Boga " (nie ma powiązania)
Natomiast chociażby Księga Objawienia zawiera spójnik "i"
"Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi,"
A wszystko "co żyje" oddaje Im taki sam pokłon i cześć, nie inny(słabszy) pokłon i inną cześć,więc uważam że są równoważne.
Wtedy pokrywa się to także z innym wersetem Biblii
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca.
Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który Go posłał”. Jan 5,23
a więc nie mniej nie więcej tylko tak samo.

Benjamin.Szot napisał/a:
Będę pisał tak zawsze jeśli będziesz zaprzeczać Słowu Bożemu. W ten sposób postępując zniekształcasz treść Biblii i wprowadzasz ludzi w błąd !


Podaje wersety z Pisma, więc gdzie tkwi błąd ?

"Każdy, kto nie uznaje Syna,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca. "1 Jana 2,23

Ps.Nie chcąc umniejszać Przykazania o czci dla rodziców chciałam zwrócić uwagę,iż w Prawie każde przewinienie względem "nich" karane jest oczywiście śmiercią.
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2016-01-20, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 20:37   

Donia

GDZIE w Ap. 5 : 13 -14 masz słowa " taki sam pokłon " ???

NIGDZIE NIE MASZ NAPISANE TAKICH SŁÓW ! Podstawiasz pod pewne pojęcia treści, których tam nie ma !

Zadałem Ci pytanie dotyczące piątego Przykazania Dekalogu i się wykręcasz jak piskorz, bo wiesz, że nie masz racji. A w tym Przykazaniu występuje ten sam hebrajski czasownik, który występuje w odniesieniu do Boga ( Mal. 1 : 6 ).

Więc pytam ponownie : czy cześć okazywana rodzicom jest tą sama czcią, która powinna być okazywana Bogu ?

________________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 21:17   

Benjamin.Szot napisał/a:
Więc pytam ponownie : czy cześć okazywana rodzicom jest tą sama czcią, która powinna być okazywana Bogu ?


Odpowiem ponownie chodź chyba wyjaśniłam..
Czy gdziekolwiek w owym Przykazaniu występuje słowo Bóg wspólnie z ojcem i matką naszą?
Czy występuje spójnik taki jak "i" lub "jak"(oczywiście takie znajdujemy pomiędzy Bogiem i Jezusem jeśli chodzi o cześć i chwałę)??
Czy czytamy w nim "czcij ojca i matkę swoją jak Boga"??
Wszystko to znajdujemy w wersetach o Jezusie i Bogu,natomiast w przypadku "rodziców" to nie występuje(co oczywiście nie pomniejsza rangi Przykazania)

Dodam więcej w wersetach też występują wspólnie stanowiąc jedną świątynię i "dzieląc" wspólny tron..(Bóg i Baranek)

" I ukazał mi rzekę wody życia,
lśniącą jak kryształ,
wypływającą z tronu Boga i Baranka."Ap.22,1
"A świątyni w nim nie dojrzałem:
bo jego świątynią jest Pan Bóg wszechmogący
oraz Baranek.
"Ap.21,22
" Nic godnego klątwy
już nie będzie.
I będzie w nim tron Boga i Baranka,
a słudzy Jego będą Mu cześć oddawali
"Ap.22,3

Dlatego uważam że cześć dla Syna to cześć również dla Ojca(jak i z wersetów z moich wcześniejszych postów)

Benjamin.Szot
cytat:
"GDZIE w Ap. 5 : 13 -14 masz słowa " taki sam pokłon " ???

Czy gdzieś jest napisane że był wykonany osobno?
Pisze pokłon ,a nie pokłony,dla Nich jeden pokłon,równy nie różny,lecz taki sam wartościowo
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-20, 21:58   

użytkowniku o nicku " Donia " !

przeanalizuj sobie dokładnie następujące wersety : 1 Kronik 29 : 20; Ap. 3 : 21


nie zamierzam z toba dyskutować, skoro nie chcesz zrozumieć, że Bóg Wszechmocny to ktoś inny niż Baranek.

Swoją pokrętną katolicką teologię pełną błędów możesz wciskać swoim parafianom, ale nie mnie.

____________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-21, 02:16   

Cytat:
Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc

A wszystko "co żyje" oddaje Im taki sam pokłon i cześć, nie inny(słabszy) pokłon i inną cześć,więc uważam że są równoważne.



1.Jest tu wyrazne rozroznienie ;Bog I Baranek.


2Gdzie wyczytalas ze poklon oddaja IM?
Bo ja czytam :A cztery stworzenia mówiły: Amen. Dwudziestu czterech Starszych zaś upadło i złożyło pokłon żyjącemu na wieki wieków.

προσεκυνησαν (prosekynēsan) - Strong 4352 - [vi Aor Act 3 Pl] oddało cześć (pokłoniło się) - worship

και τα τεσσαρα ζωα ελεγον αμην και οι εικοσιτεσσαρες πρεσβυτεροι επεσαν και προσεκυνησαν ζωντι εις τους αιωνας των αιωνων


Rodzial 4
(8) Każde z owych czworga Zwierząt miało sześć skrzydeł i było pełne oczu dokoła i wewnątrz. Wszystkie bez ustanku, dniem i nocą wołały: Święty, Święty, Święty Pan, Bóg wszechmocny, Ten, który był, który jest i który przyjdzie. (9) Ile razy Zwierzęta składały cześć, chwałę i dziękczynienie Temu, który siedzi na tronie i który żyje na wieki wieków, tyle też razy (10) dwudziestu czterech Starców upadało przed Siedzącym na tronie, oddając pokłon Żyjącemu na wieki wieków

objawienie Jana 4:10

προσκυνουσιν (proskynousin) - Strong 4352 - [vi Pres Act 3 Pl] oddają cześć (kłaniają się) - THEY-ARE-worshipING

πεσουνται οι εικοσι και τεσσαρες πρεσβυτεροι ενωπιον του καθημενου επι του θρονου και προσκυνουσιν τω ζωντι εις τους αιωνας των αιωνων και βαλλουσιν τους στεφανους αυτων ενωπιον του θρονου λεγοντες

upadną dwudziestu i czterech starszych przed siedzącym na tronie i oddają cześć żyjącemu na wieki wieków i rzucają wieńce ich przed tronem mówiąc




3Objawienie Jana 5:13

τιμη (timē) - Strong 5092 - [n_ Nom Sg f] szacunek (zaszczyt) - VALUE (honor)

και παν κτισμα ο εστιν εν τω ουρανω και εν τη γη και υποκατω της γης και επι της θαλασσης α εστιν και τα εν αυτοις παντα ηκουσα λεγοντας τω καθημενω επι του θρονου και τω αρνιω η ευλογια και η τιμη και η δοξα και το κρατος εις τους αιωνας των αιωνων

I wszelkie stworzenie które jest w niebie i na ziemi i pod ziemią i na morzu co jest i w nich wszystkie usłyszałem mówiące siedzącemu na tronie i barankowi błogosławieństwo i szacunek i chwała i moc na wieki wieków


:-D

Cytat:
" I ukazał mi rzekę wody życia,
lśniącą jak kryształ,
wypływającą z tronu Boga i Baranka."Ap.22,1
"A świątyni w nim nie dojrzałem:
bo jego świątynią jest Pan Bóg wszechmogący
oraz Baranek. "Ap.21,22
" Nic godnego klątwy
już nie będzie.
I będzie w nim tron Boga i Baranka,
a słudzy Jego będą Mu cześć oddawali"Ap.22,3


Objawienie Jana 22:3

λατρευσουσιν (latreusousin) - Strong 3000 - [vi Fut Act 3 Pl] będą służyć - SHALL-BE-offerING-DIVINE-SERVICE (shall-be-)

και παν καταναθεμα ουκ εσται ετι και ο θρονος του θεου και του αρνιου εν αυτη εσται και οι δουλοι αυτου λατρευσουσιν αυτω

I wszelkie przekleństwo nie będzie już a tron Boga i Baranka w nim będzie i niewolnicy Jego będą służyć Mu


==
Dzieje wysłanników 7:7

λατρευσουσιν (latreusousin) - Strong 3000 - [vi Fut Act 3 Pl] będą służyć - SHALL-BE-offerING-DIVINE-SERVICE

και το εθνος ω εαν δουλευσωσιν κρινω εγω ειπεν ο θεος και μετα ταυτα εξελευσονται και λατρευσουσιν μοι εν τω τοπω τουτω

I naród któremu jeśli zostaliby niewolnikami osądzę ja powiedział Bóg i po tych wyjdą i będą służyć Mi w miejscu tym





Cytat:
„Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca.
Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który Go posłał”. Jan 5,23




1.wg Jana 5:23

τιμα (tima) - Strong 5091 - [vi Pres Act 3 Sg] szanuje (poważa) - IS-VALUING (is-honoring)

ινα παντες τιμωσιν τον υιον καθως τιμωσιν τον πατερα ο μη τιμων τον υιον ου τιμα τον πατερα τον πεμψαντα αυτον

aby wszyscy szanowaliby Syna tak, jak szanują Ojca nie szanujący Syna nie szanuje Ojca który posłał Go


===

Do Efezjan 6:2

τιμα (tima) - Strong 5091 - [vm Pres Act 2 Sg] Szanuj (Poważaj) - BE-VALUING (be-you-honoring !)

τιμα τον πατερα σου και την μητερα ητις εστιν εντολη πρωτη εν επαγγελια

Szanuj ojca twojego i matkę co jest przykazanie pierwsze w obietnicy


==
Do Tymoteusza I 5:3

τιμα (tima) - Strong 5091 - [vm Pres Act 2 Sg] szanuj (poważaj) - BE-VALUING (be-you-honoring !)

χηρας τιμα τας οντως χηρας

Wdowy szanuj (te) istotnie wdowy[/b]



2.Jezus nie moze odbierac takiej samej czci co Bog
bo nie jest mu rowny.Padano przed Bogiem na twarz
i padano przed krolami ale to nie byla taka sam czesc.
Tam nie napisano tak samo/w ten sam spsoob,Przeczytaj kontekst.

"Miedzy czcia a czcia jest jeszcze roznica"
(Klemens Aleksandryjski)

"Pismo mowi o uwielbieniu wobec Boga oraz o uwielbieniu, ktore oznacza okazywanie czci"
(Orygenes)


3.
wg Mateusza 4:10

προσκυνησεις (proskynēseis) - Strong 4352 - [vi Fut Act 2 Sg] będziesz oddawał cześć (będziesz się kłaniał) - YOU-SHALL-BE-worshipING

τοτε λεγει αυτω ο ιησους υπαγε σατανα γεγραπται γαρ κυριον τον θεον σου προσκυνησεις και αυτω μονω λατρευσεις

Wtedy mówi mu Jezus odchodź szatanie jest napisane bowiem Panu Bogu twojemu będziesz oddawał cześć i Jemu samemu będziesz służył [/i]

---

Jana 4:23

προσκυνηται (proskynētai) - Strong 4353 - [n_ Nom Pl m] czciciele (kłaniający się) - worshipers

αλλ ερχεται ωρα και νυν εστιν οτε οι αληθινοι προσκυνηται προσκυνησουσιν τω πατρι εν πνευματι και αληθεια και γαρ ο πατηρ τοιουτους ζητει τους προσκυνουντας αυτον

Ale przychodzi godzina i teraz jest gdy prawdziwi czciciele będą oddawali cześć Ojcu w duchu i prawdzie i bowiem Ojciec takich szuka którzy czczą Go


===

wg Jana 4:24

προσκυνουντας (proskynountas) - Strong 4352 - [vp Pres Act Acc Pl m] którzy czczą (którzy kłaniają się) - ones-worshiping

πνευμα ο θεος και τους προσκυνουντας αυτον εν πνευματι και αληθεια δει προσκυνειν

Duch Bóg i (ci) którzy czczą Go w duchu i prawdzie trzeba oddawać cześć


Pamietaj ze apokalipsa to wizja..Czytaj wersety z kontekstem...
Daj spokoj z tym badziewiem( Biblii 1000 bledow) :roll:
A tak poza tym wyczuwam w twoich wpisach
jakies katolickie bajania/stronki.BW? ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=2RqI9fvw94s

:-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12